2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Ben hamilelik dışında da uzun yıllardır d vitamini takviyesi kullanıyorum. Doğal yoldan almak kolay değil, şimdi bir de kıştan çıktık hiç kolay değil. 6 Ayda bir de depoları kontrol ediyor doktor doz ayarı için.. ondan sordum canım, hamilelik dışında da değer düşükse kullanmak gerekmez mi diye ? Ama işin içine hamilelik girince her doktorun bakış açısı farklı sanırım.
Bence de ufak dozda olsa kullanmak gerek bırde suan bebıs daha cok mevcut depolarımızı tuketıyorken. Sonrakı alacagımız takvıyeler vs daha kolay ulasacak ona. Ama herkesın gorusu farklı demekkı. Makale vs baktım da bulamadım sorularımı gıderecek 😁
D vitamını birde dogal olarak alımı cok zor. Bir keresınde ıkı ay tatil yapmıs bol bol güneşlenmiştim. Eve geldim tahlil yapıldı, o da ne D vitamini cokk dusuk , nasıl olur dedim ya en verimli saatlerde güneşlendim ben 😬Meğer artık güneşin etkisi oldukca azmış d vitamini almada

Ben projin diye probiyotik kullanıyorum doktor verdi. Normalde sadece folik kullanıyordum d vitamini düşük çıkınca d vitamini verdi. (17 çıktı değer) sonra da ben yemek yiyemiyorum kilo veriyorum diye elenatal 2 diye multivitamine geçtik
Benım d vitamini 13 😁 Şifa olsun canım vitaminler cok onemlı .Bulantı vs derken yemek de yeterlı besin degerınde yenilemiyor zaten mecbur takviye

Bence de ufak dozda olsa kullanmak gerek bırde suan bebıs daha cok mevcut depolarımızı tuketıyorken. Sonrakı alacagımız takvıyeler vs daha kolay ulasacak ona. Ama herkesın gorusu farklı demekkı. Makale vs baktım da bulamadım sorularımı gıderecek 😁
D vitamını birde dogal olarak alımı cok zor. Bir keresınde ıkı ay tatil yapmıs bol bol güneşlenmiştim. Eve geldim tahlil yapıldı, o da ne D vitamini cokk dusuk , nasıl olur dedim ya en verimli saatlerde güneşlendim ben 😬Meğer artık güneşin etkisi oldukca azmış d vitamini almada

Bir de güneşin en dik saatlerinde güneş kremi sürmemek gerekiyor. Buna rağmen de öyle kolay yükselmiyor. Eksikliği de bir çok hastalığa alt yapı hazırlıyor diyorlar ama çok bilmiyorum. Ben düşük olunca ciddi halsiz yorgun aldığı nefes kendine yetmeyen birisine dönüyorum 😂

Bir de güneşin en dik saatlerinde güneş kremi sürmemek gerekiyor. Buna rağmen de öyle kolay yükselmiyor. Eksikliği de bir çok hastalığa alt yapı hazırlıyor diyorlar ama çok bilmiyorum. Ben düşük olunca ciddi halsiz yorgun aldığı nefes kendine yetmeyen birisine dönüyorum 😂
Aynen canım zor işte onu vucuda gecırebılmek 😬 Bende yıllardır eksık cıkıyor . Ama hıc duzenlı kullanamıyorum. Bır rahatszılıgım var d vıtamınıylr ılıskılıymıs tam duzenlı kullanayım derken bebsi geldı. Bu arada Fiziktedavi doktorum da sana d vıtamını yazıyorum ama ılk uc ay kullanma benım doktorumda bana kullandırmamıstı demıstı. Bunu diyince kadın dogum doktoru da kullanma dedi

Benım d vitamini 13 😁 Şifa olsun canım vitaminler cok onemlı .Bulantı vs derken yemek de yeterlı besin degerınde yenilemiyor zaten mecbur takviye
Benim de 12 canım ve doktor direk bugün verdi hiç 12 hafta demedi her doktorun kendince bir görüşü var o yüzden hepimizde farklı uygulamalar oluyor

Ben de sırtta sivilce oldu. hormonlar arttı belki de ondan oluyor.

Kızlar bu arada doktorum beni ilk muayane ve kalp atışı dinlemeden sonra 4 hafta sonrasına çağırdı bakıyorum herkes sürekli doktora görünüyor gibi bende mi bi gariplik var 😂
Benim de bir ay sonraya çağırmıştı 15 gün geçti. Dayanamıyooommm. Bir gitsem başka dra
@AryaEvaninAnnesi bana da cinsiyet tahmini yapar mısın 😂😂😂 Kanamam olduğu günün görüntüleri bunlar. Doktorum önce karından baktı kanama alanı göremeyince hem rahim ağzını kontrol için hem de kanama alanı olmadığından emin olmak için vajinal baktı. Sanırım bu görüntü vajinal 😅
Eki Görüntüle 3064550
Maşaallah baya büyümüş😍 Ben de gitsem böyle mi görünecek şimdi. Yaaaaaa

Benim de bir ay sonraya çağırmıştı 15 gün geçti. Dayanamıyooommm. Bir gitsem başka dra

Maşaallah baya büyümüş😍 Ben de gitsem böyle mi görünecek şimdi. Yaaaaaa
Burda 10+4 tük. Siz de 11. haftada olduğunuza göre evet böyle görünecek 😍 bir de kolunu bacağını oynattığını izleyeceksiniz 💃
Tabi cihaz kalitesi daha kötü veya daha iyi olabilir 😊

Kızlar 😍😍 doktordan geliyorum. Bebeğim beş haftalık kesesinde, yolk sac oluşmuş. Hatta doktor dedi ki kalp atışı görüyorum 😍😍😍😍😍 mutluluktan ağlamak üzereyim bebeğiminn pıtış kalbi atıyor 🥰 henüz dinletemedi haftaya doktorum yok bir sonraki hafta çağırdı. Tam doğum günüme denk geliyor sizce hediyemi alır mıyım? 😍😍❤️❤️ Bu arada lekelenmemi söyledim düşük tehdidi dedi bol bol yatıp dinlen, sıvı tüket ancak böyle çözeriz dedi. Şükürler olsun 🙏🙏 Allah'ım güzel haber almayı bekleyen tüm arkadaşlarıma da nasip etsin inşallah 🙏

Aynen canım zor işte onu vucuda gecırebılmek 😬 Bende yıllardır eksık cıkıyor . Ama hıc duzenlı kullanamıyorum. Bır rahatszılıgım var d vıtamınıylr ılıskılıymıs tam duzenlı kullanayım derken bebsi geldı. Bu arada Fiziktedavi doktorum da sana d vıtamını yazıyorum ama ılk uc ay kullanma benım doktorumda bana kullandırmamıstı demıstı. Bunu diyince kadın dogum doktoru da kullanma dedi

Mutlaka bir bildikleri vardır. Sadece d vitamini değil vücuda bir bütün olarak bakıyorlar sonuçta. Hamilelik zaten başka bir konu, güzel bir konu 😂 Biz sadece kendi tecrübelerimiz kadarını biliyoruz. Doktorlarımıza güvenip onların dediği gibi ilerleyeceğiz. Sen de hem ilerleyen aylarda hem hamilelik sonrası ihmal etme. Depoları bir doldurdun mu korumak daha kolay oluyor.. hastalığana iyi geldikçe zaten motive olacaksın bence

@AryaEvaninAnnesi bana da cinsiyet tahmini yapar mısın 😂😂😂 Kanamam olduğu günün görüntüleri bunlar. Doktorum önce karından baktı kanama alanı göremeyince hem rahim ağzını kontrol için hem de kanama alanı olmadığından emin olmak için vajinal baktı. Sanırım bu görüntü vajinal 😅
Eki Görüntüle 3064550
Aay maşallah her şeyi belli oluyo kaç hafta burda 🤭 kocaman 😄 inş hepimize nasip olur böyle görmek 😍🧿

Kızlar 😍😍 doktordan geliyorum. Bebeğim beş haftalık kesesinde, yolk sac oluşmuş. Hatta doktor dedi ki kalp atışı görüyorum 😍😍😍😍😍 mutluluktan ağlamak üzereyim bebeğiminn pıtış kalbi atıyor 🥰 henüz dinletemedi haftaya doktorum yok bir sonraki hafta çağırdı. Tam doğum günüme denk geliyor sizce hediyemi alır mıyım? 😍😍❤️❤️ Bu arada lekelenmemi söyledim düşük tehdidi dedi bol bol yatıp dinlen, sıvı tüket ancak böyle çözeriz dedi. Şükürler olsun 🙏🙏 Allah'ım güzel haber almayı bekleyen tüm arkadaşlarıma da nasip etsin inşallah 🙏

Doğum günü hediyeniz paketleniyor 😂 Tebrikler ❤️

Agir grip oldum baş bogaz agrisindan ölüyorum günlerdir.
Doktora yazdim semptomlari hemen mutlaka dahiliyeye görünün dedi.
Ateş bebegi etkiliyormus galiba.
Eşimi bekliyorum yarin gidicez kendim gidecek halde degilim.
Kuzum çok geçmiş olsun 🙏🏻 🧿
Sıkma canını bol bol meyve ye Allah yardımcın olsun korkma hiç güzel duş al ferahlatır seni

Bende öğrendiğimden beri başlattı doktor d vitamini dil altı damla olarak alıyorum hepsinin görüşü farklı ama bunun doğrusu tek değil midir kullanmalı yada kullanmamalı 🙂

Bu işler değişik işler, tüp bebek içerisinde bağışıklığa bağlı bir tedavi planım var. Teşhis ve tedaviyi belirleyen merkez, 2 ay boyunca sabah akşam 500 gr e vitamini önerdi, öneren de bir doktor sonuçta. Bulunduğum yerde zaten böyle bir doz yok ama kendi doktorum da bu çok yüksek buldu ve sabah akşam 132 gr alalım karaciğeri yormayalım dedi.. ki bu dozu da eli gitmeye gitmeye verdi. İnsanın günlük ihtiyacı 10 gr mış..

Basit bir e vitaminin benim doktorumdan gördüğü muameleye bak. Öte yandan, d vitamini içiyorum içinde 200 gr folik asit,400 gr metafolin olan bir multivitamin içiyorum. Normalde 400 gr veriliyor diye biliyorum hamilelikte.. yani konu vitaminlerse sanırım bir kaç görüş var. Doktorlar hangisini takip ediyor inanıyorsa bizi ona göre yönlendiriyor..

Ay maşallah, gözün aydın canım 😍

X