2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kolestaz ile ilgili tahlilleri yapıp kendi yönlendirdi cildiyeye gebelikte b grubu sayılan claritin diye bir antihistaminik verdi 2 gün kullan dedi ama haklısınız bebeğe zararı olur diye fazlasını asla kullanmıyorum. Konuştum yine devam ederse kan ve idrara tekrar bakacağız. Tansiyon ödem hiçbiri yok ama kaşıntıdan öleceğim.

68 mm çok ciddi uzunluk korkulcak hiç bişey yok doğum şeklini nasıl istiyorsun sezaryen mi normal doğum mu ? Sadece normal doğum için az biraz zorlanabilirsin tahminimce
68 mm olan ben değilim ki.
Benim doktorum o konuda daha hiçbir şey söylemedi sezaryen istiyorum

Kızımda 30 larda kasılmalar başladı bu şekilde bebek 37+4 te geldi. Oğlumda hiç yoktu 40+3 te gelmişti. Bence kasılma varsa 40 ı beklemez. 37 38 gelebilir.
Zaten sezeryan olucam 38 de muhtemelen o kadar beklese baska bisey istememdun nerdeyse bi ara 5 dakikada bir kasilmam oluyordu cok korktum gercekten bu sabah daha iyi basladik gune bakalim

Aynen öyle ah bu hormonlar

Selam kızlar doğum şekli konuşulmaya başlanmış bakıyorum da ben bi aksilik çıkmazsa normal doğum bekliyorum üç normal doğum yapmış biri olsam da bu aralar korkuyorum sanki o anı düşününce sonra kendi kendimi sakinleştiriyorum doğum anında en yardımcı olan şey nefes egzersizleriydi normal isteyenler şimdiden bakın öğrenin bana çok faydası olmuştu youtube da videolar var tavsiye ederim

Yurtdışına niye gidiyor. Hani acil bir durum olmadıkça doğumdan sonra gitse keşke. Sen farkındasın seni gerginleştiren bence bu durum. Tabiki insanın eşi yanında olması farklı ne anne ne kayınvalide yerini tutamaz.peki eşin kalıcı olarakmı gidiyor yurtdışına yoksa iş için belirli bir süremi kalacak.

Slm canlar. Bişey soracam bu bir haftada sanki karnım iki katı büyüdü ağırlaştım sizinde öylemi. Şimdiden hantallaştım daha iki ay var napacam. Kilo olarak en son 5 kilo almıştım doktor kontrolünde evdeki tartıya göre hiç almamışım daha, haftaya kontrolüm var bakalım kaç kilo almışım. Sizde durumlar nasıl. 30 haftalık oldum bu arada

Ben de kendimi hantallaşmış hissediyorum bizim hem yaş hem doğum sayısı etkiliyor galiba kilo olarak 12 kg aldım ben bi de nerelere gidem ne yapam iki ay oyy oyyy

Gel bacım beni sen anlarsın sarılalım birbirimize
Ben bana verilen giyilmiş kıyafetleri giydirmekten gucenmem. Heleki bebek kiyafetleri ... Çok çabuk büyüyorlar zaten. Lakin vurdumduymaz olmaları bizi üzen durum oluyor.
Sonbaharda ielts sınavına girdi. Yabancı dil. Çok çalıştı kazandı başardı. İskoçya askeri gemi yapımına gidecek. Gitme sebebi tabiki parasının daha güzel olması. Ama gidiş tarihini kendisi belirleyemiyor. Geçen hafta vizesi çıktı. İşyeri ne zman bilet alirsa o zman gidecek. Ve üç ayda bir izin hakkı olacak. İş simdilik 2 yıllık gibi gözüküyor ama gidenler daha uzun süreli olduğunu söylediler.
28 hafta 10 kilo almış bulunmaktayım. Ama kilolu gözükmüyorum hatta görenler aa kilo almamissin diyorlar. Sanırım boyum uzun ondan kaynaklı. Tahminimce bu süreci 15 kilo ile tamamlarım.yani inşaallah ya Rabbim :)

Evet erkekler gidim bebeğe bişey alim diye düşünmüyor.

İyi olmana sevindimoo allah kabul etsin elinize sağlık. Bende haftaya görümceleri davet etmek istiyorum ama hiç gözüm kesmiyor inş çağırabilirim. Bakacam artık duruma
Kız ben nasıl yaptım her yemeğin hazırlığını boş kalınca yaptım onlar gelince birleştirdim hepsini son gün onları yaptım diyebilirim

Tekrar bakılsın altındaki neden bulunsun çünkü elde kaşıntı bunların bariz belirtisi kanda çıkar varsa ama neden çıkmadı düzenli takip gerekebilir tansiyon ise gün içinde düzenli dullukla ölçmek lazım bir sefer ölçmekle değil benimkini öyle yapıhorız tedbirli olmak için öyle tarif ettiler.

bunu sana yazmıştım ama pudraya alıntılamışım yanlışlıkla oldu galiba Ginnys
Canom öyle bir rahim ağzı uzunluğu yok zaten bununmerak edip ebeye sordum olmayan bir ölçü birimi ha bu ne olabilir dedi bebekle çıkış arası uzunluğu söylemiş size bebek yukarda demek Buda dedi sadece onu verir bu ölçü dedi.ama rahim ağzı yumuşaklığı kalınlığı vs değilmiş bu.. onun dışında burada normal doğum mecbur kalmadıkça yani sağlık ile alakalı bir sıkıntı yaşanmadıkça sezeryan bir seçim değil çünkü bir ameliyat ve o bir müdahale sistemi diye seçim olarak sunmuyorlar hayati bir olgu oluşursa ozaman sana sormadan direk yapıyorlar

Ben de kendimi hantallaşmış hissediyorum bizim hem yaş hem doğum sayısı etkiliyor galiba kilo olarak 12 kg aldım ben bi de nerelere gidem ne yapam iki ay oyy oyyy
Oyki nasıl oyyy. Senin kaçıncı çocuk canım. Bende yaşa bağlıyorum yaş ilerledikçe gebelikte zor geçiyor.

Valla bacı kendimi senin yerine koyuyorum ben yapamazdım sanırım 2 sene bayağı uzun bir süre. Rabbim sabır versin. Amannn boşver vardır bu iştede bir hayır senin gitme durumun olsa sen gidersin arada eşinin yanına. Ya zaten ufaklık zamanını bayağı alacak bir sene öyle gider. Zaman dediğin neki su gibi akıp gidiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…