2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Evet sözde hızlı kilo alıyordu ama öncelikle şeker ve tansiyon yüksek diye bebeğin hayatı tehlikesi olabilir diye erken aldılar. Bir cm açıklık vardı.
Haftada kaç kilo alıyordu benim ki 300 alıyor hatta geçen gün de dediki sen yürü hareket et bebek almasın kilo falan dedi bende baya yürüyorum.ama şekerde tabi belkide bu kadar hızlı almasını sağlıyordur onu da düşünüyorum ben kendim.sürekli aklımda bu çocuk nasıl çıkacak diye bir cümle var valla bakalım

Evett kızlar., canlar, bacılar bebişim doğdu çok şükür. Darısı tüm doğurmayan bacılarımın başına. Çok zorlu bir süreçti akşam 6 da sancı başladı ve saat 11'30 doğdu. Hiç durmaksızın sancı çektim rahim açılmıyordu enson 5cm açıklıkta istemsiz ıkınmalarla doğdu. Haliyle dikişlerin var. 2970gr 51cm doğdu ben biliyordum küçük doğacağını çünkü ultrason ölçülerine pek inanmıyordum. Çok şükür sağlığımız yerinde önemli olan o zaten. Hepinize dua ettim.
Oyy gözün aydın kizzzzz rabbime darısı bize İnşaAllah 🤲 bende Çarşamba gidicem bakalım gün mü verir yoksa direk yatış mi der gorecem😂

Sezeryanli arkadaşlar sizdende ameliyat öncesi varis çorabı istediklermi, bugün serviste evrak işlemlerim yapıldı gelirken yanında varis çorabı getir dediler, medikale sorduk 300 tl dedi, 1 kere giymek için 300 tl verilirmi ya, trendyolda felanda ameliyat çorabı diye bi çorap satılıyor 90 100 tl civarı onu alsak olurmu, bilgisi olan varmi

Doğum yapan kızlar hayırlı olsun sağlıkla büyütün bebişlerinizi 😊 benimde bugün kontrolüm vardı 38 olduk 3100 gr olmuş kızım ama gelmeye pek niyeti yok gibi doktorum bu saatten sonra artık gelebilir dedi en fazla 3 haftaya kadar beklerim sonra müdahale ederim bi sorun olmazsa normal olcak bakalım ne zamn gelcek bizim minikkuş 🐣🤗

Sezeryanli arkadaşlar sizdende ameliyat öncesi varis çorabı istediklermi, bugün serviste evrak işlemlerim yapıldı gelirken yanında varis çorabı getir dediler, medikale sorduk 300 tl dedi, 1 kere giymek için 300 tl verilirmi ya, trendyolda felanda ameliyat çorabı diye bi çorap satılıyor 90 100 tl civarı onu alsak olurmu, bilgisi olan varmi
Dolaptan falan da bak canım ya da trendyoldan al gitsin. Çok pahalıymış

Kızlar bende şimdi dr dan geliyorum, kan verdim ekg cektirdim, 30 mayısta nasipse benim bebiste gelecek inşallah, haftaya salı alırız dedi dr um
Hayırlısıyla gelsin canım 🥰 böyle gününü bilmek ne güzel. Bizimki kafasına göre dr 38. Haftaya kontrol verdi. Öncesinde doğum olursa bana haber verin diyor 😁 36 dan sonra heran gelebilir ama 40. Haftayı da bekleyebilirmiş😂

Kızlar selam ben Mayıs annelerindeyim ama ordaki çoğu kişi doğum yaptığı için artık sorularımız ve yaşadıklarımız aynı değil ve bu sebepten sanırım bir şey sorduğumda artık pek bir dönüş olmuyor. Aranızda doğum yapan ya da yapmak üzere olan varsa kasılmaları nasıl anladığını söyleyebilir mi? Benim dün nişanım geldi sanırım bugün de 30sn süren adet ağrılarım oluyor ama tam bir düzene girmedi. Sizce doğum olacağını nasıl anlayabilirim? Yani ben sancı kasılma falan pek anlamıyorum sanırım

Kızlar bir şey sorcam. Hastane çantası hazırlıyoruz da internetteki listelerde evrak, hastane dosyası vs diyor
Böyle şeyler koydunuz mu bende dosya evrak yok o maddeyi anlayamadım

Kızlar göbeğiniz çok çatladı mı benim kıpkırmızı çizgiler oldu bunlar geçer mi? Krem de sürüyordum ama demek ki işe yaramıyormuş
Kaçıncı haftadasınız?Kaç kilo aldınız bu zamana kadar?Bende göbek deliğimin etrafında bir az var,bir de göğüs altımda karnımın şişmeye başladığı yerde var gibi.35+2yiz.Badem yağı+hindistan cevizi yağı karışımı kullandım, şimdi o bitdiği için hindiatan cevizi yağı ile devam ediyorum

Ben yakın zamanda sezaryen doğum yapan arkadaşımdan ödünç aldım. Aynı doktor yaptıracak doğumu, muhtemelen benden de ister diye aldım

Selam arkadaşlar bende 37.haftamdayım iki gündür hemoroidle uğraşıyorum bugün doktora gittim genel cerrah tromboze hemoroid dedi lokal anaesteziyle oturan kanı boşaltırım dedi ama sonra gebelikten ötürü ilaç tedavisine başlayalım dedi anestol ve fito krem , furacid krem , dufaloc şurup ve ağrı kesici parol yazdı perşembe günü tekrar bekliyor normal doğuma engel değil dedi ama çok korktum normal istiyorum ama şu an acı var acaba iyileşme süreci nasıl olur yaşayan varsa paylaşırsa sevinirim😔

benim doktorumda 38 den önce gelebilir dedi ama bana sanki son haftaya kadar bekleyecekmiş gibi geliyor.

X