2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
İstanbulda yaşıyorum devlet hastanesine değil doğum için gitmek normal muayne olmaya bile gitmiyorum o kadar rezil durumda. hasta değilseniz hasta eder. evime yakın yenidoğan yoğun bakım ünitesi de olan özel hastaneye gidiyorum.doktor her muaynede 15-20dk ultrasonla bebeğe bakıyor tekrar tekrar. şu anlık memnunum umarım doğumda da memnun kalırım
Güzel bir doğum dilerim

Sanki ben burda özel hastane ve doktor övuyormusum gibi oldu. Ya da öyle denmeye mi getiriliyor anlamdım. Ben zaten devlet hastanesine gidiyorum. Ben sadece bazı uygulamaların farklı olduğunu demek istedim.
Yok anacığım kimse sana bişey demiyor biz yanlış anlaşıldıysak kusura bakma :) Valla gidebileceğin gerçekten iyi bir özel hastane varsa tabiki özele gideceksin. Benim yakınımda devlet hastanesi var ulaşımı kolay. Bir de özel hastane var evime çok yakın ama yenidoğan yoğun bakımı yok en ufak sıkıntıda direk devlet hastanesine gitmek zorunda kalıyoruz. Bir de düzgün özel hastanelere maalesef para sıkıntısı olduğu için gidemiyorum.

Yok anacığım kimse sana bişey demiyor biz yanlış anlaşıldıysak kusura bakma :) Valla gidebileceğin gerçekten iyi bir özel hastane varsa tabiki özele gideceksin. Benim yakınımda devlet hastanesi var ulaşımı kolay. Bir de özel hastane var evime çok yakın ama yenidoğan yoğun bakımı yok en ufak sıkıntıda direk devlet hastanesine gitmek zorunda kalıyoruz. Bir de düzgün özel hastanelere maalesef para sıkıntısı olduğu için gidemiyorum.
😅 bugün alinganligim üstümde. Temizlik yaptığımdan galiba😅😅

Özel ya da devlet farketmez ihmale gelmiyor maalesef çok önemli bir konu yeni doğan yoğun bakımı olması şart. Ben ilk doğumumu anlatıyım. Normal doğum için direttim ben bekledim kızım gelmedi 41 hafta oldu kontrole gittim yatış verdiler çocuğun günü geçmiş neyi bekliyorsun diye. Sabah 9 da yatışım yapıldı gece 11'de kızım kaka yapmış ama doğum adına hiç bir belirti olmadı. Bir anda suyum patladı mekanyumlu acil sezaryene alındım. En büyük şansım hastanede oluşumdu. Her hamilelik her doğum aynı olmuyor. Sabah doğurup akşam eve çıkanlar da var benim gibi ille de normal doğum diye tutturup son dakika sezaryene alınıp 3 gün hastanede yatanlarda var :))) Yengem sabah doğurdu akşam eve geldi mesela :KK70:

Ben baktım kantorunyağı için dm, amazon ve eczanelerde bulunuyor ben mutlaka alacam seninde aklında bulunsun. Dediğin gibi türkiyedeki gibi heran herşey bulunmuyor.Doğumdan önce türkiyeye giden olursa istiyecem, eğer olmasa dediğim yerlerden alırım artık. Benim doğumlarım rahat oluyor çok şükür bir sıkıntı olmuyor inş bundada olmaz ama hindistan cevizli yağıda yazdım bir köşeye sagol canım😘
Ric ederim kantaron yağı adresi içinde ben teşekkür ederim.bende gelen olursa iyi bir aktardan alsınlar getirsinler diye isteyeceğim bakalım

Şimdi bu şehir hastaneleri diğer devlet hastanelerinden kapsamlı yeni tapıldı tertemiz antalyadayken bir tane devlet hastanesi var pırıl pırıl millet gitmek için hemen orayı yazıyor bir devlet var en eskisi doktorlar ilgisiz temiz değil vs. Eğer temiz güzel alakalı devlet hastanesi bulduysanız kapın yerinizi çünkü en ufak bir şeyde oraya yönlendiriyorlar zaten üstelik bir sürü para batırmaktan iyidir.ama diyelim şöyle temiz düzgün devlet hastanesi yok kolay ulaşımda eğer imkanda varsa hop özel..ama özellerde kendi arasında iyi kötü diye ayrılıyor çünkü baktığın zaman bilinçsiz doktorları olan pis özellerde var süper doktorları olan cıncık gibi özellerde her iki durumda bir araştırmak şart.. Almanyada özel yok devlet hastaneler hep eski püskü büyük şehirdeyim ama bina anlayışlarında yenilemek diye bir olay çok zor oluyor.ha temiz olabildiği kadar bazısı köpek gibi davranıyormuş burdada bazısı nispeten iyi bende çevremden bakıyorum ve Türkiye de ki gibi çok seçenekte yok kısmete ne düşecekse artık nispeten temiz bir hastane var yenidoğan bakımı yok ne diyim.olabildiğince içimi ferah tutup düşünmüyorum geri kalan kısımları

Kızlar göbüşler büyüdü veee benim çatllaklar başladı 😱 1 haftadır fena kasiniyordum hiç çakmadım ya. Bugün sabah aynaya baktım o da ne ufak ufak oluşmaya başlamışlar😔 çatlak kremi alacaktım hep geciktirdim pişmanım şuan. Hindistan Cevizi yağı ve nemlendirici Krem sürüyordum hiç bir fayda etmedi tabi. Şimdi hemen sipariş verdim liearc çatlak kremi ve serumu. Tabi bunlar önlemek için iyleştirmek için değil. Umarım daha fazla olmadan durdurabilirim. Sizlerde durumlar dedir.

Kızlar göbüşler büyüdü veee benim çatllaklar başladı 😱 1 haftadır fena kasiniyordum hiç çakmadım ya. Bugün sabah aynaya baktım o da ne ufak ufak oluşmaya başlamışlar😔 çatlak kremi alacaktım hep geciktirdim pişmanım şuan. Hindistan Cevizi yağı ve nemlendirici Krem sürüyordum hiç bir fayda etmedi tabi. Şimdi hemen sipariş verdim liearc çatlak kremi ve serumu. Tabi bunlar önlemek için iyleştirmek için değil. Umarım daha fazla olmadan durdurabilirim. Sizlerde durumlar dedir.
Yılbaşından önce lierac krem 500 demişlerdi ne kadara aldiniz

Bn uzun zamandır kullanıyorum henüz olmadı şükür ama hemen başlamak lazım biranda oluşmaya başlıyor

Fiyatı iyiymiş. Ben eczaneden sormustum
Bazen eczanelerde fiyatlar fazla oluyor. Araştırıp alıyorum bende.
Bn uzun zamandır kullanıyorum henüz olmadı şükür ama hemen başlamak lazım biranda oluşmaya başlıyor
Kesinlikle keşke önce baslasaydim. Benim karnım hemen büyüdü. Minyon olduğum için alan dar tabi hemen çıktı. Umarım daha fazla olmadan durdurabilirim.

Bazen eczanelerde fiyatlar fazla oluyor. Araştırıp alıyorum bende.

Kesinlikle keşke önce baslasaydim. Benim karnım hemen büyüdü. Minyon olduğum için alan dar tabi hemen çıktı. Umarım daha fazla olmadan durdurabilirim.
Tabiki her akşam mutlaka bolca sür artmasına engel olursun

Sanki ben burda özel hastane ve doktor övuyormusum gibi oldu. Ya da öyle denmeye mi getiriliyor anlamdım. Ben zaten devlet hastanesine gidiyorum. Ben sadece bazı uygulamaların farklı olduğunu demek istedim.
Kızlar ben ilk hamileliğimde devlete gittim memnundum ama yeni doğan doktoru gitmişti son anda erken doğum oldu ve doktorum izindeydi neyse başka bi devlet hastanesine gitmek zorunda kaldım oraya gönderdiler tatildi benim teyzem ebe ve o rica falan o girdi doğumuma ve aynı anda başka doğumlarda vardı ve sadece 2 ebe bi doktor vardı beni teyzem doğurttu teyzem olmasa ne olcaktım bilmiorm ya boşuna ben beklicektim ya başka bi gebe onun dışında bi sorun yoktu ama tabi benim şansım ya da şnsızlığım olabilir gittiğim sürece devletten memnundum
Şimdiki hamileliğimde de devlete başladım ama randevü bulmakta her seferinde zorlandım,doktor kendi hastası gibi görmüyor gibi hissettim mesela ikili test zamanı gittim rabdevu bulamamşıtm başka doktrdan neden almadın dedi ki başka da boş yoktu ayakta hasta almıyorm falan dedi neyse bu defa çok sıkıntı yaşadım ve özele geçtim mecbur şimdi doktordan da hastaneden de memnunum çok uzun oldu ama böyle biraz şans işi sanırım

Ben de kuruluk çok var ve kaşıntı ama şuan karnımda değil basenlerimde çatlak var 😂değişik
İlk hamileliğimde de karnımda olmamıştı üst bacaklarımda olmuştu 😂😂

X