2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar bende dün kontroldeydim. 36+6 3100 gram baş geliş haftasıyla uyumlu çıktı. Bugün 37+0 oldum çok şükür. Nst de kasilmalarim oldu iki defa 100 e kadar cikti. Ama doktor nst yi görünce herşey yolunda dedi. Şaşırdım doğrusu . Şimdi görselini de ekleyeceğim buraya. Nst yorumlamayı bilenler bı bakabilir mi? Birde şiddetli diş ağrım için doktor işlem yaptırabilirim diye izin verdi. Dişçiye gittim hemen. Largopen başladı dişçi. Eğer 3 gün içinde geçmezse küçük bir kanal tedavisi yapacak. Geçici dolgu ile kapatacak. Doğumdan sonra tam anlamıyla sinirleri yakıp tam dolguyu yapacak. İnsaAllah bana şifa olur. Çocuğumada kullandigim ilaçtan dolayı zarar gelmez.

Düzenli olmadığı için normal demiş olabilir

Merhaba canim
Evet nstde 2 defa sancin baya cikmiş ama duzenli degil sanki
Bebegin kalp atislarida gayet normal
Benim cok diş agrim oluyor
Largopen antibiyotikmi vermiş?

Kızlar doğumdan önce doktorunuz kan tahlili yaptı mı benim aile hekimim sürekli arıyor kan tahlili yapmamız lazım diye sağlık ocağında kan vermekte istemiyorum kanımı alamıyorlar kollarım delik deşik olup dönüyorum orada ki hemşireyle ve doktorla alakalı bi durum normalde hastanede çok rahat aldıkları kanımı orda alamıyorlar eğer zorunluysa gidip vericem kan ama gerekmiyorsa tekrar sağlık ocağına gitmek istemiyorum

Evet benden istediler geçen hafta. Hatta doktorum aile hekimliğinde yaptirmami istedi orada yaptırdım.

Bazı yerlerde sızıntı şeklinde su gelir diyorlar. 8 ay boyunca hep idrar kaçırıyorum arada kaynar diye de korku bastı. Ama aldığım cevaplara göre anlamayacak bir şey yok. Akışına bırakmak lazım.

ilk olduğu için garip şeyler var kafamda. Ya öyle olursa ya böyle olursa. Dün hafiften adet sancısı ve bel ağrısı geldi gitti. Artık sıkıntı yok

Dün gece hafiften anlattığın gibi bir ağrı geldi gitti sonrası yok. İlk olduğu için garip garip şeyler düşünüyordum. Ama şimdi sıkıntı yok anlarız artik

Ben hiç anlamiyorum. Bende 37+1 oldum bugün.. çok merak ettim yakin tarihlerde doğum yapabilecek miyiz

Yine bir kontrol günü yine suni ile başlatalım dediler bebek 3400 olmuş.suyu kan akışı sağlığı iyi başlatalım kötü bir şey olmadan diyorlar bende diyorum ki herşey iyiyken başlatmayalım ben kendimi hazırlayım korkuyorum diyorum onlarda diyor ki korkularınız değişmeyecek ki yine aynı kalacak o nedenle bence başlatmalısınız bugğn girdinizde daha iyi karar vermiş olarak mu geleceksiniz bunu zannetmiyoruz falan diyip durdular beynim şişti

Bende de tam tersi oldu ilk doğumumda suyum geldi çok rahattım duşumu aldım saçımı makyajımı yaptım kahvaltımı yaptım evde bi takım hazırlıklar yaptım doğuma gittim bunda da normal kontrolde sancım çıktı doktor yatış verdi zorla izin alıp apar topar eve geldim banyo falan yaptım ama ertesi gün doğurdum hep değişik oluyor

Sancın çıkmış ama düzenli olmadığı için doktor bişş dememiş olabilir yani sıklığı yakın olsaydı illa yatırırdı çünkü iki gün önce bende de çıktı 2 saat sonra tekrar nst ye soktu ve yatış verdi bu durumda yollayamm dedi zateb ertesi gün de doğdu bu arada

Doğumdan önce kan tahlili yaptılar ama hastanede sağlık ocağından öyle bi talep olmadı bizde

Merhaba canim
Evet nstde 2 defa sancin baya cikmiş ama duzenli degil sanki
Bebegin kalp atislarida gayet normal
Benim cok diş agrim oluyor
Largopen antibiyotikmi vermiş?
Evet canım antibiyotik verdi. Kadın doğum doktorumda onayladi. Hiç bekleme rahat ettim ben hemen. Dün akşam rahat bir uyku uyudum.
Ben hiç anlamiyorum. Bende 37+1 oldum bugün.. çok merak ettim yakin tarihlerde doğum yapabilecek miyiz
Dursun daha 10 gün daha. 38 i görmek istiyorum

Merhaba hanımlar kendimi o kadar rahatlamış ve mutlu hissediyorum ki. Sabahki mesajımdan sonra sancılar sıklasti ve 6-7 cm açılma var dediler.bebegin başı yukarda kalmış. Yürüyüş yaptım hastane koridorunda.
Sonra da kontroller ve nst sonucunda da masaya aldılar 5-10dk sürdü galiba. Pek bilmiyorum kısa sürdü yani.
Tabiki kac doğum olursa olsun zorluk var
Çok şükür ben fazla uğraşmadan oldu.
Darısı sizlere inşallah.
Hepinize iyi dilekleriniz icin çok teşekkür ederim.
İm

Merhaba hayırlı olsun analı babalı büyütün inşallah epidural sezeryan mı oldunuz? spinal mi?
Tesekkur ederim, epidural oldu, ilk sezeryanim genel olmustu, epidurali tercih ederim daha cabuk toplandim ve bilincim yerindeydi, bebegim cikar cikmaz gördüm, agri daha azdi gibi
Benim yapmayacağım kesin tık yok
Canim doguranlara beni kaydedermisin,30.05.2023 tarihi 38+6 da sezeryan doğum, 3200 bebek kilosu kızım oldu, başka ne eklemem gerek

Gözünüz aydınn, Rabbim anali babali buyutmek nasip etsin

Diger bir doktorun vardi o hemen suni sanci vermek istemiyordu sanki o ne dedi? Bir de sanirim buna kendimizi hic hazir hissedemeyecegiz gibi geliyor bana ne yaşayacağımızı bilemiyoruz bunun korkusu var çünkü, bebisin insallah kendi sancinla kolayca dünyaya gelir amiinn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…