2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar rahim ağzı kısalması olanların kasılmaları basıl oluyor yani bu kasılma tam olarak nasıl bir şey? Benim de sağ kasığıma arada sancı giriyor bazen karnım daha da sertleşmiş oluyor acaba kasılma mı yaşıyorum anlayamıyorum da

Evet ölçtürseniz iyi olur. Hatta karından değil de vajinadan ölçülen daha doğru sonuç veriyor
Deneyeceğim şansımı inşallah sıkıntı yapmaz burası Almanya öyle istediğin soruyu soramıyorsun sorsana cevap yok kötü yada bilmen gereken bir şey varsa söylüyorlar yoksa bir şey yoktır diyorlar aşırı gelişmiş ülke ya .. belki ebe muayenesinde ebede ultrason varsa o söyler o biraz insaflı ama yoksa cihaz sadece kramp ölçerse falan onu bilemem ebe muayenesini de ilk kez yaşayacağım biraz tırsıyorım napacak acaba diye

o zaman iyi düşünelim belki de karından ölçtüğü baya yüksek çıktıysa söyleme gereği duymamış bile olabilir. Sınıra yaklaşınca söyliyor olabilirler belki siz yine de sorun umarım herşey yolundadır

İnşallah öyledir ve hepsinin içinde inşallah bir şey olmadan şu güzel 3. Trimester bitiririz sağlıkla gelsinler zamanlı gelsinler inşallah

Canım buralar türkiye gibi değil söylemiyorlar. Türkiyede doktoruna ne sorsan cevabını alıyorsun hele bide özelse. Burda sorsansa söylemiyorlar sen bir dene bakalım söyleyecekmi

Ebe birsey yapmiyor haha benim bel cevremi ölctü sonra mezroyla karindan rahmk ölcüyor sansin varsa doppler vardir kalp atislari dinliyor tmm…
Ben de almanyadayim privat oldugumdan iki haftada bir ultrasona giriyorum ve rahim agzi ölcülüyor gsliba privat olmanin faydalari

Canım buralar türkiye gibi değil söylemiyorlar. Türkiyede doktoruna ne sorsan cevabını alıyorsun hele bide özelse. Burda sorsansa söylemiyorlar sen bir dene bakalım söyleyecekmi
Denicem bakalım haklısın çok fenalar bana bir antikor değerim varmış o yükselirse bebeğin ölür dedi.ne bu değer soruyorum ağlaya ağlaya diyor ki neden ağlıyorsun çıkmazsa ölmez bununsöylemek zorundayım iyide bu ne nasıl çıkmamasını sağlarım falan diyorum bilgi alayım diye bir şey yapamaSın bu bir antikor takip ederek bakabiliriz sadece diyor şaka gibi

Sigortan mı privat yoksa başka bir durumdan dolayı mı fayda edecek bir şeyse bilgim olsun

Bu arada hiç ölçmedi heralde nasıl ölçülüyor bilmiyorım ultrason cihazıyla ölçüyorsa onu bilemem ben bir plasentamın yerini sordum da ebe sormuştu söylemek için hiç bir şey demediği gibi ebeyede ebenizde çok heyecanlı sanırım dedi laf soktu.kızlar ondan sen bir dene diyor burada doktora soru sormak zor iş karmaşık

Ne zaman oldu bu dediğin allah korusun sen bakma onların dediğine allaha emanet et bebeğini içini ferah tut. Madem öyle bir durum varsa önceden önlem alsınlar ki yükselmesin şaka gibi ya ayy sinir oldum doktoruna

Bendeki durum kendini belli eden ve kesinlikle anlaşılan bir durum. Ama tamamen ağrısız olanlarda varmış. Bendeki durum şu şekilde. Sanki nefesimi kesen bı gerilme yaşıyorum karnımda ince bir sancı ile beraber elimi istemsiz bir şekilde karnıma götürüyorum. Eğer elimin avucuna karnım sert bir şekilde geliyorsa kasilmadir. Ama tek taraflı ise degildir. Kramp olabilir tek taraflı. 5 ila 10 sn arası sürüyor. Ayakta hareket halinde hissetmiyorum. Otururken yada yatarken hissedebiliyorum.

Anladım teşekkür ederim. İnşallah geçici bir durumdur ve kontrol altına alınabilir çok geçmiş olsun. Hepimize sağlıkla bu süreci tamamlamayı diliyorum insanın yüreği hep ağzında gerçekten

Ben de pazar günü 2.6 ölctüler magnesium progestan ve bol bol dinlenme dediler
Merhaba,Azerbaycanda bu ölçü çıkınca ayağa kalkmaya izin vermiyorlar,yalnız tuvalete kalka bilirsin,hem de çoğu zaman rahim ağzına dikiş atıyorlar.Bunla ilgili bir şey söylemediler mi?Siz çalışmıyorsanız eğer yatakta olmalısınız,çalışıyorsanız eğer izine çıkın.

Kızlar,göğüs yara olursa,krem sürmek yumşaltıyor ve iyikeşmesini geçiktiriyor o yüzden Azerbaycandaki anne gruplarında bunu sürmeyi öneriyorlar,yaraları kurutuyor.Çiçek hastalığında da bundan taraların üzerine sürülüyor,resmini atdığım yeşil renkte,ama kırmızı renklisi de var,adı zelyonka diye geçiyor.

Bir de progestan fitil olarak doktor bunu verdi ama prospektüsünde ağızdan alınır yazıyor ben yine de sokuyorum malum yere acaba yanlış bşşey mi yapıyorumm bilen aydınlatabilir mi

Eklentiler

• E608FFFC-5715-4038-B1A5-C59320ED108C.jpeg
    68,1 KB · Görüntüleme: 36
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…