2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Yaşın kaç acaba? 35 yaş altında eğer ailede genetik hikaye yoksa tarama yapıp gerekirse fetal DNA’ya yönlendirebiliyorlar.

Yaşım 31 aslında ailede hiç yok. Bu taraftan bakınca da gereksiz geliyor.
Ben yaptıracağım ama şöyle yapabilirsin o rakamdan bir miktarı çok iyi bir perinatolog için ayırıp Allah korusun risk yada soru işareti olursa yaptırabilirsin fetal DNA’yı

Reactions: zan
Kizlar doktora gittim istersen 1 hafta sonra fetal dna yapalım ya da 2 hafta sonra ikili test yapalım dedi. İlk gebeliğim aradaki fark ne bilmiyorum
İkili test tarama testi canım riski hesaplıyorlar kesinlik taşımıyor hiçbir şekilde fetal DNA tabi güvenilir kesin sonuç veren bir test ama fiyat olarak 5binden başlıyor sanırım ben önce 2li yaptıracağım doktor gerek görürse diğerini yaptıracağım

Ben de öyle düşündüm senin haftaya o zaman değil mi canım

Reactions: zan
Benim fikrim ne olursa olsun o çocuğu dünyaya getirecek miyim ve bir engeli olacaksa bunu o testle ögrenecek miyim hayır .ayrıca eger bi sıkıntı varsa stresi bileyeter yada sıkıntısız doğdu doğduktan sonra olursa problemi bişey degişmeyecek .yaptıracaklar tabii kendıleri bilir ama bana göre biraz gereksiz

Arkadaşlar 10. Haftadayım doktor 11. Haftada gel ikili tarama testi yapalım demişti ama böyle çok zor geçiyor günler. Siz de beni anlayacaksınızdır korku doluyum yaşıyor mu sağlıklı mı hissedememek bilememek çok kötü. 10. Haftada gitsem ikili tarama yapılır mı?

O kadar iyi anlıyorum ki stresini. Ama erken yaptırma istersen. Çünkü 11-12 haftaya kadar oluşum süreci devam ediyorken 1 mm bile çok değiştirebiliyor. Benim şahsi düşüncem beklemek yoksa Allah biliyor stresimi

Benim doktorum 12yi doldurmadan yapmıyor özellikle dedi. 10. Haftada ikili yaptıramazsın ama görmeye git istersen

İnşaallah biterse bende artık rahat bir nefes alırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…