Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,0%
  • erkek

OY: 88 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    166
Kızlar beni merak etmişsinşzdir hepinizin mesajlarını tek tek okudum iyi ki varsınız destekleriniz beni çok mutlu etti. O kadar çok kişi yazmışki hastane ortamında dönebilmem mümkün değil. Olumlu örnekler güzel dualar moral verici yanıtlarınız çok sağolun.

Durumum şu an hala aynı nst de sancı doğum sancısını olacak kadar çıkmıyor. Açılma 4 cm çok şükür o da aynı yerinde. Bugun Perinatoloji baktı rahim ağzı uzınluğum 20mm civarı o biraz dayamaya çalışıyormuş. Açılma, rahim ağzında kısalma ve sancı durumu değişmezse oğluşum biraz daha dayanabilirmiş. Biliyorum hepiniz dua ediyorsunuz dualarınızı eksik etmeyin bizden. Durumum bu şekilde müsait oldukça gidişatı yazarım.

Kızlar beni merak etmişsinşzdir hepinizin mesajlarını tek tek okudum iyi ki varsınız destekleriniz beni çok mutlu etti. O kadar çok kişi yazmışki hastane ortamında dönebilmem mümkün değil. Olumlu örnekler güzel dualar moral verici yanıtlarınız çok sağolun.

Durumum şu an hala aynı nst de sancı doğum sancısını olacak kadar çıkmıyor. Açılma 4 cm çok şükür o da aynı yerinde. Bugun Perinatoloji baktı rahim ağzı uzınluğum 20mm civarı o biraz dayamaya çalışıyormuş. Açılma, rahim ağzında kısalma ve sancı durumu değişmezse oğluşum biraz daha dayanabilirmiş. Biliyorum hepiniz dua ediyorsunuz dualarınızı eksik etmeyin bizden. Durumum bu şekilde müsait oldukça gidişatı yazarım.
Ay ben duymamışımmm 😱 Yatış mı verdiler kuzucum? Hadi inşallah daha çoook dayansın küçük bey vaktinde gelsin 🙏

Açamadım bennn
Sana ozet geceyim bebito diyo ki soyle bir algi var. Bebegim yeterki uyusun da nasil olursa olsun . Oyuzden uyurken de kucagimda kalsin ama bu yanlis cunku artik bu sizin hayatinizi olumsuz etkiliyor mesela tuvalete gitmek , ya da baska bisey yapmak bunlari etkiliyor. Oyuzden cocuk kucakta uyuduktan sonra 5 dakika icinde derin uykuya gecer yaninizda yatirabilirsiniz ya da bi yere koyabilirsiniz vb.

Ay şimdi yine yazmışlar iptal olmuş umre planı 😭😭 Evren benle alay ediyor 😭arkadaşı ve kızıyla gideceklerdi, kızının sınavı çıkmış üfffff. Koca kadın o da ha ne sınavıysa Allahım ya
Tuh bee ben mi temiz kalpli degilmisim jhahgkf . Kiz dur daha var belki degisir giderler yine🙈

Esim 1 senedir gitmiyor dusun babasi ameliyat fln oldu yakin bi de eskisehir yani ama ben ifak bi laf etsem aslan kesiliyor diyemem gelmesin diye ama sonlara yaklasinca icindeki lohusa da ortaya cikabilir🤣. Annem karsi apartmanimda oturuyo zaten yatmaya gider bi. Zaten yatacak yerim de yok esimde uzuluyo nerede yatiricaz. Bi kisilik yer var gelsin 2-3 gun kalsin gitsin. Onu oyle tut bunu boyle yapma fln derse de esime derim sahip cik anana🤣
annene gönder onda kalsın daha az rahat ederse daha az kalır gider belki djdjdjj

Tuh bee ben mi temiz kalpli degilmisim jhahgkf . Kiz dur daha var belki degisir giderler yine🙈
Kasıma çekiyorlarmış aman neyse ya. Sanki sabahtan beri umre mi vardı işin içinde. Ben diğer türlü de olsa yok teşekkürler yardıma ihtiyacım yok diyebilirim 😂 Ya bir de eşim işte olacak. Bütün gün evde vakit geçirecek olan benim yani. Sanki eşim kendi olsa ister mi bizimkilerle bütün gün haftalarca yalnız kalmayı, istemez. Öyle düşünecek artık. Gelsin ocakta iki hafta kalsın gitsin.

annene gönder onda kalsın daha az rahat ederse daha az kalır gider belki djdjdjj
Annemde oyle diyo🤣🤣 o da cok haz etmiyo kafalar farkli ayni seninkiler gibi. Ben sana yatak veririm yatirirsin dio mesela 🤣🤣🤣yoksa sende kalir fln dedim de i ih yemedi🤣 babam oldugundan rahat edemez. Esim mesela babami cok sever yaninda icki icebilir, beraber de icebilir. Ama onun ailesine gore hersey gunah. Muezzin falan zannediyolar esimi ama gayet ateist🤣🤣 kizim soyle dua etsin , kizim soyle namaz kilsin . En sonunda dedim ki akli yok mu yapacaksa yapar kendisi . Zorla adama ben ne yaptirabilirim. 🤣 degisik yani hepsi bir film. Benim ailem asiri modern onlarda daha kapali kafa iste.

Annemde oyle diyo🤣🤣 o da cok haz etmiyo kafalar farkli ayni seninkiler gibi. Ben sana yatak veririm yatirirsin dio mesela 🤣🤣🤣yoksa sende kalir fln dedim de i ih yemedi🤣 babam oldugundan rahat edemez. Esim mesela babami cok sever yaninda icki icebilir, beraber de icebilir. Ama onun ailesine gore hersey gunah. Muezzin falan zannediyolar esimi ama gayet ateist🤣🤣 kizim soyle dua etsin , kizim soyle namaz kilsin . En sonunda dedim ki akli yok mu yapacaksa yapar kendisi . Zorla adama ben ne yaptirabilirim. 🤣 degisik yani hepsi bir film. Benim ailem asiri modern onlarda daha kapali kafa iste.
Benziyormuşuz canım. Eşimin de annesi ve ablası muhafazakar takılır, babası değil ama oğlunu öyle bilir. Eşimi herkes öyle biliyor eskiden lise Zamanları falan öyleymiş biraz ama üni’den sonra değişmiş ama ailesine söyleyememiş. Hayatta cumaya gitmez ama her cumaya gidiyorum der. Kayınvalidem de saf saf inanır yani. Oysa buradayken bile gitmediğini görür hatta bırak ki kaç senedir bayram namazına kalkıp gitmiyor bu adamın hala neresi muhafazakar olabilir yani? Benim ailem daha seküler yapıda evet. Eşim de babamla içebilir falan her bir araya gelmelerinde takılırlar beraber. Ona göre ne var ki o bizim evde kendi evinde olduğundan daha rahat ama ben öyle değilim işte olamıyorum. Kendisine de söylüyorum bunu ben de senin gibi rahat olabilsem aile yanında hiç şikayet etmem diyorum. Sana göre ne var ki diyorum 😂

B bbbbulutttttt canım durumumuz benzer olduğu içşn yazayım dedim sana da bi miktar belli oluyormuş açılma ultrasonda. Ama bugun bana perinatoloji de bir anda olmamıştır belki dedi. Sakın benim durumum seni panik yaptırmasın. Şu an rahim ağzı uzunluğu açıklık öninde olduğu için bebeği tutıyormuş. Senin rahim ağzı kaç ölçüldü en son.

Ay ben duymamışımmm 😱 Yatış mı verdiler kuzucum? Hadi inşallah daha çoook dayansın küçük bey vaktinde gelsin 🙏
Evet kuzum benim oğluş çok merak ediyor dünyayı. Az daha dayansın vaktini bile geçtim 35 i galan görelim öpüp başıma koycam gencecik 23 yaşında sağlıklı bi bedende bi çocuğu tutamadım valla 🤪

Benziyormuşuz canım. Eşimin de annesi ve ablası muhafazakar takılır, babası değil ama oğlunu öyle bilir. Eşimi herkes öyle biliyor eskiden lise Zamanları falan öyleymiş biraz ama üni’den sonra değişmiş ama ailesine söyleyememiş. Hayatta cumaya gitmez ama her cumaya gidiyorum der. Kayınvalidem de saf saf inanır yani. Oysa buradayken bile gitmediğini görür hatta bırak ki kaç senedir bayram namazına kalkıp gitmiyor bu adamın hala neresi muhafazakar olabilir yani? Benim ailem daha seküler yapıda evet. Eşim de babamla içebilir falan her bir araya gelmelerinde takılırlar beraber. Ona göre ne var ki o bizim evde kendi evinde olduğundan daha rahat ama ben öyle değilim işte olamıyorum. Kendisine de söylüyorum bunu ben de senin gibi rahat olabilsem aile yanında hiç şikayet etmem diyorum. Sana göre ne var ki diyorum 😂
Ya benimki kac kere hatim indirmis , camide ezan okumuslugu bilem varmis🤣 simdi de alkol fln cabasi. Nasil soguttularsa adami ateist olmus. Tutuyorum demiyo oruc falan annesi soruyodu artik birakti dedim bosver kac yasina gelmis sal adami . Herkes kendine ugrasmaya degmez ama ana yuregi iste🤣ay yok ben hic rahat olamam ailem bana saygida kusur etmemeyi ogretmis ha tersim pistir inadimda yok dediysem yok 🙈

O zaman mecbur ilgilenecek sorumluluk vericez. Mesela odası konusunda her şeyin detayını düşünüyor, beşiği şuraya koyalım soğuk almasın gunduz surda uyur falan diyor ama o manevi bağ doğunca olacak belli ki

Benimde artık önemsediğim sonrası diyorum zaten doğduktan sonra bu ilgisizliğin olmaz umarım oda o zaman sana bırakmam ben ilgilenicem diyor ama artık havadan mı atıyor yoksa gerçekten öyle mi olur bilemem

Kızlar arada girdiğim için ancak okudum hiç üzülmeyin. İlk hamileliğimde eşim karnıma benim zorumla dokunur hemen çekerdi elini. Ki temas bağımlısı birinin böyle yapması o kadar çok üzerdi ki beni anlatamam. Meğer adam babalık hissini tam almamış ki. Hamilelik evet biz içimizde hissediyoruz gerçeği ama eşler öyle değil. Ben sanıyordum ki o da o an öyle hissediyor. Çocuk doğdu o adam gitti bambaşka bir adam geldi. Kızına aşık. Hatta bu hamileliğimde her dakika seviyor konuşuyor. O da diyor bir öncekinde bir şey anlamıyordum. Şimdi nasıl seveceğimi biliyorum doğunca nasıl hissedeceğimi biliyorum diyor. İçi içine sığmıyor. O yüzden onların babalığı ile ilgili değil bu süreç bazı erkekler gerçekten doğunca anlıyor. İçiniz rahat olsun eminim çok güzel baba olurlar.

Kızlar şimdi eve geldim eşim çekmiş nstdeyken beni böyle düz yatırdılar yarım saat boyunca hala kafam dönüyor 😵‍💫 sancım bir kere 90 çıktı 3 kere olsaymış belirli aralıklarla sıkıntıymış ama bi kere olduğu için bi sorun görmediler sabah akşam Progestan fitil kullanıcam bi de oradayken hemşire endol fitil yaptı bakalım hala ara ara ağrım var ama sorun görmediler 8 gün sonra randevum var o güne kadar progestana devam dedi ebeler

Eklentiler

• IMG_4421.jpeg
    IMG_4421.jpeg
    121,8 KB · Görüntüleme: 35
Kızlar şimdi eve geldim eşim çekmiş nstdeyken beni böyle düz yatırdılar yarım saat boyunca hala kafam dönüyor 😵‍💫 sancım bir kere 90 çıktı 3 kere olsaymış belirli aralıklarla sıkıntıymış ama bi kere olduğu için bi sorun görmediler sabah akşam Progestan fitil kullanıcam bi de oradayken hemşire endol fitil yaptı bakalım hala ara ara ağrım var ama sorun görmediler 8 gün sonra randevum var o güne kadar progestana devam dedi ebeler
Geçmiş olsun bebeğim . Anlaşıldı ki artık bu bebişler bizi hep korkutacak :KK43:

Kızlar arada girdiğim için ancak okudum hiç üzülmeyin. İlk hamileliğimde eşim karnıma benim zorumla dokunur hemen çekerdi elini. Ki temas bağımlısı birinin böyle yapması o kadar çok üzerdi ki beni anlatamam. Meğer adam babalık hissini tam almamış ki. Hamilelik evet biz içimizde hissediyoruz gerçeği ama eşler öyle değil. Ben sanıyordum ki o da o an öyle hissediyor. Çocuk doğdu o adam gitti bambaşka bir adam geldi. Kızına aşık. Hatta bu hamileliğimde her dakika seviyor konuşuyor. O da diyor bir öncekinde bir şey anlamıyordum. Şimdi nasıl seveceğimi biliyorum doğunca nasıl hissedeceğimi biliyorum diyor. İçi içine sığmıyor. O yüzden onların babalığı ile ilgili değil bu süreç bazı erkekler gerçekten doğunca anlıyor. İçiniz rahat olsun eminim çok güzel baba olurlar.
Ohh be rahatladım yoksa bi ara bu adam cocuk istemiyo muydu acaba diye bile düşündüm 😂

Sağol canım evet ya bu günlere çok hızlı geldik gibi ama bundan sonrası geçmiyor ve hergün ayrı bi sıkıntı sanki hayırlısıyla 8 haftayı bi geçirsek 🥹
Tamamen bi bilinmezlik içindeyiz . Bana bu ağrılar normal dedi sana Protestan vermişler . Her doktor ayrı bir şey söylüyor . Rabbim korusun evlatlarımızı 😻 çok sabırsızlanıyorum ama vaktinde gelsinler lütfen 😂

X