2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar havalar çok sıcak bebislerle nasıl bas ediyorsunuz? Terletmemeyi başaran var mı?
Yok kuzum çok zor. Bi de çok terleyen bi bebek benimkisi memleketlerimizin ikiside çok sıcak (Çanakkale, Antalya) mahvoluyor yavrum. Gece kalkıp üst degisiyoruz üstünü örtmüyorum kesinlikle sık sık duş aldırıyorum öyle öyle geçiyor günler

Yok kuzum çok zor. Bi de çok terleyen bi bebek benimkisi memleketlerimizin ikiside çok sıcak (Çanakkale, Antalya) mahvoluyor yavrum. Gece kalkıp üst degisiyoruz üstünü örtmüyorum kesinlikle sık sık duş aldırıyorum öyle öyle geçiyor günler
Yaa :KK43: ben de üstünü ortmuyorum yavrum sabaha kadar surekli uyanıyor sırtı ter içinde kalıyor gerçekten bu konuda çok çaresiz hissediyorum.

Kızlar park yatak kullanan var mı? Malum konteyner küçük yer sorunu var. Hem içinde vakit geçirsin hem uyusun istiyorum. Kolay açılıp kapanan, anne yanı olan park yatak öneriniz var mı

Kızlar neler yapıyorsunuz
Çok sessiz kalmış buralar🙈
Benim bebiş iki gündür çok huysuz
Diş desem bakıyorum kabaran eden bişey yok
Sürekli ağlama ve mızmız haldeyiz
Siz nasılsınız neler yapıyorsunuz kızlar

Kızlar park yatak kullanan var mı? Malum konteyner küçük yer sorunu var. Hem içinde vakit geçirsin hem uyusun istiyorum. Kolay açılıp kapanan, anne yanı olan park yatak öneriniz var mı
Canım elele marka almıştı arkadaşım
Hem anne yanı hem park yataktı güzeldi
Benimki prego marka ama anne yanı değil
Ama memnunum çok

kizlar bisey sorcam, gecenlerde doktora kontrole gittik, kilosunu filan olctuler.
bizim kiz cidden cok kiloluymus. ictigi tek sey anne sutu, arada da ek gida veriyorum ama tam yemiyor daha.

kizim yenice 6 aylik oldu, gorenlerde zaten hep buyuk zannediyor sasiriyorlar, ben de 8 aylik diyorum artik

resmen 9 kilo olmus, sizde durumlar nasil? sadece anne sutu veren anneler, sizin bebislerin kilo durumu nasil?

acaba diyorum hep sutumu sagiyorum sonuna kadar (15 dakika), hep yaglar cikiyor da kizim bu yuzden mi kilo aliyor ki?
Bu güzel bişey değil mi ya 🙈 bizde 6 aylıkken 6.950 kg dik herkes ayyy çok zayıf diyordu. 😂 Sadece anne sütüyle alıyor birde kiloyu endişe etme bence

Yaa :KK43: ben de üstünü ortmuyorum yavrum sabaha kadar surekli uyanıyor sırtı ter içinde kalıyor gerçekten bu konuda çok çaresiz hissediyorum.
Kızlar hepiniz aynı şeyleri yazmıssınız burdan toplu cevap olsun bizimde aynı sorun vardı doktorumuz klimayı 25 dereceye ayarlayıp uzun pamuklu ince bi tulumla ayakları yoksa tulumun bi cift corapla yatırmamızı söyledi sıcaktan uyuyamıyor bebişler sıvı kaybı daha sıkıntılı olabilir

Kızlar hepiniz aynı şeyleri yazmıssınız burdan toplu cevap olsun bizimde aynı sorun vardı doktorumuz klimayı 25 dereceye ayarlayıp uzun pamuklu ince bi tulumla ayakları yoksa tulumun bi cift corapla yatırmamızı söyledi sıcaktan uyuyamıyor bebişler sıvı kaybı daha sıkıntılı olabilir

Çok teşekkür ederim, klima 25 olunca oda sıcaklığı kaç oluyor acaba? Bir de yattigimiz odada klima yok salonda var o zaman yazın orda yatarız

Bizde klima yok, benim oğlum da rahatsız oluyor sıcaktan. Evde sadece atlet giydiriyorum, günde iki kez duş yaptırıyorum ve ek gıda olarak sıvı kaybına da destek olması için çorba içirip sulu soğuk meyveler ikram ediyorum😊

Benim kız aşırı terliyor tek kat giydirmeme rağmen geceleri hep terliyor inşallah hasta olmaz… emzik değiştiren var mı 6+ ya geçen
Biz 4,5 5 ayşık civarı 6+ya geçtik ve verir verme tuttu 😬0 numara emziği sürekli atıp duruyordu demek küçük geliyormuş ağzına
kizlar bisey sorcam, gecenlerde doktora kontrole gittik, kilosunu filan olctuler.
bizim kiz cidden cok kiloluymus. ictigi tek sey anne sutu, arada da ek gida veriyorum ama tam yemiyor daha.

kizim yenice 6 aylik oldu, gorenlerde zaten hep buyuk zannediyor sasiriyorlar, ben de 8 aylik diyorum artik

resmen 9 kilo olmus, sizde durumlar nasil? sadece anne sutu veren anneler, sizin bebislerin kilo durumu nasil?

acaba diyorum hep sutumu sagiyorum sonuna kadar (15 dakika), hep yaglar cikiyor da kizim bu yuzden mi kilo aliyor ki?
Emeklemeye başlayınca kilo alımı hızlı bir şekilde düşecek endişelenme. Benimki de 10 kilo tam ☺

Üst değiştirmenizi tavsiye etmem 2 bebeğim de aşırı terler. Yatak boylu boyunca ıslak olur, yine de değiştirmem. Daha kuvvetli oluyor bağışıklıkları. Aşırı ter durumlarında o teri emsin diye yataklarına havlu seviyorum ve normalde de ince yatırırım. Mesela bunara bulunduğum şehirde hava sıcaklıgı 25 26 derece, balkon kapısı açık ve zıbınla yatıyor. Büyük oğlum da iç çamaşırşarıyla. Anca öyle dengelıyoruz.
Ebebekten baby plus marka park yatak kullanıypruö doğdu doğalı memnunum

Biz 4,5 5 ayşık civarı 6+ya geçtik ve verir verme tuttu 😬0 numara emziği sürekli atıp duruyordu demek küçük geliyormuş ağzına

Emeklemeye başlayınca kilo alımı hızlı bir şekilde düşecek endişelenme. Benimki de 10 kilo tam ☺

Üst değiştirmenizi tavsiye etmem 2 bebeğim de aşırı terler. Yatak boylu boyunca ıslak olur, yine de değiştirmem. Daha kuvvetli oluyor bağışıklıkları. Aşırı ter durumlarında o teri emsin diye yataklarına havlu seviyorum ve normalde de ince yatırırım. Mesela bunara bulunduğum şehirde hava sıcaklıgı 25 26 derece, balkon kapısı açık ve zıbınla yatıyor. Büyük oğlum da iç çamaşırşarıyla. Anca öyle dengelıyoruz.

Ebebekten baby plus marka park yatak kullanıypruö doğdu doğalı memnunum
25 26 derece çok iyi burada 32 derece :KK43:

Malesef emmiyor makineyle sağlıyıp vermek istedim 30cc falan çıktı oda yeterli gelmediği için uykuda yok ek gıda vermeye başlasan bile ana öğünü ya annesi sütü ya devam sütü olucak oyüzden marka öğrenmek istedim daha az sıkıntıllı olanı kullanalım
Merhaba öncelikle kolaylıklar diliyorum. Biz bebeğim doğduğundan beri Aptamil prosyneo kullanıyoruz. Hem kilo alımı iyi hem de hiç sorun yaşamadı bu mamada bebeğim. Hipp organic combiotic de kullandık bir ara ama benim bebeğimde kızarıklık yaptı alerji yaptı.

Canım benim prego miami basic park yatak. Özellikle bunu seçmemin sebebi çoğu park yatağın taşıma kapasitesi 20 kg iken bu 25 kg.Anne yanı da oluyor.gayet memnunum 7 aydır onda yatıyor.aynı ürünün bir de alt acmali,uç kısmında saklama yerleri olanı var yer sorunu olunca daha kullanışlı olursa diye.link ekleyim bakarsan.
Bu benim kullandigim
Bu da daha işlevsel dediğim

Günaydın kızlar
Yani bize gün çoktan aydı 05.50 de uyandı bugün🤦🏻‍♀️
Bir kaç gündür inanılmaz mızmız
Hiç durmuyor sürekli inleme halinde
Annem dişleri gelebilir çok düzleşmiş damağı dedi
Ne olur bir an önce gelsin
Yoksa ben evde halay modunda gezicem artık delirip🤪

Günaydın kızlar
Yani bize gün çoktan aydı 05.50 de uyandı bugün🤦🏻‍♀️
Bir kaç gündür inanılmaz mızmız
Hiç durmuyor sürekli inleme halinde
Annem dişleri gelebilir çok düzleşmiş damağı dedi
Ne olur bir an önce gelsin
Yoksa ben evde halay modunda gezicem artık delirip🤪
Aynı durum bizde de mevcut. Sabah güne enerjik başlayamıyorum, şarjı tam dolmadan fişten çekilmiş gibiyim😄

X