2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
çok teşekkür ederim gerçekten öyle son ana kadar hiçbir problem yaşamazsam neden sezaryen tercih edeyim dedim çünkü geçmiş bir tecrübem de yok

çok teşekkür ederim fikir için bunu deneyeceğim haftaya ayrıntılı ultrasona gideceğim araştırma hastanesine. oradaki doktora da danışırım.. senin için de kötü olmuş bildiğin güvendiğin doktorla devam etmenin tadı başka oluyor. inşallah içine çok sinen bir doktorla yolun kesişir

Canım benim fikrim bir sorun olmadıkça kesinlikle normal doğum.tmm normal doğum ağrılı bir süreç ama hemen toparlanıyorsun, sezeryanı bilmiyorum duyduğum kadarıyla doğum sonrası haliyle dikişlerinden dolayı sıkıntı yaşanıyormuş senin için hayırlısı neyse allah onu nasip etsin inşallah. Haa bu arada doktorunda bayağı espirikli bir adammış

Bende arada sancı giriyor dedim doktora rahim büyüdüğü için oluyormuş. Ama sürekli değil arada. Batma sancı gibi oluyor. Belki rahim büyümesindendir kanama akıntı yoksa korkma bence.

Bende arada sancı giriyor dedim doktora rahim büyüdüğü için oluyormuş. Ama sürekli değil arada. Batma sancı gibi oluyor. Belki rahim büyümesindendir kanama akıntı yoksa korkma bence.
Kanama yok çok şükür inşallahta olmaz ama hala devam ediyor bi kaç gündür böyle kızım hastanede yatıyor belki ona sıkıldım çok bilemedim ki allah korusun bebişlerimizi tek korkum erken doğum

Benimde ağzım bazen çok yanıyor, bi iki bardak suyu içiyorum bi solukta, şeker olabilir, ilk gebeligimde seker vardi,bunda ne olur bilmiyorum 30.haftada yapılıyor diye biliyorum şeker yüklenmesini
Başka ne gibi belirtiler olmuştu ilk gebeliğinizde?

Direk şeker düşünülmese de kış ayı evimizde doğalgaz yada ısıtıcı bir şey oluyor ister istemez havayı kurutuyor. Odadaki nem azaldığı içind kuruluk yapabiliyor. Ben kalorifer suluğu aldım odayı nemlendirsin diye bazen de yatmadan oda nemlendiricisini açıyorum biraz rahatlattı.
çok teşekkür ederim gerçekten öyle son ana kadar hiçbir problem yaşamazsam neden sezaryen tercih edeyim dedim çünkü geçmiş bir tecrübem de yok
Ben hemşireyim sezeryan normal doğum girdim gördüm. Sonrası hakkında da bilgim var ama yine de bana seçenek sunsalar seçemezdim. Normal doğum sağlıklı olanı. Sezeryan sonrası ağrı, yara bakımı, enf. Riski vs var. Normalde daha hızlı toparlanıyorsun.epizyotomi yapılıyor ( doktor ve ebeye bağlı ) hemen Süt gelip gelmemesi de ikisinde farklı. Ben doktorum neyi uygun görürse ondan ilerleyeceğim.

Şeker değil benimki ağzım açık uyuduğum için kuruma oluyor

Ben de sorim dr ye tekrardan

Kizlar iyi akşamlar .. ilk gebeligi olmayanlar daha önceki doğumlar iniz normal dogummuydu sezeryan mi .. benim ikiside normaldi ilki çokda kolay oldu ama ikinci doğumum zor oldu çok dikisim vardı .. bunda ne olur bilemiyorum .. ben iki hamileliğimde cati muayenesi filan görmedim .. ilk doğumum 2600 şu ikinci 3250 acaba kilosunun artması mi beni zorladı .. siz neler yaşadınız nasıldı

Benim de ilk doğumum normaldi, çok zor geçti 36 saat sancı çektim 3100 Gr doğdu oğlum, şimdi doğumum yine normal olsun istiyorum çünkü sezaryen doğumdan korkuyorum açıkçası doktorum ilk doğumun zor ikinci doğumun daha kolay olacağını söyledi, çok endişeliyim ilk doğumum tramva gibiydi benim için 7 yıl oldu unutamadım

Ben kalorifere su koydum ama banamısın demiyor burnumda tıkanıyor sürekli kuru hava nemlendirici almak lazım sen ne marka aldım acaba diyorum dyson varya hem havayı temizliyor hem nem veriyor nasıl olur

Ilk gebeligimde çok bisey hatırlamıyorum, o zaman bu belirtiler varmıydı bilmiyorum ama şuan yaşıyorum ağız kuruluğu yine gebelik sekeri olabilir diye tahmin ediyorum
Benimde diğer gebeliklerimde ağız kuruluğu vücut kuruluğu yoktu. Bunda hem vücudum hem ağzım kuruyor özellikle akşamları su içme isteği daha çok artıyor. Diğerlerinde şeker yoktu. Bunda da olmaz insaAllah
Her iki doğumum normaldi. İlki zor bir dogumdu. İkinci o kadar kolaydı ki Birincisi 3720 ikinci 3200 gram doğmuştu. Rabbim hepimize benim ikincide yaşadığım gibi kolay doğumlar nasip etsin... Ayy anlatsak herbirimiz hikaye olur heralde dogumlarimizi erkeklerin askerlik bayanların doğum hikayeleri anlatmayı en sevdikleri

Benimde ilk doğum olacak ama ben şimdi eğitim alıyorum birde kendim sürekli kitap okuyorum hipbirting diye yazdığından şunu anladım kitapta okuduğum ve ebelerin öğretisine göre bebek 4 kilo bile olsaydı kolay doğururdun seni zorlayan ve bence dikiş olmasını gerektiren durum rahimdeki yatay kasların yeterince açılmamış öyle durumda beklemek yerine kesi yapabiliyorlar ama sen dersen ki bekleyelim olacak kendisi çıksın diye ona göre yapmıyorlar ama tabi bebek için bir risk yoksa o anda çünkü bu da önemli bazen ıkınıyor ve öyle kalınca sanırım o sıra risk oluşabiliyor tam çıkmak üzereyken ozamanda o kesiyi atıyorlar

Ben ilk gebeligimde çok acele ettim. Biran önce bebeğime kavuşmak istedim. Kilosu da normaldi. 38. Haftada tamam o zamana gel bı suni takalım eğer açılma olursa devam ederiz doğuma dedi doktorum. Keşke günümü kendim bekleseydim. Hem suni sancı hem bebeğin dış müdahale ile doğumun başlatılması beni doğumda çok yordu. Ama ikincide akillandim 40 haftami doldurdum. O gece aniden suyum geldi ve hafif adet sancılarım başladı. Adet sancilarim arası sıklaştı ama şiddeti artmadı 3 saat sonra hastaneye girdiğimde nerdeyse asansörde doguruyordum. Piirttdan cikiverdi ve hemen kendime geldim. Kalktım dogumhanede üzerimi giyindim. Bebeğimi kucagima alıp odama çıktım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…