2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Şu an 8 haftalık hamileyim 3 4 defa tansiyonum aşırı derece düştü ve baş dönmemden dolayı bayılacaktım nerdeyse bugün acillik oldum ve serum takıp oksijen verdiler. Kendi doktoruma da yazdım belirtilere göre vertigo olabileceğini söyledi. Böyle bir durum yaşayanınız var mı ? Yoksa hamilelikten mi böyle oluyorum bilemedim
Geçmiş olsun, benimde neredeyse 6. haftadan beri tansiyonum düşük, hele 6 - 8 hafta arası 8/4 civarındaydı. Doktorum düşük tansiyonun sıkıntı olmadığını, sadece yaşam kalitesini etkileyeceğini söyledi. Benim şuan zeytin ve ayran en sıkı dostum. Umarım seninde en kısa sürede geçer :dua:

Coraspine sonra tekrar başlamıştım.

Sağol canım, Allah kimseye yaşatmasın.
Tüp bebekle gebe kaldım. Ben de 5.haftanın sonundayım kanamam coktu 2 önce dr a gittim ilk defa. Kese ve bebeği gördük ama kanama alanı da vardı ve cok kanaman var düşebilir dedi. Ekoprin i kes bi kaç gün dedi. Siz kan sulandırıcıyı kaç günlüğüne bırakmıştınız. Bi kaç günden kastınız ne dedim 3,4 gün dedi. Ama hala kahverengi olarak leke gibi devam ediyor ama tüm gün geliyor. Normal demişti.

Ben günde 1 turk kahvesi, 6 7 tane de açık Cay iciyorum. O kadar da onemli oldugunu sanmiyorum ya doktorum hicbisey demedi ilk hamileligimde
Doktoruna bir danış bence o seni bilgilendirmediyse veya internette de hep söylüyor maksimum 3-4 bardak çay icilmeliymiş. Eğer kahve de içilirse çayı 1-2 bardak içmek lazım diye biliyorum. Bebeğe tam olarak nasıl bir zararı oluyor bilmiyorum ama canım belki çok da önemli değildir ama insan korkuyor her şeyden

Emsey de doğum ücreti muayene ücreti ne kadar doğumda yanına eşini aliyorlat mi
Muayene ücreti 315 lira ve doğum ücreti de şu an için(kesin zam gelir) normal 7, zorunlu Sezeryan 8, isteğe bağlı Sezeryan 10bin eğer mesai saatleri dışında doğum yapmak isterseniz nöbetçi doktor doğumu yaptırıyor kendi doktorum diyorsanız 1-2 bin fark ödemeniz gerekir eşi doğumda içeriye alıyorlardır diye düşünüyorum onu hiç sormadım🥰

Doktoruna bir danış bence o seni bilgilendirmediyse veya internette de hep söylüyor maksimum 3-4 bardak çay icilmeliymiş. Eğer kahve de içilirse çayı 1-2 bardak içmek lazım diye biliyorum. Bebeğe tam olarak nasıl bir zararı oluyor bilmiyorum ama canım belki çok da önemli değildir ama insan korkuyor her şeyden
bana doktor günde 1 kahve 2-3 bardak açık çay 1 de bitki çayı izni verdi. İlk gebeliğimde ne çay ne kahve hiç içmemiştim. Şimdi daha rahatım :) Doktorun izin verdiği kadarını içiyorum. Bitki çayı olarak ıhlamur tercih ediyorum.

Anneler merhaba. Tüm yorumlarınızı okuyorum ama ancak kendime gelip yorum yazabildim. Ben 8+3 üm. Son 1 haftadır aşırı bulantılarım var. Doktorumu aradım prilam verdi umarım çare olur. Hepimize güzel sağlıklı afiyetli hamilelikler diliyorum.
Ayrıca Emsey Pınar hanıma gidiyorum Sanırım aynı doktora gittiğim arkadaşlarım var burada. Belki bir gün hastanede karşılaşırız :)

X