2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
İyi akşamlar hanımlar bdv'de konu açmak istemedim size sorayim.
Ben hamileligimi öğrendiğimde Kasım ayında anneme ilk ikisinde gelmedin (babam hastaydı ve kıyamadım,kvaldem yanimdaydi) bu dogumda gelirsin değil mi dedim.
Geçen sene de babami kaybettik tek yani annem neyse onceden babamdan dolayı gitmiyordu bir yere
Neyse gelirim dedi. Şubatta İstanbul'a ablamın yanına gitti 1 ay orda kaldı.
Mart ayında da abim illa yanıma gel İzmir'e biz isteyken çocukların yanında durursun dedi. Oraya da gitti . Martin ilk haftasından beri orda.
Sorun surda başlıyor . Banka abime bir şans vermiş indirimli 10 günlük çeşme tatili. 26 Mayısta başlıyor,7 haziran gibi bitiyor. 3 haftadır bu tatil meselesi var ama ben de zoruma gitti sonuçta dogumum yakın önemsenmek istedim ,atıl duruma dusmus gibi hissettim. Abin darilmasın diye yok diyemedim diyor.
Dün akşam ufak ufak sancılar başladı.
Çocuklarım ilki 38+0 da ikincisi de 39+0 da dunyaya geldi.
ablalarım bana soruyor ne zaman dogacak diye. Ben anneme guvenerek dogum yapmıyorum kvaldem yine yanimda ama manevi olarak annemi yanimda görmek istiyorum. Babami da ozledim o ozlemi anneme sarilarak gideririm diye düşündüm. Duygusal olarak da bunları düşündüm üzüldüm,değersizdir ailemin gözünde diye.

Bugün konuştum ve 2 ablam ve 1 abim annemin tatilini engellemiş gibi olduğum için suçlu duruma düştüm.
Yani annemin önüne 1 kere bu şans geldi daha da gelmez sen bencillik yapıyorsun dediler.
Uzun oldu kusura bakmayın. Tarafsız olun ve bana yorum yapın lütfen 🌺
Bence de siz haklısınız.Ben de annemi yanımda istiyorum,kv annenin yerini veremez.Annem başka şehirde,doğuma yakın geleceğim dedi,inşallah bebeğim süpriz yapıb erken gelmezse annem yanımda olacak.Kv de annemle aynı şehirdeler,biz başka şehirdeyiz,kv çalışıyor,öğretmen,gelemez zaten.Doğum sancılarım başladığında annemin yanında olmasını isterim.

Son düzenleme:
Evet ama gelen zaten nişanmış ve oğlum kanala inmişti zaten. Şuanlık iç mukus kapalı ama dışta açıklık olmaya başlamış dedi hastanedeydim saatlerdir sancıdan zaten ağrı devam ederse sabah 7de doğuma alacaklar
Allah yardımcın olsun,bebeğini sağlıkla kucağına alırsın inşallah

zehra12 zehra12 Allah yardımcın olsun canım.Senin halini düşününce ben de kötü oldum,inşallah annen gelir,gelmesi lazım zaten,eşin de yanında yok,2 tane de çocuk var evde.Sen demeden gelmeli.

Kizlar hastanedeyim bugin yazmıştım ağrılarım çok diye ve 3 saattir burdayım düzenli olarak sancılar var serumla vs geçmiyor şuanlık açılma yok ve doktorum yarın sabah doğuma alıcaz dedi 1 haftada olsa beklemezmi dedim beklemez dedi 36+4 olacak işte 25 dakika sonra Allahtan gelisimi 2 hafta önden gidiyor ve kilosu 3300 bana dua edin ne olur kuveze girmesin yavrum sağlıkla alayım kucağıma..😔
Cnm korkma Allahın izniyle bişicik olmaz sen de bebekte sağlıkla çıkarsınız ameliyattan bebeğin kilosu ultrason doğru ölçüm yaptıysa çok iyi hem 40 hafta doğup küvöze giren bebekler var iyi düşün iyi olsun bizi habersiz bırakma

Yok kuzum ne olsun eve gidip bolca dinlenmeni diliyorum oğluşuma üzüldüm oda küçük birde sana dayanamıyor kimbilir nasıl özledi seni inşallah çabuk kavuşursunuz.ben beklemedeyim halen bakalım ne zaman gelecek bizim doğum sırası vaktini benim oğlan biliyor hayırlısı hakkımızda
Evet çok özlemiş beni okuldan eve gelince hep ağlıyor annem niye daha gelmedi diye. Bizimle beraber odamızda kalıyor geçen onun yatağını kaldırdım beşiği koydum onun odası var ablasıyla kalacak hazırlandı tabi onun isteği ile kaldırdık yatağı hevesle odamda yatacam artık seviniyordu neyse gece oldu illa bizimle yatacak babasına yatak yaptım yerde onu yanıma aldım yok illa ben yerde yatacam dedi yatırdım baktım bana diyorki anne niye ben yerde yatıyorum sen istedin dedim ama ben senin yüzüne bakarak yatmasam gece kötü rüyalar görüyorum sana bakarak yatmam lazım dedi😔😔ben şok oldum meğer hep öyle yapıyormuş ayy tamda sabahında doğuma gelecem bütün gün lafı aklımdan çıkmadı

Öyle hassas bir zmandayiz ki herkes bizi kucaklasin istiyoruz. Şahsen ben öyleyim sanırım. Benimde anneciğim doğum yapmama çok az bir süre kalınca geleceğini söyledi. Çünkü kendi kendine uğraştığı küçük bir bahçesi var. O fasulyeleri domatesleri kıskandım inanın. İçimden haykirarak bağırdım. Anneee bakman sulaman gereken burda gel diye... Ama sonra ne oldu .. kimseye sesimi duyuramadigimi hissettim. Bide benim eşim yurtdışında. İki kızımla evde yalnızım. .. Allah'a tevekkül ettim.. içim bu konuda cokdolu.. Aslında ince ve hassas düşüncelerimiz çok doğru ama sanırım bosvermek gerek.. herisimi kendim halletmeye çalışıyorum. İlceden ile belediye otobüslerinde karnım burnumda gidip geliyorum. Ağlıyorum sizliyorum yapacağımıda yapıyorum. Böyle böyle güçlü olacağız.
Yerinde olsam gitmesini engellemezdim. Hep yüzüme vurardi benimde kardeşlerim. Ama tatile gitse ve sende tatildeyken dogursan sana kimse laf söyleyemez sen gerekeni söylerdin.. ayy çok kötü biri oldum ben. Hele şu kötü dusuncelerime bak ya Rabbi. :KK43:
Aslında kötü değilsin bende seninle aynı fikirdeyim. Onlar en ufak şeyde başa kalkacaklarına sen kalk. Ben 6 tane doğum yaptım hiç birinde kimsenin yanımda olma şansı olmadı çünkü yurtdışındayım. 6 sene önce oğlumun doğumunda annem almanyaya geldi abimlere benim doğumuma az kalmıştı dedim ona bu doğumda yanımda ol tmm dedi hatta kesin konuştu. Sonra abim ve amcam annemi yanıma getirdiler ben avusturyada yaşıyorum 10saat yol var abimlerle aramızda. Annem geldi ve 6 gün kalıp abimle geri almanyaya döndü ben şok oldum hani yanımda kalcaktın dedim bir sürü bahane buldu yok sonra kim götürecek beni dedim ben bir şekilde gönderirim seni o sıkıntı değil dedim ama nafile kafasına koymuştu sonradan öğrendimki ablamın kızınında doğumu vardı aynı dönemde onun için gitmiş ablama söz vermiş ablamın yerinde o kızının yanında olacakmış çünkü ablam türkiyedeydi kızı gelin gelmişti almanyaya. Ve annem almanyaya döndü bir hafta sonra ben doğum yaptım o gün bugündür başına kalkarım hiç sesi çıkmaz am bende unutmam. Kaynanamın başıma kalkmasını unutmam. Şimdilerde abim yine getirecek bana diyor senin yanına gelip bir ay kalacam geç onları dedim susuyor😂😂çok uzun yazdım ama brnim fikrim sen haklısın. Konu sahibi annen gelmek istese kimseyi dinlemez bence tatil fikri ona daha sıcak gelmiş

Bu düşünceler hep hamilelikten biliyorum ama 2 yaşında kızım var onun yaramazliklari,benim duygusallığım, herkese verilen değer ve benim bir kenara itilmiş hissedilmem ve kucuk bir çocuk gibi rahmetli babamın aklıma gelip surekli aglamalarim .
Ta kasım ayında geleceğim mayısın son haftası dedi. Takvimde 25 haziran yazıyor ama ilkini 38+0 ikincisini 39+0da doğum yaptım. Bana soruyorlar bir de tam tarih ver diye. Normal doğum icin belli olmuyor ki
ALLAH razı olsun cevabınız için. Buraya yazarak içimi rahatlatmış oldum
Hiçbişeyi kafana takma sırtını allaha daya rabbim yardım edecektir ne stres yapıyorsun kendine senin önünde doğum gibi mücizevi bir olay var ona odaklan gelen gelir gelmeyen gelmez inan bak göreceksin herşey öyle rahat olup bitecekki sen bile kızacaksın kendine niye bukadar stres yapmışım diye.

Bir şey sorayım.Doğum yapanlar,2ci 3cü gebeliği olanlar fikir bildirirse çok iyi olur.Gebelikle alakalı belimde kalınlaşma oldu,çocuk doğan zaman o kalınlaşma karınla birlikte hemen gidiyor mu?Geçen sene aydığım yaz elbisem var,göğüs altından aşağıya doğru genişleyen bir elbise,onu dün giyindim,arkası kötü duruyor,ben çıkış günü onu giymek istiyordum.Eğer kalınlık hemen geçmiyorsa bu elbisem şimdiki halimle dar olduğu için yeni bir elbise alayım diyorum.

Evet çok özlemiş beni okuldan eve gelince hep ağlıyor annem niye daha gelmedi diye. Bizimle beraber odamızda kalıyor geçen onun yatağını kaldırdım beşiği koydum onun odası var ablasıyla kalacak hazırlandı tabi onun isteği ile kaldırdık yatağı hevesle odamda yatacam artık seviniyordu neyse gece oldu illa bizimle yatacak babasına yatak yaptım yerde onu yanıma aldım yok illa ben yerde yatacam dedi yatırdım baktım bana diyorki anne niye ben yerde yatıyorum sen istedin dedim ama ben senin yüzüne bakarak yatmasam gece kötü rüyalar görüyorum sana bakarak yatmam lazım dedi😔😔ben şok oldum meğer hep öyle yapıyormuş ayy tamda sabahında doğuma gelecem bütün gün lafı aklımdan çıkmadı
ah canım benim😔

Merhaba,11. haftadayam,2-3 gündür belirtilerim artık yok.Bir bulantım vardı o da yok artık.Karnım da öne doğru yumru şeklinde çıkmış gibi.11,12,13-cü haftalarda olanlar siz de kendinizi hamilelikten önceki gibi hiss ediyor musunuz?
Hamilelik takvimi bende görünmüyor,sizde de öyle mi?
Meraba 10+4 günümdeyim iki gündür şişkinliğim gitti göğsümde karnımda sanki hamile değilim biraz korkuyorum doktora sordum kendini çok dinleme psikolojik dedi geçen hafta gittik doktora hersey iyiydi acaba normalmi arkadaşlar 3. Tüp bebeğim inşallah iyidir bebegim

Kızlar dün instagramda bir hikaye gördüm acayip etkilendim ağlayıp durdum bütün gece 😵‍💫 kadın gecen hafta doğum yaptı takip ettiğim bi kadın tabi bu kan için hastaneye çağrıldıklarında bebeğin ismiyle çağırılmışlar o esnada da sma lı bebek demişler ve anne babası tesadüfen öğrenmiş sma hastasınolduğunu sonra tabi teşjis koyulmasını vs istemişler evet sma hastası olduğu kesinleşmiş ama erken öğrenildiği işin şuan belirti yokmuş…. Bizim bebeklerimiz için soruyorum doğumdan sonra aldıkları kan tahlillerinde bu tür hastalıklara bakıcaklar mı? Bileniniz varsa yazın nolur ???

X