2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
0D1E91FA-63A6-4557-9FBB-FEAEA87B73B0.jpeg
ultrason fotoğrafı yanımda değil de bi bakar mısınız cinsiyete :) sol tarafta bu arada

Her dr farklı bi şey diyor anlamıyorum ben de bunları. Benim ilk dr folik asit bile kullanmasan olur zaten gebelikten önce kullanmamışsın asıl kullanılması gereken zamanda diye moralimi bozmuştu başka bi şey kullanmamı istenemişti. Dr değişikliği yaptım d vit iyot folik asit b12 bunların hepsinin bir arada olduğu sprey formunu verdi kullanıyorum
Bunu bende anlamadım ,benım d vıtamınım dusuk ve Ibs hastasıyım d vitamını dusuk olmamalı. Dusuk oldugu halde kullanma dedı. Aile hekımı de kullanabılırsın dedı ama bes hafta bekler baslarım artık 🤷‍♀️

Bunu bende anlamadım ,benım d vıtamınım dusuk ve Ibs hastasıyım d vitamını dusuk olmamalı. Dusuk oldugu halde kullanma dedı. Aile hekımı de kullanabılırsın dedı ama bes hafta bekler baslarım artık 🤷‍♀️
Ben de ibs hastasıyım canım allah yardımcımız olsun🌸 herkes farklı bi şey söylüyo kime uyacağımızı şaşırdık

Hamilelikten de bağımsız d vitamini düşükse zaten kullanmak gerekmez mi? Neden kullanma diyorlar ki anlamadım.

Ben de ibs hastasıyım canım allah yardımcımız olsun🌸 herkes farklı bi şey söylüyo kime uyacağımızı şaşırdık
Amin canım hamilelikte ataga gecmez ınslalah . Probiyotik kullanıyordum onu da bıraktırdı bana cogu dr kullanın dıyor oysa tum hamılelık boyunca
Hamilelikten de bağımsız d vitamini düşükse zaten kullanmak gerekmez mi? Neden kullanma diyorlar ki anlamadım.
Ucuncu ayda basla dedi canım dogal yollardan herturlu vitamini almalısın dedi birde

Amin canım hamilelikte ataga gecmez ınslalah . Probiyotik kullanıyordum onu da bıraktırdı bana cogu dr kullanın dıyor oysa tum hamılelık boyunca

Ucuncu ayda basla dedi canım dogal yollardan herturlu vitamini almalısın dedi birde
Senin ishal ataklı ibs mi? Benim kabız ve gaz hep sıkıntılıyım ama bazı dönemlerde felaketim. Ben de çok korkuyorum inş sıkıntı yaşamam

Bundan önceki kontrolde ben de hiç bir şeye benzetememiştim. :)
Teşekkür ederim, hepimiz inşaallah sağlıkla doğuralım 🤗

O böyle keyif çatarken ben su gibi kıpkırmızı kanama yaşadım 😳
Rabbim yavrularımızı bizlere bağışlasın. 🤗
Kızımda ben de yaşamıştım sebep bulundu mu kanama alanı falan ? Şimdi de hep korkuyorum yine olacak diye

Kızımda ben de yaşamıştım sebep bulundu mu kanama alanı falan ? Şimdi de hep korkuyorum yine olacak diye
Hayır kanama alanı yoktu. Ama yine de proluton yaptı, ben zaten tüp bebek olduğu için baştan beri progestan iğne ve progestan fitil kullanıyorum. Bir şey olmaz inşaallah. Bu hafta rapor yazdı yatıyorum ama sürekli diken üstündeyim.

Ben projin diye probiyotik kullanıyorum doktor verdi. Normalde sadece folik kullanıyordum d vitamini düşük çıkınca d vitamini verdi. (17 çıktı değer) sonra da ben yemek yiyemiyorum kilo veriyorum diye elenatal 2 diye multivitamine geçtik

Hayır kanama alanı yoktu. Ama yine de proluton yaptı, ben zaten tüp bebek olduğu için baştan beri progestan iğne ve progestan fitil kullanıyorum. Bir şey olmaz inşaallah. Bu hafta rapor yazdı yatıyorum ama sürekli diken üstündeyim.
Arkadaşım benim öyle oğlunu doğurdu o da tüp bebekti 🧿 hiç sorun çıkmadı sağlıklı şimdi oğlu. İçini rahatlatır belki ☺️

Sabah yine hafif lekelenme oldu. Bilemiyorum napsam acile mi gitsem yada yarini bekleyip Yarin mi gitsem
Daha öncesindede parça geldiğini söylemiştin diye hatırlıyorum ısrarla neden doktora gitmek istemiyorsun anlamadım..Herkes gorunmen konusunda dile getirdi ama hala bekliyosun umarım ciddi birşeyin yoktur.
Hamilelik şüphesi için beta hcg vermeye gittiğimde kan değerim 13.5 en son yaptırdığım testte 12.9 çıktı gerçekten düştü benim. Ben de çok kan verdim
Bir_Kucuk_Mars Bir_Kucuk_Mars kızlar sabah aç karnına 1 yemek kaşığı pekmez için 😊
merhaba, gebelik kaydı nasıl yapılıyor kadınlar kulübüne? yardımcı olabilir misiniz?
Kadınlar kulübüne kayıt yapılmıyor canım sağlık ocağına yapılıyor kalp atışını duyunca aile hekimine gidip söylüyorsun kayıt açıyorlar takibini yapıyorlar.😊
Dün akşam yine lekelenmem oldu. Koyu sarı karışık akıntı. Ve şunu farkettim benim lekelenmem kabız olduğumda karın ağrısı ile oluyor 😔 hiç böyle birşey denk gelen oldu mu
Karın değilde kasık ağrısı oluyor lekenme sonrası benim geçti gelmiyor artık

Ben hamilelik dışında da uzun yıllardır d vitamini takviyesi kullanıyorum. Doğal yoldan almak kolay değil, şimdi bir de kıştan çıktık hiç kolay değil. 6 Ayda bir de depoları kontrol ediyor doktor doz ayarı için.. ondan sordum canım, hamilelik dışında da değer düşükse kullanmak gerekmez mi diye ? Ama işin içine hamilelik girince her doktorun bakış açısı farklı sanırım.

Ben projin diye probiyotik kullanıyorum doktor verdi. Normalde sadece folik kullanıyordum d vitamini düşük çıkınca d vitamini verdi. (17 çıktı değer) sonra da ben yemek yiyemiyorum kilo veriyorum diye elenatal 2 diye multivitamine geçtik
Ben de yiyemiyorum kilo veriyorum sürekli.
Zararli mi bu canim ?

Daha öncesindede parça geldiğini söylemiştin diye hatırlıyorum ısrarla neden doktora gitmek istemiyorsun anlamadım..Herkes gorunmen konusunda dile getirdi ama hala bekliyosun umarım ciddi birşeyin yoktur.

Bir_Kucuk_Mars Bir_Kucuk_Mars kızlar sabah aç karnına 1 yemek kaşığı pekmez için 😊

Kadınlar kulübüne kayıt yapılmıyor canım sağlık ocağına yapılıyor kalp atışını duyunca aile hekimine gidip söylüyorsun kayıt açıyorlar takibini yapıyorlar.😊

Karın değilde kasık ağrısı oluyor lekenme sonrası benim geçti gelmiyor artık
Ths normale döndüğüne göre şimdi kana müdahale edelim bakalım. Yarın başlarım pekmeze, sağolasın canım.

Agir grip oldum baş bogaz agrisindan ölüyorum günlerdir.
Doktora yazdim semptomlari hemen mutlaka dahiliyeye görünün dedi.
Ateş bebegi etkiliyormus galiba.
Eşimi bekliyorum yarin gidicez kendim gidecek halde degilim.
Allah şifa versin. Korkmayın Allah’ın izniyle bir şey olmaz bebeğe. 🌸

X