2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Gerçek sancı olup olmadığını anlamanın en kolay yolu düzenli olması aralıklarının düzensizse yalancı sancıdır rahim kendini doğuma hazırlıyordur kaç dk da bir sancınız var kasılma olayı doğum zamanı bende olmamıştı ben üç normal doğum yaptım alt karnıma adet ağrısı gibi vuruyordu
Ağrılar geldiği zaman 8-10dk arası geliyor 1 dk civarı sürüyor ama her zaman ağrı yok, mesela 3 saat önce yaklaşık 1 saat süreyle vardı şimdi yine yok. Sanırım daha vakti var

Canım yalancı sancılar doğuma hazırlıyor fakat senin nişan gelmiş yani sancıların şuan düzensiz ama zamanla düzene girecek bu bir gündemde olur bir kaç gün içindede olur sen dk sayıp bakacaksın durumuna sancıları ve kaç dk da bir geldiğini.ilaveten kiminin doğum sancısı adet ağrısı gibi olur kimisinin ki bel ağrısı olarak kimisinin ki tüm bir karına giren ağrı gibi olur farklı farklı olabiliyor o nedenle en doğrusu sancıların aralığını saymak süresini saymak düzene ne zaman girecek takip etmek sonuç olarak 1 saat içinde 2 yada 3 kez sancın vardır Buda düzenlidir buna düzensiz yada yalancı denilmez artık nişan da geldiği için doğum sancılarının bunlarda sadece düzenli ve zaman ilerledikçe daha sık olmaya başlayacak onu takip etmelisin duş al bol bol hareket yap sancıları düzene sokmaya çalış senin ki artık doğumun ilk safhaları
En iyisi biraz daha hareketi arttırayım ben 😁

Selam arkadaşlar bende 37.haftamdayım iki gündür hemoroidle uğraşıyorum bugün doktora gittim genel cerrah tromboze hemoroid dedi lokal anaesteziyle oturan kanı boşaltırım dedi ama sonra gebelikten ötürü ilaç tedavisine başlayalım dedi anestol ve fito krem , furacid krem , dufaloc şurup ve ağrı kesici parol yazdı perşembe günü tekrar bekliyor normal doğuma engel değil dedi ama çok korktum normal istiyorum ama şu an acı var acaba iyileşme süreci nasıl olur yaşayan varsa paylaşırsa sevinirim😔
Bende aynı dertten muzdaripim çok koyu kadin doğum doktoruma söyledim gebelikte hiç bişe yapamayiz dedi ..

Teşekkür ederim, yani sancı dedikleri şey bu hissettiğim adet ağrıları mı oluyor? Ben kasılma tarzı bi his de olacak sanıyodum
Adet agrilatinin ardından kasılmalarını da baslamasi ve düzenli bir şekilde devam etmesi lazım .. sürekli çömelip kalkma hareketi yap ve merdiven in çık gün aşırı sıcak duş al

En iyisi biraz daha hareketi arttırayım ben 😁
Kuzum düzene sokmak için hareketler var ya bu başlangıç evresinde onları yapmalısın kiminde 1 saat kiminde gün yada günler oluyor ama düzensizse düzene sokuluyor düzenliyse arası uzunsa arası kısalıyor nişan zaten rahim ağzı tıkacı

Adet agrilatinin ardından kasılmalarını da baslamasi ve düzenli bir şekilde devam etmesi lazım .. sürekli çömelip kalkma hareketi yap ve merdiven in çık gün aşırı sıcak duş al
Kuzum düzene sokmak için hareketler var ya bu başlangıç evresinde onları yapmalısın kiminde 1 saat kiminde gün yada günler oluyor ama düzensizse düzene sokuluyor düzenliyse arası uzunsa arası kısalıyor nişan zaten rahim ağzı tıkacı
Bir haftadır aktif hareket yapıyorum merdiven çıkıyorum falan ama demek ki yeterli değil, biraz daha arttırıcam teşekkür ederim kızlar🥰

Ağrılar geldiği zaman 8-10dk arası geliyor 1 dk civarı sürüyor ama her zaman ağrı yok, mesela 3 saat önce yaklaşık 1 saat süreyle vardı şimdi yine yok. Sanırım daha vakti var
Demekki düzensiz sancıların merak etme her sancıda bebeğine yaklaşıyormuşsun gibi düşün korkma bol bol hareket et düzene girer inşallah bugün olmasa da doğumun yakındır

Bir haftadır aktif hareket yapıyorum merdiven çıkıyorum falan ama demek ki yeterli değil, biraz daha arttırıcam teşekkür ederim kızlar🥰
Bende hareket etmekten her yerim ağrıyor ama başlamadı bir şey nişandır su dur yolunu gözlüyorum Dr dediki güya heran gelebilir dedi 😅 ama tık yok

Demekki düzensiz sancıların merak etme her sancıda bebeğine yaklaşıyormuşsun gibi düşün korkma bol bol hareket et düzene girer inşallah bugün olmasa da doğumun yakındır
İnşallah öyledir 🤲🏻
Bende hareket etmekten her yerim ağrıyor ama başlamadı bir şey nişandır su dur yolunu gözlüyorum Dr dediki güya heran gelebilir dedi 😅 ama tık yok
Valla bende şu an cahil cesareti resmen bir an önce doğum başlasın diye her şeyi yapıyorum ama doğum başlayınca napıcam orası meçhul🤣🤣

Seninki gününü dolduracak sanki gelesi yok😂 Nedense erken gelir diyenlerinki zmanında doğuyor bakalım senin bebiş ne zaman gelecek

yesilcan86 yesilcan86 G gebelikyolunda sağolun kızlar cevap iÇin. Bi kaç sayfada bu maddeleri gördüm de bi bana mı vermediler bu evrakları demiştim :KK53:

Eklentiler

• EC998765-3538-4079-B4E8-897C143A63C2.jpeg
    EC998765-3538-4079-B4E8-897C143A63C2.jpeg
    73,4 KB · Görüntüleme: 44
Yaaa çok geçmiş olsun çok fena bir acı çeken bilir ama bana buz kompresi verdi her gün beş altı kere onar dakika buz tut dedi başta ödem atması için buz lazımmıs sıcak daha da şişirirmiş bence de buhara oturmak sakıncalı normal mi düşünüyosunuz😔
Sanırım bende de var acı yok sadece elime geliyo ama endişelendim yine de bi kaç kişiye sordum doğumdan sonra geçiyomuş ama dediğiö gibi bende acı yok olmaz inşallah ya

Seninki gününü dolduracak sanki gelesi yok😂 Nedense erken gelir diyenlerinki zmanında doğuyor bakalım senin bebiş ne zaman gelecek
Kız öyle demeyeydim iyiydii 😅 hazneye girmiş dediler ama bilmiyorum kiiii dün okadar yürüdüm ki bugün kımıldayamıyorım çok yorgunum ama çaylarımı içtim yinede hareket ettim biraz ama acaip yorgunum hayırlısı vallaaa

Sezeryanin en gusel yani planli olmasi, ben plan insanıyımdır, anı olaylar beni aşırı geriyor, günü belli şimdi bi haftalık plan yaparım, şu gün büyük oğlum için buzluğa şu yiyecekleri yapar atarım, şu gün ütü yapar valizi güzel yerleştirdim, şu gün temizlik yaparım, güzel olur yani

Azcik daha bekle canım kahramanlık yapar kendi kazanır ismini 🤭

Yok canım ne evrakı, evrak felan yok, serviste imzaliyirsun zaten

Şansın varmış bende öyle bi imkan yok ya, aldığınız varis corabimi ameliyat corabimi acaba
Evet genelde son haftalarda insanlara aniden bir isim sıcak geliyormuş😁 bekliyorum

X