2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Inş ürünler iyi olur bari mahçup olmim değilmi
Buda doğum anı için ama beden olur mu bilemem son zamanda nasıl olacağım bilmiyorım o nedenle bunu bekletip sona doğru alacağım

Eklentiler

• C4F5288C-CBB3-446D-AB59-78D706F10FFA.png
    181,1 KB · Görüntüleme: 54
  • 7C311563-0239-4928-8A93-850BB93B8B07.png
    180,2 KB · Görüntüleme: 60
İdrar tahlilinde bakteri görülmüş olabilir. Bu bakteri idrardan da olabilir, idrar tahlili için idrar yaparken kabı kendinize değdirmiş (kontamine etmiş) de olabilirsiniz. O bölgeyi temizledikten sonra bir kısmını tuvalete yapıp orta kısmını kaba yapmak gerekiyor. Siz şimdi bol su içmeye devam edin (3 lt). Benim gebeliğin başında idrar tahlili sonrası kültür istendi ama bakteri üremesi olmadı, kontamine ettim muhtemelen. Bakteri çıksa bile, tespit ettikleri türe göre size antibiyotik verilecektir, birçok gebe bunu kullanmıştır. Kaşıntı yanma gibi belirtiniz olmasa bile idrar yolu enfeksiyonu gebelikte tedavi edilmelidir. Doktorunuz gebelere uygun bir ilaç seçecektir.

Kizlar hayırlı sabahlar. Alışverişi daha tamamlamadik. Bu gidişle 8. Ayıma doğru tamamlanır. Yavaş yavas deterjan alıp yıkayıp kaldırmaliyim diyorum. bebek kiyafeti yeni birşey daha hiç almadım. Gorumcemin kızının kiyafetleri o kadar çok ki. Yeniden farkı yoklar. Yenidoğan olarak hastane çıkışı alacağım bı kaç takım. Tr de olanlar bebek çantası neler tercih ettiler ?

Birde rahim kasılmalarını hissedeniniz var mı? Ben tam bilmiyorum ama 18 den bu yana belki hissediyorum kasilmayi. Hiç de Dr a sormadım. Ama kontrollerde herşey yolundaydı. Daha çok sağ kasigima kramp gibi giriyor sanki ama karnımda sertleşiyor. 10 sn de falan geçiyor. Böyle bir durum yaşayan varmı?

Çok sevindim en azından insüline gerek kalmaz. Beslenmeyle güzelce gebeliğinizin devamı geçer.
Benim kasılmaların oluyordu sol tarafta çok sertleşiyordu ve aşırı sancım oluyordu ama 10 dk. Geçmiyordu hergün olmaya ve günde 2-3 e çıkmaya başlamıştı. İlaç verdi bir süre yürüyüş vs yapma dedi evde dinlendim geçti. Şuan öyle bir şikayetim olmuyor. Rahim uzunluğum vs iyiydi

Bugün çok taktım kafayı bu kasılmalara. Kafayı taktikca da daha çok hisseder oldum.

Kan değerlerime bakıldı kolestrol değerleri iyi dedi doktor. Tekrar kan tahlili yapacakmış o zaman hatırlatırım karaciğer enzimlerine baksınlar.

Buda doğum anı için ama beden olur mu bilemem son zamanda nasıl olacağım bilmiyorım o nedenle bunu bekletip sona doğru alacağım
Burda hastane kendi kıyafetini veriyor onun için hiç bir doğumumda almadım. Bebeğe bile kendi elbiselerini giydiriyorlar çıkacağın gün kendin getirdiğin elbiseyi giydirip foto çekimine götürüyorsun sonra eve geliyorsun

Bugün çok taktım kafayı bu kasılmalara. Kafayı taktikca da daha çok hisseder oldum.
Kafana takma bence canım benimde oluyor hatta bu gidişle mayıs sonu doğururum diyordum ama normaldir bnce bu kasılmalar doğuma hazırlanıyor rahim yavaş yavaş

İnşallah öyle görünüyor bakalım özel bir şey yapmadım normal gidiyorum sadece abartmadım abarttığım anda çıkıyor bnde serbest bıraktım sadece abartma isteği olunca dur diyorum hemen ölçüyorum kontrol ediyorım

Benim 10 gün oldu sonra doktora dedim yalancı kasılma dedi. Magnezyum 2 ye çıkardı, günde 2 progesteron başlattı 10 gün rapor verdi 3 gün daha tekrarladı sonra geçti. 15 gündür olmuyor dün randevuma gittim magnezyum devam progesteron bırak dedi. Rahim uzunluğuma vs baktı iyiydi. Uzun yürüyüşler yapmayın, dinlenin geçmezse doktorunuzla görüşürsünüz ha birde idrar yolu enfeksiyonu yada vajinal enfeksiyon olabilir dedi bende akıntı vs belirtim yoktu sarı beyaz pütürlü akıntı olursa haber ver dedi onlarda yapabilir dedi. 3 lt su iç dedi

Böyle bir takım almayı düşünüyorum ben. Renginde karar veremedim beyaz mi alsam bu tonlarda mi diye
Eki Görüntüle 3215481
Hastane için bence beyaz tercih etme sonraki lohusalık dönemi için beyaz daha uygun olur gibi bende o şekilde yaptım çevremdekiler beyaz önermedi hastanedeki süreç için

Bende yatışta elbise almayı düşünüyorum açıklık vs kontrol ederken alt üst takımlrda çıkarması zor olur diye
Senin kilon nasıl eğer çok değilse amazondaki elbise çok iyi çıtçıt lı zaten işte doğum anı dediğim o gün geldiğinde hastanede giymeye en rahat olacak şekilde

Senin kilon nasıl eğer çok değilse amazondaki elbise çok iyi çıtçıt lı zaten işte doğum anı dediğim o gün geldiğinde hastanede giymeye en rahat olacak şekilde
Şuan 65 lerdeyim ona da bakayım hiç karar veremedim bile nasıl alsam ne yapsam.
Hastane için bence beyaz tercih etme sonraki lohusalık dönemi için beyaz daha uygun olur gibi bende o şekilde yaptım çevremdekiler beyaz önermedi hastanedeki süreç için
Sonrasında da Kanama vs olur direk belli eder diye beyaz kan olur diye korkuyorum ben de. beyazı çok seviyorum bende tercih etmeyeceğim gibi beyaz böyle takım alırsam mecbur aynı renk olacak ayrı alırsam dediğiniz gibi mantıklı aslında

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…