2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Tanesi 20 tl mi inşallah işe yarar da en azından geceleri rahat edersin

Kızlar oto koltuğuna geçiş yapan var mı ? Pusette artık iyice çıldırıyor. 15dk yol gittik bütün yol kapattı gözleri açtı ağzını gözyaşlarıyla ağladı bağıra bağıra dönüştede aynı şekilde Arabada kucağa almaya karşıyım nasılsa destekli oturuyor taktırsam mı koltuğunu belki bakınır daha dik pozisyon sever bir umut birde bebek arabasında da puseti bırakacağım normale geçiş yapacağım artık her pozisyona geliyor içinde durur belki. Artık kollarım dayanmıyor evde kucak dışarıda kucak

içeriğinin kötü olduğunu bilmeden sağlık ocağından verileni veriyodum bugün biraz araştırınca öğrendim bestiron sipariş ettim şimdi siz hangisini kullanıyosunuz
Ben doktor önerisiyle bestiron kullanıyorum kusma hiç yaşamadık

Kızlar anahtar kelimeydi görünce yazayım dedim, dün 4 ay kontrolümüz vardı. Bizimki doktora gülücük atınca doktor da bu son gülücükler bir sonraki kontrolde artık yabancı göreceksin ps vermeyeceksin dedi.Anladığım kadarıyla 5. Ayda artık Yakını/yabancıyı artı eder hale geliyorlar.
2 gün evvel de bir oturma ortamına girmiştik kalabalıktı haliyle ve Ege önce etrafı inceledi herkese baktı sonra dudaklarını büze büze ağladı. Galiba artık bizde de bu yakın/yabancı kavramı oluştu.
L Lalalala1 canım nerelerdesin arada ses ver merak ettim
Canımmm geldim
Geçtiğimiz hafta ofiste çalışma haftamdı o kadar yoğun geçiyor ki, sabah emzir süt sağ işe git öğlen gel emzir yemek ye çıkarsa süt sağ apse topu işe yetiş, işte zaten beynen çok yoruluyorum. 4 ye çıkıyorum eve gel yine aynı tempo. Allahtan annem yemeğimi hazır ediyor çocuğ bakıyor yoksa napardım. Allah böyle destek olanları başımızdan eksik etmesin

Dün 4. Ay kontrolümüz vardı, 2 aşıdan biri yokmuş karmayı Ptesi olacağız, ilk defa dün gece bebeğimin bu kadar ağladığını gördük bir yandan gazı var çıkaramadı bir yandan doktor ateş yapmaz dedi ama ateşi vardı bir yandan burnu akmaya başladı ben işten virüs mü getirdim anlamadım. Zor bi geceydi inleye inleye zor uyudu hiç keyfi yoktu.

T temmuzekim baby-vac siparişi verdim az evvel senden görüp. Bu bizdeki serım fizyolojik hiç çekmiyor sanki benim nefesim yetmiyor zaten artık çekerken

Canım anneler bu grubta yazılanları okumayı çook özlemişim hamileyken aktiftim ama doumdan sonra aktif olamadım hiç. İnşallah herkes sorunsuz bebeğini kucağına almıştır ve herşey yolundadır
Hoşgeldin canım büyüyoruz zaman nasıl geçiyor anlamak mümkün değil siz nasılsınız bakalım bebiş nasil
Ayyy bunu gördüğüme çok mutlu oldum bizde otribebe ile çekiyorduk hatta ben yapamıyorum nefesim yetmiyorfdu bu çok iyi gelecek eminim gene hasta ettik Alparslan beyi öksürük hırıltı burun tıkanıklığı antibiyotik verdi büyük oğlum da kış çocuğuydu ama bı kere hastalanmadi bu aylardayken her çocuk farklı oluyormuş

O dudaklarını büzme sahnesi bizim rutinimiz oldu ya aşırı tatlı oluyorlar ama kıyamıyorum ağlamasına da

2.ayda yapılan ilk dozu çok ateş yapmıyor deniyordu ama tekrar dozu yapıyormuş çoğu bebekte. Bizde de olmuştu
5.ay kontrolü var haftaya bizimkinin de menenjit in 2.dozlarını olacak şimdiden gerildim bi alışamadık aşı olayına

Kortizonlu krem biz de kullandık 5 gün hafiflemişti baya. Bırakınca çoğalmaya başladı. Çok çaresizim ya dediğiniz gibi çeşit çeşit krem kullandık ama geçmiyor. Bugün bez bağlamadım çünkü çok ağlıyor. Belki hava alması işe yarar

Aynı şeyi ilk verdiğim gün bende yaşadım korktum hatta ama neden çıkardığını bende anlamadım canım ikinci vermem de böyle bişey yasamadim
ben her vermemde yaşadım ama ilk defa bu kadar fazla ve belirgin çıkardı hep az az oluyodu onu normal diye düşünmüştüm

bizde travazol kullanmıştık onla baya azalmıştı ama bırakınca dediğiniz gibi arttı trosyd nin içeriğinde kortizon yazmıyo varmı bilmiyorum ama bu ikisi işe yaradı bizde

dediğinz gbi hava almada işe yarayabilit

Çok haklısın canım kolaylıklar diliyorum anneler olmasa bitmiştik ya bizimde sağ olsun yemeksiz bırakmıyor hiç
Aşı sıkıntısını bende duydum. Doktorumuz bir şekilde buluruz ama anlaşma kurundan vermiyorlar şu an dedi ne günlere kaldık bizde hastayız yeni yeni toparladı ya viral bir enfeksiyonmuş aman ihmal etmeden doktora göster canım influenza ve streps virüsü çok yaygınmış geçmiş olsun
Çok geçmiş olsun canım hayırlısıyla herkes şu kışı sorunsuz atlatsa bi Muhteşem bir şeymiş ya video yüklense koyacaktım. Eşim yapıyordu otribebeyi ben iki çekip tıkanıyorum zaten. Kullanımıda çok pratik yıkanıyorda. L Lalalala1

bizde travazol kullanmıştık onla baya azalmıştı ama bırakınca dediğiniz gibi arttı trosyd nin içeriğinde kortizon yazmıyo varmı bilmiyorum ama bu ikisi işe yaradı bizde

dediğinz gbi hava almada işe yarayabilit

Biraz önce başka bi doktora götürdük. O kadar sinirliyim ki ya. Takipli doktoru demir damlası olarak sidefer kullanın demişti. İçinde süt varmış. Yani süt alerjisi olan bebeğe neden içinde süt olan vitamin öneriyosun. Ben de aptal gibi araştırmadım hiç. Ondan olabilir dedi doktor. Her şerde bi hayır var derler bu sayede istediğim gibi ilgilenen bi doktor bulmuş oldum.

Ah yavrucak, ben de hemen bakayım var mı bizimkinde de.. benim de hiç aklima gelmedi o ihtimal. Atlaması şanssızlık olmuş ama iyi bi doktora kavusmussun

Ah yavrucak, ben de hemen bakayım var mı bizimkinde de.. benim de hiç aklima gelmedi o ihtimal. Atlaması şanssızlık olmuş ama iyi bi doktora kavusmussun
Ben de hiç düşünemedim inşallah sorun çözülür ya. Alerjik mama pişik yapmaz değiştirmenize gerek yok dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…