Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,0%
  • erkek

OY: 88 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    166
Tamamen bi bilinmezlik içindeyiz . Bana bu ağrılar normal dedi sana Protestan vermişler . Her doktor ayrı bir şey söylüyor . Rabbim korusun evlatlarımızı 😻 çok sabırsızlanıyorum ama vaktinde gelsinler lütfen 😂
Evet yaa valla vaktinde gelsin sağlıkla doğsunlar küvezle işimiz olmasın inşallahhhh 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Evet kuzum benim oğluş çok merak ediyor dünyayı. Az daha dayansın vaktini bile geçtim 35 i galan görelim öpüp başıma koycam gencecik 23 yaşında sağlıklı bi bedende bi çocuğu tutamadım valla 🤪
Ayyy deme öyle sen ne yapacaksın tosbik dışarıya meraklı annesi 🫠 İnşallah durur dayanır bebişim, şu an kaç haftalık oldunuz?

Ben alışmıştım hep dışarda görüşüyorduk benim de işime geliyordu bana gelmiyor mesafeliyiz diye, tüp bebek + gebelik olunca baktım benden çıkmıyor bir de haber vermiyor ajfksks ben boşuna delirmedim bebo, sen annesin biz 5 geleceğiz sen 1 geleceksin ama nerde. Bir yerde patlayıp neden uzaksın vs derse her şeyi anlatacağım da düzelir samimi oluruz diye korkuyorum bu şekilde mobbinge devam mı etsem acaba 😂
İlginç olanı bayramda bile dışarda buluşup sana sürekli gelmek istemesi çok ilginç bir kadın. Kocası var mı o nasıl😄

Hepimizin bebetosu hareketli olduğundan bir kanıya vardım bunlar ‘yay burcu deli hareketliliği’💃🤪🥰
Kesinlikle. Aklıma ne geldi 😂 Ben her gece uykuya gitmeden önce 23.30 civarları falan bir enerji gelip hareketlenirmişim. Bu eşimin dikkatini çekmiş ama bana hiç dememiş taa ki aylar sonra söyledi 😂 Hala daha aynı o saatlerde bir haller oluyor bana. Ya bi dans edesim geliyor ya eşime bulaşıyorum bazen düz zeminde falan kayıyordum falan 😂 Hah bizimkine cereyan geldi saat demek ki 11 buçuk olmuş falan diyordu eşim de 😂 Şimdi dikkat ediyorum tam yatmaya gideceğimiz o saatler bebeğe de bi coşku geliyor dans falan başlıyor 😂 Bunu eşime söyledim e normal değil mi annesi sensin burcunuz aynı olacak gibi ne bekliyordun, artık gece gece bebek kudurduğunda sen de enerjini onla atarsın ben de uyurum dedi 😂😂

Ya benimki kac kere hatim indirmis , camide ezan okumuslugu bilem varmis🤣 simdi de alkol fln cabasi. Nasil soguttularsa adami ateist olmus. Tutuyorum demiyo oruc falan annesi soruyodu artik birakti dedim bosver kac yasina gelmis sal adami . Herkes kendine ugrasmaya degmez ama ana yuregi iste🤣ay yok ben hic rahat olamam ailem bana saygida kusur etmemeyi ogretmis ha tersim pistir inadimda yok dediysem yok 🙈
Kız bunlar kardeş mi falan diyeceğim de eşimin bildiğimiz bir erkek kardeşi yok shshhshs bizimki de aynı yaaa hatta altını falan var çocukluktan kalma hatim indirince dedesi hediye etmiş 😂😂 Ya kv’m en son bi bana da sordu gidiyor mu cumalara dedi. Bilmiyorum ikimiz de işteyiz o saatte gidiyordur herhalde falan diyorum yuvarlıyorum yani. Bence anlaması gerekir. Ayrıca bana niye soruyorsun adamın gitmediği belli değil mi 😂 Eşim de sonradan böyle olmuş hatta güya benle tanıştıktan sonra ama alakası yok yani ben de o yapıda değilim 😂 Bence bizimki de sıkılmış anne baskısıyla yapmış da özgür kalınca bırakmış. Kayınvalidem de bana diyor her fırsatta işte söyle namaz kılsın cumaya gitsin kuran okusun, en sonkinde dedim artık kocaman adam aklı ermiyor mu benim söylememle olacak iş mi yani dedim 😏

Kesinlikle. Aklıma ne geldi 😂 Ben her gece uykuya gitmeden önce 23.30 civarları falan bir enerji gelip hareketlenirmişim. Bu eşimin dikkatini çekmiş ama bana hiç dememiş taa ki aylar sonra söyledi 😂 Hala daha aynı o saatlerde bir haller oluyor bana. Ya bi dans edesim geliyor ya eşime bulaşıyorum bazen düz zeminde falan kayıyordum falan 😂 Hah bizimkine cereyan geldi saat demek ki 11 buçuk olmuş falan diyordu eşim de 😂 Şimdi dikkat ediyorum tam yatmaya gideceğimiz o saatler bebeğe de bi coşku geliyor dans falan başlıyor 😂 Bunu eşime söyledim e normal değil mi annesi sensin burcunuz aynı olacak gibi ne bekliyordun, artık gece gece bebek kudurduğunda sen de enerjini onla atarsın ben de uyurum dedi 😂😂
Hahahaha😂 gerçekten çok hareketli ve enerjiksiniz ama hayranım sendee bebetonla oynarsın gece 11 de ne olacak yaniii 😂🤪

Sana ozet geceyim bebito diyo ki soyle bir algi var. Bebegim yeterki uyusun da nasil olursa olsun . Oyuzden uyurken de kucagimda kalsin ama bu yanlis cunku artik bu sizin hayatinizi olumsuz etkiliyor mesela tuvalete gitmek , ya da baska bisey yapmak bunlari etkiliyor. Oyuzden cocuk kucakta uyuduktan sonra 5 dakika icinde derin uykuya gecer yaninizda yatirabilirsiniz ya da bi yere koyabilirsiniz vb.
Bazı konuşmalar, tavsiyeler bana çok havadan havadan geliyor. Çocuk gerçekten bir mizaçla doğuyor. Çocuk rahat uyuyan bir karakterde mesela, ebeveynler de rutin yapıyorlar diyelim, buna bağlıyorlar. Ya da çocuk zaten iştahlı, ebeveyn yine kendisine pay çıkartıyor. Ki hiç payımız yok değil, muhakkak var ama gördüğüm, olacaksa bir ebeveyn bir noktaya kadar bozabilir, olmayacaksa bir ebeveyn bir noktaya kadar düzeltebilir.

İnsan kolayla yeter ki uyusun kafasına gelmiyor nihayetinde, bunu düşünen yapan üç beş kişi yok. Bebeği koyunca zırt diye uyanıyor, anne babası ne yapsın? Herkes bilmez mi bebek uyurken bir çay kahve içmeyi? Yanlış anlaşılma olmasın, tepkim her sorumluluğu, her sevabı günahı ebeveyne yükleyen uzmanlara.

Cuma biz de 32+0 olucaz ve kontrolümüz var inşallah canım bakalım bizim şişkonun son durumu ne :KK70: Seninki yine önde o zaman 10-15 gün? Valla bunlar 38 hafta civarı kendiliğinden gelmezse sezaryen kaçınılmazmış gibi geliyor bana yaaa inşallah son haftalarda olması gereken ağırlıkta olurlar.
Önde canım geçen hafta boyda daha öndeydi bu hafta kiloda daha çok öne geçmiş. 34 civarı görünüyor genel olarak. Valla ben şeker konusunda endişeliyim halen ama değerlerim çok yüksek çıkmıyor. Yükseğe yakın çıkıyor sadece o da sebep olmaz sanırım 🙇‍♀️ Ben de 40ı bekleyeceğini sanmıyorum bu şekilde. Geçen haftadan bu yana 500gram almış yani nasıl oldu anlamadım. Doktorum da düzgün ölçüm almak adına iki üç kere çiziyor ona güveniyorum. İlla ki bir yanılma payı var ama.

Kızlar nasılsınız görüşmeyeli 🙃 montessori karyola alıp oda yapan var mı ? Benim 90×190icine yatak almam lazım. Marka tavsiye edebilir misiniz

Ay inanmıyorum ben de çok böyleyim 🤣🤣 yatmadan banyo temizliğine girişmişliğim bile var. Eşim de sinir olur gecenin bi yarısı bi anda hareketlenip iş yapmaya başlıyorsun. Yatıyoruz konuşmaktan uyuyamıyorsun falan diye 🤣🤣🤣 Demekki yay burçlarında genel bu var djdjdj

Ayyy deme öyle sen ne yapacaksın tosbik dışarıya meraklı annesi 🫠 İnşallah durur dayanır bebişim, şu an kaç haftalık oldunuz?
32+1 oldu sat tarihi. Ama bu hastaneye ilk defa gelmeme rağmen 14 . Haftada sisteme girilen bacak boyundan sat tarihimi 1 hafta geri çekmişler 33 haftalık gözüküyor çok saçma geldi. Çünkü benim bebeğim ultrasonda da 32 ile uyumlu. İnatla doktorlar 33+1diyor ben 32+1 diyorum. Her hafta doktora gittim önde gidiyo olsa bilirdim beni 3 gündür takip ediyorlar sisteme girilen milimetrelik bi ölçümden sat tarihi değiştirilmez diye düşünüyorum benden iyi mi bilecekler 🤪😂🤪 Oğluma güveniyorum az daha durcak🥹.

Yaaaa 😻😻 saglikla dogsun insallah cok heyecanlaniyorum boyle gorunce. Benimki de gelse de bi o havaya girsem esyalarini yerlestirsem valla hersey ustume geliyo🙈. Bu arada 4000 derken yuh be o ne oyle 😒
Kızlar dolaplar gelince bir hafta kapısı açık kalsın hava alsın, kokusu çıksın diyorlar. Bir de her gün silmek lazımmış. Kokusu çok oluyormuş. Bi de onu beklicez yerleştirmek için 🥲

Kızlar beni merak etmişsinşzdir hepinizin mesajlarını tek tek okudum iyi ki varsınız destekleriniz beni çok mutlu etti. O kadar çok kişi yazmışki hastane ortamında dönebilmem mümkün değil. Olumlu örnekler güzel dualar moral verici yanıtlarınız çok sağolun.

Durumum şu an hala aynı nst de sancı doğum sancısını olacak kadar çıkmıyor. Açılma 4 cm çok şükür o da aynı yerinde. Bugun Perinatoloji baktı rahim ağzı uzınluğum 20mm civarı o biraz dayamaya çalışıyormuş. Açılma, rahim ağzında kısalma ve sancı durumu değişmezse oğluşum biraz daha dayanabilirmiş. Biliyorum hepiniz dua ediyorsunuz dualarınızı eksik etmeyin bizden. Durumum bu şekilde müsait oldukça gidişatı yazarım.
Geçmiş olsun kuzum 🙏🏼 inşalah biraz daha dayanacak bebişin ❤ dualarım seninle kuzum

Kızlar beni merak etmişsinşzdir hepinizin mesajlarını tek tek okudum iyi ki varsınız destekleriniz beni çok mutlu etti. O kadar çok kişi yazmışki hastane ortamında dönebilmem mümkün değil. Olumlu örnekler güzel dualar moral verici yanıtlarınız çok sağolun.

Durumum şu an hala aynı nst de sancı doğum sancısını olacak kadar çıkmıyor. Açılma 4 cm çok şükür o da aynı yerinde. Bugun Perinatoloji baktı rahim ağzı uzınluğum 20mm civarı o biraz dayamaya çalışıyormuş. Açılma, rahim ağzında kısalma ve sancı durumu değişmezse oğluşum biraz daha dayanabilirmiş. Biliyorum hepiniz dua ediyorsunuz dualarınızı eksik etmeyin bizden. Durumum bu şekilde müsait oldukça gidişatı yazarım.
Dualarımız sizinle canım benim 🤲🏻
İnşallah çok güzel haberlerinizi alacağız, gönlünden geçtiği gibi olacak her şey Allah’ın izniyle 🩷

X