2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlaaarr herkese günaydın kontrolü olanların umarım bugün kontrolleri iyi geçer ve sıkıntılı haberler almayacağınız bir gün olur :dua: listeye isim sütunu ekledim isim belirleyen arkadaşlar beni etiketleyin listeye ekleyelim kararsız olanlara belki fikir vermiş oluruz
Biz de Deha Berk koyucaz biraz berkte emin değiliz ama şimdilik böyle düşünüyoruz 🥰🧿

2 hafta sonrası için ayrıntılı ultrason tarihi aldım. Bi ben kaldım galiba yaptırmayan çoğu kişi yaptırmış :KK72:
Bugün farklı bir doktora gittim detaylı ultrasonu yaptıracağım yere. baya darladım sorularımla. Yatış pozisyonu kafama takılıyordu; uyurken kendini kontrol edemezsin vicdan azabı duyma dedi. Sola yatsan tabii ki iyi ama 8 saat uyusan aynı pozisyonda zaten duramazsın dedi.
Ağrıları sordum onlara da normal dedi magnezyuma başladım bugün itibariyle.
Alkol kullanmıştım hamile olduğumu bilmeden, onda da sorun olmaz dedi
Göbeğim yüzünden detaylıyı farklı doktora yaptıracağım da :KK53::KK53:

Ne güzel eğer almanyada ucuzsa direk ondan al derim burda 25 bin tl fiyatı en son tabi biz alamayınca sadece nemlendiriciyle idare ediyorum ama o bile çok fayda etmiyor benim ilk hamile kaldığından beri burnum tıkalı ben tek burun tıkanıklığı belirtisi yaşadım halada öyle yaşıyorum bazı geceler burun tıkanıklığımdan uyanıyorum ve burun deliklerim küçücük olmuş doktoruma söylemiştim şu deniz sulu burun spreylerinden önermişti çok zorladığında kullanıyorum ama çok faydalı değil açma konusunda halada 2 günde bir burun bandı ve işte sprey kullanıp yatıyorum. Bide nemlendiriciyi açıyoruz işte. Ama ne yaptıysam çare olmadı işte burun tıkanıklığım asla geçmiyor gece gündüz dışarda açık havada kapalı havada farketmez artık alıştım 5 aydır burnum tıkalı doktora gitmeyi düşündüm ama gebelikten dolayı bişey yapacaklarını sanmıyorum bu yüzdende gitmedim. Bir delik açık olduğunda seviniyorum artık😂
Alerjiniz var mıydı normalde? Benim bir de alerjim var kışında doğalgazi açıyoruz. Ağzım açık uyuyorum.artik burnum hep tıkalı 😅 deniz suyu bende aldım ama bir işe yaramıyor sanki. Bana alerji bölümüne git direk sana uygun ilac verirler dediler ama ilaç kullanmakta istemediğim için gitmiyorum

2 hafta sonrası için ayrıntılı ultrason tarihi aldım. Bi ben kaldım galiba yaptırmayan çoğu kişi yaptırmış :KK72:
Bugün farklı bir doktora gittim detaylı ultrasonu yaptıracağım yere. baya darladım sorularımla. Yatış pozisyonu kafama takılıyordu; uyurken kendini kontrol edemezsin vicdan azabı duyma dedi. Sola yatsan tabii ki iyi ama 8 saat uyusan aynı pozisyonda zaten duramazsın dedi.
Merhabalar bende yaptirmadim . 17 şubata verdiler randevu . 22 haftaya denk geliyor

Ben de daha yaptırmadım umarım hepimiz sağlıklı sonuçlar alırız 🙏🏻🙏🏻

Ya köpeğin aşısı var mı ? Takip etme imkanı var mı ? Bazen aşısı olan köpeklerde bile ısırma olduğunda 1 doz tetenoz ve 4 doz kuduz aşısı başlıyoruz hastanede. Doktorunuza danışmanızda fayda var
Evet avrupadayım burda köpekler sıkı takip ediliyor. Ev köpeği ve kuduz olma imkanı sıfır. Tetanozu olabilir bilmiyorum doktora danışim teşekkür ederim. Fotosa ekledim dişinin girdiği yeri

Eklentiler

• 16750695652354325882260230088336.jpg
    16750695652354325882260230088336.jpg
    40 KB · Görüntüleme: 67
Alerjiniz var mıydı normalde? Benim bir de alerjim var kışında doğalgazi açıyoruz. Ağzım açık uyuyorum.artik burnum hep tıkalı 😅 deniz suyu bende aldım ama bir işe yaramıyor sanki. Bana alerji bölümüne git direk sana uygun ilac verirler dediler ama ilaç kullanmakta istemediğim için gitmiyorum
Ay hiç bilmiyorum alerji işini ama bence var galiba ama daha önce hiç yoktu 😂 hamileliğe alerjim oldu galiba 😂

Ay hiç bilmiyorum alerji işini ama bence var galiba ama daha önce hiç yoktu 😂 hamileliğe alerjim oldu galiba 😂
Dün gece yine koptu mesela burun bandı iyi ki var deniz suyuyla temizleyip burun bandı takıyorum uyurken rahatlatıyor sabah yine tıkanmış olarak uyanıyorum orası ayrı😂

İyi yapmışsın herşeyi sormakla bende daha gitmedim ayrıntılıya perşembe günü kendi doktorumda kontrolüm var sonra o önerecekmiş doktor ve tarih ona göre gideceğim. Bende bir sürü not aldım soracaklarımı 2. Trimesterın prenses dönemi olduğunu söylüyolar ama benim meğersem ilk 3 ayım prensesmiş ne bulantı ne kusma ne ağrı hiçbişey yaşamamıştım. 16. Haftamdan beri ağrılar karın gerginliği baş ağrısı mide yanması bacak krampları şişkinlik karın gerginliği ruh hali bozukluğu herşey benimle şuan 😂😂😂 allah bize ve eşlerimize sabır versin

Ay
Sesi nasıl sesli mi sessiz mi kimisi baya ses yapiyormuş okudum.aetkili bir yöntem bulmak şart bencede burun damlası müptelası tipli bir şey oldum çıktım.bu arada geceleri boğazımda da kuruluk yağıyor diye süt içiyordum zehirlendim dün yeni kendime geliyordum.çok şükür bebek iyi bende toplanıyorum işte ama bu hamilelik beni benden aldı resmen heran yeni bir şey yaşıyorum karmaşık
Çok geçmiş olsun 🙏 sesli biraz yani suyu alma sesi yapıyor lıkır lıkır sonra çalışırken sesli biraz ama ben sesten çok rahatsız olmadığım için bir sorun olmuyo.

Kızlaaarr herkese günaydın kontrolü olanların umarım bugün kontrolleri iyi geçer ve sıkıntılı haberler almayacağınız bir gün olur :dua: listeye isim sütunu ekledim isim belirleyen arkadaşlar beni etiketleyin listeye ekleyelim kararsız olanlara belki fikir vermiş oluruz
Arianaa Arianaa Efe koyacağız oğluşumuzun isminii 🫠

İyi yapmışsın herşeyi sormakla bende daha gitmedim ayrıntılıya perşembe günü kendi doktorumda kontrolüm var sonra o önerecekmiş doktor ve tarih ona göre gideceğim. Bende bir sürü not aldım soracaklarımı 2. Trimesterın prenses dönemi olduğunu söylüyolar ama benim meğersem ilk 3 ayım prensesmiş ne bulantı ne kusma ne ağrı hiçbişey yaşamamıştım. 16. Haftamdan beri ağrılar karın gerginliği baş ağrısı mide yanması bacak krampları şişkinlik karın gerginliği ruh hali bozukluğu herşey benimle şuan 😂😂😂 allah bize ve eşlerimize sabır versin
Benim de bu ay bacak kasık ağırlarım başladı. Uyanınca özellikle çok kötü oluyorum zor yürüyorum, ilk 3 ay mide ağrısı dışında hiç sorunum yoktu
Son 3 ay neler yaşayacağız bakalım :KK45:

Benim de bu ay bacak kasık ağırlarım başladı. Uyanınca özellikle çok kötü oluyorum zor yürüyorum, ilk 3 ay mide ağrısı dışında hiç sorunum yoktu
Allah yardımcımız olsun vala 😂 bacak krampları içinde arkadaşımda 7 aylık şuan hatta 28. Haftada o şey diyo doktoru kan dolaşımından oluyo demiş bol egzersiz ve masaj önermiş yatmadan önce eşi masaj yapıyormuş baya rahatlıyomuş bende öyle yaptırcam 😂

Benim de oluyordu geçenlerde doktora gidince söyledim magnezyum yazdı geçti baya. Siz de danışın isterseniz

Evet avrupadayım burda köpekler sıkı takip ediliyor. Ev köpeği ve kuduz olma imkanı sıfır. Tetanozu olabilir bilmiyorum doktora danışim teşekkür ederim. Fotosa ekledim dişinin girdiği yeri
Çok fazla diş geçmemiş yara yeri büyük olunca iğnesi var oda yapılıyor. Aşılı ve gözlem yapılacağı için sorun olacağını sanmıyorum ama en doğrusunu doktorunuz bilir geçmiş olsun.

Ben bugün ayrintiliya girdim bizim kız oldu erkek 😂

bizde Serra Mina koyacağız inşallah :)

X