2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Bu kadar strese sokmayin kendinizi bebeginiz de hisseder, erkeklerin cogu böyle malesef bizim kadar duyarli degiller bu gibi konularda eminim o da cok mutludur dogacak bebeginiz icin ama nasil gosterecegini bilemiyordur, tipik erkektek derdiniz kiyafet vs olsun hepsi olur Allahin izniyle yeterki sag salim kucagimiza alalim evlatlarimizihormonlarin etkisiyle cok takıliyoruz herseye biliyorum ama sagliginiz yerindeyse biraz atin kafanizdan bu konulari el isi vs yapin oyalansin zihniniz nacizane tavsiyem

Arkadaslar bu kasilmaları cok sık olup (ağrisiz) erken dogum yapmayan zamaninda doguran tanidiginiz bilfiginiz kimse var mi?erken gelecek diye korkuyorum
Kızımda 30 larda kasılmalar başladı bu şekilde bebek 37+4 te geldi. Oğlumda hiç yoktu 40+3 te gelmişti. Bence kasılma varsa 40 ı beklemez. 37 38 gelebilir.

Kızlar 2 haftadır ellerimin üzeri aşırı kaşınıyor uyku uyuyamıyorum kaşıntıdan. Bu şekilde kaşınan var mı çare arıyorum bulamadım.

Kızlar sezeryan için gün alanlar kendi isteginizlemi sezeryana yoneldiniz herhangi bi durumdan doktor mu yonlendirdi ? Ve gün alanlar devlette minbunkadar erkenden gün verdiler
Benim ilk çocuk sezeryan, iri bir çocuktu ve ters dönmüştü yani kafa aşağı kanalda değil yukarda oturur pozisyondaydı, bi türlü dönmedi, sezeryan oldu bu yüzden ikincide sezeryan olacak, hala gün vermedi geçen ay sordum 38 haftalık olsun bi gün belirleriz duruma göre dedi.
Bir de ek olarak anestezi yöntemini seçebiliyor musunuz konuştunuz mu hiç onu da merak ediyorum ben
Anestezi yöntemini seçiyorsunuz ama bunu kadın doğumla değil anestezi dr u ile kararlastiriyorsunuz. Kalp grafisi kan tahlilleri felan isteniyor duruma göre öneride yapar anestezi dr u tercihi sizede bırakabilir, benim ilk doğumda ameliyathanede karar verildi, dr nasıl istersin anesteziyi dedi ben tabi heyecanlı panikli bilemedim, bu çok heyecanlı bayiltin dedi esprili bi dr um vardı
Bu kasılma benimde oluyor bazen sanki içerden kuvvetle bisey itiyor gibi taş oluyor karnım

Kızlar 2 haftadır ellerimin üzeri aşırı kaşınıyor uyku uyuyamıyorum kaşıntıdan. Bu şekilde kaşınan var mı çare arıyorum bulamadım.
Nemlendirici krem ise yaramasını, benimde ellerim kaşınıyor ama bende egzama var, kuruluktan oluyor krem sürünce iyi geliyor

Nemlendirici krem ise yaramasını, benimde ellerim kaşınıyor ama bende egzama var, kuruluktan oluyor krem sürünce iyi geliyor
Cildiyeye gittim yapma krem verdi 10 gün kullan dedi bir de alerji ilacı 1 2 gece iç dedi ama o an kesti sonra geri geldi. Linola nemlemdirici verdi ekstra ama hiçbiri işe yaramıyor

Ben de heyecanlanırım o ortamda, normal hastane kontrollerinde bile çok heyecan yapıyorum boşuna belimden iğne yemiyeyim. Pazartesi kontrolde doğum konusu geçerse sorcam mutlaka, inşallah genel anesteziyle olurum amin

Ginnys canım nerelerdesin sesin çıkmıyor herşey yolunda inş iyimisin.
Bebeğmmmm buradayım ben aileyi iftara aldım bu oğlumla ilk iftarım dı haftalar ilerlemişte olsa bu fırsatı kaçıramazdım görümcem ve kayınvalidem yok falan desene ben kallami bir sofra iyle donattım oğlumun şerefine koşturmaca olunca birde ağırlaşınca anca yetiştirdim ondan telefon elime alamadım yeni işte fırsat oldu.bende sizler gibi kasılmalar ile devam hayata ama endişe etmeden 13 ünde Dr kontrol var bakalım ne diyecek bu arada bir ebeye sordum benim rahim uzunluğu 68 mm miş ne demek hiç duydun mu dedim bebekle rahım ağzı arasını ölçmüş rahım kalınlığını değil dedi.ama iyi demekki bebek yukarda aşağıda değil henüz bu onu gösterir dedi

Siz mutlaka bunu doktorunuzla konuşun ve asla onun haberi olmadan bir alerji hapı vs içmeyin alerji hapları histamin içerir zararlı nitekim uyuşturuor beynin çalışan o bölgesini.böylesine rahatlama veriyor.kaşıntı kolestaz ile alakalı olabilir preklamsi olabilir mutlaka hekiminizin bilmesinde fayda el ve ayakta şişlik varmı tansiyonlarınızı günlük ölçüyormusınuz hepsi kombine çalışıyor bunlara ek olarak elde kaşıntı bir belirtidir dikkate almak gereklidir

Güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Benim derdim kiyafet bebeğe birşeyler alınması değil aslında , bunun düşünülmemesi dile getirilmemesi..aslında bunu demek istiyorum. Bunu anlatmaya çalışıyorum. Ama bu kadar abartacak kendimi bu kadar üzecek bir sorun yok ortada bunu da biliyorum. Mesela şuan gece yazdıklarım, dusunduklerim o kadar farkliydiki şuan çok farklı... Ben sağlıklı düşünemiyorum . Noluyo bana bı anda hamilelikten kaynaklı mi durum bilmiyorum. Hormonlar tavan yaptı. İnsaAllah bu durum bende daha da ilerlemez.

Arkadaslar bu kasilmaları cok sık olup (ağrisiz) erken dogum yapmayan zamaninda doguran tanidiginiz bilfiginiz kimse var mi?erken gelecek diye korkuyorum
Bende 31 deyim ağrılar kasılmalar var bunlar yalancı sancı o nedenle rahat ol ama çok aklına takılıyorsa Dr görün rahim açıklığında falan bakar oradan belli olur.yat dinlen falan der belki ama dediğim gibi öncelik endişe etmemek

İyi olmana sevindimoo allah kabul etsin elinize sağlık. Bende haftaya görümceleri davet etmek istiyorum ama hiç gözüm kesmiyor inş çağırabilirim. Bakacam artık duruma

Valla takma boşver diyecem ama insanın elinde değil.Artık son zamanlara geldik onun için çok alıngan ve duygusal olabiliyoruz.Ama bu durumda insan en büyük desteği ve ilgiyi kocadan bekliyor her konuda. Seninde eşin sadece hafta sonu yanında acaba onumu sıkıntı yaptın. Kız boşver takma tadını çıkar son haftalarının erkekler öyle işte.

Ben de heyecanlanırım o ortamda, normal hastane kontrollerinde bile çok heyecan yapıyorum boşuna belimden iğne yemiyeyim. Pazartesi kontrolde doğum konusu geçerse sorcam mutlaka, inşallah genel anesteziyle olurum amin
68 mm çok ciddi uzunluk korkulcak hiç bişey yok doğum şeklini nasıl istiyorsun sezaryen mi normal doğum mu ? Sadece normal doğum için az biraz zorlanabilirsin tahminimce

Keşke sadece haftasonlari yanımda olsa.... Yakın zamanda yurtdışına çıkacak ve doğumumda yanımda olmayacak beni üzen ,gerginlestiren bu olmalı. Benim nazimı eşimden başka ne annem ne kayınvalidem çekemez ya

Merhaba,bende bugün hiss ettim karnimin sol tarafında dikensi iğne hissi gibi bir ağrı var ve bebek o tarafda hareketli,ama rahatsız oldum.Zaten yuruyunce de ağrım var
Benim bu sabah geçti şükür gerilmeden dolayıydı sanırım seninde geçer inşallah

Ay aynen bende bir korku sardı zaten. Ama hemencik olup bitecek diye kendimi avutuyorum

Bende buna benzer durum içindeyim. Ve öyle maddi sıkıntı içinde falanda değiliz halbuki. Gorumcemin mavi bebek arabasını kullanmak zorunda bırakıldım. Yeğenim ve gorumcemin kızının kiyafetlerini verdiler ve eşim daha bir çöp dahi almadı. Onunda kendince fikirleri var. Birşeyler Alaçam diyor ama bakalım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…