2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Başlarda bende özele gittim. Artık devlete devam ediyorum. Birde benim doğum yapacağım yerde yenidoğan yogunbakim olması gerekiyor. Bebeklerim sarilikli doguyorlar. Hemen müdahale ediliyor. Ayrıca kalp rahatsızlığım var. Özelde doğum yapsam Allah korusun birşey olsa hemen beni devlete yönlendirecekler. Çünkü ellerindeki imkan o kadar gelişmiş değil. Ee ben sonunda devlete duseceksem ne diye özelde doğum yapayım. Ben senelerdir hastanelerin içindeyim. Şunu çok iyi öğrendim . En iyi doktorlar devlette bulunuyor. Özelde sadece daha iyi ilgi görüyoruz .. ilgiye para ödüyoruz bu kadar . (İstisnalar hariç)

Ben katılıyorum özellerde 15 dk ya bir muayene randevusu verilirken devlette 5 dk ya bir veriliyor. Zaten hastanın içeri girmesi hazırlanması 2-3 dakika. Böyle olunca ister istemez muayene süresi, içeriği , ilgi de farklı oluyor. Ama binlerce insanda devlette gayet sağlıklı doğum yapıyor

Aynı uygulamayı Kantoron yağı ile yapıyorum..3 gün içinde kesiliyor
Bak oda şahane bir yağ ama almanyada bulmak biraz zor gibi o nedenle saf zeytinyağ dha kolay bulunuyor.ama ben diyorum ki oluşma ihtimalini ortadan kaldıralım önceden önlemek için kullanmaya başlayalım hiç gerekli olmasın mesela son haftalarda haftada bir kaç yaparız duruma girmede her gün mesela geceden koycan sabah alıcan onun gibi ben birde perine bölgesine Hindistan cevizi yağı sürmeye başlayacağım bakalım baya iyi gider diye düşünüyorum böyle tedbirler ile ama tabi hayırlısı

Ayy mutlaka deniyecem inş işe yarar, çünkü çok kötü geçiyor. Son doğumumdan sonra üç ay çektim. Dediğim gibi doğum korkutmuyor beni. Çok sagol canım

Ayy mutlaka deniyecem inş işe yarar, çünkü çok kötü geçiyor. Son doğumumdan sonra üç ay çektim. Dediğim gibi doğum korkutmuyor beni. Çok sagol canım
Rica ederim bir arkadaşımız da bak kantorunu yazmış ben bulmakta zorlanırız diye demedim ama dönüşümlü kullanabilirsin eğer sen bulursan almanyada mağlum heran herşey bulunmuyor bulunsa çok pahalı oluyor belli olmaz ama makul bir fıyatla bulursan mesela bir gece onu koy diğerinde diğerini böylece oluşmadan önlersin zeytinyağı önleyici bir yağ. Birde rahat doğum için Hindistan cevizli yağı diyorlar perine bölgesine sürün masajla diye YouTube dan bak onada tecrübelisin evet ama fayda faydadır işine yarar belki

Perine masaji son ayda yapılıyor diye biliyorum dogru mu?

Ankara şehir Hastanesi'nde kalp muayenelerim o kadar hızlıydı ki hemen eko hemen EKG ultrason vs. En son asistanlar bana bilgi verdiler yatisini yapicaz işlem yapması gerek hocamızın diye. Korkarak yattım. Ama Allah onlardan bin kere razı olsun ilgi alaka yattigim sürede çok iyiydi. Ben ağlarken hemşireler elimden tuttu.
Asla insanın psikolojisini bozacak bir yer olmamalı. Bunu araştırmalıyiz şimdiden. Nerde olursak olalım Rabbim bizi iyi insanlarla karşılaştırsın..

Ben baktım kantorunyağı için dm, amazon ve eczanelerde bulunuyor ben mutlaka alacam seninde aklında bulunsun. Dediğin gibi türkiyedeki gibi heran herşey bulunmuyor.Doğumdan önce türkiyeye giden olursa istiyecem, eğer olmasa dediğim yerlerden alırım artık. Benim doğumlarım rahat oluyor çok şükür bir sıkıntı olmuyor inş bundada olmaz ama hindistan cevizli yağıda yazdım bir köşeye sagol canım

Çok haklısınız. Doğum paketlerine bakmıştım bir ara adını duymadığım hastaneler bile çok pahalıydi. Temizse sorun yok

Ben etlik şehir hastanesinin kadın doğum aciline gitmiştim. Çok temizdi. Hoşuma gitmisti. O yüzden Oraya gidiyorum. (Temizliğe niye taktım bilmiyorum o gün cezbetti )

-ödem tüm vücut
-yüksek tansiyon
-baş ağrısı
-gözde ışık çakması
-şiddetli mide bulantısı, kusma
-kontrollerde idrarda protein kaçağı (benim 5800lerde idi.)
-karaciğer ve böbrek ciddi sorunları (tansiyon çok yükselirse)

başıma neler geldi merak eden olursa ayrı bir başlık açarım çünkü çok uzun

Ben etlik şehir hastanesinin kadın doğum aciline gitmiştim. Çok temizdi. Hoşuma gitmisti. O yüzden Oraya gidiyorum. (Temizliğe niye taktım bilmiyorum o gün cezbetti )
Çünkü temizliğin iyi olması bashekimin iyi ve disiplinli olması demek.. ee buda doktorlara yansirr.

Çok geçmiş olsun. Umarım şu an düzelmiyor her sey

Size katılıyorum aksilikte devlet hastanesine göndereceklerse ne gereği var doğuran biziz zaten onlar sadece müdahale ediyor :) Bende aynı düşünceyle ilk çocuğumu devlette doğurdum iyiki de devlette doğum yapmışım çok sıkıntılı oldu doğumum.

Sanki ben burda özel hastane ve doktor övuyormusum gibi oldu. Ya da öyle denmeye mi getiriliyor anlamdım. Ben zaten devlet hastanesine gidiyorum. Ben sadece bazı uygulamaların farklı olduğunu demek istedim.

Sanki ben burda özel hastane ve doktor övuyormusum gibi oldu. Ya da öyle denmeye mi getiriliyor anlamdım. Ben zaten devlet hastanesine gidiyorum. Ben sadece bazı uygulamaların farklı olduğunu demek istedim.
Yok canım yok. Ben senin ne dediğini bile hatırlamıyorum. Hiç kimseye bişi söylemedim ozellerinde çok fazla artı yanı var. Biz şimdilik devletin artilarindan bahsettik

İstanbulda yaşıyorum devlet hastanesine değil doğum için gitmek normal muayne olmaya bile gitmiyorum o kadar rezil durumda. hasta değilseniz hasta eder. evime yakın yenidoğan yoğun bakım ünitesi de olan özel hastaneye gidiyorum.doktor her muaynede 15-20dk ultrasonla bebeğe bakıyor tekrar tekrar. şu anlık memnunum umarım doğumda da memnun kalırım

Yok canım yok. Ben senin ne dediğini bile hatırlamıyorum. Hiç kimseye bişi söylemedim ozellerinde çok fazla artı yanı var. Biz şimdilik devletin artilarindan bahsettik

Güzel bir doğum dilerim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…