2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Dün akşam yine lekelenmem oldu. Koyu sarı karışık akıntı. Ve şunu farkettim benim lekelenmem kabız olduğumda karın ağrısı ile oluyor 😔 hiç böyle birşey denk gelen oldu mu

Dün akşam yine lekelenmem oldu. Koyu sarı karışık akıntı. Ve şunu farkettim benim lekelenmem kabız olduğumda karın ağrısı ile oluyor 😔 hiç böyle birşey denk gelen oldu mu
Ben de karın ağrısı değil canım ama kasık ağrısı olunca bakıyorum lekelenme de oluyor lekelenmen kahverengi değilmiş canım o yüzden bence bir sıkıntı yoktur

Ben de karın ağrısı değil canım ama kasık ağrısı olunca bakıyorum lekelenme de oluyor lekelenmen kahverengi değilmiş canım o yüzden bence bir sıkıntı yoktur
Direk kahverengi değil. Ama içinde var sarıyı o koyultuyor. Ama bi kere geliyor bi daha 1 hafta uğramıyor ne zaman kabız olsam affedersin o karın ağrısını çeksem geliyor. Tam kahve rengi değil ama bej rengi oluyor. Doktor normal dedi ama bu karın ağrısı ile ilişkisini anlamadım

Ben de sırtta sivilce oldu. hormonlar arttı belki de ondan oluyor.

Kızlar bu arada doktorum beni ilk muayane ve kalp atışı dinlemeden sonra 4 hafta sonrasına çağırdı bakıyorum herkes sürekli doktora görünüyor gibi bende mi bi gariplik var 😂

Ben daha hiç gitmedim 😂 11 Nisanda transfer oldum, 22 Nisanda ikinci kan testindeki artışa göre hamilesin dedi doktorum. İlk randevum da yarın. Yurt dışında yaşadığım için merak ettim ben geldim desem, sen şimdi git çağırdığımız gün gel derler 🤣🤣

İnsülin direnci için ilaç kullanıyordum onu bıraktığım için endokrin takibe başladı. Daha kendi doktoruma gitmedim 3 kere endokrine gittim insülin dozunu ayarlamak için 😂 şimdi de online devam ediyor onunla takip..

Sık sık gitmek bizim içimizi rahatlatan bir şey.. her gün gitmek istesek hakkımız var annelik büyük bir olay.. ama pratikte herkes doktoruna göre hareket ediyor..

Günaydın kızlar kontrolü olanlara hayırlı haberler dilerim ❤️ Benim dişim ağrıyo 😔 bi iki gündür sızlatıyordu önemsemedim ama sanki artacak iyice bu gece ağrı uyandırdı şimdi uyandım yine ağrıyo dişçiye gitsem bişey yapabilir mi acaba bi bilginiz var mı

Bence gittiğin bir dişçi varsa ona danış canım. Hamilelikte kullanılabilen ilaçlar olabilir, onunla tedavin mümkündür belki. Sonuçta bunu yaşayan insalar oluyordur ve bir şeyler öneriyorlardır..

Benım de oyle canım ya . Hamıle oldugunu ogrendıgımden berı nerdeyse arada geliyor kasıntılar. Sac dıplerım bacaklarımda heryerde oluyor. Gebelık kolestazı denılen bırsey var karacıger ıle ılgılı o olsa son aylarda cıkar. Boyle ılk haftalardan da olmazki bende anlamadım ama doktora soracağım
Kolestazı ben de dün araştırınca gördüm ama diğer belirtiler hiç yok ve dediğin gibi son aylarda ortaya çıkıyormuş. Doktora ben de soracağım.

Ben daha hiç gitmedim 😂 11 Nisanda transfer oldum, 22 Nisanda ikinci kan testindeki artışa göre hamilesin dedi doktorum. İlk randevum da yarın. Yurt dışında yaşadığım için merak ettim ben geldim desem, sen şimdi git çağırdığımız gün gel derler 🤣🤣

İnsülin direnci için ilaç kullanıyordum onu bıraktığım için endokrin takibe başladı. Daha kendi doktoruma gitmedim 3 kere endokrine gittim insülin dozunu ayarlamak için 😂 şimdi de online devam ediyor onunla takip..

Sık sık gitmek bizim içimizi rahatlatan bir şey.. her gün gitmek istesek hakkımız var annelik büyük bir olay.. ama pratikte herkes doktoruna göre hareket ediyor..
Evet dediğin gibi iç rahatlatıyor. Benim de doğum yapmış bir arkadasım var baska doktora da gideyim falan dedim ilk aylar zaten sorunun yoksa sana farklo bir şey söyleyemecek boşuna kendini yorma falan dedi. Ama özellikle ilk hamilelikte insan her gün görmek istiyor.
Banu çiftçinin kitabında şey yazıyordu bu dönem eve ultrason cihazı almaya çoktan karar vermiş olabilirsiniz😂😂 gerçekten öyle😅

Evet dediğin gibi iç rahatlatıyor. Benim de doğum yapmış bir arkadasım var baska doktora da gideyim falan dedim ilk aylar zaten sorunun yoksa sana farklo bir şey söyleyemecek boşuna kendini yorma falan dedi. Ama özellikle ilk hamilelikte insan her gün görmek istiyor.
Banu çiftçinin kitabında şey yazıyordu bu dönem eve ultrason cihazı almaya çoktan karar vermiş olabilirsiniz😂😂 gerçekten öyle😅

Ay gerçekten öyle 😂 özellikle ilk hamilelikte bir çok insan bu duyguya kapılıyordur bence. Ama iki bir şeyi ilk kez yaşama heyecanı başka güzel. Her zaman çok mantıklı olmamız gerekmiyor bence 😂

Merhaba kızlar biz geldik doktordan kalp atışımızı duyduk miniğim biraz büyümüş😍 ama adet tarihine göre 8+1 olmam gerekirken ultrasonda 7+3 gözüktük doktor olabilir önemli değil dedi 3 hafta sonra çağırdı eğer yine adet tarihiyle uyumlu olmazsa tarihi değiştiririz dedi🥰 gaz ve şişkinlik için doğal ama çaresi yok dedi bu haftalarda rahim büyüdüğü için kasık ağrısı normal dedi d vitamini verdi ekstradan ve geldik evimize🤩

Kolestazı ben de dün araştırınca gördüm ama diğer belirtiler hiç yok ve dediğin gibi son aylarda ortaya çıkıyormuş. Doktora ben de soracağım.
Bırbırımızı etıketleyelım canım bakalım ne dıyecekler 😊Benım kontorl cumartesı ama kalp atısı karından duyulması ıcın bıraz daha beklemeyı dusunuyorum

Eklentiler

• E84695F1-9AB8-487C-9E6D-76BEB11E6223.jpeg
    E84695F1-9AB8-487C-9E6D-76BEB11E6223.jpeg
    93,4 KB · Görüntüleme: 58
Merhaba kızlar biz geldik doktordan kalp atışımızı duyduk miniğim biraz büyümüş😍 ama adet tarihine göre 8+1 olmam gerekirken ultrasonda 7+3 gözüktük doktor olabilir önemli değil dedi 3 hafta sonra çağırdı eğer yine adet tarihiyle uyumlu olmazsa tarihi değiştiririz dedi🥰 gaz ve şişkinlik için doğal ama çaresi yok dedi bu haftalarda rahim büyüdüğü için kasık ağrısı normal dedi d vitamini verdi ekstradan ve geldik evimize🤩
Masallah canım 🐣😊 D vitamini hrmen mı baslanacak benım doktorum kullanma kemık gelişimi ılk uc ay oldugu ıcın sadece folık asıt kullan demişti

X