Gebeliğe Hazırlık 2022 Müstakbel Nisan Anneleri

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Muhabbetin ortasindan dalayim. Basini bulamadim 😁 Gun asiridan ne ara 3 saat araya geldik ya. Bu da can yani 😅 Benim yumiler bu ay da tirt. Anlamiyorum ya, onceki aylarda gittigimde tombis tombis 1-2 tane gorunurdu karnimda. Kac mm soylerdi. Bu ay ben goremedim, dr. mm soylemedi. Olcecek bisey yok demekki. Yumrtaliklar normal diye yazdirdi sekreterine. Klomen verdi ama nedense benim icime hic olacakmis gibi gelmiyor. Aylar ilerledigi icin moralsizlikten mi oluyor, yoksa ben mi gercekten istemiyorum bilmiyorum. Butun tedavi sureci bitsin de denedim olmadi diyeyim diye gecistiriyorum aylari sanki. Her ay, artik bitti diyorum, sonra ileride pisman olurum, oglum beni suclar diye oylesine ugrasiyorum. Icten ice ben korkuyorum sanirim, emin olamadigim icin de dua bile etmiyorum olsun diye. Bu konuda kimseyle konusamiyorum. Bi yandan basarisizlik yetersizlik duygusu diger yanda korkular endiseler, obur yanda kardes isteyen oglum. Kendimi sıkısmıs hissediyorum. Su an sureci dogru yonetemedigimin farkindayim fakat degistirmek icin elimden bisey gelmiyor 😔
Canım benim, ne kadar çabalarsak çabalayalım her şey olacağına varıyor, sen elinden geleni yap da gerisi Allaha emanet.. oğluşun kardeşsiz kalmasın ama bunun için de kendini yiyip bitirme.. onun şansı bahtı açık olsun.. eğer ki doktordan emin değilsen belki onu değiltirebilirsin.. seni daha iyi yönlendiren bir doktora geçebilirsin.. bir süre bu işe daha ciddi sarılıp sonra oluruna bırakabilirsin.. benim bir evladım bile yok yine de elimden geleni yapıp hayatıma devam etmeyi düşünüyorum.. benim de bir canım var yani hayatımı bu uğurda mahvedemem ki 😕

ya cok tatlısınız, inşallah gönlünüze göre olsun 🥰 olsun ya tabi, şuan 2.icin ugrasıyoruz biz de, oglum 4 yasında. bir de eşimin ilk evliliğinden kızı var 11 yasında. yaşım küçük olsa daha cok cocuk bile düşünürdüm, nasip inşallah isteyen herkes saglıkla kavuşur bebişlerine.
Kac yasindasiniz bence olabilir neden olmasin imkaniniz varsa 🥰🥰 Ben 32 yim

Kac yasindasiniz bence olabilir neden olmasin imkaniniz varsa 🥰🥰 Ben 32 yim
38 im canım, 33 yasında amh 0.68 cıkmıstı ozaman bile tüp bebek demişlerdi amh yuzunden, ama klomen catlatma ignesiyle ilk denemede hamile kalmıstım. şimdi kasımdan beri deniyoruz ama ilk iki ay fsh yuksektı sonra onu düzelttik klomen kullandım kist yaptı bu ay femara ile sonuc alamadım vs derken aylar geciyor :) kısmet olursa bakalım bir bebiş daha istiyoruz
senin yasın daha müsait :) Allah gönlüne göre versin ♥️

38 im canım, 33 yasında amh 0.68 cıkmıstı ozaman bile tüp bebek demişlerdi amh yuzunden, ama klomen catlatma ignesiyle ilk denemede hamile kalmıstım. şimdi kasımdan beri deniyoruz ama ilk iki ay fsh yuksektı sonra onu düzelttik klomen kullandım kist yaptı bu ay femara ile sonuc alamadım vs derken aylar geciyor :) kısmet olursa bakalım bir bebiş daha istiyoruz
Hepimizn gonlumuze gore olsun insallah inanki o soyledigin ilaclari hic bilmiyorum dogal yolla kaldim hep hamile klomen duymustum arkadasim ikizlere gebe kaldi onla 😃 surekli doktor takibindesin sanirim bende 3 aydir deniyorum ama onun oncesi dogum kontrol ignesi oluyordun anca etkisi geciyordur bakalim 3 ay daha olmazsa gidecem tekrar doktora bu arada gebelik oncesi vitamin ne kullanıyorsunz benim bitmek uzere acaba aynisindanmi alsam

Ama demekki sadece tüp bebek değilmiş bazen doktorlar yaniltici oluyor sanirim banada 3 hafta icinde gebe kalirsin demisti gayet iyisin demisti 3 aydir ugrasiyorum 😂😂

Hepimizn gonlumuze gore olsun insallah inanki o soyledigin ilaclari hic bilmiyorum dogal yolla kaldim hep hamile klomen duymustum arkadasim ikizlere gebe kaldi onla 😃 surekli doktor takibindesin sanirim bende 3 aydir deniyorum ama onun oncesi dogum kontrol ignesi oluyordun anca etkisi geciyordur bakalim 3 ay daha olmazsa gidecem tekrar doktora bu arada gebelik oncesi vitamin ne kullanıyorsunz benim bitmek uzere acaba aynisindanmi alsam
Aynen her ay adetle doktora gidiyorum duruma göre ilaç veriyor. Ohoo benim kullandığım vitamin cok canım sen bana bakma, doğal yoldan oluyormuş zaten senin, sadece folik asit kullansan yeter. Ben omepa Q10, impryl, Qfolin ve C,D vitaminleri içeren bir vitamin hapı alıyorum. Doktoruna sor sen canım, aslinda en güzel bir kan testi yaptırıp eksik vitaminleri takviye etmek, imkanın varsa öyle yaparsin

Ama demekki sadece tüp bebek değilmiş bazen doktorlar yaniltici oluyor sanirim banada 3 hafta icinde gebe kalirsin demisti gayet iyisin demisti 3 aydir ugrasiyorum 😂😂
aynen ozaman doktorumu değiştirmiştim, bazı özel hastaneler direkt tüp bebek diyor. olur canım ya yasın genc, düzenli beslen karbonhidratı azaltmaya calıs, bir süre olmazsa ozaman hormon degerlerine baktırırsın istersen

Umarım tedaviye gerek kalmadan gebelik oluşur canım senin de tedaviye başlayınca beklenti çok artıyor ben kendimi çok kötü hissediyorum mesala geçen aylar böyle değildim ama sanırım bende hsg ve sperm testi işini en koşa sürede hal edeceğim
Amin inşallah 🙏🏻 doktor da hsg’den sonra 3 ay kritik dedi o yüzden bende de beklenti arttı 😅 zaten insanı kötü eden de o beklenti ya

Canım sen 2 katı diye hesaplarsan o kadar geriye gider evet ama her zaman 2 katı olmaz. Bazen 3-5 katı artar, özellikle de ilk günler. Benim mesela. 5ten 30a. 30dan 150ye çıkmıştı iki gün aralarla. Hep 5 katı falan arttı. Yumurtlamdan sonra 10.güne kadar yerleşme olmayabilir, bu her gebelikte farklılık gösterir. Çok erken canım, kafana takma boşuna

Ben de aksine Hsg den sonra bir daha hiç hamile kalamadım🤣
Aaa doktor nedenini söyledi mi

Ne demek kuzum, adetten sonraki ilk 3 gün yapılıyor unutma ona göre randevu al, zaten randevu için aradığın zaman doktor satını kaç gün sürdüğünü falan sorup hesaplıyor aklında olsun perim😍
Tamam kuzum ama heryerden çekilmez o iyice araştırmak lazım demi çalışıyorum maddi olarak parası önemli değil özeller yapıyor değil mi

Aynen her ay adetle doktora gidiyorum duruma göre ilaç veriyor. Ohoo benim kullandığım vitamin cok canım sen bana bakma, doğal yoldan oluyormuş zaten senin, sadece folik asit kullansan yeter. Ben omepa Q10, impryl, Qfolin ve C,D vitaminleri içeren bir vitamin hapı alıyorum. Doktoruna sor sen canım, aslinda en güzel bir kan testi yaptırıp eksik vitaminleri takviye etmek, imkanın varsa öyle yaparsin
Aslinda her sabah degerlerime baktircam diye kalkiyorum saglik ocağına gidip ama useniyorum sanirim dun uyuya kalmisim bugunde gitmek istemedim onumuzdeki hafta baktiriyim yada yarin sabah

X