2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Canım ben de bayramdan beri boğaz ağrısı burun akıntısı çekiyorum hala iyileşemedim o kadar meyve tüketmeme rağmen bol su içiyorum c vitamini takviye alıyorum. Dün gece farkettim ben de sağ tarafa yatınca rahat edemiyorum sol daha rahat yoksa karnım geriliyor zaten göbekliyim
Kızlar benim belirtileriö azalıyor ama endişeleniyorum ya bir şey olduysa diye. Mesela gögüslerim cok serri duan yumuşadı gibi gibi . Randevuya da cok var. Yine evham yapıp Baska doktora da hitmrk istemiyorum
Benim de göğüslerim sertti şimdi yumuşadı 2 hafta önceden. Cuma günü kontrele gitmiştim herşey yolundaydı. Belirtiler hep değişiyor kafana takma derim

Bu duruma ben de çok takılıyorum son günlerde. Pazartesi günü randevum var ama günler geçmek bilmiyor. Eşimle bunu paylaştığımda da çok evham yaptığımla ilgili eleştiri alıyorum
Benim randevum 2 haziran. Net çatlarım ozamana kadar

Benimde burnum tikaliyor seslerim bozuk aynı duzelemiyom bebek sağda benim ondan sola donuce geriliyor karnım sanki senin soldami

Gömlek vs bende de var evde yani onları giyerim diyorum ama pantolon beni yoruyor normalde 38 giyiyorum acaba 40-42 beden bi pantolon mu alsam yüksel bellerden
Ya bende pantolonda aynı durumdayım geçen kilolu zamanlardan kalan 42 beden eteğimi buldum nasıl rahat oldu belki büyük beden pantolon iş görebilir okulda lastikli yazlık desensiz pantolonlardan giyiyorum arada elbise etek giyerek ilerliyorum

Bir arkadaşım taytın üstüne kocasının güzel gömleklerinden giydi alta da stiletto. Ben de öyle yapacağım hamile kıyafetleri pek güzel değil

ben trendyoldan 22 liraya beli genişleten bir aparat aldım kotlarımı onunla giyiyorum. Birkaç tane de beli lastikli ve kuşaklı bol pantolon aldım. Onlarla idare ediyorum.

Kızlar benim belirtileriö azalıyor ama endişeleniyorum ya bir şey olduysa diye. Mesela gögüslerim cok serri duan yumuşadı gibi gibi . Randevuya da cok var. Yine evham yapıp Baska doktora da hitmrk istemiyorum
Hiç bir belirtim kalmadı benim de. Sadece karnım şiş. Ama hiç endişelenmiyorum, ilk hamileliğimde de bu ayları baya rahat geçirmiştim. çok normal yani. Cuma kontrolüm var 8+6 olacağım bakalım herşey yolundadır umarım.

O pantalon aparatı işe yaradı mı canım
yaradı valla :) ama tabi üzerine uzun bişey giyip o kısmı kapatmak gerekiyor. Çünkü pek güzel görünmüyor :) Ama baya iyi geldi enazından birkaç ay göbek iyice çıkıp hamile pantolonuna geçene kadar kendi kotlarımı giyebilirim. Mağazada hamile kotu denedim bel kısmı baya geniş oldu. Bir de bedeni kestiremiyorum. Şuan 38 giyiyorum ama belki 2 ay sonra 40-42 olacağım. O nedenle hemen hamile pantolonu almak istemiyorum. Yazın kot da pek giyilmiyor zaten. Eylül gibi alırım diyorum.

Bence sakin olmalıyız biraz kuzucum
Benimde pek nadir artık bütün belirtilerim oluyor
Bak doktor bey ne kadar güzel açıklamış

Evet Allaha emanetler

Alt sınır 70 diye hatırlıyorum ben. Bende hiç düşmediği için bu kez hemşire hatırlatmadı ama daha önce yanımda şeker taşımamı, düşük olursa bir tane ağzıma atmamı söylemişti Rakamdan emin değilim. Sanki 70 diye kalmış aklımda ama 50 de sıcak geliyor açlık da daha düşük olabilir tabi. Ben de soracağım. Bence sen de doktoruna danış canım

Belirtisi olmayan arkadaşlar kolay yorulmak dışında hiç bir belirtim yok. İlk haftalarda biraz da uykum vardı. Sonra bir anda hepsi gitti. 3 doktora sordum “şükret” “aman sus nazar değirme” ve “Allah’ın sevgili kuluymuşsun” gibi cevaplar duydum. Hiç endişe etmeyin hamileliğinizin keyfini çıkartın. Artık hepimizin haftası belirli bir yere geldi.

H Harrypottersever ben sordum canım. Açlıkta da toklukta da alt sınır 70 dedi bana. Seninki az altında çıkmış, bundan kaynaklı halsizlik yaşıyor olabilirsin.

Benimde öyle canım göğüslerim sertti yumuşadı gibi oldu normal bi durum demek ki haftaya benimde randevum

Ben de hamile kotunu sevmedim o kadar karnım yok çünkü zaten şurada 1 ay daha çalışacağım sonra tatil artık benim Eylülde işe başlayıp başlamayacağım da muamma boşuna almayayım dedim yazın zaten şort elbise giyiliyor

Yarın 9 olacak 8+6 bugün. Ben 6 kg verdim öğreneli beri. Ama 2. Gebelik olunca göbeğim erken çıkacak 12 den sonra zaten giyilmiyor ama 20 ye kadar hamile olduğun anlaşılmıyor bile genelde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…