2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Meraba 10+4 günümdeyim iki gündür şişkinliğim gitti göğsümde karnımda sanki hamile değilim biraz korkuyorum doktora sordum kendini çok dinleme psikolojik dedi geçen hafta gittik doktora hersey iyiydi acaba normalmi arkadaşlar 3. Tüp bebeğim inşallah iyidir bebegim
Ben anlamadım 10+4 günündesin , hamile değilsin ama tüp bebek yaptırdın çok tutarsız geldi 😵‍💫

Ablamlar bingöl merkezde oturuyor.Benim bütün akrabalar bingöl karlıovadalar bilirmisin karlıovayı
Evet biliyorum ama tam değil gezip geldik sadece Karlıova'yi. Giresun'a giderken hep ordan geciyoruz sonra Erzurum.
Ben merkezde üniversitenin orda oturuyorum.
Yukardaki hanıma da yazdığınız cvbi okudum.
Annemin pek fikri yok yani gel diyene gidiyor git diyene gidiyor kusmesinler diye.
Bir de evlendiğimden beri her yıl 2 ayligina gidiyorum memlekete bu sene gidemeyeceğim. Ablamlar ve abim 1 gece zor kalıyorlar babamlarin yanında gezme tozmak peşindeler. Ben de annelerin işlerini yapıp yarenlik ediyordum. Babam gecen sene vefat edince de onun ozlemi de ağır basti.

O yüzden anneme sen gel dedim değerimi merak ettim ve gördüm.
Herkesin değer yargısı başkaymış bunu da tecrübeyle öğrendim.

Arkadaslar cevap yazarsanız çok mutlu olurum çok tedirginim birsey olmuş olsa kanamam falan olurmu
21,22 haftalar gibi birden benim de içime kuşku düştü, sanki bebek hareket etmiyormuş, karnım birden küçülmüş gibi geldi. Gelip gidip aynaya bakıyordum, mezurayla karnımı ölçüyordum. Kaç gün kurdum kafamda, ama hiçbir sorun yoktu aslında. Bazen oluyor öyle. Kanamanız sancınız yoksa endişe etmeyin.

Kızlar dün instagramda bir hikaye gördüm acayip etkilendim ağlayıp durdum bütün gece 😵‍💫 kadın gecen hafta doğum yaptı takip ettiğim bi kadın tabi bu kan için hastaneye çağrıldıklarında bebeğin ismiyle çağırılmışlar o esnada da sma lı bebek demişler ve anne babası tesadüfen öğrenmiş sma hastasınolduğunu sonra tabi teşjis koyulmasını vs istemişler evet sma hastası olduğu kesinleşmiş ama erken öğrenildiği işin şuan belirti yokmuş…. Bizim bebeklerimiz için soruyorum doğumdan sonra aldıkları kan tahlillerinde bu tür hastalıklara bakıcaklar mı? Bileniniz varsa yazın nolur ???
Bebek doğduğunda topuk kanına bakıyorlar. Yanlış bilmiyorsam hem doğar doğmaz hastanede hem de doğduktan sonraki 5.günde sağlık ocağında bakıyorlar. Alınan kanda bir problem yoksa geri dönüş yapılmıyor, bir sıkıntı varsa bilgi veriyorlar.
Topuk kanıyla zeka geriliğine ve ağır sekellere neden olabilecek fenilketonüri (PKU), konjenital hipotiroidi, kistik fibrozis, konjenital adrenal hiperplazi, biyotinidaz eksikliği ve spinal müsküler atrofi (SMA) taraması yapılıyor.

Evet çok özlemiş beni okuldan eve gelince hep ağlıyor annem niye daha gelmedi diye. Bizimle beraber odamızda kalıyor geçen onun yatağını kaldırdım beşiği koydum onun odası var ablasıyla kalacak hazırlandı tabi onun isteği ile kaldırdık yatağı hevesle odamda yatacam artık seviniyordu neyse gece oldu illa bizimle yatacak babasına yatak yaptım yerde onu yanıma aldım yok illa ben yerde yatacam dedi yatırdım baktım bana diyorki anne niye ben yerde yatıyorum sen istedin dedim ama ben senin yüzüne bakarak yatmasam gece kötü rüyalar görüyorum sana bakarak yatmam lazım dedi😔😔ben şok oldum meğer hep öyle yapıyormuş ayy tamda sabahında doğuma gelecem bütün gün lafı aklımdan çıkmadı
Offff acaip dilli bir de yaaa kurban olurum insanın içine içine işliyor kıyamam bir an önce çıkıp gidersin inşallah evine 🌸

Bir şey sorayım.Doğum yapanlar,2ci 3cü gebeliği olanlar fikir bildirirse çok iyi olur.Gebelikle alakalı belimde kalınlaşma oldu,çocuk doğan zaman o kalınlaşma karınla birlikte hemen gidiyor mu?Geçen sene aydığım yaz elbisem var,göğüs altından aşağıya doğru genişleyen bir elbise,onu dün giyindim,arkası kötü duruyor,ben çıkış günü onu giymek istiyordum.Eğer kalınlık hemen geçmiyorsa bu elbisem şimdiki halimle dar olduğu için yeni bir elbise alayım diyorum.
Canım doğumdan sonra hemen vücut eski haline dönmüyor elbisen belden aşağı genişse bi ihtimal karnın daha küçük olacağı için olabilir ama göğüsler daha da şişiyor bilemedim şimdi senin nasıl olur herkesin vücut yapısı bir deil sonuçta

Evet çok özlemiş beni okuldan eve gelince hep ağlıyor annem niye daha gelmedi diye. Bizimle beraber odamızda kalıyor geçen onun yatağını kaldırdım beşiği koydum onun odası var ablasıyla kalacak hazırlandı tabi onun isteği ile kaldırdık yatağı hevesle odamda yatacam artık seviniyordu neyse gece oldu illa bizimle yatacak babasına yatak yaptım yerde onu yanıma aldım yok illa ben yerde yatacam dedi yatırdım baktım bana diyorki anne niye ben yerde yatıyorum sen istedin dedim ama ben senin yüzüne bakarak yatmasam gece kötü rüyalar görüyorum sana bakarak yatmam lazım dedi😔😔ben şok oldum meğer hep öyle yapıyormuş ayy tamda sabahında doğuma gelecem bütün gün lafı aklımdan çıkmadı
Yavrum benim içim cız etti
Aslında kötü değilsin bende seninle aynı fikirdeyim. Onlar en ufak şeyde başa kalkacaklarına sen kalk. Ben 6 tane doğum yaptım hiç birinde kimsenin yanımda olma şansı olmadı çünkü yurtdışındayım. 6 sene önce oğlumun doğumunda annem almanyaya geldi abimlere benim doğumuma az kalmıştı dedim ona bu doğumda yanımda ol tmm dedi hatta kesin konuştu. Sonra abim ve amcam annemi yanıma getirdiler ben avusturyada yaşıyorum 10saat yol var abimlerle aramızda. Annem geldi ve 6 gün kalıp abimle geri almanyaya döndü ben şok oldum hani yanımda kalcaktın dedim bir sürü bahane buldu yok sonra kim götürecek beni dedim ben bir şekilde gönderirim seni o sıkıntı değil dedim ama nafile kafasına koymuştu sonradan öğrendimki ablamın kızınında doğumu vardı aynı dönemde onun için gitmiş ablama söz vermiş ablamın yerinde o kızının yanında olacakmış çünkü ablam türkiyedeydi kızı gelin gelmişti almanyaya. Ve annem almanyaya döndü bir hafta sonra ben doğum yaptım o gün bugündür başına kalkarım hiç sesi çıkmaz am bende unutmam. Kaynanamın başıma kalkmasını unutmam. Şimdilerde abim yine getirecek bana diyor senin yanına gelip bir ay kalacam geç onları dedim susuyor😂😂çok uzun yazdım ama brnim fikrim sen haklısın. Konu sahibi annen gelmek istese kimseyi dinlemez bence tatil fikri ona daha sıcak gelmiş
Ne bileyim ben eskiden böyle biri değildim. Bu hamilelik bende çok şey degistirdi. Eşim bana dedi ki icind büyüyeceğine dışına vur. Kim ne yaparsa hemen tepkini ver dedi. O gün bugündür ohh bee diyorum :)

Meraba 10+4 günümdeyim iki gündür şişkinliğim gitti göğsümde karnımda sanki hamile değilim biraz korkuyorum doktora sordum kendini çok dinleme psikolojik dedi geçen hafta gittik doktora hersey iyiydi acaba normalmi arkadaşlar 3. Tüp bebeğim inşallah iyidir bebegim
Bende de göğüs hassiyetim,bulantım o haftalarda gitmişti,inşallah bebeğiniz iyidir,tedirgin olmayın,6 yıl sonra gebe kaldığım için hareketlerini hiss edene kadar ben de çok tedirgin olmuştum,anlıyorum sizi.Bel çevrenizi her hafta ölçün,ölçülerin artması bir az sizi rahatladır belki.Bir de Allaha tevekkül edin,nasibinde varsa,o bebek doğacak.

Canım doğumdan sonra hemen vücut eski haline dönmüyor elbisen belden aşağı genişse bi ihtimal karnın daha küçük olacağı için olabilir ama göğüsler daha da şişiyor bilemedim şimdi senin nasıl olur herkesin vücut yapısı bir deil sonuçta
Doğumdan sonra göğüslerim şimdikinden daha şiş olacak öyle mi?Yeni bir elbise almalıyım o zaman😔

Tmm canım dediğin yöntemi uygulamaya çalışacam çok sağol kendimi eve bir atsaydım hayırlısıyla. Hayırlı haberlerini bekliyoruz rabbim yardımcın olsun.
Hamdolsun Rabbime 29 Mayıs sabah 8 bucuga gün verdi bakalım hayirlisiyla sezeryana alinacam pazartesi günü 🥰

Kızlarrr pazar günü nişanımsı bişey gelmişti azcık üstüne 2-3gündür de sancım vardı buraya yazmıştım. Şimdi tekrar nişan geldi ama bu resmen nişan yani kanlı ve büyüktü baya. Ama şimdi de sancım az ve bebek hareketleri de yavaş. Aşırı heyecanlandım doktora ulaşmaya çalışıyorum dua edin her şey güzel ilerlesin🤲🏻

Bebek doğduğunda topuk kanına bakıyorlar. Yanlış bilmiyorsam hem doğar doğmaz hastanede hem de doğduktan sonraki 5.günde sağlık ocağında bakıyorlar. Alınan kanda bir problem yoksa geri dönüş yapılmıyor, bir sıkıntı varsa bilgi veriyorlar.
Topuk kanıyla zeka geriliğine ve ağır sekellere neden olabilecek fenilketonüri (PKU), konjenital hipotiroidi, kistik fibrozis, konjenital adrenal hiperplazi, biyotinidaz eksikliği ve spinal müsküler atrofi (SMA) taraması yapılıyor.
Ay sağol kuzum inşallah hepimizin bebişleri sağlıklıdır izledipim video acayip etkiledi rüyama bile girdi 😵‍💫 Allah yardımcımız olsun 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

kızlar 37+5 teyim idari izinli olduğum için doğum izniyle ilgili hiçbir şey yapmamıştım. dünkü doktor önceki iznin yanmıştır artık alamazsın dedi ama sonrası için de bir evrak vs vermedi. ne yapmalıyım acaba

Yavrum benim içim cız etti

Ne bileyim ben eskiden böyle biri değildim. Bu hamilelik bende çok şey degistirdi. Eşim bana dedi ki icind büyüyeceğine dışına vur. Kim ne yaparsa hemen tepkini ver dedi. O gün bugündür ohh bee diyorum :)
Hahahaha vallahi süper demiş eşin. Ama bu birazda karakter meselesi brn aman kimse kırılmasın diye pek dışa vuranlardan değilim ama en doğrusuda vurmak.

Offff acaip dilli bir de yaaa kurban olurum insanın içine içine işliyor kıyamam bir an önce çıkıp gidersin inşallah evine 🌸
Evet acayip dilli ve zeki bir çocuk. Çok şükür birazdan gidiyorum evime darısı sizin başınıza. Kız almanyayı bilmiyorum ama burası normal doğumda üç gün tutuyor hastanede bugün 4.Günüm. Ama çok ilgileniyorlar bütün gereken kontroller yapılıyor hem anne için hem bebek için. Orda kaç gün kalınıyor hastanede

Evet biliyorum ama tam değil gezip geldik sadece Karlıova'yi. Giresun'a giderken hep ordan geciyoruz sonra Erzurum.
Ben merkezde üniversitenin orda oturuyorum.
Yukardaki hanıma da yazdığınız cvbi okudum.
Annemin pek fikri yok yani gel diyene gidiyor git diyene gidiyor kusmesinler diye.
Bir de evlendiğimden beri her yıl 2 ayligina gidiyorum memlekete bu sene gidemeyeceğim. Ablamlar ve abim 1 gece zor kalıyorlar babamlarin yanında gezme tozmak peşindeler. Ben de annelerin işlerini yapıp yarenlik ediyordum. Babam gecen sene vefat edince de onun ozlemi de ağır basti.

O yüzden anneme sen gel dedim değerimi merak ettim ve gördüm.
Herkesin değer yargısı başkaymış bunu da tecrübeyle öğrendim.
Sıkma canını bak keyfine benim annemin bana yaptığınıda okudunmu😂😂yinede annem başımın tacı ki hepimiz için öyledir ama verilen değer başkadır yani demekki benimde annemin yanında yeğenim kadar değerim yokmuş onu anladım😂😂allah acılarını göstermesin napalım bacı boşverelim

X