2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar benim gibi sancısı olan var mı ya kasıklarda özellikle solda oluyor bebek az aşağıda demişti doktor ondan mı bilmiyorum ama ara ara bı sancı geliyo gidiyo nefes kesecek şekilde Çarşamba kontrolüm var benim gibi olan var mı acaba 🤔

Beni de listeye ekler misiniz? Arianaa Arianaa
Keseyi 19 Ekim'de, kalp atışını da 27 Ekim'de duymuştum :)

**Kese için doktor 5+3 demişti, kalp atışını duyduğumdaki doktorsa o gün için 5+6 dedi, daha çok fark olması gerekirdi ama neden böyle oldu bilemiyorum.

Kızlar bugün mide bulantısından öldüm ilaç kullanmama rağmen. Saat 2 buçuk suları bir anda terlemeue başladım gözlerim kararmaya başladı lavaboya girdim kusmak için kusamadım elimi yüzümü yıkadım soguk suyla boynumu falan islattım o ara hafiften başladı gözlerimin kararması yine cok tuhaftım hemen çamaşırk makinasına tutunarak kapının kilidini açtım açtım kapıyı ama daha kötü oluyorum o sıra kapiyı açmamla kendimden geçmişim kaynanam tutmuş ben bayılırken uyandığımda yerdr uzanıyordum hemen zeytin falan yedim tansiyonum duştü galiba diye ellerim kasıldı baya 15 dakika falan sürdü ne oldu siye soruyor kaynanam bilmiyorum anne dedim kötü oldum bi anda o ara kapıyı açtım Allahtan sonrasını hatırlamıyorum kadıncaģızıda çok korkuttum Allahtan bizimle yaşıyor yoksa yalnız olsaydım düşünemiyorum.. çok korktum valalh kızlar ya😔 ara ara hala hafiften kararıyor gözlerim bu zamana kadar böyle olmamıştı hiç.
geçmiş olsun😔

Kızlar benim gibi sancısı olan var mı ya kasıklarda özellikle solda oluyor bebek az aşağıda demişti doktor ondan mı bilmiyorum ama ara ara bı sancı geliyo gidiyo nefes kesecek şekilde Çarşamba kontrolüm var benim gibi olan var mı acaba 🤔
Dikensi bir ağrı mı?bende öyle ağrı var parmağımla gostere biliyorum

Benimde iştahım açıldı. Özellikle tam yatacağım zaman çok acikiyorum. Eğer bişey yemezsem gece bulantosi oluyor. Onun dışında hiç bulantım yok. Sabah bile bulantılarım bitti...hemde nasıl lezzetli herşey. 😋😋😋🥺😍
Benim de sabahbbulantılarım oluyor,amma daha hafif sanki.Siz daha tecrübelisiniz,bu haftalarda kesile bilir mi artık?

Benim de sabahbbulantılarım oluyor,amma daha hafif sanki.Siz daha tecrübelisiniz,bu haftalarda kesile bilir mi artık?
Aramızda iki gün var sizinle. 😊 Diğer gebeliklerin için diyorsanız ben hepsinde 8. Haftaya girince kusmalarim kesilmişti. Ama 2. Gebeligimde dogurana kadar sabah bulantilarim olmuştu. Ama cinsiyet aynı . Yani cinsiyetle alakası olduğunu düşünmüyorum. Hele bu gebeligimde çok daha rahat olduğumu dusunuyorum. Mesela 12 haftalık bı arkadasim var. Onun daha bulantıları yeni başladı. Bence kişiden kişiye değişiyor bu durum.

Aramızda iki gün var sizinle. 😊 Diğer gebeliklerin için diyorsanız ben hepsinde 8. Haftaya girince kusmalarim kesilmişti. Ama 2. Gebeligimde dogurana kadar sabah bulantilarim olmuştu. Ama cinsiyet aynı . Yani cinsiyetle alakası olduğunu düşünmüyorum. Hele bu gebeligimde çok daha rahat olduğumu dusunuyorum. Mesela 12 haftalık bı arkadasim var. Onun daha bulantıları yeni başladı. Bence kişiden kişiye değişiyor bu durum.
Ben çıkarmadığım için bulantı beni pek de rahatsız etmiyor,olduğu için seviniyorum ki,bebeğim benimle.

bende ultrason 2 gün de geri gösterdi,önceki ultrasona göre 7+5 olması lazımdı,7+3 çıktı.Bunun bir sakıncası varmı?

Beni de listeye ekler misiniz? Arianaa Arianaa
Keseyi 19 Ekim'de, kalp atışını da 27 Ekim'de duymuştum :)

**Kese için doktor 5+3 demişti, kalp atışını duyduğumdaki doktorsa o gün için 5+6 dedi, daha çok fark olması gerekirdi ama neden böyle oldu bilemiyorum.
doktorunuz bir şey söylemedi mi?Bebeğin kalp atışı nasıldı?1 dakikada kaç kereydi?

bende ultrason 2 gün de geri gösterdi,önceki ultrasona göre 7+5 olması lazımdı,7+3 çıktı.Bunun bir sakıncası varmı?
Evet bı sorun olmaz 😊 cihazdan cihaza değişiklik gösterebiliyor. Arkadaş da yukarda söylediği gibi üç eksik üç fazla sorun yok

doktorunuz bir şey söylemedi mi?Bebeğin kalp atışı nasıldı?1 dakikada kaç kereydi?

yok hayır söylemedi, sadece geç oluştuğunu söyledi. kalp atışının kaç kez olduğunu da söylemedi ama kendisinin duyduğunu, henüz benim duyamayacağım kadar küçük olduğunu ve sürecin normal olduğunu söyledi.

P papatyaannesi zehra12 zehra12 içime su serptiniz,çok teşekkür ederim. zehra12 zehra12 cihaz aynı cihaz.Doktorum da,ultrasondaki doktor da her şey güzel dedi.Bende adete göre de 2 hafta geride,geç döllenme diyor doktor,eylül sonu yumurtladığımı ben de biliyorum,o yüzden normal.
Ben progestan kullandığım için akıntının rengini tutamıyorum,bazen peçete sarı renkte oluyor.

yok hayır söylemedi, sadece geç oluştuğunu söyledi. kalp atışının kaç kez olduğunu da söylemedi ama kendisinin duyduğunu, henüz benim duyamayacağım kadar küçük olduğunu ve sürecin normal olduğunu söyledi.
doktorunuz normal dediyse endişelenmeyin o zaman.Şu günlerde belirtileriniz neler peki?

Şu bulantılar azalması gerekirken neden artıyor ya 🤦🏼‍♀️ tam azaldı dedim iki gündür geri geldi var mı bu haftalarda ben gibi olan
ben de 3 gün geçti. dedim allaha şükür kusma bitti.. akşam yine yaşadım bugün de yemek yerken oluyor.. zamanla azalır canım inşallah. böyle arada geçmeler ona işarettir.

doktorunuz normal dediyse endişelenmeyin o zaman.Şu günlerde belirtileriniz neler peki?

hemen hemen her yemek sonrası şişkinlik, günün çoğunda devam eden mide bulantısı, kuyruk sokumunda ağrı, bazen eğilip kalkarken sancı girmesi, kalp tarafında ağırlık ve oranın tam arkasına gelen sırt kısmımda ağrı. şu an hemen hemen her gün durumum böyle. hayatımı aşırı etkilemiyor, çalışmaya devam ediyorum, muhtemelen çok oturmaktan bazı belirtiler diye düşünüyorum.

hemen hemen her yemek sonrası şişkinlik, günün çoğunda devam eden mide bulantısı, kuyruk sokumunda ağrı, bazen eğilip kalkarken sancı girmesi, kalp tarafında ağırlık ve oranın tam arkasına gelen sırt kısmımda ağrı. şu an hemen hemen her gün durumum böyle. hayatımı aşırı etkilemiyor, çalışmaya devam ediyorum, muhtemelen çok oturmaktan bazı belirtiler diye düşünüyorum.
Ben belirti yaşadığım zaman seviniyorum ki,bebeğim yaşıyor☺belirtilerim de hafif şükür.Kanda pıhtılaşmaya bakıldı mı?Kalbiniz tarafta ağrı varsa,pıhtılaşmadan ola biliyor,bende hamile kaldığım ay ağrı oluyordu,ben daha hamile olduğimdan habersizdim,kan vermişdim,o zaman öğrenmişdim

P papatyaannesi zehra12 zehra12 içime su serptiniz,çok teşekkür ederim. zehra12 zehra12 cihaz aynı cihaz.Doktorum da,ultrasondaki doktor da her şey güzel dedi.Bende adete göre de 2 hafta geride,geç döllenme diyor doktor,eylül sonu yumurtladığımı ben de biliyorum,o yüzden normal.
Ben progestan kullandığım için akıntının rengini tutamıyorum,bazen peçete sarı renkte oluyor.
Benim doktor da şöyle açıkladı bu durumu: bebeğin baştan popoya ölçerken hareket şekline göre değişkenlik gösteriyormuş. Artı 7 eksi 7 olabilir dedi.

X