2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Arianaa Arianaa benim ismimin karşısına doğum eklersen sevinirim,canım,ama hangi haftayı söyleyeyim bilmiyorum,sata göre 38+2,ilk ultrasona göre 36+5,son ultrasona göre 35 haftalık.Bende bebek artık içerde gelişmediği için son ultrason da haftayı geri gösteriyor.Kilosu 2400,boy 48,oğlan
Canm gozunn aydın sağlıcakla büyüt insaAllah 🤲🤲 durumun naslsn sezeryan sonrasından bahsedebilir misin biraz 😇

Diğer doktor değil de almanyada kim denk gelirse bakıyor sistemleri bu şekilde bir ebem var o ayın 9 unu bekleyebilirsin diyor normal diyor tahlillerin ve tansiyonun eğer bunlar etkilense ozaman sıkıntı olurdu diyor bu Kadın da bir kere bu hastalık olmuşsa tahliller temiz olsada risk diyor aynı hastanede bir başka Dr da tahliller ve tansiyon stabilse gününü tamamlaması bekleyebilir diyor
Canım ne karar verildi doğum için suni sancı alacakmısın?

Canım ne karar verildi doğum için suni sancı alacakmısın?
Ben istemiyorum ama onlar sancın yok başlatalım diyor bana cesaret gerek oda bende yok kaldım böyle eşinde sonunda sancım olmasada 9 haziranda o suni alınacak olay bu ama kendimi çok garip hissediyorum hatta şuan aklıma şu takılıyor arada doğumda tansiyonum yükselirse ilaç falan verirler mi diye o bile kafama takılıyor.çünkü bence doğum anı tansiyon yükselir ki

Zehracım resmen haftamız da günümüzde aynı ☺️ benim de randevum vardı bugün. 3008 gr olmuşuz 🥹 nst normal. senin de düzenli sancı olmadığı için normal☺️ haftaya artık doğum zamanı tarih vericek doktor. çok heyecanlıyım 🤩
Evet zeytincim seninle günlerimiz aynıydı :) sezeryan miydi senin o yüzden mi gün veriyor?
Bide nasılsın artık. Ben 36 ya kadar gayet iyiydim. Özellikle 3-4 gündür kasıklarımda ağrılar oluyor. Doktor bebek kanala yerleşiyor dedi. Çabuk yoruluyorum. Ve sanırım korkular başladı :)))
Zehra’cım peki sen o anda sancıyı hissettim mi yada gün içinde ne denli sancılar hissediyorsun Buda önemli
Tabi hissediyorum. Karnım çok sertlesiyor. Nefesim kesiliyor. Kalp atislarim hızlanıyor. Ama ağrı hissetmiyorum. Yani doğum sancısı in ne olduğunu bildiğim için karın ve bel kısmımda hiç ağrı hissetmiyorum. Hissettiğim şeyi beni rahatsız ediyor sadece.
Merhaba kızlar,ben bu gün saat 4te sezeryan oldum,oğlum da ben de iyiyiz çok şükür.Hepinize sağlıklı doğumlar diliyorum.Önceki mesajlara daha bakmadım,bu gün doğum yapan varmı,yoksa grubun ilk haziran bebeği benim oğlum mu?
Allah hayırlı etsin... Cokmutlu olduk. Mis kokuluna kavuştun.Rabbim sağlıkla bizede nasip etsin. Teninden ayırma yavrunu annesi. Daha çabuk toparlarsiniz herikinizde. ❤️
Merhaba benim için yazdığınız msji gördüm çok teşekkür ederim.
Ben de bu sabah doğum yaptım.
ALLAH analı babalı büyütsün inşallah
Geride kalanlara da hayırlısı ile doğum yapmak nasip olsun inşallah 🌹
Allah hayırlı etsin canım. Üçüncü dogumundu sanırım degilmi? Rabbim ne güzel yardım etti sana. Yavrunla ailenle mutluluklar diliyorum.

Ben istemiyorum ama onlar sancın yok başlatalım diyor bana cesaret gerek oda bende yok kaldım böyle eşinde sonunda sancım olmasada 9 haziranda o suni alınacak olay bu ama kendimi çok garip hissediyorum hatta şuan aklıma şu takılıyor arada doğumda tansiyonum yükselirse ilaç falan verirler mi diye o bile kafama takılıyor.çünkü bence doğum
Güzel kadın sen boşver doğumda tansiyonum yükselirse nolur diye dusunmeyi lütfen 🥲 onu doktorlar düşünsün. Ee sen bu kadar telase edersen olmaz kişi ... Soğukkanlı ve sakin kalmaliyiz hepimiz. Ben ebe kızıyım. Gerçekten rahat olursak rahat dogum yapıyoruz bunu gördüm genellikle .

Ben istemiyorum ama onlar sancın yok başlatalım diyor bana cesaret gerek oda bende yok kaldım böyle eşinde sonunda sancım olmasada 9 haziranda o suni alınacak olay bu ama kendimi çok garip hissediyorum hatta şuan aklıma şu takılıyor arada doğumda tansiyonum yükselirse ilaç falan verirler mi diye o bile kafama takılıyor.çünkü bence doğum anı tansiyon yükselir ki
Ginnys bu kadar derin düşünme rahatla stresten uzak dur pozitif düşün herşey güzel olacak. Tansiyon yükselse bile doktorlar müdahale ederler ki sanmıyorum yükselmez

Ginnys Ginnys biliyorum çok zor ama akışta olmalıyız bunun için yoga ve meditasyon yapabilirsin mum ışığı ya da loş bir ışıkta dua dinleyebilirsin..bu kadar her ihtimali düşünürsek sadece kendimize zarar verir ve kötüyü çağırırız.. sonuçta yemek yerken bile lokma boğazımıza takılabilir ölebiliriz.. böyle yaşanmaz canım. yaşadıkların seni olumsuz düşünmeye itiyor çok iyi anlıyorum ama bu akışı değiştirecek olan sensin. güzel düşün güzel olsun. bir problem çıkarsa da canımız sağ olsun deyip önümüze bakmalıyız.

Doğum yapan arkadaşları tebrik ederim darısı başımıza olsun inşallah yine uyku tutmadı yataktan çıkıp salona geçtim o kadar zor ki dönmek, uyumak, hareket etmek sabah kontrolüm var keşke bir doğum belirtisi olsa da biz de sağlıkla artık kucağımıza alsak bebişlerimizi😞

bana hiç gelen giden yok bugün merdiven çıktım tuvalet banyoyu temizledim. yiterrr gel artık çocuğum🤣🤣 burada devlet hastanesi 42ye kader bekliyormuş 🥹

Güzel kadın sen boşver doğumda tansiyonum yükselirse nolur diye dusunmeyi lütfen 🥲 onu doktorlar düşünsün. Ee sen bu kadar telase edersen olmaz kişi ... Soğukkanlı ve sakin kalmaliyiz hepimiz. Ben ebe kızıyım. Gerçekten rahat olursak rahat dogum yapıyoruz bunu gördüm genellikle .
Bu arada dediğin karın sertleşmesi ve bunun nefes almamı zorlaştırması kasıklarıma baskısı bunların hepsini hissediyorum bende de sörf sancı yok ha bugün minnacık oldu sancı bile denmez ama kutlama yapasım gelmedi değil fakat bütün gün tansiyon beni yorduğu için yayıp uyudum hala uyku modundayım.hatta yenice bende batma hissi oluyor arada bir aşağı tarafımda.soğuk kanlı olmaya çalışacağım bunu deneyeceğim
Ginnys bu kadar derin düşünme rahatla stresten uzak dur pozitif düşün herşey güzel olacak. Tansiyon yükselse bile doktorlar müdahale ederler ki sanmıyorum yükselmez
Bilmiyorım bugğn okadar kötü oldum ki sıcakta eve geldik yattım zor uyandım uyudum tekrar akşama kadar yattım resmen hala yayıyorum arada uyuyup uyanıyorum.ve elim kolum kalkmıyor çokta çıkmadı 138 falan gördü geri düştü geri çıktı öyle olunca dayak yemiş gibi oluyorsun zaten
Ginnys Ginnys biliyorum çok zor ama akışta olmalıyız bunun için yoga ve meditasyon yapabilirsin mum ışığı ya da loş bir ışıkta dua dinleyebilirsin..bu kadar her ihtimali düşünürsek sadece kendimize zarar verir ve kötüyü çağırırız.. sonuçta yemek yerken bile lokma boğazımıza takılabilir ölebiliriz.. böyle yaşanmaz canım. yaşadıkların seni olumsuz düşünmeye itiyor çok iyi anlıyorum ama bu akışı değiştirecek olan sensin. güzel düşün güzel olsun. bir problem çıkarsa da canımız sağ olsun deyip önümüze bakmalıyız.
Evet ben yoga yapmıyordum ama tansiyon nedeniyle bıraktım dua ediyorım kendimi rahatlatmak için hergün küvet doldurup ebe tavsiyesi lavanta kokuları döküyorum suya gevşeme terapisi fln herşey yapıyorum da….. seninde dediğin gibi yaşadıklarım sanırım etkiliyor bloke ediyor o an beni ama olsun düzelir.sonuçta olacak bir şekilde gelecek dünyaya

bana hiç gelen giden yok bugün merdiven çıktım tuvalet banyoyu temizledim. yiterrr gel artık çocuğum🤣🤣 burada devlet hastanesi 42ye kader bekliyormuş 🥹
Aynen öyle iki gündür evde yapmadığım iş kalmadı ara ara sancılar geliyor günde 3 4 kere gibi karnım semsert ama düzenli bir sancı yok şu an da bile karnımda aşırı tepinen bir çocuk var ama doğum yook😄😄

Kızlar bu gece kasıklarımda adet sancısı gibi ağrı vardı şimdi baktım kahverengi kan karışık akıntı gelmiş nişan olabilir mi bebek hareketi var ara ara hala gelmeyede devam ediyor
nişan için sümüksü yapıda olmalı diyorlar canım.

Aynen öyle iki gündür evde yapmadığım iş kalmadı ara ara sancılar geliyor günde 3 4 kere gibi karnım semsert ama düzenli bir sancı yok şu an da bile karnımda aşırı tepinen bir çocuk var ama doğum yook😄😄
kesinlikle ben de öyleyim🤣🤣 demek ki bekleyince gelmiyor bu sıpalarr

X