2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Merhaba hanımlar deo ya da rollon kullaniyor musunuz? Ben hamilelikle birlikte ter kokmaya başladım. Kendi kokumdan tiksindim.normalde hic terleyen ter kokan biri değildim deodorata bile ihtiyac duymazdım.suan dustan çıkıyorum 10 dk sonra ter kokusu geliyor burnuma.benimle ayni durumda olan var mı? rexona stick var ama zararli die suremiyorum

o da ortadaymış sanki,başı sağ tarafta mı yoksa sol tarafta mı?Belki ondan çıkarak bir tahmin yürütelim☺
Benim sağ tarafta bebek ultrasonda falanda hep sağ taraftan bakıyor doktor orda diye kız mı oluyor sağda olunca? ağrılarım da oluyor hatta şuan inanılmaz derecede ya sizde de oluyor mu?

karın ağrısı mide bulantısı ayyy sizce gebelikle ilgisi var mı? enfeksiyon kapmışım sanırım
Mide bulantım var benim bunun için ilaç kullanıyorum zaten tuvalete çıkamadığımdan karın ağrısı çekiyorum bende. Ustelik son 2 gündür sağ tarafta kasığıma ve belime aradan vuran bi ağrı var sanki hasta olcakmışım gibi bilmiyorum bende ne olacak böyle yarın doktora gideceğim zaten muayeneye ona soracağım

aynı haftalardayız,benimse iştahım az.Abur cubur,fastfooda iştahım açık ama
Bende de çok şükür diyim yapay olan hiçbir şey canım istemiyor. Çubuk kraker bile yiyemiyorum. Amaaa salatalık roka meyve limon .. yani sebze ve meyve delisi oldu. İnsaAllah sonuna kadar böyle devam eder.
Bide şunu çözdüm çok canım isteyerek geçen kendime kakaolu süt yaptım ardından kustum. Şimdi kakaolu süt görmek bile istemiyorum. Genellikle kustugum şeyleri yiyemiyorumbi daha meyve sebze de mideme iyi geliyor onları çıkarmıyorum sanırım ondan bu hal.

çok geçmiş olsun inşallah hemencecik atlatırız bu süreçleri bende enfeksiyon varmış bol su içmeye çalışıyorum

Arkadaşlar merhaba, bi arkadaşım karmaşık bi durum yazıyor da sizinde fikirlerinize ihtiyacım var. Arkadaşım tüp bebek yaptırdı beta felan gayet iyiydi 4 haftalık gibiyken hafif kanama olunca dr a gitti 2 kese var ama biri düşecek gibi yola gitmis demiş, zamanla kanamasi sürekli olmaya başladı, ama öyle pihtili değil normal pembe, dr demişti düşük yapıyım ilaçları kes, bu arada 1200 lerden 665 e düştü beta, ama tüp bebek merkezi sakin ayağa kalkma ilaçları iki katin a çıkar başka dr a git demişler. Dün tekrar beta baktirdi 735 olmuş, ama kese görememiş dr. Salı günü prof a gidecek ama çok karıştık biz düşük yaptı mı yoksa gebelik devammı siz ne düşünüyorsunuz

Yanı tabi dr muayenesi olmadan bilinmez bu iş ama iyi bi dr a da denk gelmedi şansından. 665 e düşüp 735 e geri yükselmesi normal mi, acaba keselerin biri düştü onun içinmi beta düştü işin içinden çıkamadık, düşük yaparken kanama nasıl olur. Ben yıllar önce bilmeden bi düşük yaptım ceviz gibi kan parçası düştü önce sonra kanama yaşadım, herkeste düşük aynını oluyor, şuan 6 haftalık eğer gebeyse

Benim sağ tarafta bebek ultrasonda falanda hep sağ taraftan bakıyor doktor orda diye kız mı oluyor sağda olunca? ağrılarım da oluyor hatta şuan inanılmaz derecede ya sizde de oluyor mu?
Bende de sağ taraftan bakıyor,amma ultrason resminde solda göründü.Benim ağrım yok.Doktorunuza sorsanız iyi olur.

Evet insan kustuğu şeyleri bir daha içmek ya da yemek istemiyor,yine çıkaracağı hissi geliyor.Ben yıllar önce balkabağı suyunu içtikten sonra çıkarmıştım,ondan beri içemiyorum,balkabağını da artık eskisi gibi canım çekmiyor.Ben de meyve çok istiyorum,rahat oluyorum yediğimde.Bir de yoğurt iyi geliyor,severek yiyorum

Geçmiş olsun,inşallah bebeğin biri tutunur hiç olmazsa.ben kimyasal geçirdiğimde kızılcık renginde kan pıhtısı gelmişti,kanamam da parçalıydı,adet kanaması gibiydi

Kızlar günaydın
Ben 61,5 kiloyla hamile kaldım bugün tartıldım 64,5 olmuşum ve haftam daha 10+5.
Bu hafta yediklerime çok dikkat ettim ekmek yememeye çalıştım çok sık acıkıyorum acıktıkça çorba gibi şeyler yiyorum zaten ağır yemekler midemi bulandırdığı için pek yiyemiyorum ama yine de geçen haftadan beri 700 gr almışım nerdeyse 1 kilo 1 haftada. Üzülmeye başladım artık ilk 3 ay kilo almayı pek önermiyolar. Benim gibi olan var mı napsam ki bilemedim
Bir de progestan ve duphaston kullanan varsa bu ilaçlar malum hormon ilacı kilo aldırır mı sizce

Canım benim de öyle. 172 cm boyum 67 kilo ile başlamıştım. Zaten tüp bebek olduğu için dünyalar kadar ilaç kullanıyorum daha 7. haftada olmama rağmen ben de 2 kg aldım. İşin kötüsü aşırı yemek de yiyen biri değilim sadece neredeyse hiç hareket etmiyorum çünkü azıcık yürüsem lekelenmem oluyor bu sefer kendime kızıyorum. Haftaya randevum var, doktora soracağım eger sorun yok yürü ve lekelenmeyi takma derse daha fazla dikkat edeceğim çünkü böyle devam ederse dünya kadar kilo alıp bir de onları vermeye çalışacağız. Şimdilik sıkmayalım canımızı iyi olsunlar diyelim onun da çaresine bakacağız

Günaydın ben de 2 kilo aldım. Sanırım bağırsaklar çalışmıyor ve eskisi kadar hareket etmediğim için oldu. Doktor yürüyüş için kendini zorlama dedi. Her yürüdüğümde kasık ağrısı oluyor. Ben de oturuyorum Şişkinliği azaltabildim hergün düzenli tuvalete çıkabiliyorum artık. Karbonhidrattan uzak durmaya çalışıyorum bir de akşam 6 dan sonra yemeği kesiyorum.

Geçmiş olsun,inşallah bebeğin biri tutunur hiç olmazsa.ben kimyasal geçirdiğimde kızılcık renginde kan pıhtısı gelmişti,kanamam da parçalıydı,adet kanaması gibiydi
Bende pihtili olur kanama diyorum ama eminde değilim sizlere sormak istedim, inşallah biri olsun tutunsun yazık hem maddi hem manevi çok yıprandı halada daha yıpranıyor Allahım yardim etsin

Yaa sorma benim de tüp bebek tedavi aşamasında da 2 kilo almıştım zaten tedaviden önce 59-60 arası gidip geliyodum şu an 64.4 olmuşum benim lekelenmem yok elhamdülillah ama yine de çok aktif bi hayatım yok genel anlamda evdeyim ve ev işi falan sadece haftada 1 falan belki yürüyorumdur evden çıkıp hareketsizlikten de olabilir 11.haftam bitmek üzere artık yürüyüşe başlasam mı

Akşam 6dan sonra yemeği kesmek mi benim için bu hayal gibi bişey, her 2 saatte bir acıkıyorum gece 12de yediğim de oluyor uykudan açlıkla uyanıp yemek yediğim de oluyor gecenin bir yarısı. Yemediğim zaman şekerim düşüyor çünkü elim ayağım boşalıyor

Hamilelik şekeri diye bir şey varmış ölçtürmek gerekiyor mu acaba?

Ben o kadar kusuyorum ki ve sevdiğim hiç bir şeyi de yiyemiyorum canım çektiği halde. Şimdi diyorum ki keşke kilo alsam da istediğimi yiyebilsem. Yemek yiyebilmenin değerini bilin kilo almayı da kafaya takmayın bence Sürekli evde misiniz ya da hareketsiz misiniz o da etkileyebilir. Tabi hormon ilacı da yapabilir ama o konu hakkında bir bilgim yok maalesef

Herkesin hamileliği ne kadar farklı ben de aç uyuyorum yemek yiyemediğim için Ama yemedikçe mide küçülüyor alışıyor insan sanırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…