Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,0%
  • erkek

OY: 88 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    166
Kızlar benim şimdi yarın sat’a göre 29+0, ama ultrasona göre 30+4. Doktor sat’a göre vereceğiz raporu dedi. Bu hesapla ben işten ayrıldığımda neredeyse 39 haftalık mı olacağım… bu iş kafamı karıştırıyor🥲
Haftaya göre öndeyse biz erken doğum mu yapıcaz hafta olarak kafamda deli sorular

Bazı konuşmalar, tavsiyeler bana çok havadan havadan geliyor. Çocuk gerçekten bir mizaçla doğuyor. Çocuk rahat uyuyan bir karakterde mesela, ebeveynler de rutin yapıyorlar diyelim, buna bağlıyorlar. Ya da çocuk zaten iştahlı, ebeveyn yine kendisine pay çıkartıyor. Ki hiç payımız yok değil, muhakkak var ama gördüğüm, olacaksa bir ebeveyn bir noktaya kadar bozabilir, olmayacaksa bir ebeveyn bir noktaya kadar düzeltebilir.

İnsan kolayla yeter ki uyusun kafasına gelmiyor nihayetinde, bunu düşünen yapan üç beş kişi yok. Bebeği koyunca zırt diye uyanıyor, anne babası ne yapsın? Herkes bilmez mi bebek uyurken bir çay kahve içmeyi? Yanlış anlaşılma olmasın, tepkim her sorumluluğu, her sevabı günahı ebeveyne yükleyen uzmanlara.
Ya bunlar zaten genel gecer bilgiler , her cocuk sahsina munasir doguyor . Kitaplara gore buyutmekle ayni sey ama benim demek istedigim su aslinda. Insan denize dusunce yilana sarilir ya. Her tusa basmak istiyor o zamanlarda boyle bilgiler de denenebilir. 🙂 yoksa asla tek bi dogru yok sadece cocugun degil annenin menfaati de onemli.

X