2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
kızlar kasılmalarla ilgili kağan kocatepenin kitabında şöyle birşey buldum merak edenler için faydalı olacağnı umuyorum

Eklentiler

• image.jpg
    194,2 KB · Görüntüleme: 70
Arkadaşlar selamlar. Yazmayalı uzun zaman olmuş nasılsınız? Bugün bebek aramızı aldık. E bebekde indirim vardı. Dolap ve şifonyerimize karar verdik. Yatak için de bir model düşündük. Fotoğraf ekliyorum. Yatak hakkında görüşlerinizi almak isterim nasıl sizce

Aynen ben memur ögretmen oldugumdan mecburi privatim ama hamilelikte faydasini gördüm sükür allaha…. Almanya saglik konusunda cok geride

Baktım amazonu satışı yok maalesef. Silikon kullandım meme ucu olmadığı için ama yarayı iyileştirme gibi bir özelliği yok. Gümüş kapakları kullanacam inş o fayda verir

Ayy canım rabbim evlatla sınamasın korkma inş bişey olmayacak içini ferah tut.

Ben de bazen hiss etmiyorum,dün az hiss ettim,akşam elimle göbeğime hafif bastım,5 dk sonra hareket etdi,bu gün oturunca,yatınca kıpırdıyordu.Boşuna endişeleniyoruz bazen.
Evet ara ara az kipirdadigi zamanlar oluyordu. Ama ben karnima dokununca tepki veriyordu. Ama bugün hiç tepki bile vermedi. Yaklaşık yarım saattir uyumak için yatağa girdim. Ve sonunda uyandı ben uykusuz kalırım yeterki onu hissedeyim.

Alla canım bir aşı oldum kendi zorumla içinde tetanozda var diyip geçti Dr .İki ay öncesiydi bir ay önce işti bilmiyorım.. hastane randevusu ayarladım bakalım aile odası isteyeceğiz ama müsaitlerim kayıt alacaklar bizi bilmiyorım kafam karışıyor.yarın ebe kontrolüm var napacak bilmediğim için ondan da korkuyorum çünkü ilk kez olacak bilmediğim herşey korku bana yani.

Ayy canım rabbim evlatla sınamasın korkma inş bişey olmayacak içini ferah tut.
İnşallah canım biraz rahatladım tabiki ama yinede aklımın bir köşesi kalbimin bir yanında o korku var bu arada ben bu saatlerde tatlı bir adet sancısı alıyor hayrolsın yarın ebeme soracağım perşembe doktora bakalım be diyecekler

Allah hayra çevirsin inş önemli bişey değil. Kız insanın kafasına dediğin gibi yer ediyor o korku. Benimde içim hep gebelik zehirlenmesinden dolayı rahat değil risk altındasın diyince doktor korkuyorum.

Telaş yapmayın çok sık uykuya dalıyolar benim de oluyor kafayı takmayın sonra bi anda hareket etmeye başlıyo
Benimkide aksilik hiç durmak bilmiyor sanki tam tersi uyanık sürekli bu akşam bir canımı acıttı elimden çatalı bırakmışım nefesim kesildi ağrıya kalktım sofradan oturmamı rahatlatmak için acaip yorgun hissettiriyor bu ağrılar

Allah hayra çevirsin inş önemli bişey değil. Kız insanın kafasına dediğin gibi yer ediyor o korku. Benimde içim hep gebelik zehirlenmesinden dolayı rahat değil risk altındasın diyince doktor korkuyorum.
Aman valla bir sürü şey diyorlar zaten kafası dolu oluyor insanın birde böyle doluyor iyimi Rabbim sağlıklı doğmalarını nasip etsin

Kızlar sancısı olanlar nasıl bişey anlatabilir mi ?
Ben sofradan kasıklarımdaki ağrı ile çatalı kaşığı bırakarak kalktım nefesim kesildi resmen koltuğa geçip uzun oturma pozisyonu aldım çünkü durmuyor hiçbir şekilde hareketli muhtemel ittiriyor bilmiyorım ama karnımın altından kasıklara doğru adet sancısının en yani hafif hali gibi oluyor akşamları tatlı bir ağrı diyeceğim mazoşist oldum her akşam aynı ağrıdan hattaki hafifte büyük tuvaletim var gibi hissediyorum o minik ağrılarda benim adetlerim çok aşırı sancılı olduğu için bu ağrı bana minik bir ağrı gibi geliyor ama yemekteyken başladı önce bir şok etkisi yaşattı korktumda biraz ama hafifledi

Aynen ben memur ögretmen oldugumdan mecburi privatim ama hamilelikte faydasini gördüm sükür allaha…. Almanya saglik konusunda cok geride
Güzelmiş.sizin Almancanız çok iyidir c1 mi c2 seviyedeymişsiniz bildiğim kadarıyla öğretmenler için baya ileri seviye öğrenmek gerekiyormuş

Bu arada bizim sayfanın en çok konuşanını fark ettim bir baktım ki beeen heran yazıyorum maşallah Allah çene vermiş mübarek sanırım bir bana vermiş bu denlisini

Ebe muayenesine gidiyorum bakalım ebe neler diyecek genelde doktorumdan daha anlayışlı ama ultrason makinası yoksa nasıl oluyor muayene ilk kez anlayacağız uykuda uyuyamadım meraktan hayırlısı

Valla ben an be an yazıyorum canlı mübarek baktım grupta baya insan var hiiiç sesi çıkmayanlar bile var hiç mi bir şey merak etmiyorlar acaba dedim
Benimde gebeliğim ilk 3 ayı burda yazışarak geçti. Sonra rolantiye aldım sanırım
Ebe muayenesine gidiyorum bakalım ebe neler diyecek genelde doktorumdan daha anlayışlı ama ultrason makinası yoksa nasıl oluyor muayene ilk kez anlayacağız uykuda uyuyamadım meraktan hayırlısı
Tr de ebe muayenesi.. kalp sesi dinleme , tansiyon ve annenin kilo ölçümü ile oluyor. Sen yurtdisindaydin sanırım. Orda nasıl olur bilmiyorum. Birde grupta iskocyada yaşayan varmı acaba? Eşim İskoçya ya gidecek nasıl biyer öğrenmek isterim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…