2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Anestezi şeklini konuştunuz mu peki? Anestezi şekli önceden mi konuşuluyo acaba yoksa ameliyat esnasında anestezi uzmanı mı karar veriyo
Şu genel anesteziye bi onay çıksa rahatlıcam valla
Birtek bunu konusmadım 😏 Aklıma hiç gelmedi ama epidural anestezi isterim diye düşünüyorum. Tamamen bayılinca kendine gelmen ve bebeğimle ilgilnemen biraz daha geç oluyor. Ben hemen sarılmak istiyorum ☺️

Kızlar 30 haftaligim bende karninizda burkulma biri biseyı sıkıyormus hissi oluyor mu 10-15 sn kadar, bende 25 den beri vardi ama cok nadir olurdu 2 gundur cok sık hissediyorum bebegin dönme vs gibi bir hareketi mi yoksa kasilma mı acaba?
Bazen bebek bi yere toplanıyormuş gibi hissediyorum. Karnımın o bölgesi sertleşiyor sonra normale dönüyor.

Ona hiç dikkat etmedim ama bugün mesela 20 dakika kadar yürüdüm ondan sonra gördüm. Bir de benim hamile külotlarımın çoğu siyahtı belki de onlarda farkedemedim. Ten rengi giyince gördüm bi süre açık renk giyip bakcam iyice sıklığına
Keşke idrar olsa valla su olmasın da ne olursa olsun
Ben bu konuyu kafama çok takmıştım bebeğin suyu az az gelirse ve ben fark edemezsem diye, doktoruma sordum hamilelikte hormonlara bağlı olarak su gibi akıntı gelebilir demişti

Bazen bebek bi yere toplanıyormuş gibi hissediyorum. Karnımın o bölgesi sertleşiyor sonra normale dönüyor.
Ben tarif de edemiyorum toplanma gibi mi emin degilim boyle elimin altinda top gibi olmuyo sanki bir organimi biri eline alip sikip ceviriomus gibi.o top gibi olma olayina kasılma diyorlar pazt gidip nst cetiricem evham yaptim

Ben tarif de edemiyorum toplanma gibi mi emin degilim boyle elimin altinda top gibi olmuyo sanki bir organimi biri eline alip sikip ceviriomus gibi.o top gibi olma olayina kasılma diyorlar pazt gidip nst cetiricem evham yaptim
Yalancı kasılmalardır muhtemelen. Bi iki gündür benim de çok sık olmaya başladı anlamadım neden bu kadar sık oluyo

Herkese merhaba bir şey soracağım, bugün göbek deliğim ve çevresi inanılmaz hassas dokunduğumda acı hissediyorum hiç böyle bir şey yaşadınız mı ? Göbeğimde çok sert acaba genişlediği için mi oluyor?

Herkese merhaba bir şey soracağım, bugün göbek deliğim ve çevresi inanılmaz hassas dokunduğumda acı hissediyorum hiç böyle bir şey yaşadınız mı ? Göbeğimde çok sert acaba genişlediği için mi oluyor?
Merhaba,bende bugün hiss ettim karnimin sol tarafında dikensi iğne hissi gibi bir ağrı var ve bebek o tarafda hareketli,ama rahatsız oldum.Zaten yuruyunce de ağrım var 😔

Kızlar 30 haftaligim bende karninizda burkulma biri biseyı sıkıyormus hissi oluyor mu 10-15 sn kadar, bende 25 den beri vardi ama cok nadir olurdu 2 gundur cok sık hissediyorum bebegin dönme vs gibi bir hareketi mi yoksa kasilma mı acaba?
Bahsettiğiniz durum sanki kasılmaya benziyor.

Ben çok duygusalım bu aralar herşeye alınıyor ve ağlıyorum sizde de durum böyle mi? Derdimi buraya mi anlatsam bir derdim var bölümüne mi açsam bilemedim. Kendimi aşırı yalnız hissediyorum. 🤧 Hiç iyi değilim ben.

Ben çok duygusalım bu aralar herşeye alınıyor ve ağlıyorum sizde de durum böyle mi? Derdimi buraya mi anlatsam bir derdim var bölümüne mi açsam bilemedim. Kendimi aşırı yalnız hissediyorum. 🤧 Hiç iyi değilim ben.
Canım dün bende aynısını yazdım çok duygusalım ve herşeye ağlıyorum diye, senin gibi kendimi çok yanlız hissediyorum😔😔anlatmak istersen dinleriz seni.

Canım dün bende aynısını yazdım çok duygusalım ve herşeye ağlıyorum diye, senin gibi kendimi çok yanlız hissediyorum😔😔anlatmak istersen dinleriz seni.
Şuan yatağın içinde hüngür hüngür agliyorum. Eşime çok kırılıyorumm. Çok istenen bir bebekti ama daha bir çöp almamisti bebeğe. Maddi sıkıntımızın da olması ayrıca büyük bir etken tabi. Bu arada bebek kiyafeti bolluğu var evde.gorumcem kendi kizinin 3 yaşına kadar olan bütün kıyafetlerini yolladı. Neyse konuya geliyorum. Eşim sehirdisinda çalışıyor ve hafta sonları eve geliyor. Geçen haftasonu kendi ailesine bı miktar para verdi bende daha bu zmaana kadar "al eşim bebek için harca bile demedin neden bebeğimizin ihtiyacı varken para veriyorsun" diye ağladım. Neyse haftabasi ise gitti bugün işten geldi. Benim annem de bizdeydi. Bebeğe bir yelek ve 3'lu eldiven almış. Ayy anne bakk ne güzel dememle birlikte eşim dedi ki almasam bı çöp bile almadım diye laf söylüyor dedi. Halbuki ben kendi aileme hicbirsey belli etmiyorum. Ne çektiğimiz maddi zorluğu ne de aramızdaki sorunları.. tam tersini yaparım hatta ailem eşimi sevsin diye üzerine koyup anlatırım. O kadar agladimki hala ağlıyorum çok zoruma gitti. Sen cocugunuza bunları ben laf söylemeyeyim diye aldın öylemi yani diye...hala daha ağlıyorum.

İhtiyaç sadece bebek kiyafetimi sanki? Beşiğin içine yatak gerek. Puset gerek, pişik kremi gerek vs...
Şimdi ne yapmak istiyorum biliyormusunuz.. gorumcemin gönderdiği bütün kıyafetleri geri göndermek istiyorum. Şeytan diyor ki yap.. valla sasirdim kaldım.

Kızlar merhaba isim konusunda çok kararsızız ali olacak okesin ama yanına muhakkak 2.bir isim gelecek eşim emir ali diyor ama ben istemiyorum islamda olan güzel bir erkek adı istiyorum hadi hanımlar güzel fikirlerinize açığım
ali Asaf. Ömer Ali. Muhammet Ali. kerem ali. bunlar ali isminin yanına yakışan isimler bence ☺️ sağlıkla gelsin paşa

Birtek bunu konusmadım 😏 Aklıma hiç gelmedi ama epidural anestezi isterim diye düşünüyorum. Tamamen bayılinca kendine gelmen ve bebeğimle ilgilnemen biraz daha geç oluyor. Ben hemen sarılmak istiyorum ☺️
Evet orası öyle de ben panik biriyim biraz o anı yaşasam canlı canlı tansiyonum çıkar korkarım ben kesin 😅 anesteziden de hemen kalkıyosun diye okumuştum saatlerce sürmüyomuş ne kadar doğru bilmem. Bi de belden iğneden korkuyorum normal doğumdan zaten korkuyorum. Ah bi atlatsak 🥰

Arkadaslar bu kasilmaları cok sık olup (ağrisiz) erken dogum yapmayan zamaninda doguran tanidiginiz bilfiginiz kimse var mi?erken gelecek diye korkuyorum

X