2022 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    266
Herkese merhabalar inslalah hepimiz bebeklerimizi sağlıkla kucağımiza alırız 21. Haftada ayrıntılı ultrasonda bebeğimin kalbinde arsa bulgusuna rastlandı ikili test sonucum normal diğer bütün herşey normal bu durumla karşılaşanlardan yardım istiyorum çok zor durumdayım içim içimi yiyor lütfen yardım edin
Benim kızımda da aynı şeyi söylemişlerdi İstanbul Zeynep Kamil de baktirmistim sonra aynı gün özele gittim oda evet öyle birşey gorunuyo ama bu normal Gebeliklerde de görülebilir dedi için rahat etsin istiyorsan amniyosentez yaptırabilirsin demişti ben yaptırmadım şu an kızım 3yasinda gayette sağlıklı

Benim kızımda da aynı şeyi söylemişlerdi İstanbul Zeynep Kamil de baktirmistim sonra aynı gün özele gittim oda evet öyle birşey gorunuyo ama bu normal Gebeliklerde de görülebilir dedi için rahat etsin istiyorsan amniyosentez yaptırabilirsin demişti ben yaptırmadım şu an kızım 3yasinda gayette sağlıklı
Mesajınızı gördüm o kadar mutlu oldum ki çok teşekkür ediyorum yorum yaptiginiz için çok sağolun inşallah ben de kızımı sağlıkla kucağıma alırım

Mesajınızı gördüm o kadar mutlu oldum ki çok teşekkür ediyorum yorum yaptiginiz için çok sağolun inşallah ben de kızımı sağlıkla kucağıma alırım
İnşallah canım sen içini ferah tut ozeldeki doktor çok rahatlamıştı beni hatta binde bir ihtimal demişti yanlış hatırlamıyorsam o yüzden sende kafana takma Allah'ın izniyle hiç bişey olmaz bu arada benimde ikili testim temiz çıkmıştı doktor bunuda göz önünde bulundurmustu

İnsalalh canım hem ikili testim temiz hem de Allah'a şükür herhangi eşlik eden bir belirti yok gelişiminde bir sıkıntı yok şükür inslalah sağlıkla alırım kucağıma

Mustela gibi bi markanin cakmasi uretilip bi de trendyolda satiliyosa gercekten her urunu denemek lazim bebislere kullanmadan demek ki ya da musteri temsilcisi atiyo markaya halel gelmesin diye 🙈
Ben 8-9 seneki olayi yazdim yeni bisi degil. Eczaneden almistim cakma degildir de, her urun de bazen bazi ciltlere iyi gelmeyebiliyo. Yine kontrolde fayda var 😉
Kesinlikle her ürünü aslında bizim denememiz lazım ben şampuan almak istedim gene geçen hafta trendyolda yorumları görünce vazgeçtim çoğu yanlış ve çakma gitmiş şimdi hangi markayı alsam bilmiorm aslında mustelanin orijinalinden çok memnun kalmıştım kendim gidip eczaneden sorgulayıp alacağım sanırım

Merhaba, 710 gr olmuş yaklaşık 30 cm uzunluğunda. Büyümüş tosun. ☺️
Kasılmam için doktora gittim , açıklık yok ama kasılmam fazla . NTS ye bağladı daha da artarsa riskli dedi o yüzden Progestan , magnezyum ve parol verdi. Miyomlarım var onlar da ağrıyı yapıyormuş. Yarın izne ayrılıyorum yerden çöp almam kasılmam geçene kadar☹️

Kızlar merhaba çok şükür detayliya bugün girdim herşey yolunda sol tarafta ufak bir daralma var dedi ama zten kan sulandırıcı kullandığım için ekstra bişey vermedi tek taraflı dedi iki taraflı olsaydı rapora yazardım ama tek taraflı sorun değil çözümü de zten kan sulandırıcıdir sen zten kullaniyorsun dedi ve kesin erkek olduğunu öğrendik çok güzeldi bayağı olmuştu görmemiştim bebişimi bayağı büyümüş elleri ayakları iki dakika rahat durmadı çok hareketliydi 450gr 27cm dedi kasıklarda baskı hissettigimi söyledim rahim boyu gayet iyi ayağı ile vuruyordur sorun gözükmüyor dedi doktor içim rahatladı asi konusunu da perinatolog ile görüştüm kesinlikle olmalıydın ama şuan yeni negatife dönmüşsün rahat 5 ay korur antikorun doğum sonrası düşünürsün aşıyı dedi bizde durumlar böyle

Kasılmam için doktora gittim , açıklık yok ama kasılmam fazla . NTS ye bağladı daha da artarsa riskli dedi o yüzden Progestan , magnezyum ve parol verdi. Miyomlarım var onlar da ağrıyı yapıyormuş. Yarın izne ayrılıyorum yerden çöp almam kasılmam geçene kadar☹️
Maşallah büyüyor kuzular 😍
canım senin kaçıncı gebelikti bak benim takvimde 2.gebeliklerde kasılmalar erken başlar yazıyor, ben de ona yordum kendiminkini

Kesinlikle her ürünü aslında bizim denememiz lazım ben şampuan almak istedim gene geçen hafta trendyolda yorumları görünce vazgeçtim çoğu yanlış ve çakma gitmiş şimdi hangi markayı alsam bilmiorm aslında mustelanin orijinalinden çok memnun kalmıştım kendim gidip eczaneden sorgulayıp alacağım sanırım
Trendyol da çok sahte ürün dönüyor ya dikkat etmek lazım .
Maşallah 😇🙏 sendede mı myom var baş belası 🤦 ilk gebelikte 1 taneydi detaylida 3 tane boy boy dedi ve 3 tipin 3 ü de mevcut hatta biri sezeryan dikiş yerinde doktorun bunu alır dedi su an için risk yok ama ilerleyen haftalarda çok ağrın olur dedi inşallah sağlıkla dogumumuzu yaparız .
Kızlar merhaba çok şükür detayliya bugün girdim herşey yolunda sol tarafta ufak bir daralma var dedi ama zten kan sulandırıcı kullandığım için ekstra bişey vermedi tek taraflı dedi iki taraflı olsaydı rapora yazardım ama tek taraflı sorun değil çözümü de zten kan sulandırıcıdir sen zten kullaniyorsun dedi ve kesin erkek olduğunu öğrendik çok güzeldi bayağı olmuştu görmemiştim bebişimi bayağı büyümüş elleri ayakları iki dakika rahat durmadı çok hareketliydi 450gr 27cm dedi kasıklarda baskı hissettigimi söyledim rahim boyu gayet iyi ayağı ile vuruyordur sorun gözükmüyor dedi doktor içim rahatladı asi konusunu da perinatolog ile görüştüm kesinlikle olmalıydın ama şuan yeni negatife dönmüşsün rahat 5 ay korur antikorun doğum sonrası düşünürsün aşıyı dedi bizde durumlar böyle

Maşallah size de .Daralma da çok sorun olmaz ilerleyen zamanlarda inşallah 🙏

Açıklığa karından mı baktılar acaba

Gözün aydın canım 😍
Detaylıya girmeyen kalmadı sanırım.. çok şükür hep güzel haberler aldık böyle de devam ederiz inşallah 🤲
Benim sıpa da mesaneme vuruyor hissediyorum sürekli bi çişim gelmiş hissi 🙈

Bende detaylıya girdim üni hastanesinde prof baktı ve çok kısa sürdü sanki normal kontrolmüş gibi çok şükür bebeğim gayet iyiydi ben sormasam rahim ağzına bile bakmıyordu ölçtü karından ve ben hafif kısa buldum dedi sen biraz korktum ama korkacak kadar değil takma dedi bitti detaylım ayrıca raporda verilmedi ultrason kağıdının alt tarafında bebek bilgileri yazıyor birde arka tarafında kaşe imza obstetrif bozukluk yok diye :KK43:

Kızlar merhabalar. Ben şimdi doktor kontrolünden geldim. Bebeği besleyen damarlardan biri eksikmiş. Perinatolojiye yönlendirdi doktor. Burada da birinin yine öyleydi galiba kimdi o çıkaramadım;(

Kızlar merhabalar. Ben şimdi doktor kontrolünden geldim. Bebeği besleyen damarlardan biri eksikmiş. Perinatolojiye yönlendirdi doktor. Burada da birinin yine öyleydi galiba kimdi o çıkaramadım;(

Tulperde öyleydi .Sıkma canını düşük doğum kilosu ile doğmak dışında bir sorun yaşamazsın . Düşük doğum dediğim de 2 kg üstü oluyor yine .Kendi doktorun bunu yeni mi fark etti acaba ? Ben her gittiğimde bakıyor .Kan sulandırıcı filan verdi mi ?

Ben başlamadım okula rapor aldım 10 gün.. zaten sonrasında da idari izin başlıyor.
Yerime öğretmen geldi o açıdan içim rahat, okula gitseydim de boş boş oturup gelecektim, programa dahil etmediler çünkü beni ayrılacağım için.
İdari.izne ayrılacak arkadaşlar, 24 haftalik olan izni son adet tarihine göre mi aliyoruz, yoksa ultrasonda çıkan haftaya göre mi.

Tulperde öyleydi .Sıkma canını düşük doğum kilosu ile doğmak dışında bir sorun yaşamazsın . Düşük doğum dediğim de 2 kg üstü oluyor yine .Kendi doktorun bunu yeni mi fark etti acaba ? Ben her gittiğimde bakıyor .Kan sulandırıcı filan verdi mi ?
T tulperde canım öyleymişsin nasıl bir yol izlediniz acaba?
evet doktorum bu kontrolde farketti. Radyolog üç damar görmüş ve raporlamıştı doktor tekrar bakmasını istedi. bakınca iki damar olarak düzeltti. Kan sulandırıcı da vermedi 🤷🏼‍♀️

Maşallah büyüyor kuzular 😍
canım senin kaçıncı gebelikti bak benim takvimde 2.gebeliklerde kasılmalar erken başlar yazıyor, ben de ona yordum kendiminkini

Büyüsün sağlıkla 2 ay sabretsinler sonra ne zaman gelirse gelsinler . 32 den sonra en azından ciğerlerini geliştirirler.
İlk gebeliğim benim, miyom da ağrı yaparmış ikisi karışıyormuş birbirine .

X