2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Günaydın güzel anneler :KK200: ben şimdilik devlet hastanesine devam ediyorum. Malum herşey gittikçe zamlanıyor en azından şimdilik doktor için kendimizi zorlamayalım diyoruz. Devlette detaylı ultrason yaptıran var mı daha önce? İlk hamileliğimde özele gidiyordum. Detaylıda 30 40 dk kadar bakmıştık. Devlette de o kadar bakılıyor mu acaba, tek tek inceleniyor mu ki organları?

Merhaba Kızlar, dün sağlık ocağına gittim kadın doğumcum oraya gidip tahlillerini ver sonradan onları alıp da gel demişti. Sonuç çıkmış. Betahcg 71883 çıkmış. Her iki günde bir iki kat artacak olsa 27 nisanda 1931 di. 17 sinde neredeyse 2milyon olması lazım. Sanırım bu kadar artış olması beklenmiyor ama başka ölçtürme var mi merak ettim normal mi bu değer acaba benim 7+3 dü ölçtürdüğümde.
Canım sen neden hcg batırıyorsun hala anlamadım açıkçası, keseyi görmedin mi.?

Sordum cok onemli degil coraspirin kullanıyorsun ve gebelik baslarında bu yukselmeler normal düşügümde de kızımda dayükselmiş cidden enabızdan baktım da sizin kac
Ben de coraspin iğne kullanıyorum. Kan vermedim kullandığımdan beri ama ilk öğrendiğimde yani iğne kullanmadığımda yüksek çıkmıştı. Sizin yorumunuzu görünce yazayım dedim. Önemli değil dediyse doktor biz de önemsemeyelim 🤗 gereksiz stres oluyorum gibi sanki 😂

Kızlar hepinize iyi günler.
Ben kıyafet konusunda sıkıntı çok çekiyorum ya. üstüme olan kotlarım vardı esnek kumaşlı. Öyle çok kilo almadım ama karın bölgesi hafif şişkin tabi bebek o kadar değildir ama önceden olan pantolonlar artık olmuyor. çalıştığım ve öyle eşofman tarzı giyinecek işim olmadığı için de zorlanıyorum. hamile kıyafetleri de hiç benlik değil. Son dönemde aldığınız memnun kaldığınız önerleriniz varsa beklerim:)

Bu arada şekerle ilgili deneyimi olanlar vardı aramızda. Açlık kan şekerim normalin altında çıkmış 67. Normalde şeker konusunda hiç bileğim yok. Bu halsizlik vs mi yapar bir zararı var mıdır fikri olan var mi?

Sade soda içmeyi dene canım bir muz ye. Böyle ağrılar genelde magnezyum kaynaklı oluyor. Kızımda benim 4. ayda başladı ayaklarımı sürüklüyordum artık. Meğerse mağnezyum depom boşalmış. İlaç verdi bir de sade soda ve muz gerçekten çözüm oldu.
Aynen canim muz ve soda insallah bende de ise yarar. 2 gundur yiyip içiyorum

Ben kıyafet konusunda sıkıntı çok çekiyorum ya. üstüme olan kotlarım vardı esnek kumaşlı. Öyle çok kilo almadım ama karın bölgesi hafif şişkin tabi bebek o kadar değildir ama önceden olan pantolonlar artık olmuyor. çalıştığım ve öyle eşofman tarzı giyinecek işim olmadığı için de zorlanıyorum. hamile kıyafetleri de hiç benlik değil. Son dönemde aldığınız memnun kaldığınız önerleriniz varsa beklerim:)
canım ben daha yeni bu gömleği aldım mesela senin gibi işim salaş giyinmeye müsait değil. üstte duruşuda iyi belki sende beğenirsin markası polo :)

Eklentiler

• Ekran Resmi 2022-05-18 11.00.54.png
    Ekran Resmi 2022-05-18 11.00.54.png
    450,8 KB · Görüntüleme: 60
Kızlar nasilsiniz bayramdan beri tam toparlıyim.yine burnum tıkanıyor grip gibi bır türlü kurtulamadim yani doktor hatta dedi aferin fort icebilirsin sabahları kötü kalkiyom burnum tıkalı halsiz sonra açılıyorm birde geç yarışa göre karnimda acı oluyor sizde oluyormu acaba sağda misal rahat yatiyom diğer şekilde böyle sanki karnım geriliyor

canım ben daha yeni bu gömleği aldım mesela senin gibi işim salaş giyinmeye müsait değil. üstte duruşuda iyi belki sende beğenirsin markası polo :)
Benim hamile pantolonlarım vardı koton ve PC waikikinden aldığım onları giyiyorum. Normal pantolonlar rahatsız ediyor göbeğim çıkmamasına rağmen. İlk hamileliğimde de sütyen ve pantolona erken geçip rahat etmiştim. Bu pantolonlar dışarıdan normal görünüyor. O yüzden sende rahat edebilirsin belki.

Benim hamile pantolonlarım vardı koton ve PC waikikinden aldığım onları giyiyorum. Normal pantolonlar rahatsız ediyor göbeğim çıkmamasına rağmen. İlk hamileliğimde de sütyen ve pantolona erken geçip rahat etmiştim. Bu pantolonlar dışarıdan normal görünüyor. O yüzden sende rahat edebilirsin belki.
bende oralara bakayım ya bi kaç tane bulsam süper olur, benimde karnım henüz çıkmadı ama baya rahatsız ediyor kot pantolonlarım falan, çok sağol

Ben lastikli bol etekler giyiyrum evet karın rahatsız ediyor bol şeyler giymeye calsiiyorum😃

Ben elbise giyiyorum genelde ☺️ hala kotlarımı giyiyorum ama senin haftana gelince giyemem yüksek ihtimal. Lastikli pantolonlar da gayet rahat oluyor. İyice yaz gelsin de salaş çiçekli elbiseleri giyerim yine 😂 püfür püfür

Kızlar benim belirtileriö azalıyor ama endişeleniyorum ya bir şey olduysa diye. Mesela gögüslerim cok serri duan yumuşadı gibi gibi . Randevuya da cok var. Yine evham yapıp Baska doktora da hitmrk istemiyorum

Ben lastikli bol etekler giyiyrum evet karın rahatsız ediyor bol şeyler giymeye calsiiyorum😃
Gömlek vs bende de var evde yani onları giyerim diyorum ama pantolon beni yoruyor😅 normalde 38 giyiyorum acaba 40-42 beden bi pantolon mu alsam yüksel bellerden

Ben elbise giyiyorum genelde ☺️ hala kotlarımı giyiyorum ama senin haftana gelince giyemem yüksek ihtimal. Lastikli pantolonlar da gayet rahat oluyor. İyice yaz gelsin de salaş çiçekli elbiseleri giyerim yine 😂 püfür püfür
Ben de okulun bitmesine gün sayıyorum valla tatile girelim de evimde giyeyim bol bol şortumu taytımı yazın da elbise ile geçer gider zaten
Senin kaçıncı hafta canım? ben biraz göbekle girdim bu hamileliğe sanırım😅😅

Kızlar benim belirtileriö azalıyor ama endişeleniyorum ya bir şey olduysa diye. Mesela gögüslerim cok serri duan yumuşadı gibi gibi . Randevuya da cok var. Yine evham yapıp Baska doktora da hitmrk istemiyorum
Bu duruma ben de çok takılıyorum son günlerde. Pazartesi günü randevum var ama günler geçmek bilmiyor. Eşimle bunu paylaştığımda da çok evham yaptığımla ilgili eleştiri alıyorum🙈

X