2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar bir çılgınlık yağıp attım oğlumun kıyafetlerini makinaya tıkıyorum bir yandan ütü hadi hayırlısı iki makina ütüm var a dostlar oğlumun çeyizi 🥰
Senin yıkayacak kıyafetler var, bende bir parça desen bişey yok bende başlayacam artık ufaktan. Sanada kolay grlsin canım

Kızlar bir çılgınlık yağıp attım oğlumun kıyafetlerini makinaya tıkıyorum bir yandan ütü hadi hayırlısı iki makina ütüm var a dostlar oğlumun çeyizi 🥰
Benimde atıp yıkayasım varda erken gibi geliyo sonrada diyorum ağırlaşırsam nasıl yapıcam 🤦🏼‍♀️ 30 dan sonraya kalcak gibi benimde bu gidişle sen iyi yapmışsın

Aynı gün çıkmıştı benimkisi
Ben de bugün yaptırdım aynı gün çıktı. Ama az kalsın bayılıyordum. 2 kez kan verdikten hemen sonra bir şeyler yiyin kızlar beni uyarmadılar arabaya bindim direk. Önce sıcak bastı ter boşaldı komple üstüm ıslandı o derece. Elim ayağım titredi gözüm karardı az kalsın kaza yapıyordum. Anlamadım da yükleme yapıldığı için düşceği aklıma gelmedi meğer şekerim düşmüş aniden. Dikkatli olun🙏🏻

Silikon memeyi iyileştirmiyor,amma yara olunca onu takıp süt vermek oluyor yazmıştılar galiba,doğru mu peki?Krem yerine yarayı kurutacak bir şey sürmek lazım ki,tez iyileşsin benim anladığım o oldu.En iyi doğru süt vermek ki,hiç yara olmasın.Onla ilgili videolardan öğrenib doğru emzire bilir miyiz?
Yara ucuna sürmek için en iyisi kantoron .. ayrıca bebişin poposuna da kimyasal birşey kullanmak yerine kantoron kullanmayı düşünüyorum bu sefer. Ama ekstradan alıcam bı tane pişik kremi bakalım.
Arkadaşlar merhaba, 27 Haftalık hamileyim ve bebek arabasına karar veremedik hala.
30-35 bini geçmediği sürece fiyat problemimiz yok, ama hafif, ergonomik, kolay katlanan, mümkünse çift yönlü, ekstra puseti de olan veya puset uyumlu araba önerileriniz varsa çok mutlu olurum.
Ben daha 30-35 bine bebek arabası gormedim. Nette gördüklerim sanırım en fazla 15 bin civarlarindaydi. Bu kadar bütçeniz varsa en iyisini sececeginize eminim. 😊İyi günlerde kullanın.
Gunaydinlar . Mustelaya bakıyorum ben set alayim dedim eczaneden 500-600 tl civarı. Internettw var yarı fiyatına ama onlara da güvenmedim gerçek mi değil mi diye. ( en azından ilk aylar için, sürekli alabile
Netten bakiim ürünleri almayın ya.. bepanthol sipariş ettim geçenlerde kendim için. Üzerinde barkod son kullanım tarihi vs. Hiçbiri yok. Merdiven altı ürün göndermişler. Ama tipkisi aynısı.🥴
dalinde hala kullanan çok anne var ve memnunlar arkadaşlarımda dalin kullanıyor sabunundan deterjanına kadar ama cildi kuruttuğu ve alerjik olduğu için artık pek tavsiye etmiyor uzmanlar bilemedim valla biraz daha araştırmak istedim almadan önce bende
İki evladimda da Dalin kullandım. O mis gibi kokuya bayılıyorum. İkisinde bı sıkıntı yaşamadım. Tabi içerik konusunda o zamanlar hiçbir bilgim yoktu. Bundan 10 sene öncesinden bahsediyorum😁 şimdi daha dikkatli olmaya çalışacağım. Ama güzelde koksun istiyorum nasıl olacak bilmiyorum.
benim de ikinci kızım ilk kızımdan kalan çok kıyafet var ama sarı lekeler oluşmuş çok araştırdım e bebek leke çıkarıcısı ve çamaşır suyu tozu diye bir ürün önerdiler dün aldım ama henüz denedim bugün akşam deneyeceğim inşallah eğer lekeler çıkarsa tekrardan yazarım :)
Bunu bekliyoruz hadi bakalım :)
kızlar ilk bebeğimde göğüste malesef çok fazla yaram oldu bir çok yöntem denedik lansinoh kremi çok önerilmesine rağmen bende işe yaramadı bana tek iyi gelen buzdolabı poşeti oldu bir yakınım önerdi başta ön yargılı davrandım işe yaramaz dedim ama2 gün içinde tüm yaralarım yok oldu ve sonrasında asla tekrarlamadı bunda da doğuma 1 ay kala koymaya başlayacağım :)
Buzdolabı poşeti derken? Nasıl yapılıyor bu?
Bana da bugün progestqn ve dinlenme dedi. Biraz incelme olmuş ama endişelenecek bir durum yok dinlen fazla ayakta kalma kısa yürüyüşler yapabilirsin dedi. 25+1 deyim bebek iri biraz onun etkisi oluyor mudur? Yani bebek 26 gibi. Eşimde iri bir bebekmiş kayınvalidem yatmış hrp 😕 her doktora gidişte geriliyorum valla hayırlısıyla doğsa bebişlerimiz. Videolara falan baktım 2.5 altı tehlikeli olabilir ama ona da müdahale edebiliyorlar. Ben şuan çalışmıyorum
Çok geçmiş olsun. Ben evin içinde çoğunlukla ayaktayım. Hala daha ayakta durmaya devam ediyorum. Bakacak kimsem yok şuanda. (Varda yok) insaAllah hayirla atlatırız. Ama benim gönlüm rahat güzel bir şekilde tamamlayacağız bu süreci.

Bide yabancı ülkelerde hamile bayanlar bel destekli hamile kemeri takıyorlar. Aramızda kullanan varmı bilmiyorum ama erken doğumu onluyormua, çatlak , göbek sarmaksi, bebeği karında taşımada kolaylık sağlıyormuş. Ben bugün eski ninelerimizin usulü kuşak sardım belime mutfakta işlerimi öyle yaptım. Çok rahat hissettim tavsiyedir. 😊
Yatmak işe yarıyor mu ? Yani wc dışında sürekli bir yatış mı

Canim sen ne durumdasın şuan? Senin herhangi bir belirtin varmiydi
Canım benim alt tarafımda basınç vardı, hani nasıl anlatayım, böyle sanki bir ağırlık aşağıdan çekiyor gibiydi. Çok güzel anlatamadım ama gerçekten teknik bir şekilde anlatabileceğim bir şey değil :KK43: Hala takipteyiz biz de, bakalım nolcak. Allah hepimizin evlatlarını bağışlasın, kucağımıza almayı nasip etsin 🙏🙏

Ay eveettt bundan bahsediyorum teşekkür ediyorum sorucam eczaneye 🥰🥰

Ben uzun süre tutmamaya çalışıyorum ama yinede kaçaklar oluyo bilmiyorum inşallah idrardır

Bizde yok galiba öyle bişey hiç söylemediler burda 😵‍💫
Var kuzum acil bir durum olduğunda diyelim acil gittin ortada bir belirsizlik var bu onu tespit etme yöntemiymiş.ama Türkiye’de güzel olan ve pratik olan arkadaşım attığı gibi pratik olarak da bunu algılayan pedlerin olması bunun kolay ulaşılır olması vs bu çok iyi bir olay

Senin yıkayacak kıyafetler var, bende bir parça desen bişey yok bende başlayacam artık ufaktan. Sanada kolay grlsin canım
Saol canom iki makina tıkadım. Birincisini kuruttum ütülüyorum ikinciyi serdim çünkü kurutursam ütüleyip kaldırmam gerek sabah yaparım artık onu yarın yeğenimizin yaş günü ona kurabiye yapacaktım oda yarın sabah kaldı yavaş yavaş yaparım örgüleri atarım ararım şimdi nasıl olsa onları da sereceğim onlarda yokansın çıksın bu arada aklında olsun inanılmaz deterjan araştırdım temiz içerik diye bu frosch tan da iyi çıktı haberin olsun üstelik bir tık daha uygun ben yumuşatıcı kullanmadım sadece bununla yukadım.30 derece

Eklentiler

• B8C1916E-4C22-4214-AE52-526AE7402F99.jpeg
    B8C1916E-4C22-4214-AE52-526AE7402F99.jpeg
    66,5 KB · Görüntüleme: 39
Aranızda hiç hamileliği süresince covid olan ya da tanıdığı olan var mı?İki gündür soğuk algınlığı diyordum ama bugün tat-koku gidince acaba covid mi dedim. Zaten evden dışarı çıkmıyorum ama bebeğe zararı olur mu diye endişe de ediyorum. Hastaneye gidip gitmemek arasında çok kararsızım. Ateşimi parol içerek düşürüyorum ama içim de hiç rahat değil :KK43:

Benimde atıp yıkayasım varda erken gibi geliyo sonrada diyorum ağırlaşırsam nasıl yapıcam 🤦🏼‍♀️ 30 dan sonraya kalcak gibi benimde bu gidişle sen iyi yapmışsın
Ya bende millete baktım bacım 35 falan yapmışlar öyle yapacaktım kayınvalidem kızım etme ağırlaşırsın nasıl yapacaksın dedi ha anne sen yap dersen tamam dedi ama ozamanda içinde kalır elinle hazırlamak istersin dedi düşündüm haklı kendi anama söyledim bir an önce bitir işini dedi ağırlaşırsın birde yolcunun günü vakti belli olmaz dedi hastane çantan da hazır olsun dursun dedi düşündüm hepsi çok haklı neyi bekleyeceğim ki allımda kalacağına hazırda durdun bana ne zararı var üstelik yavaş yavaş yaparım hiç değilse.. daha iyi olur benim için

Ben de bugün yaptırdım aynı gün çıktı. Ama az kalsın bayılıyordum. 2 kez kan verdikten hemen sonra bir şeyler yiyin kızlar beni uyarmadılar arabaya bindim direk. Önce sıcak bastı ter boşaldı komple üstüm ıslandı o derece. Elim ayağım titredi gözüm karardı az kalsın kaza yapıyordum. Anlamadım da yükleme yapıldığı için düşceği aklıma gelmedi meğer şekerim düşmüş aniden. Dikkatli olun🙏🏻
Anım geçmiş olsun kötü olmuş senin durum şimdi iyimisin peki çabuk toparladın mu

Aranızda hiç hamileliği süresince covid olan ya da tanıdığı olan var mı?İki gündür soğuk algınlığı diyordum ama bugün tat-koku gidince acaba covid mi dedim. Zaten evden dışarı çıkmıyorum ama bebeğe zararı olur mu diye endişe de ediyorum. Hastaneye gidip gitmemek arasında çok kararsızım. Ateşimi parol içerek düşürüyorum ama içim de hiç rahat değil :KK43:
Bence hiç bekleme git parol bile olsa doktorunun bilgisi olsun sonuçta virüs hastalığı her virüs bebeğe etki ediyor hele şu sora ciğer gelişimini tamamlama evresindeyken çok daha önemli bence.. belki sık çağırıp seni beneğe aık muayene yapacak takip edecek bir şey olmayacaktır tabiki ama alınması gerekli olan bir tedbir vardır mesela gitmezsin alınmaz sonra üzülen kim olacak yine sen.sağlık ihmale gelmez

Ya bende millete baktım bacım 35 falan yapmışlar öyle yapacaktım kayınvalidem kızım etme ağırlaşırsın nasıl yapacaksın dedi ha anne sen yap dersen tamam dedi ama ozamanda içinde kalır elinle hazırlamak istersin dedi düşündüm haklı kendi anama söyledim bir an önce bitir işini dedi ağırlaşırsın birde yolcunun günü vakti belli olmaz dedi hastane çantan da hazır olsun dursun dedi düşündüm hepsi çok haklı neyi bekleyeceğim ki allımda kalacağına hazırda durdun bana ne zararı var üstelik yavaş yavaş yaparım hiç değilse.. daha iyi olur benim için
Benimkiler de bebise don alsam... Doğmamış çocuğa don biciyorum havasindalar😅🤓

Yara ucuna sürmek için en iyisi kantoron .. ayrıca bebişin poposuna da kimyasal birşey kullanmak yerine kantoron kullanmayı düşünüyorum bu sefer. Ama ekstradan alıcam bı tane pişik kremi bakalım.

Ben daha 30-35 bine bebek arabası gormedim. Nette gördüklerim sanırım en fazla 15 bin civarlarindaydi. Bu kadar bütçeniz varsa en iyisini sececeginize eminim. 😊İyi günlerde kullanın.

Netten bakiim ürünleri almayın ya.. bepanthol sipariş ettim geçenlerde kendim için. Üzerinde barkod son kullanım tarihi vs. Hiçbiri yok. Merdiven altı ürün göndermişler. Ama tipkisi aynısı.🥴

İki evladimda da Dalin kullandım. O mis gibi kokuya bayılıyorum. İkisinde bı sıkıntı yaşamadım. Tabi içerik konusunda o zamanlar hiçbir bilgim yoktu. Bundan 10 sene öncesinden bahsediyorum😁 şimdi daha dikkatli olmaya çalışacağım. Ama güzelde koksun istiyorum nasıl olacak bilmiyorum.

Çok geçmiş olsun. Ben evin içinde çoğunlukla ayaktayım. Hala daha ayakta durmaya devam ediyorum. Bakacak kimsem yok şuanda. (Varda yok) insaAllah hayirla atlatırız. Ama benim gönlüm rahat güzel bir şekilde tamamlayacağız bu süreci.

Bide yabancı ülkelerde hamile bayanlar bel destekli hamile kemeri takıyorlar. Aramızda kullanan varmı bilmiyorum ama erken doğumu onluyormua, çatlak , göbek sarmaksi, bebeği karında taşımada kolaylık sağlıyormuş. Ben bugün eski ninelerimizin usulü kuşak sardım belime mutfakta işlerimi öyle yaptım. Çok rahat hissettim tavsiyedir. 😊
Mutfak işi öyle ben de yavaş yavaş yapıyorum.Ben yurt dışındayım ama dr kemerden bahsetmedi. Brl ve sırt için takıyorlarmış buna etkisi olur mu dün araştırdım bir sonuç bulamadım. 2 hafta sonra dr ye gittiğimde sorarım.

Ben 32 de hazırlamayı düşünüyorum eşyaları vs her şeyi aldım. 32 de hastane çantasını hazırlayacağım ve kıyafetleri yıkayıp ütüleyeceğim. Annem de Şuan yanımda olduğu için yardımcı olacak erken doğum vs olabilir diye 35 e bırakmayacağım

normal buzdolabı poşetini kesip koyuyorsun direk o kadar :)

Şimdi hastanedeyım muayene oldum. Şeker yuklemesi yapıldı bekliyorum. Vajinal varisimin çok yoğun olduğunu normal doğum yapamayacagimi söyledi bu doktor. 😫

X