2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar,göğüs yara olursa,krem sürmek yumşaltıyor ve iyikeşmesini geçiktiriyor o yüzden Azerbaycandaki anne gruplarında bunu sürmeyi öneriyorlar,yaraları kurutuyor.Çiçek hastalığında da bundan taraların üzerine sürülüyor,resmini atdığım yeşil renkte,ama kırmızı renklisi de var,adı zelyonka diye geçiyor.
Eki Görüntüle 3216371
Tam aradığım bir ürün ama ben nasıl elde edicem. Yurtdışındayım acaba amazona zelyonka diye yazsam çıkarmı.Hemen deniyeyim🤗🤗

Ayy benim kızda bugun kıpırtı yok ya. Sabah yatakta döndü dolaştı . Aradan 5 saat geçti bişi hissetmiyorum. Progestan böyle birşey yapmaz sanırım. Ayy paronoyak mi oluyorum🥺🤔🥴

Ayy benim kızda bugun kıpırtı yok ya. Sabah yatakta döndü dolaştı . Aradan 5 saat geçti bişi hissetmiyorum. Progestan böyle birşey yapmaz sanırım. Ayy paronoyak mi oluyorum🥺🤔🥴
Telaş yapmayın çok sık uykuya dalıyolar benim de oluyor kafayı takmayın sonra bi anda hareket etmeye başlıyo

Kızlar aranızda Antalya da olan var mı? Ben hala istediğim gibi bir doktor bulamadım.
Ben Antalya’dan Almanya geldim buradan daha iyi bilirim sor ne istiyorsan yönlendireyim seni benim bir doktorum var orada şahane ama pahalıymış daha uygun fiyatlı istersen Vitali hastanesi var birde uncalı da bir doktor var onunda fiyatı iyi arkadaşım yurtdışından acil Türkiye girmişti aniden rahatsızlanınca planları değişti orada kalıp doğuracak benim doktorum son fiyatını bilmiyorım ama pahalı dedi arkadaşım ama dediki şahane döktürmüş kesinlikle dedi bir sürü ebe dpktor buluruz sen bana ne aradığını yaz nereye yakınsın gidip gelmesinde kolay olsun ben sana yardımcı olurum

Ne zaman oldu bu dediğin allah korusun sen bakma onların dediğine allaha emanet et bebeğini içini ferah tut. Madem öyle bir durum varsa önceden önlem alsınlar ki yükselmesin şaka gibi ya ayy sinir oldum doktoruna😡😡😡
2 ay önceydi tüm gün ağladık hemde hüngür hüngür zarzor bulmuşum zaten bu aya kadar gelmiş duydukça Allah korusun neyse şimdi her gitmemde kan veriyorum bakıyorlar çok şükür yükselmiyor yükselirse hastaneye yatıcam ve öyle günlük bakacaklar nasip kısmet bakalım korumaya çalıcağız

Rahim boyunuz iyiken progestanı sadece ağrı için mi vermişti?
Çok ağrım oluyordu ve sertleşme oluyordu her ihtimale karşı verdi.
Bir de progestan fitil olarak doktor bunu verdi ama prospektüsünde ağızdan alınır yazıyor 😂 ben yine de sokuyorum malum yere acaba yanlış bşşey mi yapıyorumm bilen aydınlatabilir mi 😂😂😂
Bana ister ağızdan ister vajinal kullan dedi. Vajinal kullanırsan belirtileri daha az olur ded çünkü sersemlik vs. Yapıyor etkisi aynı ama dedi.
Maşallah sie aramızda 2 gün var sanırım yada aynı günümüz benim ultrason göre aynıyız sata göre 2 gün arkandan geliyoruz
Ben kürtaj sonrası direk gebe kaldım geçen gitmemde 30 ağustosa çekti satı. 27+3 36 cm 1.150 gr civarı dedi bebeğe

Ben Antalya’dan Almanya geldim buradan daha iyi bilirim sor ne istiyorsan yönlendireyim seni benim bir doktorum var orada şahane ama pahalıymış daha uygun fiyatlı istersen Vitali hastanesi var birde uncalı da bir doktor var onunda fiyatı iyi arkadaşım yurtdışından acil Türkiye girmişti aniden rahatsızlanınca planları değişti orada kalıp doğuracak benim doktorum son fiyatını bilmiyorım ama pahalı dedi arkadaşım ama dediki şahane döktürmüş kesinlikle dedi bir sürü ebe dpktor buluruz sen bana ne aradığını yaz nereye yakınsın gidip gelmesinde kolay olsun ben sana yardımcı olurum
Valla ben hepsine giderim. Tabi biraz uygun olsa çok iyi olur. Özel muayenehane yerine hastanede çalışan bir doktor olası kolaylık olur. Çalıştığım için tahliller falan zorluyor git gel. Pahalıdan ucuza önerilere açığım😂

Bu arada hiç ölçmedi heralde nasıl ölçülüyor bilmiyorım ultrason cihazıyla ölçüyorsa onu bilemem ben bir plasentamın yerini sordum da ebe sormuştu söylemek için hiç bir şey demediği gibi ebeyede ebenizde çok heyecanlı sanırım dedi laf soktu.kızlar ondan sen bir dene diyor burada doktora soru sormak zor iş karmaşık 🥴
Çok ağrım oluyordu ve sertleşme oluyordu her ihtimale karşı verdi.

Bana ister ağızdan ister vajinal kullan dedi. Vajinal kullanırsan belirtileri daha az olur ded çünkü sersemlik vs. Yapıyor etkisi aynı ama dedi.

Ben kürtaj sonrası direk gebe kaldım geçen gitmemde 30 ağustosa çekti satı. 27+3 36 cm 1.150 gr civarı dedi bebeğe
Maşallah sizde boyunu söylüyorlar bizde artık boyunu ölçmüyorlar sadece kilo 🤷‍♀️ bakalım perşembe gideceğiz

Valla ben hepsine giderim. Tabi biraz uygun olsa çok iyi olur. Özel muayenehane yerine hastanede çalışan bir doktor olası kolaylık olur. Çalıştığım için tahliller falan zorluyor git gel. Pahalıdan ucuza önerilere açığım😂
Bak ozman melek Erolbüyükkınacı bu benim doktor tahliller muayene hepsini ayrı ödüyorsun.uncalıda Zeynep inci arkadaş bundan memnun fiyatlardan da memnun birde Vitali hastanesi var Mehmet Taner bundan da memnun var. Medstar topçularda Mehmet doruk.. yine özel doktor olarak Figen demir bunlar en iyiler fiyatları için hastane olanları bir ara istersen ama en uygun vitalidir kadındoğum hastanesi ben gitmedim ama gidenler memnun onda dayanarak diyorum..başka bir soru olursa mutlaka yaz yeni geldim Almanya’ya..benim büyün çevrem orada o nedenle orayı daha iyi bilirim hatta bir çok kez diyorum ki Antalya olsam şöyle çözerdim böyle hallederdim vs diye. Elimden gelen bir şey olursa mutlu bile olurum

Bak ozman melek Erolbüyükkınacı bu benim doktor tahliller muayene hepsini ayrı ödüyorsun.uncalıda Zeynep inci arkadaş bundan memnun fiyatlardan da memnun birde Vitali hastanesi var Mehmet Taner bundan da memnun var. Medstar topçularda Mehmet doruk.. yine özel doktor olarak Figen demir bunlar en iyiler fiyatları için hastane olanları bir ara istersen ama en uygun vitalidir kadındoğum hastanesi ben gitmedim ama gidenler memnun onda dayanarak diyorum..başka bir soru olursa mutlaka yaz yeni geldim Almanya’ya..benim büyün çevrem orada o nedenle orayı daha iyi bilirim hatta bir çok kez diyorum ki Antalya olsam şöyle çözerdim böyle hallederdim vs diye. Elimden gelen bir şey olursa mutlu bile olurum
Çok teşekkürler ☺️ ben bu isimlere bir bakayım. Birşey olur sa tekrar yazarım. Ben buralı değilim ve kimsem yok o yüzden zorlanıyorum 😏

Tam aradığım bir ürün ama ben nasıl elde edicem. Yurtdışındayım acaba amazona zelyonka diye yazsam çıkarmı.Hemen deniyeyim🤗🤗
Amazonda olurmu bilmiyorum
Üzerinde ingilizce de adı yazılmış sanırım.Onu da yazıp arayın belki çıkar.Bizde Rusyanınkı oluyor.Bir de göğüs ucu için eczanede silikon bir şey de satılıyor dediler,onu takıp bebeğe süt vermek oluyormuş.Gümüş kapakları da doğumdan önceki haftalarda takmaya başlayanlar vardı.

Sigortan mı privat yoksa başka bir durumdan dolayı mı fayda edecek bir şeyse bilgim olsun
Privat sigortada senelik en son minimum 50 bin€ kazanma şartı vardı.

Gerçekten Almanya'da doktora zaten söylemesi gereken bir şeyi zorla söyletiyoruz.
Sormadan söylemiyorlar.

Türkiye'deki gibi şatafatlı doğum da yok.
Herkes aynı doğuruyor, oda süsleme, fotoğraf çekimi vs hiç yok.

Doğuma genellikle ebeler giriyor, gerekirse doktoru çağırıyorlar. Bu aşırı korkutuyor beni..

Biz de doğuma hastanenin müsaitlik durumu varsa Familienzimmer aile odasında yapmaya karar verdik.

Karma aşı yapıyorlar siz oldunuz mu acaba?

Ben de bazen hiss etmiyorum,dün az hiss ettim,akşam elimle göbeğime hafif bastım,5 dk sonra hareket etdi,bu gün oturunca,yatınca kıpırdıyordu.Boşuna endişeleniyoruz bazen.

X