2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Benim doğum yapacağım hastanedeki çocuk doktorları burun aspiratörünü önermiyorlar
Burun içindeki damarlara zarar veriyormuş
Onun yerine serum fizyolojik kullanın dediler
Bende almadım bu yüzden
Aslında yeğenlerim olduğunda da başta önermediler. Ama burda herkes kesinlikle kullanılmalı diyor bende ondan alcam.

Ama şöyle düşündüm kuru değil serum fizyolojik ile ıslatıp çekmek

Yaaa
Kızlar bugün pijamayı da hallettim
180 TLye uzun kollu önden düğmeli bir pijama takımı aldım
Geriye gecelik kaldı
Hadi iyi bi eksik daha gitti bide sizin bulmanız daha zor tesettürlü olduğunuz için uzun kollular ya çok kalın oluyor ya da kısa kollu çoğunluk

Bebeğin canını acıtır kız o sabun bezi de aynı işi görüyor.Hatta su ile dahi gidiyor gerek yok almana.
aa oyle mi diyorsun? Bilemedim bak simdi. Bi videoda görmüştüm ucu silikonlu yumusacik oldugu icin bebek çok güzel rahatlayıp uyuyordu. Doğrudur belki de acitir. Sabun bezi dediğin normal vücudunu yikadigimiz bez parçaları mi?
Folik asit hala kullandırıyorlar mı orada canım
Evet canim hem hamilelikte hem de emzirme doneminde folik asidi mutlaka oneriyorlar :)
turkish-americano bide şey dicem sen texas daydın dimi nasıl orası güzel mi. Çok texasta yaşayan duymadım merak ettim :)
texas'tayim canisi, 1,5 yılda California da yaşadım. Bence amerikanin hemen her yeri ayni en büyük sehirleri hariç New York gibi. Ayni ev tarzları, market stilleri her yerde ayni gibi. Ama Texas'ta kovboylarimiz var bildigimiz kovboy sapkalari, oduncu gomlekleri Ben Austin sehrindeyim kisin kar yok yagmurlu, yazın sıcak Antalya gibi bide doğal yüzme havuzları var hoşuma gidiyor ama aileden uzakta ne kadar keyif alıyorum tartisilir. Simdi mayis 22 de annem gelecegi icin çok heyecanlı ve mutluyum :)

Niye uzun kol aldın kızzz hava sıcak olcak
Tesettürlünün cnm o yüzden başka seçeceğim yok
Aslında yeğenlerim olduğunda da başta önermediler. Ama burda herkes kesinlikle kullanılmalı diyor bende ondan alcam.

Ama şöyle düşündüm kuru değil serum fizyolojik ile ıslatıp çekmek
Ben öyle dediler diye almadım
Bakalım deneyip göreceğiz artık
Yaaa

Hadi iyi bi eksik daha gitti bide sizin bulmanız daha zor tesettürlü olduğunuz için uzun kollular ya çok kalın oluyor ya da kısa kollu çoğunluk
Bu uzun kollu ama o kadar ince ve tiril tiril bir kumaşı var ki gerçekten çok içime sindi
Birde aynı tarzlarda gecelik bulabilirsem tamamdır bu iş

Geriye gecelik kaldı
Hayırlı olsun güle güle kullan canim :)
He yok sıcak havada uzun kol olurmu diye sordum canım
Benimde uzun kollu çok ince penye pijama, bide onun hastanede klimalar olursa hiç bişey olmaz bence :)

Hayırlı olsun güle güle kullan canim :)

Benimde uzun kollu çok ince penye pijama, bide onun hastanede klimalar olursa hiç bişey olmaz bence :)
O kadar para veriyorum Bir zahmet açsınlar artık klimaları canım
Ödeyeceğim paranın acısını bir yerden çıkarmam lazım
Yoksa geceleri rahat uyuyamam diye korkuyorum

He anladımm kuzuş pardon

Şükürler olsun Allahım herşey yolunda dedi doktorum hatta geçen haftaya göre daha iyi olduğumu söyledi minikim 1800 gr olmuş nst ye girdim oda iyi çıktı çok sevindirik oldum yaa
Gözün aydın kuzum heeeep güzel haberler alalım hep beraber amin
Kızlar bugün hem idrar ben kan tahlili vermiştim . Demir hapını düzenli kullanmıyordum düşük çıkmış DEMİR yine
Bende kalsiyumumu düzgün kullanmıyordum bak korktum şimdi

Sıkıldım ilaç kullanmaktan
Benim 1gün alip 3 5 gün almadıgim oluyor sevmiyorum demir hapini pek. sürekli bıkkınlık veriyor
Kızlar size tavsiyem vitaminlerinizi almayı ihmal etmeyin. Benim demir ilaç kullanmama rağmen 1 aydır 4te kalmış. Doktor bu şekilde ne normal ne de sezeryan hiç bir şekilde doğuma girmezsin dedi ve bana ferinject kan iğnesi yazdı. Raporla verilen ağır bi ilaç. Doktor ve eczacı tanıdıklarıma sordum mutlaka al dediler. Dün ilk dozu aldım şükür alerji yapmadı ama bu duruma düşmeden kullanın hapları düzenli de başınıza gelmesin canlar...
Hem rapor çıkartılıyor hem de her bir iğneye 70₺ veriyosun ayrıca. Şimdilik 5 iğne aldım 350₺ tuttu. 200 lirada hastaneye veriyorum serumla yapıyorlar damardan ve sonra takip ediliyor alerji/yan etki yapıyor mu diye...
Böyle işte.. umarım fayda eder de kendime getirir beni

Geriye gecelik kaldı
Güle güle kullan canım. Yavaş yavaş eksikler tamamlanıyor
Austin deyince aklıma hep dr. Nowzaradan geliyor

Hehh konuş kızzz kızdırıyolarr beni vitamin almıyolarr ne kadar önemli bunlar sonra niye böyle oldu diye hepimiz üzülür dururuzzz doktorlar bosunamı veriyo bunları

O kadar para veriyorum Bir zahmet açsınlar artık klimaları canım
Ödeyeceğim paranın acısını bir yerden çıkarmam lazım
Yoksa geceleri rahat uyuyamam diye korkuyorum
Ay evet senin odeme ücretini duydum, abowww
Burada hastanede dogum yaptıgım oda da bebek bezleri, islak mendiller, bebek mamaları, dogum sonrası yetişkin bez/pedi olacakmis. Doguma giden herkes onları topluyormuş hastane tonla para bayildiklari icin. Bende öyle yapacağım, aklında olsun seninde öyleyse topla

Ay canim gecmis olsun, iğneler yarasın insallah. Bende düzenli kullanacağım valla soz Zaten normalde kansizimdir.

Buradamiymis Dr Nowzaradan bilmiyordum. Dogumdan sonra bu kiloları vermek icin ona gideyim de az azar isiteyim

Klima olunca vallahi üşürüz gibi geldi bana kuzu annem diyo üşürsün bi sabahlikta alırim dedi bana
Burada bir arkadaşım dogum yaptı gecen sene eylülde, odayı öyle bir serin yapiyorlarmis ki özellikle bebek enfeksiyon kapmasın diye ateşlenmesin diye. arkadaşım donduklarini söyledi klimanın ayarını kismislar bir kere ve hemşire farkettiginde kizmis bu bebek ateşlenirse odanızdan alırım diye. Burada bebekleri dogumdan itibaren soğuğa alistiriyorlar

Boncuk000 Madammor turkish-americano
sweetgirlcandy
Vallaha tam dayaklıksınızzzz siz heeee niye almıyonuz lan vitaminii banada iyice bıkkınlık geldiii günde 4 tane vitamin alıyorumm kolay değil ama çocuğunuz için sabredin yapmayın şöyler şeyler sonra birşey oluyo hepimiz üzülüyoruzz keşke içseydim dersiniz sonra vallaha ağzınıza birtane çarpacamm haaa

Aaaaaa hadi yaaa bilmiyordumm klima baya açık oluyor yaniii asil soğuk olursa üşür düşündüm ama tam tersi demekki annem doğru söyledii

Bende hiç içemiyorum vitamin vs
Demir aylardır 5 den yukarı çıkmadı
Nerdeeeee
Bizimkinin adı özel hastane hiçbir şey vermiyorlar
Mamayı bile kendin götürüyorsun
Kaldı ki diğerlerini mi verecekler

ay alicam valla soz jou'cum, midem bulanarakta olsa alacağım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…