2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Sanırım canim ne xaman gitsem kararsızım bende seni listeye eklemedim mi ben yoksa gözlerim mi bozuldu baktım göremedim yahuu
Bebeği göreyim öyle eklensin listeye istedim. Keseyi gördük sayılsın madem. Sat 2 Ocak ilk çocuk yaş 24 Batman canım

Kızlar benim insülin direncim varmış doktor yarın gel ilaç başlayalım bu da düşük riskini artırır dedi, aranızda insülin direncine baktıran var mı?

Kızlar bu hamilelik günlüğündeki doğum tarihini neye göre ayarlıyorsunuz doktor hemen belli olmaz doğum tarihi bebek keseye girecek kalbi atacak sonra dedide bana 4+5im bugün merak ettim

Bebeği göreyim öyle eklensin listeye istedim. Keseyi gördük sayılsın madem. Sat 2 Ocak ilk çocuk yaş 24 Batman canım
Cok güzel artmış değerin canim maşallah darısı bize inşallah ekliyorum hemen😍
Kızlar bugün pozitif olduğumu öğrendim kan sulandırıcı kullanmamız gerekiyor mu ?
Kuzum covid diyorsun sanırım çok geçmiş olsun böyle durumlarda kullanılir diye biliyorum ama kesin olarak doktoruna sormakta fayda var Rabbım acil sifani versin meleğini korusun
Kızlar bu hamilelik günlüğündeki doğum tarihini neye göre ayarlıyorsunuz doktor hemen belli olmaz doğum tarihi bebek keseye girecek kalbi atacak sonra dedide bana 4+5im bugün merak ettim
Canim doktorlar Sat a göre hesapladiklari için Google den Sat i yazıp hesaplatiyoruz mesela benim 17 Eylül ama 2 hafta önce doğum olur ilk doğum sezeryan olduğu icin😊

Kızlar benim insülin direncim varmış doktor yarın gel ilaç başlayalım bu da düşük riskini artırır dedi, aranızda insülin direncine baktıran var mı?
Evet doktor bana şeker hastası potansiyelim olduğunu söylemişti. Diaformine ilacına başladım bir ay oldu biraz düzene girmiş gebeyim hala devam ettiriyor

Benim de insülin direncim var. Bayadır kullanıyordum ilaç kalp atışını duyunca bıraktırdı. Tabi aynı ilaçsa bahsettiğiniz.

Selam kızlar bugün keseyi gördük sat a göre 5+1 doktorda öyle dedi çok güzel yere yerleşmiş çok güzel gözüküyo dedi şükürler olsun estrofem coraspin oksapar progestan fitil ve iğne ilaçlar devam progestan iğneyi gün aşırıya düşürdü sadece birde oksapar doğuma kadar devammış rapor çıkarabilirsiniz dedi çıkaran varmı aranızda rapor çıkınca kaç kutu birden alıyoz normal reçeli ücrete göre aynımı alıyoz

Kuzum covid diyorsun sanırım çok geçmiş olsun böyle durumlarda kullanılir diye biliyorum ama kesin olarak doktoruna sormakta fayda var Rabbım acil sifani versin meleğini korusun

Canim doktorlar Sat a göre hesapladiklari için Google den Sat i yazıp hesaplatiyoruz mesela benim 17 Eylül ama 2 hafta önce doğum olur ilk doğum sezeryan olduğu icin😊
Anladım canım teşekkür ederim ☺️

Oldu galiba benimkide daha kalp atışını duyamadık ama merak işte 😂

Evet doktor bana şeker hastası potansiyelim olduğunu söylemişti. Diaformine ilacına başladım bir ay oldu biraz düzene girmiş gebeyim hala devam ettiriyor
Benim de kontrol sonrası yaptırdığım testte glukoz 99 insülin 18.8 çıktı canım, doktorum sende insülin direnci var bu düşük riski yaratır yarın gel ilaç başlayacağım sana dedi.
Ben de endişe ettim daha önce bakılmamıştı çünkü hiç ve benim 2 kaybım var. Siz kaç haftalıksınız ?

Benim de insülin direncim var. Bayadır kullanıyordum ilaç kalp atışını duyunca bıraktırdı. Tabi aynı ilaçsa bahsettiğiniz.
Hamilelikten önce mi başlamıştınız o zaman ?
Selam kızlar bugün keseyi gördük sat a göre 5+1 doktorda öyle dedi çok güzel yere yerleşmiş çok güzel gözüküyo dedi şükürler olsun estrofem coraspin oksapar progestan fitil ve iğne ilaçlar devam progestan iğneyi gün aşırıya düşürdü sadece birde oksapar doğuma kadar devammış rapor çıkarabilirsiniz dedi çıkaran varmı aranızda rapor çıkınca kaç kutu birden alıyoz normal reçeli ücrete göre aynımı alıyoz
Kanaman falan mı oldu o yüzden mi kullanıyorsun canım progestanı? Ben de her ihtimale karşı evimde bulundurmak istiyorum, Allah korusun.

Evet ben de oksapar kullanıyorum ama inanılmaz pahalı, bir de biz 10. Eczaneden 1 kutu bulabildik, bugün 3 ayrı eczaneye daha sordum yok. Fiyatlama konusunda devlet üreticilerle anlaşamamış hiçbir yerde yok nerdeyse, ben muadillerini kullanıp kullanamayacağımı soracağım yarın. Onlar daha kolay bulunuyor sanırım eczacılar onu teklif etti hep bana. Kızlar kullanan var kı muadilini?

Rapor olayında da evet eğer SGK lıysan doktorun yazacağı raporla alabiliyormuşsun. Ben özel bir kurumda çalışıyorum özel sağlık sigortam var ama ücretsiz alamıyormuşum. Kurumun anlaşmalı olduğu eczanelerden bulabilirsem alıcam onlar kuruma faturalayacaklarmış.

X