2022 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    266
.

Maşallah 😇🙏 sendede mı myom var baş belası 🤦 ilk gebelikte 1 taneydi detaylida 3 tane boy boy dedi ve 3 tipin 3 ü de mevcut hatta biri sezeryan dikiş yerinde doktorun bunu alır dedi su an için risk yok ama ilerleyen haftalarda çok ağrın olur dedi inşallah sağlıkla dogumumuzu yaparız .
Miyom 5 tane var küçüklü büyüklü hamilelikte öğrendim.
Bana da ağrı yapar demişti bu kadarını tahmin etmedim. Sağlıkla gelsinler valla büyümüş ya ona sevindim en azından gelişiminde sorun yok.

Tulperde öyleydi .Sıkma canını düşük doğum kilosu ile doğmak dışında bir sorun yaşamazsın . Düşük doğum dediğim de 2 kg üstü oluyor yine .Kendi doktorun bunu yeni mi fark etti acaba ? Ben her gittiğimde bakıyor .Kan sulandırıcı filan verdi mi ?

Ben 2 kilo 250 gram doğmuşum 😂 kuveze de koymamışlar, ailedekilere göre ebatımın küçük olması dışında Türk standartlarındayım😀 küçük doğması da problem değil 10 günde toparlıyormuş .

T tulperde canım öyleymişsin nasıl bir yol izlediniz acaba?
evet doktorum bu kontrolde farketti. Radyolog üç damar görmüş ve raporlamıştı doktor tekrar bakmasını istedi. bakınca iki damar olarak düzeltti. Kan sulandırıcı da vermedi 🤷🏼‍♀️
Kan sulandırıcı bana da vermedi. Buna ek başka bi ultrason bulgusu yoksa düşük ağırlıklı ya da erken doğum riski dışında bir sorun olmazmış. Hatta yüzde 90 zamanında ve normal kiloda doğarmış. Bana söylediği perinatologun bu şekilde.

Ama doğumdan sonra bebek 10 günlükken falan mutlaka kalp ekosu çektir dedi doktor. damarsal bi sorun olduğu için kalbi etkileyebiliyormuş Allah korusun.

Hatta daha karnındayken bile çektirebilirsin eko. ama ben iki farklı perinatologtan iki defa ayrıntılı ultrason yaptırdığım için kalbinde bir sıkıntı görülmediğinden şu an için gerek duyulmadı ama doğumdan sonra özellikle emerken falan morarma olursa bebekte 10 günü de bekleme dedi doktor.

Gözün aydın canım 😍
Detaylıya girmeyen kalmadı sanırım.. çok şükür hep güzel haberler aldık böyle de devam ederiz inşallah 🤲
Benim sıpa da mesaneme vuruyor hissediyorum sürekli bi çişim gelmiş hissi 🙈
Ben kaldim 🙈 o afp probleminde iki defa görünmüştüm aslinda ama ben yine de iyi bir radyologa da randevu aldim bu cuma ayrıntılı ultrason icin gidecegim

Hatta daha karnındayken bile çektirebilirsin eko. ama ben iki farklı perinatologtan iki defa ayrıntılı ultrason yaptırdığım için kalbinde bir sıkıntı görülmediğinden şu an için gerek duyulmadı ama doğumdan sonra özellikle emerken falan morarma olursa bebekte 10 günü de bekleme dedi doktor.
Bana da kalbinde parlaklıklar vs görülebilir. Çoğu zaman hiçbir sorun teşkil etmez ama yine de perinatoloğa görünmekte fayda var dedi. Bi de daha sık kontrole geleceksin, gözlemleyeceğiz dedi. Benim bebeğim baştan beri haftasından bir hafta önde. Hatta bugün bir haftadan da fazla çıktı. Eğer beslenmesiyle ilgili bir sorun oluştursa bu kadar önde gidebilir miydi diye de düşünmedim değil.

Bana da kalbinde parlaklıklar vs görülebilir. Çoğu zaman hiçbir sorun teşkil etmez ama yine de perinatoloğa görünmekte fayda var dedi. Bi de daha sık kontrole geleceksin, gözlemleyeceğiz dedi. Benim bebeğim baştan beri haftasından bir hafta önde. Hatta bugün bir haftadan da fazla çıktı. Eğer beslenmesiyle ilgili bir sorun oluştursa bu kadar önde gidebilir miydi diye de düşünmedim değil.
Benimki de haftasıyla uyumlu gidiyor şimdilik ama gelişim geriliği genelde 30.haftadan sonra olurmuş benim korkum o.
Bana sık kontrol demedi, bir ay sonraya randevu verdi. Hatta riskli gebelikte değil, kendi doktorumla devam ediyorum. İnşallah sağlıklı ilerlerler..

Benimki de haftasıyla uyumlu gidiyor şimdilik ama gelişim geriliği genelde 30.haftadan sonra olurmuş benim korkum o.
Bana sık kontrol demedi, bir ay sonraya randevu verdi. Hatta riskli gebelikte değil, kendi doktorumla devam ediyorum. İnşallah sağlıklı ilerlerler..
İnşaallah. Sağlıkla gelir bebişlerimiz. Teşekkür ediyorum 💙

Yokmu arttıran kızlar maşallah bi doktora gittim doktor ne var ne yok yazmış hamileliğimin basından beri bitek vıtamın ıcıyordum şimdi maşallah 😂

Eklentiler

• 649E680A-2D17-42C0-AB96-C14AE031F17A.jpeg
    649E680A-2D17-42C0-AB96-C14AE031F17A.jpeg
    135,1 KB · Görüntüleme: 72
Miyom 5 tane var küçüklü büyüklü hamilelikte öğrendim.
Bana da ağrı yapar demişti bu kadarını tahmin etmedim. Sağlıkla gelsinler valla büyümüş ya ona sevindim en azından gelişiminde sorun yok.
Myomlarda büyüme var mı peki ? Ben öğrendiğimde 5 cm idi şimdi 6.8 cm ama perinatolog büyük avantajın myom önde plesenta arkada dedi doğum için ağrı dışında risk oluşturmaz dedi
😀 benzeri bende de var. Progestan ı Fitil şeklinde kullanmamı söyledi, umarım doğru kullanırım🙈

Gece yatarken al ,çok rezil bir şey ya itebildigin kadar da içeri itmeye çalış .Çamaşırına akıyor fazlasi panik olma akıntım arttı diye.Şifa ile kullan iyi gelsin 🙏

Hiç canını sıkma bazen görünen bir olumsuzluk sonradan kaybolabiliyor .Perinatolog seni rahatlatacak .Ne zaman gideceksin bize de yaz mutlaka .İstanbuldaysan tavsiye de verebilirim.
Yok canım İstanbul’da değilim. Burada en iyi olarak bilinen perinatoloğa randevu aldım. İki hafta sonra salı günü. Ama senin mesajlarını okudum da şimdi o gün 23+4’te olacağım nasipse. Cuma gününe alıp 24+0da gitsem hem de idari izin için rapor mu alsam diye düşünüyorum. Salı günü cumadan başlayacak şekilde vermezler o raporu değil mi

Myomlarda büyüme var mı peki ? Ben öğrendiğimde 5 cm idi şimdi 6.8 cm ama perinatolog büyük avantajın myom önde plesenta arkada dedi doğum için ağrı dışında risk oluşturmaz dedi

Gece yatarken al ,çok rezil bir şey ya itebildigin kadar da içeri itmeye çalış .Çamaşırına akıyor fazlasi panik olma akıntım arttı diye.Şifa ile kullan iyi gelsin 🙏

Büyümedi galiba çok 5 cm yok galiba en büyüğü 4,5 falan. Perinatolog 5 tane saydı benim doktor hep 3 te kaldı. Küçük olanları miyomdan saymıyor galiba 😀 daha büyümez dedi ikisi de .

Günde 2 tane verdi bi de 😕hiç sevmem fitil işini . İnşallah iyi gelir düzgün kullanabilirsem.

Yani akar herhalde pıhtı gibi değil mi? Orda kalmaz neticede. Vajinanın sıvısı orayı temizlemeye çalışır.

X