2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar içinizde tavuk yiyen var mı tavuk zararlı demişti doktorum mümkün oldukça yeme diye
ilk hamileliğimde hiç yememiştim ki çok severim. Bunda da olabildiğince az yemeye çalışıyorum. Eve zaten almıyorum kızım yemesin diye ama dışarda yiyecek bişey bulamayınca yiyorum mecbur.

ilk 4 ay saç boyamak yasak dedi doktorum. Bekliyorum mecbur. Genelde 3 ay diyorlar ama benmki niye öyle dedi bilmiyorum. Haziranda da tatile gideceğiz gitmeden boyamak isterdim ama 4 ayım dolmadığı için boyamayacağım.

Arkadaşlar bu tavuk mevzusu çok önemli aslında. Dışarıda yemek başlı başına risk onu geçiyorum zaten. Ama şuanda Tarım Bakanlığı tüm GDO'lu tavuk yemlerinin kullanımına onay verdi. Sıkıntı büyük maalesef gıdada. Ayrıca bakteri üremesi olmasın diye antibiyotik ve çabuk büyümesi için hormon takviyesi veriliyor. Yani yememek en iyisi. Bu durum aslında yumurta için de geçerli maalesef. İstediğiniz kadar 1 numara serbest gezen tavuk alın asla doğal olmuyor.

kizlar ben, afedersiniz, kendi tukurugumden bile tiksinmeye basladim. Mecbur sakiz cigniyorum yoksa tiksintiden duramiyorum. Sizce sakiz sakincalimidir?

Valla çok üzüldüm bu tavuk meselesine doktorumla da konuşacağım. Bu kadar detaylı bilmediğim için ben yedim çünkü. Doktor da bir şey söylemedi. Artık korkudan hiç yemem sanırım

Benimde en başından beri bir hafta falan sanırım ileri çıkıyor normal sanırım böyle durumlar her kontrolde iki üç gün öne geçerek bir hafta öne geçmiş oldu
Merhaba, bugün randevulaeı olan arkadaşlar güzel haberlerle dönerler inşallah. dün benim de randevum vardı. 11+5 olması gerekirken 12 haftalık çıktı. Böyle böyle ilk günlere göre bir hafta ileri gitti miniğim Elleriyle yüzünü kapatmış yatıyordu, kalp atışını duyamayacağım diye çok korktum. doktor cinsiyet tahminini erkekten yana yaptı ama kesin demedi, 18 Haziran’daki randevuda %100 diyebilirim dedi. Bu arada ikili tarama testi için kan verdim. Ekteki Sonucu yorumlamasını bekliyorum ama beklerken zaman geçmek bilmiyor

Valla çok üzüldüm bu tavuk meselesine doktorumla da konuşacağım. Bu kadar detaylı bilmediğim için ben yedim çünkü. Doktor da bir şey söylemedi. Artık korkudan hiç yemem sanırım
Üzülme öyle bir kereden ya da 15 günde birden bir şey olmaz. Çok sık tüketmemek en iyisi. Bizim yemekhanede haftada bir çıkıyor çoğu zaman yemiyorum çok çaresizsem yiyorum. ama pilav ağırlıklı etinden az yiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…