2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Çok çok geçmiş olsun, hem kanama hem pıhtı mi oldu anlayamadım. En kısa sürede geçecek içinizi ferah tutun.
Kuzular hastaneden yazıyorum yoğun kanama ve pıhtı atma ile buraya geldik düşük tehlikesi var kalp atışı ve bebek duruyor kızlar bana dua ed

Kızlar pilav yaparken elime kaynar su döküldü o acıyla her seyi fırlattım ani hareketlerde bulundum korkudan vücudumu çok sıkmışım korkuyorum böyle ani tepkiler bebeğe zararlı mı
Geçmiş olsun canım inşallah önemli bir şeyin yoktur. Bende tencere kapağını yere düşürdüm cam patladı çığlık attım korkudan, alt komşum geldi kapıya bir şey mi oldu diye o derece bağırmışım. Sanırım bebişleri biraz rahatsız etmiş olabiliriz ama kötü bir şey olacağını sanmıyorum.

Kızlar merhaba tahlil yaptırmıştım ferritin 14 çıktı demir hapı önerdi doktor onlarda kabız yapıyor kabız yapmayan demir vitamin ne var acaba B12 de düşük fis fis alicam TSH de 2.86 çıkmış zaten bayadir nefes nefese kalıyordum büyük ihtimalle demirden kaynaklı kanım iyi demir düşükmus

Geçmiş olsun canım bişey olmaz Allahın izniyle
Çok teşekkür ederim canlar. Elimin acısı yanmasını değil şimdiden karnımdaki evladımı düşünüyorum analık ne değişikmiş

Merhabalar bende de homosistein değeri yüksek çıktı 17.3
Sizinki kaçtı nasıl düşürdünüz ? Yüksekken hamile kalmaya engel bir durum oldu mu ? Lütfen yardımcı olur musunuz

Kızlar pilav yaparken elime kaynar su döküldü o acıyla her seyi fırlattım ani hareketlerde bulundum korkudan vücudumu çok sıkmışım korkuyorum böyle ani tepkiler bebeğe zararlı mı
Çok geçmiş olsun canım Allah in izniyle birsey olmamıştır

Kizlar doktora gittim istersen 1 hafta sonra fetal dna yapalım ya da 2 hafta sonra ikili test yapalım dedi. İlk gebeliğim aradaki fark ne bilmiyorum
ALINTI:
Anne karınındaki bebeğin yan pozisyonda yatarken ensenin arakasındaki saydam alanın, gebeliğin 11-14. haftaları arasında ölçülmesi ve anneden alınan kan örneğinden HCG + PAPP-A bakılması ile (yaş ve gebelik haftası parametrelerinin eklenmesiyle) ikili kombine test yapılmış olur. Bu tarama testi günümüzde kromozomal anomalili (örn: Down sendromu) bebekleri tespit edebilmede en başarılı test olup yaştan bağımsız olarak tüm anne adaylarına önerilmektedir. İkili kombine test ile Down sendromu ile doğabilcek 100 bebeğin yaklaşık 90’ı tespit edilebilmektedir. İkili kombine test sonucunda Down sendromu riskiniz 1/270 den fazla veya sadece NT (ense kalınlığı ölçümü) 3mm’den fazla ise bulunduğunuz hafta içinde (11-14. haftalar arasında) CVS (koryon villus örneklemesi) yapılarak (gerekirse FISH yöntemi ile bir günde) bebeğinizin kromozom yapısını %100 öğrenebilirsiniz. Bu testi yaptırdıysanız ve gebeliğin ilerleyen döneminde detaylı ultrasona (ayrıntılı-ileri düzey ultrason) girecekseniz başka bir biyokimyasal tarama testi yaptırmanıza gerek yoktur.

Ya ben üşüyorum daha elbise moduna giremedim. Hele bulantım varsa çok üşüyorum o an. Tişört bile giyemiyorm elbiselere daha geçemedim o yüzden

Kızlar, Fetal Dna yaptıracaklar yaptırdı mı? Ben de bir firmayla görüştüm. İsmi Panorama testler Amerika’ya gidiyormuş. Fiyat olarak 5150 dediler. Bir taraftan paradan kaçma yaptır, için rahat olsun diyorum bir taraftan sma’ yı söylemiyor ya da allah korusun otizim hastalık olmadığından belli olmıyor. Kromozomel bozukluğu olmaz da başka sıkıntılar olur diyorum. Böyle de 7 ay mı geçer. Sizler ne yaptınız. İkili üçlü testler yeterli olur mu acaba? 5000 de çok geliyor şimdi bu kadar masrafa şöyle iki üç olsa düşünmem de neredeyse doğum parası kadar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…