2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Arkadaşlar aranızda düzenli lekelenmesi olan var mı? Doktor olabilir diyor ama ben yine de kendim bir şeyi yanlış yapıyorum da ondan mı oluyor diye sormadan edemiyorum. Dün sadece yarım saat yürüdüm ve eve geldim yine leke geldi. Zaten proluton depot oluyorum üç günde bir ama bu lekelerden endişe etmemek mümkün değil :/

Arkadaşlar aranızda düzenli lekelenmesi olan var mı? Doktor olabilir diyor ama ben yine de kendim bir şeyi yanlış yapıyorum da ondan mı oluyor diye sormadan edemiyorum. Dün sadece yarım saat yürüdüm ve eve geldim yine leke geldi. Zaten proluton depot oluyorum üç günde bir ama bu lekelerden endişe etmemek mümkün değil :/
Benim 5. Haftada yanlış hatırlamıyorsam ilk kanamam ardından bikacgun lekelenme olmuştu. Kanamanın olduğu için proluton vuruldum. Halen progestana devam ediyorum. Şuan bı lekelenmem yok. Ama evde biraz fazla ayakta kaldığimda kasıklarımda ağrı oluyor. Bende korkuyorum. Daha 1 hafta bile olmadı kontrole gideli ama nasıl 12. Haftaya geleceğim bilmiyorum

Benim 5. Haftada yanlış hatırlamıyorsam ilk kanamam ardından bikacgun lekelenme olmuştu. Kanamanın olduğu için proluton vuruldum. Halen progestana devam ediyorum. Şuan bı lekelenmem yok. Ama evde biraz fazla ayakta kaldığimda kasıklarımda ağrı oluyor. Bende korkuyorum. Daha 1 hafta bile olmadı kontrole gideli ama nasıl 12. Haftaya geleceğim bilmiyorum
Sizi o kadar iyi anlıyorum ki, sürekli yatmak ve dinlenmek de istemiyorum, bu da sağlıklı değil. Ama biraz hareket edince leke oluyor canım sıkılıyor sonra. Ben zaten bir sürü ilaç kullanıyorum tüp bebek olduğu için, ağrılar bende de hep var ama benim miyomum, çikolata kistlerim var. Hormon takviyeleri nedeniyle onlar zaten coşmuş durumda. 12. hafta çok uzakmış gibi geliyor bana da. Su gibi geçer inşallah hepimize 🙏🙏

Bazen aklıma şöyle bir soru geliyor. Hani doktorlar eğer bebek sağlıksız ise zaten düşer. Peki eğer öyleyse kanaması veya lekelenmesi başlayan bir gebenin bebeğini düşürmesini engellemek ne derece doğru? Düşünsenize sağlıksız bir gebelik var ama ilaçlarla tutmaya çalıştırılan. ( Biraz saçma düşünmüş olabilirim. Şimdi aklıma geldi böyle birşey)

Bazen aklıma şöyle bir soru geliyor. Hani doktorlar eğer bebek sağlıksız ise zaten düşer. Peki eğer öyleyse kanaması veya lekelenmesi başlayan bir gebenin bebeğini düşürmesini engellemek ne derece doğru? Düşünsenize sağlıksız bir gebelik var ama ilaçlarla tutmaya çalıştırılan. ( Biraz saçma düşünmüş olabilirim. Şimdi aklıma geldi böyle birşey)
Umarım öyle değildir ne diyelim. Biz genetik teste göndermiştik bu sefer, inşallah bir sorun yoktur. Bir de sadece bebeğin sağlığından bağımsız sanırım bu lekelenmeler/ kanamalar. Benim iki adet arası bile ara lekelenmelerim oluyordu belki vücut değişikliğe böyle tepki veriyor, bilemiyorum 🤔 Umarım sağlıklıdırlar, iyilerdir

Umarım öyle değildir ne diyelim. Biz genetik teste göndermiştik bu sefer, inşallah bir sorun yoktur. Bir de sadece bebeğin sağlığından bağımsız sanırım bu lekelenmeler/ kanamalar. Benim iki adet arası bile ara lekelenmelerim oluyordu belki vücut değişikliğe böyle tepki veriyor, bilemiyorum 🤔 Umarım sağlıklıdırlar, iyilerdir
Amin aminn..Rahim ağzınizda yara varmiydi? Benimde adetime yakın dönemde lekelenmeler başlıyordu. Yaradan kaynaklı dediler. He bide son bı kacgundur fitili koyarken çok ileri gitmiyor. Engel var resmen. Sanki rahim agzim aşağıya inmiş gibi .

Amin aminn..Rahim ağzınizda yara varmiydi? Benimde adetime yakın dönemde lekelenmeler başlıyordu. Yaradan kaynaklı dediler. He bide son bı kacgundur fitili koyarken çok ileri gitmiyor. Engel var resmen. Sanki rahim agzim aşağıya inmiş gibi .
Varsa da hiç söylemediler canım, ama ileri derece çikolata kistlerim var, hep onlara yordular. Fitil konusunda katılıyorum benim de bu hafta daha zor oluyor, itekleyemiyorum. Ne yapalım olduğu kadar, umarım Haziran ayında bu günleri gülümseyerek anarız 😊

Canım benim de böyleydi iki adet arası kanamam olurdu. Yumurtalama günümde bile kanamam olurdu. Hamilelik boyunca da sürekli oluyor. Çok şükür 11. Haftayadayız. Doktora gittiğimde de hiçbir sorun bulunamiyordu bu iki adet arası kanamalarıma normal deniyordu

Canım benim de böyleydi iki adet arası kanamam olurdu. Yumurtalama günümde bile kanamam olurdu. Hamilelik boyunca da sürekli oluyor. Çok şükür 11. Haftayadayız. Doktora gittiğimde de hiçbir sorun bulunamiyordu bu iki adet arası kanamalarıma normal deniyordu
Çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız, ne güzel 11. haftaya gelmişsiniz, darısı başımıza inşallah🙏

karın ağrısı mide bulantısı 😪😪 ayyy sizce gebelikle ilgisi var mı? enfeksiyon kapmışım sanırım 😪

İnşallah canım ya ben 2li testi bekliyorum detaylı ultrason için çok kısa geliyor bana muayeneler
bizim de iki üç dk sürüyor muayene 🤣 doktorum bizi sallamıyor diyorum hatta 😂 ne zaman olacak acaba 2li test 🙈

Çok geçmiş olsun, prograf kullanıyor musun? Ben onu bıraktım, doktorumun önerisiyle tabii. Öyle bir salgın var ki, zaten herkes hasta. Bir de bağışıklık baskılayacı ile her virüsü almaya başlamıştım. Ben de hastayım ve geçmiyor. Ihlamurla, bal ve zencefille yaşıyorum. Haftada 1-2 kere parol alıyorum çünkü ateşim çıkıyor ve ateşi kontrol altında tutmak lazım :KK43: Tekrar çok geçmiş olsun
Ilac kullanmadım hiç, bugün biraz daha iyiyim ama hala boğazım yanıyor, hapşırık mukus çok fazla, öksürük var

Günaydın kızlaarr 😇 nasıl gidiyo var mı kontrolü olan herkes 2 liyi bekliyo sanırım 😅
Bende 15 inde ikili için gideceğim heyecanla bekliyorum
Benimde 6. Haftamda 4 gün oldu hala progesteron kullanıyorum çalışıyorum bazen 15 bin adım attığım oluyor sadece işte şuan leke problemim yok. Kese etrafında vs kanama alanı olunca dinlenme öneriyorlar en iyi ve en doğrusunu doktorunuz söyler.
Ben düşükte yaptım ilaçlar kullanıyordum progestan oksapar vs yine de kanama başladı düşüğüm başladı ilaçlar %100 önlemiyor bence. düşecekse illa düşüyor

Günaydın kızlaarr 😇 nasıl gidiyo var mı kontrolü olan herkes 2 liyi bekliyo sanırım 😅
Ben bu gün test yaptırdım,tsh,t3 ve t4 hamilelik için yüksek çıktı,daha kalp atışını bile duymaya gidemedim,sabah gideceğim hormonlarım yüksek çıktığı için evde beklemek istemiyorum,çok tedirgin oldum,son günler soğuk algınlığı yüzünden halsizim,hamilelikle ilgili başka da belirtim yok.İnşallah bebeğim iyidir

X