2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kizlar iyi akşamlar .. ilk gebeligi olmayanlar daha önceki doğumlar iniz normal dogummuydu sezeryan mi .. benim ikiside normaldi ilki çokda kolay oldu ama ikinci doğumum zor oldu çok dikisim vardı .. bunda ne olur bilemiyorum .. ben iki hamileliğimde cati muayenesi filan görmedim .. ilk doğumum 2600 şu ikinci 3250 acaba kilosunun artması mi beni zorladı .. siz neler yaşadınız nasıldı
benim oğlumun doğumu normal doğumdu çok zor olmadı ama kolu bükük gelince yırtılma oldu ve dikiş atıldı dikiş beni daha çok zorladı uyuşturduk dediler ama hiç uyuşmadı benim doğum konusundaki tek korkum dikiş diyebilirim bide şey diye duydum bidahaki doğumda o dikiş yerlerinden tekrar kesiyolarmış inşallah doğru değildir benim oğlumda 3210 gram doğdu 37 haftalıktı gününe ortalama 20 gün vardı suni sancısız falan kendiliğinden oldu inşallah buda kolay olur ve inşallah dikişli olmaz

Ben kalorifere su koydum ama banamısın demiyor burnumda tıkanıyor sürekli kuru hava nemlendirici almak lazım sen ne marka aldım acaba diyorum dyson varya hem havayı temizliyor hem nem veriyor nasıl olur
Ben kiwi marka aldım e bebekte de satılıyor. 101 e gelmişti ondan aldım. Hem hava temizleyici hem nemlendirici daha iyi olur diye düşünüyorum
Ben ilk gebeligimde çok acele ettim. Biran önce bebeğime kavuşmak istedim. Kilosu da normaldi. 38. Haftada tamam o zamana gel bı suni takalım eğer açılma olursa devam ederiz doğuma dedi doktorum. Keşke günümü kendim bekleseydim. Hem suni sancı hem bebeğin dış müdahale ile doğumun başlatılması beni doğumda çok yordu. Ama ikincide akillandim😎 40 haftami doldurdum. O gece aniden suyum geldi ve hafif adet sancılarım başladı. Adet sancilarim arası sıklaştı ama şiddeti artmadı😍🤲 3 saat sonra hastaneye girdiğimde nerdeyse asansörde doguruyordum. Piirttdan cikiverdi🥳🖐️ ve hemen kendime geldim. Kalktım dogumhanede üzerimi giyindim. Bebeğimi kucagima alıp odama çıktım..
Ay Allah hepimize böyle kolay doğumlar nasip etsin 🙏
benim oğlumun doğumu normal doğumdu çok zor olmadı ama kolu bükük gelince yırtılma oldu ve dikiş atıldı dikiş beni daha çok zorladı uyuşturduk dediler ama hiç uyuşmadı benim doğum konusundaki tek korkum dikiş diyebilirim bide şey diye duydum bidahaki doğumda o dikiş yerlerinden tekrar kesiyolarmış inşallah doğru değildir benim oğlumda 3210 gram doğdu 37 haftalıktı gününe ortalama 20 gün vardı suni sancısız falan kendiliğinden oldu inşallah buda kolay olur ve inşallah dikişli olmaz
İlk doğumda kesi atıyorlar tam bebek gelirken bazen uyulturuyorlar, bazen uyuşturmuyorlar o sancıyla hissetmiyorsun diyende var. Benim korktuğum da epizyotomi kimisi ilk doğumda rutin olarak atıyor uğraşmak istemediğinden. Perinal masaj yapımı öneriliyor. epizyotomi ve yırtıklardan kaçınmak için ama mecbur kalınınca atılıyor. 2. De atılan duymadım.

Ben kiwi marka aldım e bebekte de satılıyor. 101 e gelmişti ondan aldım. Hem hava temizleyici hem nemlendirici daha iyi olur diye düşünüyorum

Ay Allah hepimize böyle kolay doğumlar nasip etsin 🙏

İlk doğumda kesi atıyorlar tam bebek gelirken bazen uyulturuyorlar, bazen uyuşturmuyorlar o sancıyla hissetmiyorsun diyende var. Benim korktuğum da epizyotomi kimisi ilk doğumda rutin olarak atıyor uğraşmak istemediğinden. Perinal masaj yapımı öneriliyor. epizyotomi ve yırtıklardan kaçınmak için ama mecbur kalınınca atılıyor. 2. De atılan duymadım.
benim üçüncü gebelik ilkim malesef 32 haftalık ölü doğum oldu oğlumda kendileri kesik atmadı oğlumun kolu bükük şekilde gelince yırtık oluştu bazılarından duyduğuma göre bi sonrakinde o dikiş yerlerinden kesiyolarmış doğrumu bilmiyorum inşallah doğru değildir çünkü dikiş doğumdan beter oldu bağıtınca neden bağırıyon 3210 gram çocuk doğurdun bunamı dayanamıyosun dediler bide en korktuğum dikiş

Kizlar iyi akşamlar .. ilk gebeligi olmayanlar daha önceki doğumlar iniz normal dogummuydu sezeryan mi .. benim ikiside normaldi ilki çokda kolay oldu ama ikinci doğumum zor oldu çok dikisim vardı .. bunda ne olur bilemiyorum .. ben iki hamileliğimde cati muayenesi filan görmedim .. ilk doğumum 2600 şu ikinci 3250 acaba kilosunun artması mi beni zorladı .. siz neler yaşadınız nasıldı
Benim ilki normaldi ve sabah suyym geldi 3 te sancım başladı 6 da doğum gerçekleşti sonrasında dikişlerim açıldı ama benim hatam ben çok rahat davrandım ikinciyi de normal istiyorum ama bakalım nasip çünkü sezeryan benim için bilinmemezlik korkutuyor beni 🙈🥰

Bu arada 36. Haftamda doğurdum hp erken doğum riskim vardı 2700gr doğmuştu benimde tek korktuğum dikiş çünkü ondan çektim dikişlerim açıldığı için yeniden dikiş atışdı o akşam çok ağrım olmuştu siz siz olun normal doğum kesili olursa çok dikkat edin 🥰

Kızlar bugün elimi arkadaşin köpeği ısırdı yani çok küçük sinek ısırığı gibi ama korktum bisey okur mu diye. Yikadim antiseptik krem sürdüm yarin dr me sorcam. Başına daha once gelen var mi

Ben kalorifere su koydum ama banamısın demiyor burnumda tıkanıyor sürekli kuru hava nemlendirici almak lazım sen ne marka aldım acaba diyorum dyson varya hem havayı temizliyor hem nem veriyor nasıl olur
Ne güzel eğer almanyada ucuzsa direk ondan al derim burda 25 bin tl fiyatı en son tabi biz alamayınca sadece nemlendiriciyle idare ediyorum ama o bile çok fayda etmiyor benim ilk hamile kaldığından beri burnum tıkalı ben tek burun tıkanıklığı belirtisi yaşadım halada öyle yaşıyorum bazı geceler burun tıkanıklığımdan uyanıyorum ve burun deliklerim küçücük olmuş doktoruma söylemiştim şu deniz sulu burun spreylerinden önermişti çok zorladığında kullanıyorum ama çok faydalı değil açma konusunda halada 2 günde bir burun bandı ve işte sprey kullanıp yatıyorum. Bide nemlendiriciyi açıyoruz işte. Ama ne yaptıysam çare olmadı işte burun tıkanıklığım asla geçmiyor gece gündüz dışarda açık havada kapalı havada farketmez artık alıştım 5 aydır burnum tıkalı doktora gitmeyi düşündüm ama gebelikten dolayı bişey yapacaklarını sanmıyorum bu yüzdende gitmedim. Bir delik açık olduğunda seviniyorum artık😂

Ben ilk gebeligimde çok acele ettim. Biran önce bebeğime kavuşmak istedim. Kilosu da normaldi. 38. Haftada tamam o zamana gel bı suni takalım eğer açılma olursa devam ederiz doğuma dedi doktorum. Keşke günümü kendim bekleseydim. Hem suni sancı hem bebeğin dış müdahale ile doğumun başlatılması beni doğumda çok yordu. Ama ikincide akillandim😎 40 haftami doldurdum. O gece aniden suyum geldi ve hafif adet sancılarım başladı. Adet sancilarim arası sıklaştı ama şiddeti artmadı😍🤲 3 saat sonra hastaneye girdiğimde nerdeyse asansörde doguruyordum. Piirttdan cikiverdi🥳🖐️ ve hemen kendime geldim. Kalktım dogumhanede üzerimi giyindim. Bebeğimi kucagima alıp odama çıktım..
Ne güzel benim ilk doğumum olcak inşallah benimde hayalim tam olarak böyle bi doğum inşallah böyle yaşarım bende beni herşeyden çok suni sancı korkutuyor niyeyse 😂 bana suni sancı derseler yok sezaryen olsun derim gibi hissediyorum inşallah herşey normaliyle olur

Benim ilk 3680 normal doğum dikişle ve suni sancıyla ne açılma ne sancı vardı doğdu orta zor bir doğumdu 2cide çok şişttim. Ödem vardı onuda bekledik baktı doktor oda ablası gibi. Doğmaya niyeti yok suniyle sıfır açılma başlattılar doğumu çok ama çok zor bi doğumdu ebeninde cahilliği sıkıştı omzu takıldı bebeğim boynunu çekince hasar aldı sinirleri şuan 5 yaşında hala tedavi oluyor oda 4600 doğdu 3.de korktum memlekete gittim doğum için bana yine takılır riske atma zaten 5 kilo civarı takılır buda deyince sezeryan oldum bi doğdu kedi yavrusu gibi minicik 3 kilo. Bile yok anlıcağınız Allah hayırlı doğumlar Nasib etsin 🤲 🎈

Ne güzel eğer almanyada ucuzsa direk ondan al derim burda 25 bin tl fiyatı en son tabi biz alamayınca sadece nemlendiriciyle idare ediyorum ama o bile çok fayda etmiyor benim ilk hamile kaldığından beri burnum tıkalı ben tek burun tıkanıklığı belirtisi yaşadım halada öyle yaşıyorum bazı geceler burun tıkanıklığımdan uyanıyorum ve burun deliklerim küçücük olmuş doktoruma söylemiştim şu deniz sulu burun spreylerinden önermişti çok zorladığında kullanıyorum ama çok faydalı değil açma konusunda halada 2 günde bir burun bandı ve işte sprey kullanıp yatıyorum. Bide nemlendiriciyi açıyoruz işte. Ama ne yaptıysam çare olmadı işte burun tıkanıklığım asla geçmiyor gece gündüz dışarda açık havada kapalı havada farketmez artık alıştım 5 aydır burnum tıkalı doktora gitmeyi düşündüm ama gebelikten dolayı bişey yapacaklarını sanmıyorum bu yüzdende gitmedim. Bir delik açık olduğunda seviniyorum artık😂
Durum bendede vahim aylardır kapalı birde kanıyor tıkanıyor yetmezmiş gibi bir de.. bende mutlaka bir şey almak zorundayım bakıyorum neler öneriliyor diye dyson çok iyi gibi geliyor ama çok pahalı bakıyorum bende ama en ideal de o gibi duruyor.bende sprey kullanıyorum bepanthen markanın var o çok idare etti bana artık oda kesmiyor.bakalım bulacağım bir çareler

Durum bendede vahim aylardır kapalı birde kanıyor tıkanıyor yetmezmiş gibi bir de.. bende mutlaka bir şey almak zorundayım bakıyorum neler öneriliyor diye dyson çok iyi gibi geliyor ama çok pahalı bakıyorum bende ama en ideal de o gibi duruyor.bende sprey kullanıyorum bepanthen markanın var o çok idare etti bana artık oda kesmiyor.bakalım bulacağım bir çareler
İnşallah bulursun bir çaresini bulursan bizede söyle benim nemlendiricim eşimin kardeşinin bebekliğinden kalma Philips baby care eski model satışı yok ama yenilenmiş hali var temizleme yapmıyor ama baya iyi buhar veriyor su dolduruyoruz sabaha kadar çalışıyor bakabilirsin

Kızlaaarr herkese günaydın kontrolü olanların umarım bugün kontrolleri iyi geçer ve sıkıntılı haberler almayacağınız bir gün olur :dua: listeye isim sütunu ekledim isim belirleyen arkadaşlar beni etiketleyin listeye ekleyelim kararsız olanlara belki fikir vermiş oluruz

İnşallah bulursun bir çaresini bulursan bizede söyle benim nemlendiricim eşimin kardeşinin bebekliğinden kalma Philips baby care eski model satışı yok ama yenilenmiş hali var temizleme yapmıyor ama baya iyi buhar veriyor su dolduruyoruz sabaha kadar çalışıyor bakabilirsin
Sesi nasıl sesli mi sessiz mi kimisi baya ses yapiyormuş okudum.aetkili bir yöntem bulmak şart bencede burun damlası müptelası tipli bir şey oldum çıktım.bu arada geceleri boğazımda da kuruluk yağıyor diye süt içiyordum zehirlendim dün yeni kendime geliyordum.çok şükür bebek iyi bende toplanıyorum işte ama bu hamilelik beni benden aldı resmen heran yeni bir şey yaşıyorum karmaşık

Kızlar göbüşler büyüdü veee benim çatllaklar başladı 😱 1 haftadır fena kasiniyordum hiç çakmadım ya. Bugün sabah aynaya baktım o da ne ufak ufak oluşmaya başlamışlar😔 çatlak kremi alacaktım hep geciktirdim pişmanım şuan. Hindistan Cevizi yağı ve nemlendirici Krem sürüyordum hiç bir fayda etmedi tabi. Şimdi hemen sipariş verdim liearc çatlak kremi ve serumu. Tabi bunlar önlemek için iyleştirmek için değil. Umarım daha fazla olmadan durdurabilirim. Sizlerde durumlar dedir.
Çatlak olacaksa her türlü oluyor :) Ben sadece tatlı kayısı yağı kullandım ilk hamileliğimde hiç çatlağım olmadı çok şükür.

Kızlar bugün elimi arkadaşin köpeği ısırdı yani çok küçük sinek ısırığı gibi ama korktum bisey okur mu diye. Yikadim antiseptik krem sürdüm yarin dr me sorcam. Başına daha once gelen var mı
Ya köpeğin aşısı var mı ? Takip etme imkanı var mı ? Bazen aşısı olan köpeklerde bile ısırma olduğunda 1 doz tetenoz ve 4 doz kuduz aşısı başlıyoruz hastanede. Doktorunuza danışmanızda fayda var

bu arada benim bebiş tüp bebekle olduğu için doktorumu ve merkezi değiştirmeyi düşünmemiştim. muayene ücreti 400 tl olmuş ama bir tahlil vs gerektiğinde dışarıda yaptırabiliyorum.
ayrıca devlet ya da özel fark etmez şans işi olduğunu düşünüyorum. bir arkadaşın dediği gibi doktora bir bakıyoruz devlette bi bakıyoruz özelde çalışıyor. yaşadığım şehirde devlet hastanesinde sıra bulamıyoruz ve hasbelkader sıra alabilsek bile doktor çok ilgisiz 2 dkda ne kadar dinleyip bakabilir ki, ama özel öyle değil doktoruma istediğim zaman ulaşabiliyorum. gebeliğin başında üç defa enfeksiyon sebebiyle devlet hastanesinde doktora gittim kendi doktoruna söyle ilaç yazamam demişlerdi. kendi doktorum pazar günü olmasına rağmen ilacımı yazdı eczaneyi tarif etti.. ben de mesela şu an çatlak kremlerine bakıp fiyatlarını pahalı bulup almamaya karar verdim yani bu ekonomide gerçekten her şey çok zor, bebişe eşya alırken bile çokça düşünüyoruz. yine de önceliklerimi yukarıda belirttim, özel muayeneye verdiğim para zoruma gitmiyor 🙈 allah hepimizi iyi doktorlar iyi insanlarla karşılaştırsın, geçim sıkıntılarımızı kolaylaştırsın inşallah ♥️♥️
benim doktor-hastane konusunda aklımı kurcalayan konu ise şu; kendi doktorum sadece sezaryen yapabileceğini, normal doğumun kendi hayatına uymadığını (gecesi gündüzü vs belli olmadığı için) belirtti. sezaryen istiyorsan devam edelim demişti bana taa en başında. ben de böyle bir şeye karar veremeyeceğimi, mümkünse normal doğum yapmak istediğimi ama bunu daha sonra düşünmek istediğimi söyleyip kararımı hep erteledim. bu seferki görüşmede doğum işi ne olacak hocam dedim merak etme ben seni sezaryen yaptırırım bu devirde kim normal doğuruyor diye espri yapıp gönderdi 🤣 dün gece rüyamda evde doğum yapıyordum galiba kafaya çok taktım 🤧
malatya’nın sıkıntısı da bu işte. doktoruma açık sözlülüğü için teşekkür ederim bazı doktorlar son anda bahane bulup sezaryene alıyorlar😣 ama bunun kararının üzerime yüklenmesine de kırgınım. şöyle gönlümce işte bu doktor diyemiyorum. sizlerin önerisi olursa duymayı çok isterim, kendimi çıkmazda hissediyorum 😣
Çatlak için tatlı badem yağını tavsiye ederim :) A101 de var 18 tl felan hem saça da uygulayabiliyorsunuz. Ben ilk hamileliğimde sadece onu kullandım. Doğumdan sonra kızımda konak çıktı kafasına da sürmüştüm :KK73:

kızlar merhaba, içinizde ağız kuruluğu yaşayan var mı? benim geceleri çok oluyor su içiyorum gündüz de hafiften var. internette şeker olabilir yazıyor. şeker testim 8 martta varsa böyle bişey önden nasıl öğrenebilirim çok kafama takıldı :KK43:( bide şeker olmasa da olabiliyor mu ağız kuruluğu? tecrübelerinizi paylaşır mısınız 🙏🏻🙏🏻
Benimde ağzım çok kuruyor , özellikle dudaklarım kuruyor. Cuma hastaneye gidicem sorarım doktora sizi de bilgilendiririm

Kızlaaarr herkese günaydın kontrolü olanların umarım bugün kontrolleri iyi geçer ve sıkıntılı haberler almayacağınız bir gün olur :dua: listeye isim sütunu ekledim isim belirleyen arkadaşlar beni etiketleyin listeye ekleyelim kararsız olanlara belki fikir vermiş oluruz
O halde ilk ismi ben söylemiş olayım .😊 Eğer değişmezse kızımın ismi Büşra Nur olacak♥️

3600 gr kız bebek 41 haftalık oldu doğmak istemediği için acil sezaryen :)

X