2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Anladım canım bunları bilmek için sordum ilerleyen haftalarda muhtemelen bizlerdede olur şuan yok şükür 🙏🏻 ama kendimde şunu farkettim farkında olmadan idrar kaçağı oluyo lavaboya gittiğimde çamaşırımın ortasında az bi ıslaklık vardı beyaz akıntıyla beraber inşallah normaldir 😔
Onun için ebe bana dedi ki ped takılansın olası bir durumda pedi inceliyorlarmış sucu çiş mi su mu akıntı mi falan diye

kızlar ilk bebeğimde göğüste malesef çok fazla yaram oldu bir çok yöntem denedik lansinoh kremi çok önerilmesine rağmen bende işe yaramadı bana tek iyi gelen buzdolabı poşeti oldu bir yakınım önerdi başta ön yargılı davrandım işe yaramaz dedim ama2 gün içinde tüm yaralarım yok oldu ve sonrasında asla tekrarlamadı bunda da doğuma 1 ay kala koymaya başlayacağım :)
Ay bunu ben unuttum lahana yaprağı buzluya koyuyorlar oda iyi geliyor onu da memeye sarıyorlar ama ne zamandı unuttumda bak doğru işe yarıya. Şeyler

Weleda baby me bunlar iyimiş deterjan için e bebek siveno önerilenlerde ama daha iyisi e bebeğin kendi deterjanı varmı oymuş

Onun için ebe bana dedi ki ped takılansın olası bir durumda pedi inceliyorlarmış sucu çiş mi su mu akıntı mi falan diye
Evet bende kullanıyorum ama rahatsız etti çıkarayım dedim çıkardıktan 1 saat sonra wc ye girdim çamaşırım ıslanmış aslında o dediğini yapan pedler de varmış ama tr de varmı bilmiyorum şimdi aliexpressten sipariş versem 1 ayda anca gelir 😵‍💫😂

Evet bende kullanıyorum ama rahatsız etti çıkarayım dedim çıkardıktan 1 saat sonra wc ye girdim çamaşırım ıslanmış aslında o dediğini yapan pedler de varmış ama tr de varmı bilmiyorum şimdi aliexpressten sipariş versem 1 ayda anca gelir 😵‍💫😂
Doğru anladıysam amniyotik sıvı testinden bahsediyorsunuz dimi? Onun için şöyle pedler var bildiğim kadarıyla eczanelerde de satılıyor

Eklentiler

• 628C7632-8D06-4FD8-ACA6-67627EFA7A92.png
    628C7632-8D06-4FD8-ACA6-67627EFA7A92.png
    183,7 KB · Görüntüleme: 42
Anladım canım bunları bilmek için sordum ilerleyen haftalarda muhtemelen bizlerdede olur şuan yok şükür 🙏🏻 ama kendimde şunu farkettim farkında olmadan idrar kaçağı oluyo lavaboya gittiğimde çamaşırımın ortasında az bi ıslaklık vardı beyaz akıntıyla beraber inşallah normaldir 😔
Bende de oluyo özellikle uzun süre tuttuysam idrarımı

Devlet hastanesine gidiyorsan olan doktoru seç vitaminlerin için görüş kendin aksatma bunu doğumunu yapmayı düşündüğün hastanede randevu bulmaya çalış bence gideceğin zaman randevu arama mesela bir ay sonraya şimdiden randevu al online olarak kendine.. gitmezsen iptal edersin.gideceğinde almayı beklersen bulamazsın ki özelde aynı şekilde oluyor.bir sonraki randevu muayeneden çıkarken alınıyor sen bunu devlette gidiyorsan gittin muayene oldun doktor bir ay sonra gel dediyse hemen eve git online randevu oluştur kendine en güzel öyle yapardın
Aslında belli süreye kadar devlette düzenli gidiyordum. Sonra farklı olaylar farklı hastaneler olunca karmakarışık oldu. Perşembeye tekrar randevu aldım düzenli olsun diye

Geldim bebeğim başaşağı ama güzel duruyormuşuz elleri ayakları sortı poposu nerede eliyle gösterdi elletti.vitaminlerimi yanlış tarif etmişler kullanımını onu düzeltti.şker tahlilimi falan muttterpas işlenmemiş kan tahlillerim işlenmemiş bu nedenle doktor konusunda canı sıkıntısı bu kadar üstün kötü basit bir şekilde olmaz falan dedi bir şey olsa sana mutterpassda hiç bir şey işlenmemiş nerden bileceğiz şeker tahlili yaptırdığını bile sen söylüyorsun dedi hoş olmamış bu duru. Falan dedi.. böyle yani ama biz iyiyiz tansiyon 12/7 normal kalp atışımız normal boyutları ideal dedi güzeldi yani
Çok sevindim. İhmale gelmeyecek konular. Bizler zaten telaşliyiz. Neden böyle yaparlar anlamiyorum

Kızlar şeker yükleme testi sonucu aynı gün çıkıyor mu? Büyük gün geldi çattı benim yarın :dua:

Ben özelde yaptırdım aynı gün çıktı canım
Teşekkür ederimm❤️ Yarın ben de ilk özele kontrole gideceğim doktoruma ama kendi mi yapar sağlık ocağına mı yaptırır bilmiyorum
Sağlık ocağı 50lik hastane 75-100 yapıyormuş sanırım belki kilom olduğu için doktor yüksek doz da isteyebilir merakla bekliyorum valla

Teşekkür ederimm❤️ Yarın ben de ilk özele kontrole gideceğim doktoruma ama kendi mi yapar sağlık ocağına mı yaptırır bilmiyorum
Sağlık ocağı 50lik hastane 75-100 yapıyormuş sanırım belki kilom olduğu için doktor yüksek doz da isteyebilir merakla bekliyorum valla
Benim kilom normal ama 75 yaptılar yine de. ilk önce açken bi kan aldılar içeceği içtikten sonra 1. saat ve 2. saat sonra kan alındı. O süreçte hiç bişey yemeyip içmemeniz ( su da dahil) gerekiyor. ama ben çok susadığm için bir iki yudum içtim valla 😬

Benim kilom normal ama 75 yaptılar yine de. ilk önce açken bi kan aldılar içeceği içtikten sonra 1. saat ve 2. saat sonra kan alındı. O süreçte hiç bişey yemeyip içmemeniz ( su da dahil) gerekiyor. ama ben çok susadığm için bir iki yudum içtim valla 😬
Sağlık ocağındaki ebe haber bekliyor benden cuma çağırdı ama doktora sormadan gitmek istemedim
Evet süreç bi tık sıkıntılı inşallah sizde çıkmamıştır.
Bende kilo da var, ailede de var çıkmaması çok zor ama bari diyetle kontrol altına alınabilir seviyede olsun diye dua ediyorum :KK53:

Ebe pedin öyle bir şey yağıp yapmadığını değilde öyle bir durumda çıkarıp onlara vermeni istiyorlar laboratuvar da kendileri inceliyor

X