2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Aynen öyle canım. Vücut kendisi buna karar verip eliyormuş. Cok sukur bu zamanda kendini gösterdi, daha da ilerleyip geç kalmadik diyelim biz buna. Ne yapalim😊 suan daha iyiyim. 45 dk sonra gireceğim operasyona. Cok sagolun tekrar🙏
Çok geçmiş olsun canım biraz değişik olmuş senin benimde tam tersiydi değerlerim çok güzel artmışti kanda kese gorundu hatta kesen çok iyi çapı boyutu demişti sonra ongun geçince gittim bebeği görmeye doktor kesen hiç buyumemis dedi ama biz kese gorundukten sonra kana devam etmedik doktor gerek yok dedi kese görünene kadar kana bakılıyor zaten en son 12 binlerdeydi ben keseyi görmeye gidince üstten görünmüştü.oyuzden sana dedim aslında değerin önemi yok kese görününce muhtemelen senin kese bozulunca değerin az artmış olabilir sağlık olsun Allah tekrar nasıl eder insallah

Merhaba, listeye beni de ekler misiniz 😍
Tüp bebek tedavisi ile oldu çok şükür. 5+0 da keseyi gördük bugün ise kalp atışını duyduk çok şükür. 6+4 teyiz doktorun hesabına göre, son regl tarihime göre 6+3...😊bir günlük fark var sanırım tedavi ile olduğu için 😅 transferden sonra sürekli adet olacakmış gibi ağrı çektim, bir kaç gece sıcak basmaları oldu, süt gibi akıntı oldu..başka bir belirti yaşamadım test günüme kadar. test günümden 1-2 gün sonra bulantılar başladı, keseyi görmeden bir gün önce yani 4+6 da kahverengi lekelenmem oldu, şimdilerde de kusmalar başladı. Allah isteyen herkese hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin🤲🏻

@fifii sen de gel 😅
Hoş geldin, bebişin hayırlı olsun canım. Aramızda ilk doğum yapacak kişi olabilirsin🤗 Allah tamamına erdirsin inşallah. Yaşın ve şehrini de paylaşabilir misin?

Kızlar bizde de 5 haftada kese böyle gözüktü ama tedavi sonucu olunca bir de ilk hamilelik olunca hiçbir şey sormak aklımıza gelmedi cm falan belli değil daha galiba değil mi haftaya kalp atışı için çağırdı ins hepimiz sagsalim bebeklerimizi kucağımıza alırız ☺️Eki Görüntüle 3045857
Solda 8hafta 3 günlük diyor ama Dr bişey demedi mi

Kızlar merhabalar ben de 5+5,deyim bugün çok şükür benim bir sıkıntım ağrım yok çok şükür.
Tek sorun ben doktora gitmeye çok korkuyorum 1 yıldır bebek istiyorum bu ay nasip oldu ama korkuyorum, kiloluyum vajinal ultrason yapmak ister diye korkuyorum, ya kese yoksa ya bebekte bir sorun varsa diye korkuyorum. Sizce ne yapmalıyım, doktora 6. Haftada gideceğim gerginim, her zaman doktora gitme şansım da yok 🥺

Kızlar merhabalar ben de 5+5,deyim bugün çok şükür benim bir sıkıntım ağrım yok çok şükür.
Tek sorun ben doktora gitmeye çok korkuyorum 1 yıldır bebek istiyorum bu ay nasip oldu ama korkuyorum, kiloluyum vajinal ultrason yapmak ister diye korkuyorum, ya kese yoksa ya bebekte bir sorun varsa diye korkuyorum. Sizce ne yapmalıyım, doktora 6. Haftada gideceğim gerginim, her zaman doktora gitme şansım da yok 🥺
Merhaba korkma içini ferah tut. Öğrenmek için dra gitmen lazım. Kese görünür şuan kalp için bilemedim. Dr göremezse bir hafta 10 gün sonra gel diyor. Ters giden birşey yoksa 7. Hafta git istersen. İyi düşün iyiyi çağır.

Kese olmazsa dış gebelik riski var demektir ve bu senin için çok riskli olur. Hemen muayene olup kesenin var olup olmadığına bakmak gerek. Vajinal muayeneden de korkma. Benim tedaviyle oldu bu yüzden muayenelerim hep vajinaldi. Şimdi gebelik oluştu 2 sefer kontrolüm oldu ikisi de vajinal yapıldı.
Bir de kötüyü düşünmekten vazgeçmelisin. İyi düşün iyi olsun. Ya kese görünmezse diye düşünmeden erkenden gidip bak. Allah hayırlısıyla sağlıklı bir evlat nasip etsin 🌸

Kızlar merhabalar, Allah nasip ederse ben de bir aralık 2022 annesi olacağım.
Sizlere danışmak istediğim bir konu var. Ben iki ayrı lab. Da kan tahlili verdim. İlki 46, ikincisi iki gün sonra farklı bir hastanede verdim ve 180 çıktı, üçüncüsünü ilki ile aynı hastanede verdim (ikincisiyle arada 4 gün var) 400 çıktı. Kadın doğum doktorum sağlıksız gebelik ya da dış gebelik olacağını söyledi. Acaba böyle bir şey yaşayan var mı? Farklı hastanelerde kan tahlili verip farklı sağlıksız sonuçlar alıp bebeğini kucağına alabilen? Çok korkuyorum kızlar. Doktorum iki katını karşılamıyor değer dedi.
Çok kötü hissediyorum kendimi.

Sizlere danışmak istediğim bir konu var. Ben iki ayrı lab. Da kan tahlili verdim. İlki 46, ikincisi iki gün sonra farklı bir hastanede verdim ve 180 çıktı, üçüncüsünü ilki ile aynı hastanede verdim (ikincisiyle arada 4 gün var) 400 çıktı. Kadın doğum doktorum sağlıksız gebelik ya da dış gebelik olacağını söyledi. Acaba böyle bir şey yaşayan var mı? Farklı hastanelerde kan tahlili verip farklı sağlıksız sonuçlar alıp bebeğini kucağına alabilen? Çok korkuyorum kızlar. Doktorum iki katını karşılamıyor değer dedi.
46 çıkan değerden 6 gün sonra 400 çıkmış, 180 i görmezsek bu değerde sorun yok. Bu son testi ne zaman yaptın? Aynı hastanede üzerinden iki gün geçince testi tekrarlayıp artışın 2 kat olup olmadığına bakabilirsin, yani 800 çıkması gerekir..

Ben test yapmadan önce kkda 2 gün sonra aynı hastanede olması ve aynı saatte testin yapılması gerektiğini görmüştüm bir kaç konuda. Farklı laboratuvarlarda yapıp farklı sonuçlar alan vardı.

Aslında 2.kanı başka hastanede vermemiş olsaydınız 46 ve 400 değeriniz 2katını karşılıyor. 2gün sonra bir daha kan verin. Canınızı sıkmamaya çalışın herşeyin hayırlısı sabretmek beklemek gerekiyor biraz

Günaydın hanımlar, dün sağlık ocağında yaptırdığım test sonuçları bugün e nabız a düşmüş, hcg de bakmışlardı 17400 çıkmış, pazartesi doktora gidicem 6+3 oluyorum, keseyle birlikte kalp atışını da görebilir miyim ki acaba?

Günaydın hanımlar, dün sağlık ocağında yaptırdığım test sonuçları bugün e nabız a düşmüş, hcg de bakmışlardı 17400 çıkmış, pazartesi doktora gidicem 6+3 oluyorum, keseyle birlikte kalp atışını da görebilir miyim ki acaba?
6+4 te kalp atışını vajinal gördüm 🌸

46 çıkan değerden 6 gün sonra 400 çıkmış, 180 i görmezsek bu değerde sorun yok. Bu son testi ne zaman yaptın? Aynı hastanede üzerinden iki gün geçince testi tekrarlayıp artışın 2 kat olup olmadığına bakabilirsin, yani 800 çıkması gerekir..

Ben test yapmadan önce kkda 2 gün sonra aynı hastanede olması ve aynı saatte testin yapılması gerektiğini görmüştüm bir kaç konuda. Farklı laboratuvarlarda yapıp farklı sonuçlar alan vardı.
Evet tatlım, ben de öyle düşünüyorum aradaki değer olmasa artış düzgün gibi. Sadece doktorumun beni korkutması çok korkuttu. Takip edeceğim bu hafta. Doktorum hemen gel dış gebelik olur dedi ama dış gebeliğin anlaşılabilmesi içinde betahcg değeri 1000 üstü olması gerekiyor dediler. İnan o kadar kafam karıştı ki sadece çok fazla panik oldum ne yapacüaım bilemedim. İnşallah bebişim sağlıklı ve benimledir.

Aslında 2.kanı başka hastanede vermemiş olsaydınız 46 ve 400 değeriniz 2katını karşılıyor. 2gün sonra bir daha kan verin. Canınızı sıkmamaya çalışın herşeyin hayırlısı sabretmek beklemek gerekiyor biraz
Çok haklısınız.Doktorum başından beri sağlıksız olabilir diyordu hep. Sanırım bu konuda da çok stres oldum. Başka bir doktor bakmam gerekiyor sanırım. Umarım sağlıkla kucaklarımıza alırız bebişlerimizi 🤲🤲

X