2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Bende yeni doğan hastane çıkışı aldım. Onun dışında 3 tane daha yeni doğan 3 lü takım aldım. İsimli tulum şapka yaptırdım 3-6 aylık. Kıyafetleri hep 3-6 aldım her markasında ölçüsü değişiyor boy olarak bakıyorum ben genelde 62 ve üzeri aldım. Herkes çabuk büyüyor dediği için

Kızlar hepinize günaydın🤗 bebek şampuanı yağı ya da losyonu için ne almayı düşünüyorsunuz acaba ?
Mustela çok iyi , ilk kızımda dalin almıştım alerji yaptı doktor tavsiyesi üzerine Mustela aldım. Kızım alerjik bebek olduğu için egzama oldu mustela stelatopia serisi kullanıyorum. Fiyatı normallerin üzerinde zorlansamda alıyorum.

dalinde hala kullanan çok anne var ve memnunlar arkadaşlarımda dalin kullanıyor sabunundan deterjanına kadar ama cildi kuruttuğu ve alerjik olduğu için artık pek tavsiye etmiyor uzmanlar bilemedim valla biraz daha araştırmak istedim almadan önce bende
Kesinlikle ben yaşadım bu durumu yeğenim dalin kullanıyor sıkıntı yaşamadı ama ben kızım 1 aylıkken egzamayla uğraştım. Bebek bezini bile hiç değiştirmedim korkudan sleepy ile başladım öyle de devam ettim. Riske atmamak gerektiğini tecrübeyle söyleyebilirim.

Mustela çok iyi , ilk kızımda dalin almıştım alerji yaptı doktor tavsiyesi üzerine Mustela aldım. Kızım alerjik bebek olduğu için egzama oldu mustela stelatopia serisi kullanıyorum. Fiyatı normallerin üzerinde zorlansamda alıyorum.
Mustela bilinenin aksine çok temiz içerikli bir ürün değil, evet birçok ürüne göre temiz içerikli ama tamamen masum değil. Minoris Weleda gibi ürünler daha temiz

Mustela bilinenin aksine çok temiz içerikli bir ürün değil, evet birçok ürüne göre temiz içerikli ama tamamen masum değil. Minoris Weleda gibi ürünler daha temiz
Teşekkür ederim araştırırım hangisi daha iyiyse ona geçerim. Doktor 2020'de mustela dedi ben direk geçtim :) bu daha iyi gelecekse bunu denerim :))

Bende deterjan ve leke çıkarıcı arayışındayım. Ben pek kıyafet almıycam kızımın bebeklikleri duruyor ama bazılarında lekelenmeler olmuş onlar için leke çıkarıcı arayışındayım. Deterjanda kolay ulaşabileceğim bir şey istiyorum internet alışverişi yapmıyorum maalesef :))

Almanyada içerik araştırdım ben weleda süper tek tek raporları okudum şampuan pişik kremi yağ losyon hepsini bu aldım ama Türkiye’de e bebek kendi markası var onu alabilirsin bir kaç kişi içerik paylaşmış atarım bulunca sana temiz içerikli bebe yağı vs çünkü bilindik bir çok marka aslında kötüymüş
evet weleda ve baby me nin içerikleri temiz. ben de iyi ki araştırmışım diyorum yoksa mustela alıcaktım

Bende deterjan ve leke çıkarıcı arayışındayım. Ben pek kıyafet almıycam kızımın bebeklikleri duruyor ama bazılarında lekelenmeler olmuş onlar için leke çıkarıcı arayışındayım. Deterjanda kolay ulaşabileceğim bir şey istiyorum internet alışverişi yapmıyorum maalesef :))
Ben onlarda da e bebek kendi markasını aldım

Dediğim gibi sakın yanlış anlamayın ben türkiyede yaşamıyorum belki fiyatlar böyle ama bana çok uçuk geldi. Anam bu ne böyle allah yardımcınız olsun.
Dediğim gibi sakın yanlış anlamayın ben türkiyede yaşamıyorum belki fiyatlar böyle ama bana çok uçuk geldi. Anam bu ne böyle allah yardımcınız olsun.
Haklısınız yurt dışında eminim çok daha uygundur, maalesef 50 bine de araba gördüm. Türkiye de de uygun fiyatlı ürünler var tabiki, ben sadece önceliğimiz uygun fiyat değil ona göre tavsiye almak için öyle yazdım.

Ben sofradan kasıklarımdaki ağrı ile çatalı kaşığı bırakarak kalktım nefesim kesildi resmen koltuğa geçip uzun oturma pozisyonu aldım çünkü durmuyor hiçbir şekilde hareketli muhtemel ittiriyor bilmiyorım ama karnımın altından kasıklara doğru adet sancısının en yani hafif hali gibi oluyor akşamları tatlı bir ağrı diyeceğim mazoşist oldum her akşam aynı ağrıdan hattaki hafifte büyük tuvaletim var gibi hissediyorum o minik ağrılarda benim adetlerim çok aşırı sancılı olduğu için bu ağrı bana minik bir ağrı gibi geliyor ama yemekteyken başladı önce bir şok etkisi yaşattı korktumda biraz ama hafifledi
Anladım canım bunları bilmek için sordum ilerleyen haftalarda muhtemelen bizlerdede olur şuan yok şükür 🙏🏻 ama kendimde şunu farkettim farkında olmadan idrar kaçağı oluyo lavaboya gittiğimde çamaşırımın ortasında az bi ıslaklık vardı beyaz akıntıyla beraber inşallah normaldir 😔

benim de ikinci kızım ilk kızımdan kalan çok kıyafet var ama sarı lekeler oluşmuş çok araştırdım e bebek leke çıkarıcısı ve çamaşır suyu tozu diye bir ürün önerdiler dün aldım ama henüz denedim bugün akşam deneyeceğim inşallah eğer lekeler çıkarsa tekrardan yazarım :)

kızlar ilk bebeğimde göğüste malesef çok fazla yaram oldu bir çok yöntem denedik lansinoh kremi çok önerilmesine rağmen bende işe yaramadı bana tek iyi gelen buzdolabı poşeti oldu bir yakınım önerdi başta ön yargılı davrandım işe yaramaz dedim ama2 gün içinde tüm yaralarım yok oldu ve sonrasında asla tekrarlamadı bunda da doğuma 1 ay kala koymaya başlayacağım :)

X