2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar ikili tarama testinin haftası ne zaman belirli bi süresi mi var acaba onunda ve
AryaEvaninAnnesi canım Koç üniv hemen randevu alabiliyor muyuz ben pazartesi kendi doktoruma gideceğim 10+4 olacağım inşallah bana ikili test derse senin gittiğin doktora randevu almayı düşünüyorum çünkü benim doktorum tüp bebek doktorumdu ama ben kendiliğimden hamile kalmıştım bi süre sonra da doktorumla mecburen yollarımızı ayırcaz

Canım Mert hoca operasyona çok çıkıyor o yüzden randevu tarihi her zaman olmuyor ben aldım 12+1e 10 hazirana muayene ve ikili tarama ayrıca ayrıntılı ultrason 900 TL dediler fiyatını da diyeyim.
Mert hocaya alacaksan 12yi doldurunca çağırıyor.

Kızlar hazır hastaneye gitmeden sorayım, doğum pakedi almayı düsünenler aldı mı? Kaçıncı haftada aldınız? 9+1 im bugün paket için erken mi? Bi dahaki gittiğimizde ikili tarama vs olcak büyük ihtimal ondan önce ekstra masraf olmasın diye almak mantıklı mı

Ben aldım 9.haftada iken.

Tamam canım teşekkür ederim bende o zaman iki hafta sonrasına alayım

ben hamileliğin başında aldım paket. Başında derken kalp atışını duyunca yani. Baya iyi oldu. Doktorum da sık çağırıyor ama hiç ücret ödemiyorum süper oluyor :)

Benim kastettiğim hastanedeki doğum ve muayene tahlil tetkiklerin indirimli olmasına yrayan paket.
Evet benim doğum paketimde 10 muayene artı rutin tetkikler var. Oda süsleme falan da varmış herhalde çok o kısımlar umurumda değil benim. İlk doğum travmatik olunca sağlıkla gelsin bebek doğum da rahat geçsin bu bana yeter.

canım ben kalp atışını duyduktan sonraki hafta gittim 6+3'tü. paket aldım. en baştan almanın faydası, ilk hamilelik testleri(kan tahlilleri, idrar testleri vs) bu şekilde paket içeriğinde oluyor. ben tüp bebek tedavisi gördüğüm için bunlarin hepsini hastane pozitifi gördüğüm hafta yapmıştı zaten. onun dışında hastanelerde 16.hafta öncesi ve 16.hafta sonrası doğum paketi şeklinde oluyo. fiyatı nasıl fark ediyo bilmiyorum. icinde 10 muayene,2li tarama, dogum, doğum sonrası bebeğin ilk muayeneleri vs var. detayli ultrason kapsayan benim sorduğum hastanelerde yoktu.

Benim doğum paketim, gittiğim doktorun muaynehanesinin paketi. İçine sınırsız sayıda muayene, tüm kan ve idrar tahlilleri, tetkikler, ikili ve üçlü tarama, detaylı ultrason dahil. Doğumda doktorun alacağı ücret dahil. Bunlara toplam 10bin ödedik. Doktorun normalde muayenesi 500 TL. Pakete hastanenin alacağı ücret dahil değil. O da sezeryanda 3200müş. Ayrıca ödeyeceğiz. 1300 de epidural anestezi için ödeyeceğiz. Buarada allah korusun bir düşük durumu falan olursa da kaç defa kontrole gittiysem onların ücreti düştükten sonra kalanı iade ediyor.

Herkese merhaba
Bugün randevusu olanlar güzel haberlerle gelin

Benim doğuma kadar olan randevularım planlanmış. 21 hazirandan önce randevum olmadığı için kısa bir tatil düşünüyorum. Gelince tam gaz devam.

eylünde 15 güne ekimden itibaren de hafta bir kontrol olacakmış. Yurtdışında sık çağırmıyorlar diyoruz ama gerek gördüklerinde çağırıyorlarmış. Muhtemelen şeker kaynaklı yakın takip etmek istiyorlar. Kendi doktorumla, riskli gebelik uzmanı arasında dönüyor randevular. Yaşayıp göreceğiz bakalım…

Kızlar bir şey soracağım, şuan 10+2 günlüğüz, haftaya pazartesi 11+1 olacağız inşallah. o güne peritanolojiden randevu aldım ikili tarama testi için, direkt 11. haftanın başında yaptırsam olur sanırım dimi? çalıştığım için izin almam, kullanmam zor oluyor o gün e anca randevu bulabildim. o haftalarda yaptıran var mı?

Ben yarın 11+5 olucam 2li test için gidicem. Doktora erken olur mu diye sormuştum, 5 gün geri çık 11+0 oluyor olmaz o zaman demişti. ama neden 5 gün düştü bir fikrim yok. bebeğim ultrasonda tam gününde çıkmıştı. İlk kızımda da 11+5 te yaptırmışım bugün eski evraklara bakarken gördüm

inşallah gittiğim zaman bir şey belli olmuyor daha erken vs demez. Kendi doktorum günü ve haftasıyla uyumlu demişti son kontrolde. İşin kötüsü peritanoloji doktoru başka yerden geldiği için randevu yakalamak imkansız gibi o yüzden mecbur gideceğim :/

İnşallah canım

ben de 7 aralikta dunyaya getirecegim nasipse:)

Kızlar merhaba tahlil verdim bugun crp az yüksek çıktı yeni grip geçirdim ondanmi acaba doktora sorucam bakalım ins önemli değer değildir

Eklentiler

• Screenshot_2022-05-24-16-23-04-88_cee269abbfc445f364526a3e93e23047.jpg
    47,4 KB · Görüntüleme: 63
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…