2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
ben de alınırdım canım. çok haklısın. ilgiye ve yardıma en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemdeyiz. ben de çok alınganlıklar yaptım ve bence hepsinde haklıydım.. deprem sebebiyle yanıma gelmek istemediler. ablalarım da annemgilin gelmemesini savunuyordu sanki. hep trip attım laf soktum bazen de sessiz kaldım sonuç olarak geldiler.. sen de bozulduğunu açıkça ifade edebilirsin bence. yine de canını sıkmamaya çalış hele doğum zamanı bebişin çok etkilenir ♥️
Teşekkür ederim cvp için. 3 haftadır bu tatil mevzusu var baktım kimse beni iplemiyor kardeşlerimden. En son bugün içimdekileri güzelce anlattım sonuçta ben burda bu haldeyken nasıl keyifli keyifli tatil yapar bir anne. Ablalarimdan zaten bir umudum yok gelme bakımından. Ben de Bingöl de oturuyorum deprem korkusundan gelmiyorlar bile. Sanki burdakilerin canı can degil

Bence de sizin yanınızda olmayı tercih etmeli anneniz. Sonuçta doğum bu, insanın canından can gidiyor. Tatile gitse bile aklı sizde kalmayacak mı? O durumda zaten tatilin tadını çıkaramaz. Yanınızda olup size, yeni doğacak torununa ve diğer torunlarına destek olması lazım. Kimse de bunu beklediğiniz için sizi suçlamasın, evlat olarak en doğal hakkınız. Bu durumda diğer kardeşlerinizin de size sitem etmesine fırsat vermeden annenizin ortayı bulup size destek olması lazım bence.
Oh sonunda yanlış dusunmedigimi ve bencillik yapmadigimi farklı kişilere sorarak öğrenmiş oldum. Teşekkürler cevaplarınız için. Annem 74 yaşında yolda yürümeye halim yok ben nasıl tatile gidecem,abine de yok diyemedim darilmasin diye dedi. E anne benim gözümde sende,seni yanımda istiyorum senden iş, yemek beklemiyorum. O darilmasin derken beni küstürüyorsun dedim
Manevi destek bekliyorum,sarılmak öpmek ıstiyorum.

ALLAH razı olsun. Benim de 3 haftadır beklediğim sözler bunlar.yani tatil lafı cikinca oğlum ben 74 yaşında insanım kiz orda beni bekliyor sancı içinde benim ne işim var tatilde siz gidin tatile beni de Giresun'a yollayın demesini beklerdim. Zaten annem de abine darilmasin diye tamam dedim diyor.
Anneannem var 95 yaşında annem de illa Giresun'a gitmem lazım anamı görmeliyim diye tutturmuş annem
Ablalarima da İşte bakın dedim ben de annemi görmek istiyorum dedim. Demekki herkesin önceliği farklıymış kardeşlerime göre de tatil onemli
Sen yine de kendini strese sokmamaya çalış, Bugünler bi şekilde geçer gider bebeğin ve senden önemli değil hiçbir şey🥰

Haklısın söylim kızım versin siparişi. Sen nasılsın nasıl gidiyor tansiyonun ne alemde. Annen nasıl iyimi
Versin belki sonra tekrarlayacağı olur elinin hep altında dursun ben iiyim çok şükür tansiyon iyi bak birde ahududu yaprağı çayına başlattı benim ebem oda kan şekerimi düşürdü sana yazdım hatta bunu ama sanırım çok yazınca arada kaybolmuş olabilir.Doğumdan sonrada lazım olabilirse sana şekerin varsa devam eden bir dene derim insülin gibi düşürüyor çünkü düşün mantı yedim aylar aonra üzerine hurma yedim 4 tane üzerine ananas yedim bu arada çayı içiyordum tokluk şekerim 118 çoktı annemin tokluk şekeri 178 olmuştu ona içirdim şekeri 106 ya kadar indi bence mucize gibi hatta dün akşam yatmadan baya bir dondurma yedim ki yemiyordum biliyorsun sabah 6 da ki çok erken saat ben 9 da ölçüyorum ona rağmen 94 tü şekerim bunlar haberinde bilginde olsun lazım olursa kullanırsın anneme gelince aşırı mutlu burayı çok sevdi ha bire bir şeyler yapmaya çalışıyor karnımı seviyor heyecanlı bakalım 🥰 sende herşey yolundamı anlat biraz merak ediyorım

Ayva çekirdeğini duydum ama hurma ezmesini ilk duyuyorum nasıl kullanıyorsun
Onun etki kısmı varya iç kısmı avuç içinde ezip taze bir şekilde hem bebeğin dudaklarina hemde göğüs uçlarına surulcek anne sütünden önce bebeğin dudağına ilk hurma degmeli gaz sancısı çekmemesi için kolik olmayı önleyici diyelim yani ağır geçmesin o ilk 40 gün faydalı oluyo kizimda uyguladım şimdi bu kizceme de aynını yapcam hayırlısı zemzem suyuna surcem ağzına tavsiye ediyorum imkanınız varsa doğuma gidecekler ve yenidoğanlar da yapsın faydası olacak göğüs uçlarına soğan da sur diyen var ama ben onu yapmamıştım bildiklerimj paylaism dedim yaşın sabah 8 de gidecem doktora bakalım 4 gündür bebek taş gibi karnimda çok az hareket ediyo sanki yarın yatırır gibime geliyo hayırlısı sabah ola hayrola boy abdestimi aldım her türlü hazirligimi yaptım ne olcagi belli değil çünkü ☺️

İki gebeligimde de çatlamadi. Bunda yeni yeni catlamaya başladım :KK43:

Canim her çorap olmaz . Senin ölçülerine göre olması gerek. Ayrıca 1 kere gitmeyeceksin. 1 hafta falan kullandiriyorlar sezeryandan sonrası için . İhmal etme lütfen. Çünkü benim şuanda bile damarlarımda pıhtı var. Eğer pıhtı olursa daha zor.
Yok canım 1 gün bile giyecek olsam alaçam mecbur, doğru olan hangisiyse onu alacam yapcak bisey yok, ilk sezeryanda istememislerdi o yüzden şaşırdım sadece
Selam kızlarrr. Benim gece aniden suyum geldi hiç bi belirti yoktu bebişin hareketleri çok yavaş olduğu için acilen sezaryene alındım.. Şuan yavaş yavaş yürümeye çalışıyorum haliyle ağrım çok. Bebeği emzirmeye çalışıyorum aşırı sakin bi bebek hiç ağlamıyor ve emmek istemiyor. Şimdilik benden bu kadar Rabbim kalan arkadaşlarımıza da sağ salim bebişleri kucağa almak nasip olsun 🥺🤍
Canım gözlerin aydın, Rabbim sağlıklı sıhhatli analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah
Gece 11 buçuk gibi tansiyonum yükseldi 15e 11 oldu. Şans eseri fark ettik. Acil sezaryen yapıldı. Hiç korktuğum gibi değildi ekip çok güler yüzlüydü. Sadece ilk ayağa kalkmak zor oldu. 2900 gr pamuk bir oğlum oldu 🤗
Gözün aydın olsun canım Rabbim sağlıkla, analı babali büyütmeyi nasip etsin inşallah

Kizlar hastanedeyim bugin yazmıştım ağrılarım çok diye ve 3 saattir burdayım düzenli olarak sancılar var serumla vs geçmiyor şuanlık açılma yok ve doktorum yarın sabah doğuma alıcaz dedi 1 haftada olsa beklemezmi dedim beklemez dedi 36+4 olacak işte 25 dakika sonra Allahtan gelisimi 2 hafta önden gidiyor ve kilosu 3300 bana dua edin ne olur kuveze girmesin yavrum sağlıkla alayım kucağıma..😔
Evet yazdığını hatırlıyorum.nişan gelmişti açıklık başla sen sıkıntı erme rahat ol.Zaman olarakta bence güzel 37 içindesin bebek zaten gelişmiş bitmiş herşey zaten ben sormuştum sen gibiymez ciğerleri çoktan tamamlamış hiç bir şey olmaz emin ol demişti küvöze de gerek kalmaz dedi.

Merhaba değerli anne adayları,

Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce açtığımız gün gün hamilelik, gebelik sayfasında hamilelik boyunca bebeğinizin gelişimini gün gün ve tarihe göre izleyebileceğiniz bir uygulama paylaşmıştık. Türkiye'de bir ilk olan bu uygulama sayesinde tahmini doğum tarihini girerek bebeğinizin gelişimini izleyebiliyorsunuz.

Artık bu uygulamada kullanılan bilgileri imza alanınızda diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken : Profil sayfanıza (tıklayın) girerek, Kişisel Bilgiler bölümündeki Bebeğinizin Tahmini doğum Tarihi alanına bebeğinizin tahmini doğum tarihini gün-ay-yıl formatında yazmanız. Örneğin : 19-06-2023

Bebeğinizin tahmini doğum tarihini doktorunuzdan öğrenebileceğiniz gibi, sitemizde bulunan tahmini doğum tarihi ve gebelik hesaplama sayfasından (tıklayın) da kendiniz hesaplayabilirsiniz.

İSİMYAŞSATKESEKALP ATIŞICİNSİYET GERÇEKLEŞEN
DOĞUMTARİHİ
KİLO
@nurss521.08.20224+67+5 🌸🧿
@HAYATYASAMM3226.08.20226+16+1 🐬🧿
@MaviMujdem3327.08.20225+06+2 🐬🧿
@bebeoz3127.08.20225+06+2 🌸🧿
@Kirpapatyasi232728.08.20225+16+4 🌸🧿
@Minicik Minnak3928.08.20225+48+3 🌸🧿
Arianaa Arianaa 3029.08.20225+47+4 🌸🧿
@Sakura15332529.08.20226+16+3 🌸🧿
@puhumm3229.08.20225+46+6
yesilcan86 yesilcan86 3629.08.20229+09+0 🌸🧿
@1limoncicegi2531.08.20226+26+2 🐬🧿
@kahvelihatunn3031.08.20225+17+3 🌸🧿
@sedef10182931.08.20225+67+1 🌸🧿
@Sevgicik2831.08.20225+36+5 🐬🧿
@sevdaluk19112501.09.20225+46+6 🐬🧿
@balkopugumay2901.09.2022 🐬🧿
@Cansu Merve2801.09.20225+46+6 🌸🧿
@Nurcihan332701.09.20224+56+0
@mathildays3102.09.20226+08+0 🐬🧿
pozitifolpozitifyasa pozitifolpozitifyasa 3502.09.20225+2 🐬🧿
@ebruvaryok3203.09.20224+67+6 🐬🧿
@puffu3403.09.20225+29+0 🐬🧿
Sankflorian Sankflorian 3804.09.20224+5 🌸🧿
@spoiler_bob2804.09.2022
Elif_edanur_61_61 Elif_edanur_61_61 2804.10.20224+06+4 🌸🧿
Ginnys Ginnys 9+49+4 🐬🧿
@Aurora072805.09.20228+38+3 🌸🧿
@Sumela5733105.09.20225+4
@AydanBH3006.09.20225+07+3🐬🧿
@Memureanne903207.09.2022
@Senizzz3007.09.20224+56+5 🌸🧿
@selmablt2608.09.20225+26+6 🐬🧿
@Symbol913108.09.20225+47+2
@Pnr yener2709.09.20224+57+2
@mackalii2310.09.20225+16+2 🐬🧿
@melodiiiiiii2910.09.20225+47+3
@Duygu01803210.09.20226+16+1
@Esin67673510.09.20226+46+4
@dorothy873410.09.20225+26+4 🐬🧿
@sucelik11.09.2022
@mylittlemiracle_3311.09.20225+46+5 🌸🧿
@Tugbacnr11.09.20226+26+5
@Look Up2812.09.20225+35+6 🐬🧿
@eserel4113.09.20224+56+5 🌸🧿
@mernurgul3114.09.20224+56+6 🐬🧿
@zehra123315.09.20224+65+5 🌸🧿
@zytn3416.09.20227+17+1 🐬🧿
@ucanseker2517.09.2022
@khan57192818.09.20225+26+1
@sevgicik014920.09.20226+36+3 🌸🧿
@mlksbn3320.09.20227+47+4 🌸🧿
@biihtimal2920.09.20225+0 🐬🧿
@altayaltay2820.09.2022 🐬🧿
@AdrianaJely3021.09.20225+16+1 🌸🧿
@cicek bahcesi062628.09.2022
@Gizmooooo
yesilcan86 yesilcan86

Evet yazdığını hatırlıyorum.nişan gelmişti açıklık başla sen sıkıntı erme rahat ol.Zaman olarakta bence güzel 37 içindesin bebek zaten gelişmiş bitmiş herşey zaten ben sormuştum sen gibiymez ciğerleri çoktan tamamlamış hiç bir şey olmaz emin ol demişti küvöze de gerek kalmaz dedi.
Inşallah öyledir arkadaşım.. eve geldik şimdi gece 12den beri birşey yemiyorum yasak sabah 7de doktorumu arayacağım ağrı devam ediyorsa direk doğuma dedi ve şuan hala geçmiyor ağrılarım. Rahim ağzı yumuşamaya başlamış iç taraf kapalı ama dışarda açıklık var dedi acildeki doktor. Yani ağrım kesildi diyelim birkaç gün sonra da doğum olabilir ama doktoruma göre sabah alacak hazırla kendini dedi.. yinede korkuyorum küveze girer diye elimde değil ki.. bir de bi an da yarın doğuma alacağız diyince şok oldum vallah

Doktor bana son zaman rahim salgıları artar merak etme demişti. Fazla su kaçağı varsa ihmal etme ama salgiysa vücut kendini doğuma hazırlıyordu. Büyük ihtimal bel ağrın oldugunda kanala girmeye çalışıyordur.
Nişan kanlı olur diye biliyorum yani benim yaşadığım öyleydi. İnşallah hayırlısıyla vaktinde gelir
Evet ama gelen zaten nişanmış ve oğlum kanala inmişti zaten. Şuanlık iç mukus kapalı ama dışta açıklık olmaya başlamış dedi hastanedeydim saatlerdir sancıdan zaten ağrı devam ederse sabah 7de doğuma alacaklar

Onun etki kısmı varya iç kısmı avuç içinde ezip taze bir şekilde hem bebeğin dudaklarina hemde göğüs uçlarına surulcek anne sütünden önce bebeğin dudağına ilk hurma degmeli gaz sancısı çekmemesi için kolik olmayı önleyici diyelim yani ağır geçmesin o ilk 40 gün faydalı oluyo kizimda uyguladım şimdi bu kizceme de aynını yapcam hayırlısı zemzem suyuna surcem ağzına tavsiye ediyorum imkanınız varsa doğuma gidecekler ve yenidoğanlar da yapsın faydası olacak göğüs uçlarına soğan da sur diyen var ama ben onu yapmamıştım bildiklerimj paylaism dedim yaşın sabah 8 de gidecem doktora bakalım 4 gündür bebek taş gibi karnimda çok az hareket ediyo sanki yarın yatırır gibime geliyo hayırlısı sabah ola hayrola boy abdestimi aldım her türlü hazirligimi yaptım ne olcagi belli değil çünkü ☺️
Tmm canım dediğin yöntemi uygulamaya çalışacam çok sağol kendimi eve bir atsaydım hayırlısıyla. Hayırlı haberlerini bekliyoruz rabbim yardımcın olsun.

Inşallah öyledir arkadaşım.. eve geldik şimdi gece 12den beri birşey yemiyorum yasak sabah 7de doktorumu arayacağım ağrı devam ediyorsa direk doğuma dedi ve şuan hala geçmiyor ağrılarım. Rahim ağzı yumuşamaya başlamış iç taraf kapalı ama dışarda açıklık var dedi acildeki doktor. Yani ağrım kesildi diyelim birkaç gün sonra da doğum olabilir ama doktoruma göre sabah alacak hazırla kendini dedi.. yinede korkuyorum küveze girer diye elimde değil ki.. bir de bi an da yarın doğuma alacağız diyince şok oldum vallah
Hiç korkma bebekle ilgili extra bir durum yoksa anne karnındaki gelişimden dolayı bence alınmayacak zaten şimdiden 3300 olmuş maşallah miyad dolmuştur onun 35. Haftaya kadar ciğerler gelişiyor korkma.doğumda o esnada bir şey olmadıkça girmez hiç korkma o an olması da çoook küçük ihtimaller o hepimiz için geçerli

Versin belki sonra tekrarlayacağı olur elinin hep altında dursun ben iiyim çok şükür tansiyon iyi bak birde ahududu yaprağı çayına başlattı benim ebem oda kan şekerimi düşürdü sana yazdım hatta bunu ama sanırım çok yazınca arada kaybolmuş olabilir.Doğumdan sonrada lazım olabilirse sana şekerin varsa devam eden bir dene derim insülin gibi düşürüyor çünkü düşün mantı yedim aylar aonra üzerine hurma yedim 4 tane üzerine ananas yedim bu arada çayı içiyordum tokluk şekerim 118 çoktı annemin tokluk şekeri 178 olmuştu ona içirdim şekeri 106 ya kadar indi bence mucize gibi hatta dün akşam yatmadan baya bir dondurma yedim ki yemiyordum biliyorsun sabah 6 da ki çok erken saat ben 9 da ölçüyorum ona rağmen 94 tü şekerim bunlar haberinde bilginde olsun lazım olursa kullanırsın anneme gelince aşırı mutlu burayı çok sevdi ha bire bir şeyler yapmaya çalışıyor karnımı seviyor heyecanlı bakalım 🥰 sende herşey yolundamı anlat biraz merak ediyorım
İyi olmana sevindim inş sorunsuz şekilde ilerler ve bebişini kucağına alırsın canım.Benim şeker bir yüksek bir düşük doktor dedi iki ayı bulur düzene girmesi iki ay sonra şeker yükleme testi yapılacak inş kalıcı olmaz. Annenin orayı sevmeside iyi çünkü bizimkiler hiç sevmemişti😂😂valla bacım benim nasıl gidiyor uykusuz, yorgun, ağrılı geçiyor yeni doğum olduğu için. Sütüm tam anlamıyla henüz gelmedi. Evimi özledim bugün eve gidecem inş. Evet hizmet, ilgilenme ve iyi muamele üzerine bunlara diyecek lafım yok süperler ama insan evinde daha rahat oluyor. Oğluşum çok etkilendi benim evde olmayışımdan hergün ağlıyor😔😔başkada varsa merak ettiğin bişey sor cevaplim canım.

Evet ama gelen zaten nişanmış ve oğlum kanala inmişti zaten. Şuanlık iç mukus kapalı ama dışta açıklık olmaya başlamış dedi hastanedeydim saatlerdir sancıdan zaten ağrı devam ederse sabah 7de doğuma alacaklar
Rabbim bir nefeste sağlıkla oğluşuna kavuştursun canım.

Rabbim sağlıkla kucağına aldırsın inşallah canım, korkma desekte korku heyecan yumağı seni sarmış durumdadır eminim, bebeğini kucağına alacağın anı düşün, rahat kalmaya çalış⚘⚘

Kızlar bisey sorcam ya, ikinci sezeryani olan varmi, ilkinde heyecan bilmezlikle oldu bittiye geldi, ikinci kez ayni yerin kesilmesi fikri beni geriyor, anestezi dr u da genel anestezi yapmayalim epidural yapalım ikinci olduğu için ve astımın olduğu için sıkıntı olabilir genel de dedi. Ikinci sezeryan ilkten bi kaç dk daha fazla sürüyormuş. Bilen bi yardımcı olsa fark varmı ikisi arasında yoksa acı aynı acımı.
Bu arada kızım 2 hafta önce 2600 gr di, 2 haftada 600 gr almış, 3200 gr dedi, doğuma kadar 200 daha alırsa 3400olur herhalde

İyi olmana sevindim inş sorunsuz şekilde ilerler ve bebişini kucağına alırsın canım.Benim şeker bir yüksek bir düşük doktor dedi iki ayı bulur düzene girmesi iki ay sonra şeker yükleme testi yapılacak inş kalıcı olmaz. Annenin orayı sevmeside iyi çünkü bizimkiler hiç sevmemişti😂😂valla bacım benim nasıl gidiyor uykusuz, yorgun, ağrılı geçiyor yeni doğum olduğu için. Sütüm tam anlamıyla henüz gelmedi. Evimi özledim bugün eve gidecem inş. Evet hizmet, ilgilenme ve iyi muamele üzerine bunlara diyecek lafım yok süperler ama insan evinde daha rahat oluyor. Oğluşum çok etkilendi benim evde olmayışımdan hergün ağlıyor😔😔başkada varsa merak ettiğin bişey sor cevaplim canım.
Yok kuzum ne olsun eve gidip bolca dinlenmeni diliyorum oğluşuma üzüldüm oda küçük birde sana dayanamıyor kimbilir nasıl özledi seni inşallah çabuk kavuşursunuz.ben beklemedeyim halen bakalım ne zaman gelecek bizim doğum sırası vaktini benim oğlan biliyor hayırlısı hakkımızda

X