2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Ya bu arada iğnelerden muzdarip arkadaşlara soruyorum ben de artık bu haftadan sonra Proluton yani kalçadan progestan kullanıcam. daha önce erken doğum yaptığım için nedensiz. Her ihtimale karşı fitil+iğne verdi perinatolog doktorum. Çok mu yakan bir şey. Bir arkadaşım artık doğuma kadar popomda yer kalmamıştı heryerim beze oldu dedi.

Geçmiş oldun canım azalması gerekmiyor muydu? Bende anormallik var sandım
Doktor hormonların hala yükseldiği dönemler dedi 12.nci haftada genelde bitiyormuş ama 16.nci haftaya kadar süren gebelerimizde var dedi.. Yediğim içtiğim durmayacak seviyeye geldiğinde hastaneye 3 gün yatış vericek serum tedavisi için..onun dışında normal ve kusmayı tam anlamıyla kesebilecek bişey yokmuş. 3 tane ilaca rağmen gün içinde 1 ya da 2 kere kusmam oluyor ama özellikle su konusunda 2.5 lt tamamlamaya çalışıyorum..

Ben günde 1 turk kahvesi, 6 7 tane de açık Cay iciyorum. O kadar da onemli oldugunu sanmiyorum ya doktorum hicbisey demedi ilk hamileligimde
Canım günde 1 Fircan türk kahvesi iciyorsan çaya izin vermiyorlar..Kahve içmediğin zamanda da maksimum 2 bardak açık çaya izin veriyorlar doktorunla muhakkak konuş bu şekilde zarar verebilirsin içinde kafein var

Ben kalçadan progesteron oluyorum çok korkuyordum ama aştım artık derin derin nefes al hiç acımıyor .Hemşire derin nefes al dediğinden itibaren burnundan al ağzında ver sürekli bitiriyor hemencecik

Gunaydiin kizlarr, ben iki gundur erik yiyorum surekli canim cekiyoo ama afedersiniz ishal olmusummm dunden beri karnim agriyip duruyor ama canimda cekiyor erikten olmustur diyor esimm, dogrumudur
Canım ben de çok yiyorum bir haftadır falan bırak ishal olmayı hala kabızım en ufak yumuşatma etkisi olmadı başka bir şeyden olabilir bence. Çok geçmiş olsun

Merhaba, geçmiş olsun öncelikle. Ben de tüp bebekle hamileyim şimdi 9. haftadayız benim de 5.haftada koyu kahve şeklinde lekelenme gib başladı ve zaman zaman artışlar da oldu. Coraspin kullanıyordum hemen onu kestik. Ve geçen haftanın sonuna doğru azaldı ve bitti çok şükür. İlk olduğunda çok korkmuştum rapor aldım 3 gün falan yattım oturmadım da pek. Sonra zaten takip ettim çok ayakta kalınca olmaya başladı. Benim de kanama alanlarım görünüyordu. İlacı bıraktığım günden beri içmiyorum. Her gün prolutex iğne yapıyorumdum göbekten sabah akşam, bu hafta sadece sabah yapıyorum artık. Korkmayın olabilir böyle şeyler yormayın kendinizi bol bol su için, dinlenin. Sımsıkı tutunsun bebeğiniz inşallah

Canım ben de çok yiyorum bir haftadır falan bırak ishal olmayı hala kabızım en ufak yumuşatma etkisi olmadı başka bir şeyden olabilir bence. Çok geçmiş olsun
Bende tabak tabak yiyorum bı etkisi olmadı.. Su sıralar salgın varmış, ishal ve kusma özellikle tavuktan geçiyormuş dikkatli olun..ishal 3 günü geçerse doktorunuza soyleyin

Vuran kişiyle çok alakası var bence canım.İlk vurduklarında 3 gün üstüne basamadım vurulan tarafın.Sonraları daha rahattım bu hafta vurulduğumda hiç hissetmedim bile sağolsun hemşire hanımın eli çok hafifti. Yavaş yavaş dağıta dağıta vurdum dedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…