2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Allah yardımcınız olsun,bebeğiniz için pozitiv olmaya çalışın.Sizin eviniz de mi zarar gördü?Yoksa tedbir amaçlı eve girmiyorsunuz?
teşekkür ederim bizim ev diğer yerlere göre iyi durumda ama depremler devam ediyordu üst üste iki tane korkunç yaşayınca artık orada yaşayabileceğimi bile sanmıyorum.

Arkadaşlar merhaba, ben 22+5’deyim. İlk hamileliğim ve hamilelik, doğum Eğitimi almak istiyorum, çevremde yok, online alacağım büyük ihtimalle. Sizlerin alıp veya duyduğu tavsiye edebileni birileri var mı

ben de tayinim merkeze çıktı diye seviniyordum nasipte yarım dönem çalışmak varmış.
yine de vefat eden öyle çok insan, yakınını ailesini kaybedenler var ki. bu durumuma üzülmekten utanıyorum
abinin başı sağ olsun çok üzgünüm çıktılar mı malatyadan? artçılar durmuyor maalesef

Canım nasılsın bende seni merak ediyordum. Abim çıkamıyor maalesef, eşi ve çocukları bingöle gittiler. Gerçi bingölde riskli bölge ama yapacak bişey yok rabbim hepinizin yardımcısı olsun

Canım nasılsın bende seni merak ediyordum. Abim çıkamıyor maalesef, eşi ve çocukları bingöle gittiler. Gerçi bingölde riskli bölge ama yapacak bişey yok rabbim hepinizin yardımcısı olsun
çok sağol valla fiziksel olarak iyiyim bebiş de iyi.. biraz ilaç kullanıyorum enfeksiyon kapmışım
ama ruhsal olarak nasıl toparlanırım bilmiyorum abin çalışıyor sanırım inşallah bu artçılar durur da rahat ederiz. bingöl nispeten daha iyidir rabbim hepimizi korusun inşallah

İyi olmana sevindim. Evet abim çalışıyor senin başka yere gitme gibi bir imkanın yokmu

Canım ben sünger yatak aldım ama üzerinede kayinvalidem yün yatak yaptı, yun her zaman daha sağlıklı, temiz yunbulduktan sonra sen bile yaparsın zor değil yapmasi

Kızlar bugün bana şeker yüklemesi yapıldı, biraz sekerim yüksek cıktı, ilaç insulin vermediler diyetisyen e gönderdi biraz dikkatli ol felan dedi diyet listesi verdi, 77 buçuk kiloyla hamile kalmıştım, ilk haftalarda 3 buçuk kilo verdim, şuan yine 77 buçuk kilodayım, verdigimi geri almışım sadece inşallah doğuma kadar böyle gider sadece bebek kilo alır. Bebeğinde 628 gr haftasıyla uyumlu diyor ama kız çocukları daha zayıf oluyor gibi degilmi, benim oğlum 2 3 hafta ilerden giderdi tosun gibiydi, kız sanki yavaş gidiyor, imza alanında mesela 790 gr civarı yazıyor epey fark var arada

Kaç haftalık

Kızlar bugün detaylı ultrasona girdim çok şükür sorun çıkmadı ama doktor bana rapor vermedi ısrar ettiğim halde (raporu asıl doktoruma götürecektim o yüzden almam şarttı, çünkü asıl doktorum hastanede ve cihazları klinik kadar yeni değildi)
Her neyse önümüzdeki hafta başka bir doktora randevu aldım. Doktor ücreti kiloma göre çıkardı şoktayım hala ilk kez böyle bir şey duydum. Şişman olmanın zararları mı desem ne desem

Yanlış anlama ama doktor çok cinsmiş. Kiloya göre fiyat nedir ya. Kiloya göre elbisede fiyat farkı duydum ama böylesini ilk defa duyuyorum. Benim yaşadığım yerde ayrıntılı ultrason eğer gebelikte sağlık sorunu varsa bedava yapılıyor, benim tansiyon ve şeker olduğu için gidiyorum kilolu olduğum için ekstra uğraşıp bakıyorlar çünkü göbek kısmında yağlanma olunca ultrason cihazı doğru göstermeyebilirmiş. Eger bu sebeple seninle ekstra ilgilendiyse onun için fiyat farkı almıştır yoksa mantığım almıyor. Bu arada ben yurt dışında yaşıyorum.

Zaten şöyle benim asıl doktorum bu doktoru önermişti ilk rapor veriyor diye. Ama ben yorumlarını okudum kötü diye gitmek istememiştim
Bugün gittiğim başka doktor rapor vermeyince mecbur kaldım. Şaşkınım ben de hala sekreter aldı eline bi ton hesaplama yaptı 1.300 ücret çıkardı. Haftaya kadar dikkat edeyim de kilo almayayım üstüne eklerler yoksa fiyat

Merhaba kızlar,benim sağ ayağımda topukta şişlik var,1 ay önce de vardı,geçmişdi,bu gün sabah yine şişdiğini fark etdim.Böyle olan varmı?

Hahahaha aman bacı kontrole gittiğin zaman korse falan giy yada detox yap kilon az göstersingülüyoruz ağlanacak halimize kilolu diye fiyat yükseltmek nedir yaaa

Ana kucağı alan var mı kızlar? Hepsiburada e bebek mağazasında nuna leaf 1500e geliyor. Mamma ile nuna arasında kaldım. Mamma yukarı aşağı sallanıyor nuna ise sağa sola. Nuna çok güzel görünüyor ama mamma daha mı kullanışlı sanki. Arada 200 civarında bir fiyat farkı var. Alanlar ya da tecrübeli anneler ne dersiniz?

Son düzenleme:
Bugün şeker yükleme yazıldı 100 mg lık olanı yaptılar direk hemşire kollarımı delik deşik etti detaylı şeker testinde 3 kez kan alınıyormuş benim daha ilk alışta bir koluma 5 kez diğerine 2 kez dürttü durdu iğne fobisi olan bana delirtici geldi düşünün artık. Haftaya belli olacakmışAlmanyada tahliller çıkmıyor erken çıkamıyor uyuzlar ağırlar önemsemiyorlar ciddi anlamda.. bunun dışında doktoruma plesenta yerimi soramadım tahmini önde demişti ama yukarda aşağıda diye bir şey demedi yine sizler öğrendiniz mi Türkiye bu konuda çok iyi yaa.. ayrıca demir yada kalsiyum eksiğim varmı onu da bilmiyorım bakılmadı verilmedi konulmadı bile doktorum genel olarak bir problem varsa söylerim yoksa herşey yokunda diyorsam yolundadır diyor.almanyada genelde bu oluyormuş nadiren bilgi veren iyi Dr ile denk geliyorsam bana denk gelmedi değiştirsem ne zaman nasıl olacak bilmiyorım ama çok sinir bozucu. Zaten doğumuna girmiyorlar orası ayrı konu ama bakalım iştw ne olacak bitecek.Türkiye’nin gözünü seveyim şimdi memnun kalmayınca hop diye değiştiriveriyorım ama burada hiç bilgim yokki nedir ne değildir diye harekete geçelim iki ucu boklu değnekten ülke Allaha emanet yaşıyoruz gibi hissettiriyor.bu arada sizde kalp yada akciğerde sokulma gibi hisler oluyormu ben yatamıyorum bazen kalbim sıkışıyor daralmıyor gibi oluyorum hatta içinde balon şişip patlıyor gibi bir his bile yaşıyorum daha önce bunu duyan yada yaşayan oldu mu aramızda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…