2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Evet tatlım, ben de öyle düşünüyorum aradaki değer olmasa artış düzgün gibi. Sadece doktorumun beni korkutması çok korkuttu. Takip edeceğim bu hafta. Doktorum hemen gel dış gebelik olur dedi ama dış gebeliğin anlaşılabilmesi içinde betahcg değeri 1000 üstü olması gerekiyor dediler. İnan o kadar kafam karıştı ki sadece çok fazla panik oldum ne yapacüaım bilemedim. İnşallah bebişim sağlıklı ve benimledir.
Dış gebelik bir anda çok fazla yükselip bir anda düşebiliyor bildiğim kadarıyla. O yüzden bence 2 gün sonra testi tekrar et ve sonuca göre doktora gitti. Malum dış gebelikte tüpler risk altında.

İnşaallah her şey sağlıkla ilerler 🤲🏻

Merhaba korkma içini ferah tut. Öğrenmek için dra gitmen lazım. Kese görünür şuan kalp için bilemedim. Dr göremezse bir hafta 10 gün sonra gel diyor. Ters giden birşey yoksa 7. Hafta git istersen. İyi düşün iyiyi çağır.
Çok teşekkür ederim, 7. Haftaya kadar sabrım pek yok ama doktor 4 saat uzaklıkta gerçekten canımı sıkıyor ama bölgede adam akıllı doktor yok. Tekrar tekrar gidip gelme şansım olmayacak ama keseyi görmek de önemli haklısınız 🥺 gerçekten kararsız kalıyorum

Kızlar Günaydın, bugün 5+1deyim pazar günü haftaici işten izin alamadığım için hiç tanımadığım saçma sapan bir doktora gitmek zorunda kaldım. 4+6 iken karından baktı ama beni hiç bilgilendirmedi gördüğüm şey kese mi 4+6da karından kese görünür mü hiç emin değilim doktor da yabancıydi hiçbir şey anlayamadım...

Eklentiler

• IMG-20220410-WA0004.jpg
    IMG-20220410-WA0004.jpg
    66,8 KB · Görüntüleme: 50
Merhaba, listeye beni de ekler misiniz 😍
Tüp bebek tedavisi ile oldu çok şükür. 5+0 da keseyi gördük bugün ise kalp atışını duyduk çok şükür. 6+4 teyiz doktorun hesabına göre, son regl tarihime göre 6+3...😊bir günlük fark var sanırım tedavi ile olduğu için 😅 transferden sonra sürekli adet olacakmış gibi ağrı çektim, bir kaç gece sıcak basmaları oldu, süt gibi akıntı oldu..başka bir belirti yaşamadım test günüme kadar. test günümden 1-2 gün sonra bulantılar başladı, keseyi görmeden bir gün önce yani 4+6 da kahverengi lekelenmem oldu, şimdilerde de kusmalar başladı. Allah isteyen herkese hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin🤲🏻

fifii fifii sen de gel 😅
Bendendee Merhabaa, 27 yas, istanbulda ikamet ediyorum. 🥰 bizde suan 6+5 haftalik olduk, tup bebek tedavisi gordum ilk denememiz 🙏🏻 1 aralik 2022 gosteriyor takvimime gore benimde bebegimin dogum tarihii, 5+5 ken kese ve yolk kesesini gorduk, persembede insallah kalp atislarini dinlemeye gidicez tam 7 haftalik olmus oluyoruz. 🤲🏻❤️

Transferden 7 gun sonra pozitifi gordum, bir gun oncesinde rahmimde tum gun boyunca igne gibi batmalar hissettim ve aksamina hafif bir leke gelince ertesi gun test yaptim ve pozitif cikti cok sukur. Gecen hafta mide bulantilarim vardi oda biraz azaldi cok rahatsiz etmiyor artik suan cok iyiyim.

Bol bol yuruyus yapiyorum her gun 🙏🏻

Allahim herkesin evladini saglikli bir sekilde kucagina almayi nasip etsin insaAllah 🤲🏻❤️

Kızlar merhabalar ben de 5+5,deyim bugün çok şükür benim bir sıkıntım ağrım yok çok şükür.
Tek sorun ben doktora gitmeye çok korkuyorum 1 yıldır bebek istiyorum bu ay nasip oldu ama korkuyorum, kiloluyum vajinal ultrason yapmak ister diye korkuyorum, ya kese yoksa ya bebekte bir sorun varsa diye korkuyorum. Sizce ne yapmalıyım, doktora 6. Haftada gideceğim gerginim, her zaman doktora gitme şansım da yok 🥺
Canım içini ferah tut hiç korkma. Vajinal ultrason normale göre daha kısa sürüyor ve çok net gözüküyor her şey. Bende kiloluyum dün göbüş yağından göremedi mesela keseyi. Hocam dedim yağdan göremezsiniz 😁 Vajinal baktı hemen gördü keseyi. Bebeği bende göremedim henüz 2 hafta sonra nasipse. Dış gebelik gibi faktörler hep bi ihtimal. Öncelikle kendi sağlığını düşünmelisin. Allahın izniyle güzel haberler alıp döneceksin. Daha en baştan kendini negatife şartlama.

Kızlar merhabalar, Allah nasip ederse ben de bir aralık 2022 annesi olacağım.
Sizlere danışmak istediğim bir konu var. Ben iki ayrı lab. Da kan tahlili verdim. İlki 46, ikincisi iki gün sonra farklı bir hastanede verdim ve 180 çıktı, üçüncüsünü ilki ile aynı hastanede verdim (ikincisiyle arada 4 gün var) 400 çıktı. Kadın doğum doktorum sağlıksız gebelik ya da dış gebelik olacağını söyledi. Acaba böyle bir şey yaşayan var mı? Farklı hastanelerde kan tahlili verip farklı sağlıksız sonuçlar alıp bebeğini kucağına alabilen? Çok korkuyorum kızlar. Doktorum iki katını karşılamıyor değer dedi.
Çok kötü hissediyorum kendimi.
Canım 2 kat olacak diye bir şey yok. İstenen o ama en az %60 artmalı deniyor. Benimde 2 katı olmadı daha azdı. Ama dün keseyi ve yolk saçını gördük çok şükür. Sen en son tahlil verdiğin hastanede aynı saatte bir kez daha kan ver bence.

Günaydın hanımlar, dün sağlık ocağında yaptırdığım test sonuçları bugün e nabız a düşmüş, hcg de bakmışlardı 17400 çıkmış, pazartesi doktora gidicem 6+3 oluyorum, keseyle birlikte kalp atışını da görebilir miyim ki acaba?
Oy maşallah. Ben ilk gebeliğimde 6+5 de bebeği ve atışını gördüm canım vajinal ultrasonla.

Kızlar Günaydın, bugün 5+1deyim pazar günü haftaici işten izin alamadığım için hiç tanımadığım saçma sapan bir doktora gitmek zorunda kaldım. 4+6 iken karından baktı ama beni hiç bilgilendirmedi gördüğüm şey kese mi 4+6da karından kese görünür mü hiç emin değilim doktor da yabancıydi hiçbir şey anlayamadım...
Görünür canım dün 4+5 dim göründü kese.

Bendendee Merhabaa, 27 yas, istanbulda ikamet ediyorum. 🥰 bizde suan 6+5 haftalik olduk, tup bebek tedavisi gordum ilk denememiz 🙏🏻 1 aralik 2022 gosteriyor takvimime gore benimde bebegimin dogum tarihii, 5+5 ken kese ve yolk kesesini gorduk, persembede insallah kalp atislarini dinlemeye gidicez tam 7 haftalik olmus oluyoruz. 🤲🏻❤️

Transferden 7 gun sonra pozitifi gordum, bir gun oncesinde rahmimde tum gun boyunca igne gibi batmalar hissettim ve aksamina hafif bir leke gelince ertesi gun test yaptim ve pozitif cikti cok sukur. Gecen hafta mide bulantilarim vardi oda biraz azaldi cok rahatsiz etmiyor artik suan cok iyiyim.

Bol bol yuruyus yapiyorum her gun 🙏🏻

Allahim herkesin evladini saglikli bir sekilde kucagina almayi nasip etsin insaAllah 🤲🏻❤️
Aramıza hoş geldin canım, bebeğin hayırlı olsun. Maşallah güzel haberlerini bekliyoruz. Bize son adet tarihini de yazabilir misin?

Kızlar azonce doktordan çıktık..Keseyi gördük, Allah'ın izniyle haftaya Perşembe kalp atışını duymaya gidicez..Şuan için sıkıntı gözükmüyor 5 buçuk 6 haftalık olmuşuz..Bu hafta belirtiler artabilirmis mide bulantısı olursa diye bulantı ilacı verdi bide kasık ağrısı için çok artarsa parol alabilirsin dedi..Haftada bir ilişki serbest..Asitli içecekler, hamur işi ve tatlı yasak geri kalan herşeyi yiyebilirsin dedi..Az az ama sık ye dedi şu sıralar kendini fazla yorma aşırı hareketden kaçın dedi bizde durum bu 😊 Kan değerlerim hormonlar hepsi normal çıktı

Kızlar azonce doktordan çıktık..Keseyi gördük, Allah'ın izniyle haftaya Perşembe kalp atışını duymaya gidicez..Şuan için sıkıntı gözükmüyor 5 buçuk 6 haftalık olmuşuz..Bu hafta belirtiler artabilirmis mide bulantısı olursa diye bulantı ilacı verdi bide kasık ağrısı için çok artarsa parol alabilirsin dedi..Haftada bir ilişki serbest..Asitli içecekler, hamur işi ve tatlı yasak geri kalan herşeyi yiyebilirsin dedi..Az az ama sık ye dedi şu sıralar kendini fazla yorma aşırı hareketden kaçın dedi bizde durum bu 😊 Kan değerlerim hormonlar hepsi normal çıktı
Maşallah canım gözün aydın olsun 🤗😘

Merhaba arkadaşlar eşiyle kan uyuşmazlığı olan var mı grupta . 28.hafta da ve doğumdan hemen sonra iğne vurulanlar var bazısı da sadece doğumda vurulmuş. Bilgisi olan var mı 🥰

X