2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    276
Günlerdir ne okuduysam anladiysam yapıyorum gündüz uyku sureleri saatleri rutinleri, yine de 9 da yatıp iki saat sonra uyanıyor oturuyor yatakta ne yapsam da olmuyor. Kafayi yicem saatlerdir salondayiz uyandi geldik. Yıldım artık ya yemin ederim tükendim. Yine aglaya aglaya çıktım yataktan. Mutlu mesut uyumak ne unuttum deliksiz uyumak unuttum mental olarak cok kötüyüm
Canım ya böyle konuşma üzüldüm gerçekten 🥺 inan ban benim kızım aylardır öyleydi girdiğim sinir krizlerinin haddi hesabı yoktu o beşikte ağlıyordu ben kendimi yerlere atıp ağlıyodum inat ediyordum beşiğinden almıyordum çıkmaması gerektiğini öğrensin diye ama ne fayda gecenin bi yarısı bazen 2 bazen 3 hatta bazen 4 saat uyanık kalıyordu asla kafam almıyordu sonra bir aylık bi düzelme sürecine girdi Allahım dedim galiba çilem bitti, son bir haftadır yine yapmaya başladı. Hissediyorum düzelmezse benim sinir krizleri yakındır.. Ama sen de kendini yalnız hissetme ne yapalım bunları yaşayacağız mecburuz bi gün mutlaka bitecek öyle düşün 🥺

Kafayi yicem saatlerdir salondayiz uyandi geldik.
çok zor biliyorum ama ne olursa olsun odadan çıkmamak lazım. Uyandı, uyumuyor diye odadan çıktıkça bunu alışkanlık haline getiriyormuş çocuk. Yani “tamam ben uyandım, şimdi oyun vakti, odadan çıkıcaz” diye alışkanlığa dönüşüyormuş. acıkıp beslesen bile odadan çıkma. oyun filan zaten sakın oynama. Çok büyük sabır gerekiyor biliyorum ama inatla odada kalmamız gerekiyor.

Günlerdir ne okuduysam anladiysam yapıyorum gündüz uyku sureleri saatleri rutinleri, yine de 9 da yatıp iki saat sonra uyanıyor oturuyor yatakta ne yapsam da olmuyor. Kafayi yicem saatlerdir salondayiz uyandi geldik. Yıldım artık ya yemin ederim tükendim. Yine aglaya aglaya çıktım yataktan. Mutlu mesut uyumak ne unuttum deliksiz uyumak unuttum mental olarak cok kötüyüm
Dün gece de evdekiler benim isyanıma kalktı artık, yeter yıldım artık ben de uyumak istiyorum diye epey yükseldim çocuğa… gece 12de uyandı , 4e kadar ya ağladı ya bağırdı ya kalkmak istedi sinirlendi gerildi… benim sinirlerim iyice bozuldu, ben de kucağıma alıp ki onu da istemiyo tepiniyor sürekli, evde dolandırdım havası değişsin belki odada bunalmıştır diye… sakinleşti gibi oldu yatırınca sil baştan,, fitil verdim acaba bir ağrısı mı var nedir diye.. 1 saat daha devam edip uyudu.. zombi gibi geziyorum, uyuyunca uyu diyorlar ama çocukta bi uyku düzeni yok gib gal guk bağırıo ağlıyo, iyice salaklaşıyorum bu sefer…
Bilmiyorum ben de nereye kadar böyle dayanabileceğiz artık

çok zor biliyorum ama ne olursa olsun odadan çıkmamak lazım. Uyandı, uyumuyor diye odadan çıktıkça bunu alışkanlık haline getiriyormuş çocuk. Yani “tamam ben uyandım, şimdi oyun vakti, odadan çıkıcaz” diye alışkanlığa dönüşüyormuş. acıkıp beslesen bile odadan çıkma. oyun filan zaten sakın oynama. Çok büyük sabır gerekiyor biliyorum ama inatla odada kalmamız gerekiyor.
Biliyorum defalarca onu da denedim, diyorum ya sürekli okuyorum araştırıyorum deniyorum ama olmuyor. Dün son raddeydi artık aglamalarima uyandı eşim, ki nobetlese duruyoruz yine de kalkti geldi aldı biraz. Herşeyin farkindayim ama is icraata gelince yok olmuyor tamam diyorum olacak bir gece iyi bes gece kötü bütün sistemim çöküyor. Konussunca da bişey olmuyor da iste anlatiyorum oyle😔

Biliyorum defalarca onu da denedim, diyorum ya sürekli okuyorum araştırıyorum deniyorum ama olmuyor. Dün son raddeydi artık aglamalarima uyandı eşim, ki nobetlese duruyoruz yine de kalkti geldi aldı biraz. Herşeyin farkindayim ama is icraata gelince yok olmuyor tamam diyorum olacak bir gece iyi bes gece kötü bütün sistemim çöküyor. Konussunca da bişey olmuyor da iste anlatiyorum oyle😔
Kuzum benim öncelikle yalnız olmadığını bil bu uyku konusunda. Hemen hemen hepimiz benzer şeyleri yaşıyoruz ve mesela bende dönem dönem sinir krizi raddesine geliyorum artık çünkü tüm gün zaten bebekle ilgilenerek yoruluyorum ekstra gece 35 sefer aglayip kalkınca dayanamıyorum. Ama inan gerçekten biz ne kadar sakin kalırsak çözüm o kadar daha kolay oluyo. Biliyorum çok zor o an sakin kalmak her zaman olmasa da sakin kalmaya çalış. Sendeki stres bebeğe geçtikçe iyice kısır döngüye biniyo bu durum. Bizde uyku ve yemek ikisi içinde oluyo dönem dönem. Farkedince biraz sakinleşiyorum herşey daha tölere edilebilir oluyo en azından tam anlamıyla duzelmese de🙏🏻

Mesela bizde de son 1 haftadır falan uykuya geçememe sorunu var. Gece ve gündüz emerek uyuyo normalde. Gece uykusuna emiyo okey güzel normalde dalardı ben beşigine yatırırdı. Şimdi emiyo mesela bazen 10 dk bazen 1 saat oluyo süre ama sonra hiç uykusu yokmuşcasına yatağın içinde 35 defa pozisyon degistiriyo. Poposunu kaldiriyo indiriyo, yüzüstüyatiyo donuyo sırtüstü yatiyo yani çok enteresan emmiyo bu hareketleri yapıyo ve yarim saat sonunda falan anca uyuyabiliyo. Sonra ben yatağına yatiriyorum. Ve gece yine her saat kalkmaya başladı bu şekilde uyuduğundan beri. Sıkıntısı ne anlamıyorum. Yeni dişler geliyo diyorum ama tetagil sürüp yatırıyorum. Gaz mı diyorum ya her gece mi gaz var yani. Gündüz uykusunda böyle bi olay yok bu arada. Uyucaksa emip uyuyo. Uyumicaksa uyumuyo zaten böyle yatağında icinde debelenip durmuyo. Onun disinda mesela gece her uyandığında yine emiyo ve yine dalamiyip pozisyon degiştirip en son ya benim ya eşimin ustunde uyuyo kalkip uyku sersemi yataga yatiriyoruz. Cidden mal gibiyiz yani kaç gecedir. Ataktaymısız acaba ondan mı diyorum. Yemek ağır mi geliyo gece yediği diyorum. Sürekli emdigi icin mi diyorum. Ama ilk gece uykusuna geçerken de oluyo. Ayy çok yazdım ama var mı böyle bir durum yaşayan aranızda?

Mesela bizde de son 1 haftadır falan uykuya geçememe sorunu var. Gece ve gündüz emerek uyuyo normalde. Gece uykusuna emiyo okey güzel normalde dalardı ben beşigine yatırırdı. Şimdi emiyo mesela bazen 10 dk bazen 1 saat oluyo süre ama sonra hiç uykusu yokmuşcasına yatağın içinde 35 defa pozisyon degistiriyo. Poposunu kaldiriyo indiriyo, yüzüstüyatiyo donuyo sırtüstü yatiyo yani çok enteresan emmiyo bu hareketleri yapıyo ve yarim saat sonunda falan anca uyuyabiliyo. Sonra ben yatağına yatiriyorum. Ve gece yine her saat kalkmaya başladı bu şekilde uyuduğundan beri. Sıkıntısı ne anlamıyorum. Yeni dişler geliyo diyorum ama tetagil sürüp yatırıyorum. Gaz mı diyorum ya her gece mi gaz var yani. Gündüz uykusunda böyle bi olay yok bu arada. Uyucaksa emip uyuyo. Uyumicaksa uyumuyo zaten böyle yatağında icinde debelenip durmuyo. Onun disinda mesela gece her uyandığında yine emiyo ve yine dalamiyip pozisyon degiştirip en son ya benim ya eşimin ustunde uyuyo kalkip uyku sersemi yataga yatiriyoruz. Cidden mal gibiyiz yani kaç gecedir. Ataktaymısız acaba ondan mı diyorum. Yemek ağır mi geliyo gece yediği diyorum. Sürekli emdigi icin mi diyorum. Ama ilk gece uykusuna geçerken de oluyo. Ayy çok yazdım ama var mı böyle bir durum yaşayan aranızda?
Canım aslında sorunu kendin yazmışsın: sürekli emerek uyuyor. Sürekli emdiği için başka nasıl uyuyacağını bilmiyor çocuk Ve bize hep aynı gelseler de büyüdüler. mesela benim oğlum 5. Aya kadar ayakta sallanıyordu Ve bir gün sallamaya çalıştığımda aniden kendisini atmaya, ağlamaya, karnımı tekmelemeye, ayaklarımdan dönüp yuvarlanmaya başladı. Yani çocuk artık bu şekilde uyumak istemediğini açıkça belirtiyordu. Şimdi de mesela bi yere kadar kucakta takılıyoruz ama sonra kendini yatağa atıyor. Kucakta durmak istemiyor. ben yaklaşık 3 aydır daha doğrusu ilk başarısız uyku eğitimimizden bu yana geceleri 1 ya da 2 kez emziriyorum. örneğin, gece 8’de emzirdim, 9’da yattı diyelim. Bir sonraki emzirme saatlerim (oğlum gece istediği kadar kalksın) ortalama 1 ve 6 oluyor. yani 5 saatte bir şeklinde. Bazen geç yatıyor, doğal olarak 1 kez emziriyorum gece uyandığında. Emmeden de uyuması gerektiğini biliyor artık. Eğer akşam yemeğinde çok yemediyse o zaman belki 3 kez emziriyorum. Bence sen de yavaş yavaş gece beslenmelerini azalt.

Bebesi uyumayan bi bizler kaldik gibi ya. Arkadasimin bebegiyle aralarinda 2 gün var o çoook uzun zamandir deliksiz uyuyor maşşallah 🧿 bizim derdimiz gaz. Dün uyumadan önce rezene demledim içmediği için o çayla yulafli muhallebi yaptim yiyip öyle yattı gece 11 den sabah 5e kadar uyanmadi. Böyle gecelerimiz sayılıdır uykusuzluktan deliriyoruz çünkü normalde. Çok bağırarak uyaniyor çok agliyor uykusunda niye bu kadar korkuyor ve huzursuz diye pedagoga goturmeyi düşünüyordum artik. Bikac dun daha rezeneyle deniyim yine de aglarsa gotursem mi ya korkuyor gibi bagiriyor

Çok bağırarak uyaniyor çok agliyor uykusunda niye bu kadar korkuyor ve huzursuz diye pedagoga goturmeyi düşünüyordum artik.
Şu olay bizde de var ama pedagog şimdiden bi şey yapabilir mi? Gece uyurken bile iç çeke çeke uyuyor ağlamaktan. Çok üzülüyorum. her uykusundan çığlıklarla ağlayarak uyanıyor. Kucağımda bile olsa sakinleşmiyor.

Şu olay bizde de var ama pedagog şimdiden bi şey yapabilir mi? Gece uyurken bile iç çeke çeke uyuyor ağlamaktan. Çok üzülüyorum. her uykusundan çığlıklarla ağlayarak uyanıyor. Kucağımda bile olsa sakinleşmiyor.
Kızlar hergün ve sürekli aynı durum yoksa cok telaş etmeyin.

Büyük kızım 3 yaşında hala uyaniyor. Wc yada su için. Sanırım genc kiz oluncaya kadar uyanacagiz.
Ama ben şikayet etmemeye karar verdim.
Hasta olduklarinda bu günleri aradim valla.
Sıfır uyku ile sabah ettim kaç gece.

Eklentiler

• Screenshot_2023-01-26-20-41-27-110_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    Screenshot_2023-01-26-20-41-27-110_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    54 KB · Görüntüleme: 48
Bebegim 16 aylik gazi var uyumuyor 18 aylik gazi düzelmedi uyumuyor diye cok yorum okuduğum icin umudum yok benim 😔 sen hala odasinda mi yatiriyosun?
Evet kuzum. Ne kadar uyanirsa uyansin yatağında yatırıyorum. 6 aydan itibaren. Öğle uykularinda başladım sonra geceleri de orda uyumaya başladı. Kendi odası kendi yatağı kendi alanını bilsin istiyorum💜🙏 sürekli kalkmak zor ama 🤷

Evet kuzum. Ne kadar uyanirsa uyansin yatağında yatırıyorum. 6 aydan itibaren. Öğle uykularinda başladım sonra geceleri de orda uyumaya başladı. Kendi odası kendi yatağı kendi alanını bilsin istiyorum💜🙏 sürekli kalkmak zor ama 🤷
Aynen ben de öyle yapıyorum sırf bu yüzden 4.ayından 7.ayına kadar onun odasında yattım yatak odasından kalkıp gelmek zor oluyordu ama sonra bel boyun ağrılarım çok artınca mecbur yatak odasına geçtim
Bunun faydasını sadece öğle uykusunda görüyorum gerçi :)) beşiğine koyar koymaz 2 dk içinde uyuyor

X